Zbroja Torpgui

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Zbroja Torpgui

Postprzez Torpqui » 28 Sty 2022, 00:03

Witam. W sumie jestem tu nowy, choć kiedyś już tu miałem temat o zbroi ale minęły lata i gdzieś zaginol. Teraz postanowiłem go odnowić. Tak więc zamierzam zrobić zbroje głównie z spienionego pcv.
Baza hełmu będzie kask rowerowy.
Baza stroju kombinezon RAF'u.
Staram się też czytać forum ale napewno będę miał masę pytań.
Co do broni wstępnie planuje wykonać Nn14 Rey oraz karabin inspirowany karabinem Boba Fett z Nowej nadziei.
Pierwsze pytanko jak wrzucić fotki?
Torpqui
Były Członek
Posty: 10

Re: Zbroja Torpgui

Postprzez Marik Awaud » 28 Sty 2022, 00:26

Olarom!

Prawdopodobnie Twój temat został zarchiwizowany lub coś w tym stylu.

Co do zdjęć

Żeby wstawić zdjęcie na forum używasz tagów [hsimg][/hsimg]. Między nawiasy wstawiasz link do zdjęcia OTWARTEGO W OSOBNEJ KARCIE.
Tagi [img] działają tak samo, ale nie generują powiększanego podglądu, więc lepiej z nich nie korzystać.

I takie pytanie - chcesz dołączyć do Manda'Yaim czy tylko przeglądasz forum i zakładasz temat zbroi?
Jeśli nie wierzysz w coś, staniesz się pustą skorupą albo nawiedzonym psem. W końcu wszystko co masz to twoja godność - Hedarr Soongh
Marik Awaud
Mand'alor
Awatar użytkownika
Miejscowość: Warszawa
Posty: 514

Re: Zbroja Torpgui

Postprzez Torpqui » 28 Sty 2022, 15:46

Tak zastanawiam się nad członkostwem.
Dzięki za pomoc z foto.
Mam już kombinezon RAF"u. Jakie potrzebuje przeróbki poza oczywiście dopasowaniem bo minimalnie za duży?
Na pewno stójka przy szyi będzie potrzebna zamiast kołnierzyka, oraz usunięcie pagonów.
[hsimg]Image[/hsimg]
Ostatnio edytowany przez Torpqui 31 Sty 2022, 21:15, edytowano w sumie 2 razy
Torpqui
Były Członek
Posty: 10

Re: Zbroja Torpgui

Postprzez Merel » 28 Sty 2022, 21:16

Trzeba zacząć od tego, że strona jest pusta, nie ma zdjęcia więc nic nie wygeneruje.

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Torpgui

Postprzez Torpqui » 31 Sty 2022, 21:16

Ok teraz już foto widać.
Torpqui
Były Członek
Posty: 10

Re: Zbroja Torpgui

Postprzez Torpqui » 01 Lut 2022, 22:38

Skoro widać już foto to jakie przeróbki sugerujecie? Poza przeróbka kołnierza.
Oraz pytanie o buty. Jakie sugerujecie?
Torpqui
Były Członek
Posty: 10

Re: Zbroja Torpgui

Postprzez Merel » 02 Lut 2022, 04:21

Ja poza tym kołnierzem nie widzę pola do przeróbek. Nawet ta kieszeń na klatce i ta naszywka może zostać bo i tak pod kamizelka zniknie.
Buty jak są dla ciebie wygodne, należy pamiętać tylko by nie było widać sznurówek. W tym celu albo doszyj kawałek materiału co będzie je zasłaniał albo zamontuj nakladki w formie płytek pancerza.

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Torpgui

Postprzez Torpqui » 18 Lut 2022, 20:26

Prace trwają.
Kombinezon u krawcowej.
Buty zamówione.
Tymczasem wstępnie zmontowałem blaster. Będzie jeszcze kolba.
Image
Image
Image
Torpqui
Były Członek
Posty: 10

Re: Zbroja Torpgui

Postprzez Merel » 19 Lut 2022, 12:47

Wygląda fajnie, trochę steampunkowo ale fajnie

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Torpgui

Postprzez Torpqui » 25 Kwi 2022, 22:52

Heja, zdrowie skutecznie krzyżuje mi plany ale w ten tydzień pracę będą ostre. Głównie będę pracował nad hełmem i pancerzem.
Mam parę pytań:
1 jaki najlepszy klej do spienionego pcv? Mocny i pewny.
2 jako że bazą hełmu będzie kask rowerowy czy ktoś mógłby by mi pokazać jak ma wykonany środek hełmu? W kasku muszę usunąć wykładkę bo jest za gruba i muszę ją zastąpić czymś innym.
3 jaka będzie najlepsza szpachlówka do szczelin? Może być taka modelarska do plastiku?
4 jaką sugerujecie kolorystykę bo jakoś sam nie umiem się zdecydować. Kolor kombinezonu znacie, buty będą w podobnym kolorze.
Torpqui
Były Członek
Posty: 10

Re: Zbroja Torpgui

Postprzez Merel » 28 Kwi 2022, 10:31

1. Najlepszy i najtańszy jednocześnie klej do pcv to kropelka, ale jeżeli chcesz kleić pcv i kask rowerowy to polecam klej mamut.
2. Najlepszym rozwiązaniem polecanym przez (chyba) każdego cosplayera to kalolannkiki budowlane https://sprzedajemy.pl/ochraniacze-kola ... nr57991915
3. W twoim przypadku polecam najpierw szpachle z włóknem szklanym, potem na to normalna i na koniec wykończeniowa, miękka. Każda warstwę dokładnie wyszlifuj.
4. To zależy już od ciebie. Możesz np. pomalować na szaro jak miał Jango Fett.

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Torpgui

Postprzez Kuel » 28 Kwi 2022, 10:46

Jeśli chodzi o kolorystykę, polecam narzędzia w stylu https://mandocreator.com/
Można się pobawić, zwizualizować sobie jakieś połączenia kolorów. Jest tam też galeria gotowych schematów - przydatna rzecz przy szukaniu inspiracji :)
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1478

Re: Zbroja Torpgui

Postprzez Marik Awaud » 29 Kwi 2022, 19:33

Z kolorem to też jeszcze zależy czy stawiasz na "bo tak mi się podoba" czy też na "mandaloriańskie znaczenie kolorów". Bo niektóre kolory mogą (aczkolwiek nie muszą) coś oznaczać. Np:
Czerwień - uhonorowanie ojca
Czerń - sprawiedliwość
Złoty - zemsta
Zieleń - obowiązek
Niebieski - niezawodność
Pomarańcz - żądza życia
Szarość - opłakiwanie utraconej miłości
Jeśli nie wierzysz w coś, staniesz się pustą skorupą albo nawiedzonym psem. W końcu wszystko co masz to twoja godność - Hedarr Soongh
Marik Awaud
Mand'alor
Awatar użytkownika
Miejscowość: Warszawa
Posty: 514

Re: Zbroja Torpgui

Postprzez Torpqui » 05 Maj 2022, 21:56

Nie wystarczy na zewnątrz tylko szpachlówka w spray?
Torpqui
Były Członek
Posty: 10

Re: Zbroja Torpgui

Postprzez Dhadral » 06 Maj 2022, 05:53

Może pękać na łączeniach.
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Zbroja Torpgui

Postprzez Torpqui » 14 Maj 2022, 09:31

Może głupio się pytam o oczywiste dla Was rzeczy, ale szpachlówka z włóknem zrobić całość hełmu od zewnątrz? I od środka też?
Torpqui
Były Członek
Posty: 10

Re: Zbroja Torpgui

Postprzez Merel » 20 Maj 2022, 07:16

Od środka na łączeniach możesz. Jak zrobisz w miarę równo to i szlifować nie będziesz musiał, bo od środka i tak dasz wysciółkę, ale od zewnątrz to tak jak pisałem.

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Torpgui

Postprzez Torpqui » 05 Cze 2022, 18:29

Macie jakis patent na pelerynę? Głównie chodzi mi o mocowanie przy karku.
Torpqui
Były Członek
Posty: 10

Re: Zbroja Torpgui

Postprzez Merel » 08 Cze 2022, 01:35

Możesz do płytek np. kołnierz za pomocą śrub które od góry są ukryte w klawiszach F1..... Z jakiejkolwiek klawiatury od PC to moim zdaniem najlepszy pomysł

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183


Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron