Wyd. Specjalne #1 Straż Śmierci - jak oceniasz tą frakcję?

Miejsce skupiające tematy powstałe w ramach projektów o takiej samej nazwie.

Moderatorzy: Kuel, KEDIN

Wyd. Specjalne #1 Straż Śmierci - jak oceniasz tą frakcję?

Postprzez X-Yuri » 26 Paź 2014, 19:15


Swą premierę ma pierwsze bonusowe wydanie "Oka M`y" - z okazji 25 lecia Straży : ) Plus parę bonusów, jak 3 dotychczas niepokazane prace a także coś "z opozycji" a więc manifest TM : )

Wszystko w newsie : )
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Wyd. Specjalne #1 Straż Śmierci - jak oceniasz tą frakcję?

Postprzez hashhana » 26 Paź 2014, 20:57

Zauważyłam, że tematyka DW przyciąga ludzi, czy to do pisania tekstów na Oko, czy do rysowania, co oczywiście niezmiernie mnie cieszy. Btw., Arax, dzięki za fajne grafiki! XD

Najbardziej zaś bawi mnie widoczna zmiana spostrzegania Straży Śmierci. Ja, jak i parę osób, od zawsze ją lubiłam, ale pamiętam czasy tematu na forum, gdzie jeszcze wtedy aktywny Immo swą dyskusję zaczął od: "Fascynacja Watahą Śmierci oraz osobą Vizsli mnie przeraża". Co zasadniczo skupiało się wokół tego, że lubienie DW jest złe, bo oni nie są mandaloriańscy. I po części wynikało ze ślepego zapatrzenia w komiksową treść, z pominięciem faktu jej jednostronności. A teraz strasznie mnie raduje ironia, że obecnie z "współczesnych" grup, tylko Straż Śmierci wszyscy (in-universe) uważają za Mando wojowników, zaś ludzie pokroju Jango - za zwykłych kryminalistów xD
Zabij człowieka - będziesz mordercą.
Zabij miliony - będziesz zdobywcą.
Zabij wszystkich - będziesz bogiem.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kuj żelazo, okute serce nie pęka (T. Miciński)
hashhana
a.k.a. Uur
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar
Posty: 368

Re: Wyd. Specjalne #1 Straż Śmierci - jak oceniasz tą frakcję?

Postprzez Kuel » 26 Paź 2014, 22:19

Z tą zmianą jest dokładnie, jak mówisz- zerknij w moje "Oko". Kiedyś był tylko komiks, ukazujący Straż jedynie od strony negatywnej. Zaś takie The Clone Wars, w którym DW stoi w opozycji do Satine powoduje dużo większą sympatie dla tej grupy. Nowomoda... ;)
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1478

Re: Wyd. Specjalne #1 Straż Śmierci - jak oceniasz tą frakcję?

Postprzez hashhana » 05 Lis 2014, 18:32

Kuel napisał(a):Z tą zmianą jest dokładnie, jak mówisz- zerknij w moje "Oko". Kiedyś był tylko komiks, ukazujący Straż jedynie od strony negatywnej. Zaś takie The Clone Wars, w którym DW stoi w opozycji do Satine powoduje dużo większą sympatie dla tej grupy. Nowomoda... ;)


I kto by pomyślał, że nawet TCW może się przysłużyć DW xD A jak ci się podobał manifest Vizsli?
Btw, czytałam twój tekst - choć czytanie propagandy "wroga" jest dziwne, masz bardzo fajny styl pisania. Powinieneś częściej pisać teksty :)
Zabij człowieka - będziesz mordercą.
Zabij miliony - będziesz zdobywcą.
Zabij wszystkich - będziesz bogiem.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kuj żelazo, okute serce nie pęka (T. Miciński)
hashhana
a.k.a. Uur
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar
Posty: 368

Re: Wyd. Specjalne #1 Straż Śmierci - jak oceniasz tą frakcję?

Postprzez Kuel » 05 Lis 2014, 19:05

Dzięki. :D Wbrew pozorom takie teksty najłatwiej mi przychodzą. Fajnie jest wczuć się w rolę i pisać 'jako Mandalorianin', a nie 'tak jak Mandalorianin'. :)
Manifest Tora jest bardzo przyjemnym i wygodnie układającym wszystkie informacje źródłem.
[choć oczywiście nie zgadzam się z pewnymi tezami zawartymi w części tekstu opowiadającej o Wojnie Domowej i Mereelu] :roll:
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1478

Re: Wyd. Specjalne #1 Straż Śmierci - jak oceniasz tą frakcję?

Postprzez hashhana » 05 Lis 2014, 20:04

To pisz takie częściej, M'Y się wzbogaci :)

Ja nie umiem tego manifestu dopasować do postaci Tora Vizsli. Informacje same w sobie, od strony działalności Straży i pobieżnej historii były w sumie dobre - poza tym "użalaniem się", jak to wszyscy są fe, że skopali Mandalorianom tyłki :roll:. Pre pasowałby bardziej na autora, bo Tor zwyczajnie wydaje mi się być za cyniczny na takie religijno-propagandowe wywody. A biorąc pod uwagę jak był gotów spalić wszystko i zabić wszystkich, teksty o tchórzliwych Jedi i Republice bombardujących biednych Mando po prostu nie pasują do jego światopoglądu. Bo w końcu on sam by zrobił podobnie, dla osiągnięcia celu. Dlatego nie lubię manifestu, bo wypacza postać Tora/Mandalorian.
I zgadzam się, że część o Mereelu jest kiepska. Szkoda, że go zawsze traktuje się albo po macoszemu albo jak jakiś niedościgniony ideał (bez poparcia w innych źródłach). W ogóle, mam wrażenie, że autorzy średnio potrafią uchwycić wizerunki zarówno Tora jak i Mereela.
Zabij człowieka - będziesz mordercą.
Zabij miliony - będziesz zdobywcą.
Zabij wszystkich - będziesz bogiem.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kuj żelazo, okute serce nie pęka (T. Miciński)
hashhana
a.k.a. Uur
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar
Posty: 368


Wróć do Okiem\Wizjerem Manda`Yaim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron