Remake KOTOR

...spod znaku Star Wars

Moderator: KEDIN

Remake KOTOR

Postprzez Urthona » 15 Wrz 2021, 17:55

Warriors must take pleasure in even the slightest of benefits, because death is ever our companion.
- Tal'dira to Wedge Antilles
Urthona
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar
Miejscowość: Wrocław
Posty: 256

Re: Remake KOTOR

Postprzez Dhadral » 15 Wrz 2021, 23:28

Pytanie czy się cieszyć czy martwić...
Technicznie, a zwłaszcza graficznie najpewniej będzie wspaniały, pytanie co zrobią z fabułą i postaciami.
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Remake KOTOR

Postprzez Radok » 18 Wrz 2021, 22:49

Hm... w sumie póki co to można się martwić. Dlaczego? SONY chce sobie zrobić z tytułu czasowy produkt na wyłączność. A ponieważ ostatnio SONY ma w rzyci polskich graczy, to gra nie będzie spolszczona. Oleją rodzimą dystrybucję, wypierniczą 50 GB patcha na dzień premiery. Ale możemy mieć też nadzieję. Dlaczego? Bo pojawiła się informacja, że to tylko czasowa wyłączność, a potem gra pojawi się na PC-ty i inne platformy. Gra już przejdzie swoje beta testy na konsoli i pojawi się w ostatecznej formie.
Jednak są powody do zmartwienia. Dlaczego? A graliście w FF7 Remake? Nie? TO UWIERZCIE S-Ą P-O-W-O-D-Y D-O Z-M-A-R-T-W-I-E-Ń! Zmienili fabułę, zrobili tylko pierwszy akt i zmienili kultowy system walki. Jak tak ma wyglądać remake KOTORA... ja nie napalam się. Wszak gra słynie z najciekawszego zwrotu akcji w historii gier... a remake może chcieć to też "poprawić".
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Remake KOTOR

Postprzez Korras » 20 Wrz 2021, 11:58

Samo słowo remake może napawać przerażeniem. To będzie ta sama gra czy wykorzystajmy fabułę, ale zrobią zmiany zgodne z wytycznymi pod nowego właściciela praw do Star Wars. Dodatkowo w większości przypadków każdy remake czy to gry czy filmu jest gorszy od oryginału. (Może z kilkoma wyjątkami jak Battlestar Galactica).

Co bym oczekiwał od tej nowej wersji żeby była dobra:
- Podrasowanie grafiki
- Dodanie wyciętego kontentu (miała być planeta Sleheyron - wulkaniczna planeta. Coś jak Mustafar, Tatooine też było dużo bardziej rozbudowane)
- Możliwość większego wykorzystania pozostałych członków drużyny. W oryginale cześć postaci była przydatna tylko w jednym czy dwóch miejscach. Później właściwie Jedi wystarczyli do wszystkiego. Może coś na wzór jednego z questów w KOTOR II gdzie dzielimy drużynę na dwie grupy?
- Modyfikacja broni i pancerzy podobna do tego, co w KOTOR II
- Płaszcze Jedi tak jak w Ep. I-III, nowy ekwipunek, broń.
- Dodanie form walki mieczem świetlnym i co idzie za tym animacji postaci pasujących do tych form.
- Zwiększenie maksymalnego poziomu postaci. Maksymalny poziom można było osiągnąć na długo przed końcem gry.

Fajnie by było coś z tego zobaczyć. Obawiam się jednak, że skończy się tak jak Radok rzecze.
Korras
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 55

Re: Remake KOTOR

Postprzez Marik Awaud » 25 Wrz 2021, 02:18

Mam nadzieję że poszerzą listę o to co wymienił Korras :D

Na pewno mogliby dorzucić Yavin 4, który był bodajże w jednym z głównych modów do KOTOR-a, a jedną z jego zalet było zdobycie pełnej zbroi Revana (wraz z maską).

Miło by było jakby zrobili więcej interakcji z otoczeniem oraz Mrocznym Jastrzębiem.

Ale też się niestety boję że to spieprzą :roll:
Jeśli nie wierzysz w coś, staniesz się pustą skorupą albo nawiedzonym psem. W końcu wszystko co masz to twoja godność - Hedarr Soongh
Marik Awaud
Mand'alor
Awatar użytkownika
Miejscowość: Warszawa
Posty: 514

Re: Remake KOTOR

Postprzez Tarra Strayver » 28 Wrz 2021, 22:48

Nowe gry wychodzą a sprzęt się starzeje. Konsole jak konsole, ale pecetowy (dominująca grupa w polsce) zaraz będą mieć, albo już mają kłopoty. Karty graficzne w astronomicznych zawyżonych cenach, albo nie ma ich wcale. Co stego że kotor remake wyjdzie na pc jak przy takim postępie technologii i jednoczesnym utrzymywaniu się sytuacji z dostępnością kart mało komu nowe gry pójdą. A z roku na rok będzie coraz gorzej. Dlatego news słodko gorzki. Niby gra, na którą bardzo liczę i czekam ale wiem że na moim i tak już mocno przestarzałym jak na dzisiejsze standardy komputerku to raczej nie odpalę. :(
Tarra Strayver
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 62

Re: Remake KOTOR

Postprzez Radok » 28 Wrz 2021, 23:32

I dlatego konsola jest całkiem miłym rozwiązaniem bo za cenę karty graficznej mamy całkiem niezłą maszynkę do grania. I mówię to Wam jako stary gracz, grający na wszystkim od nerwów, poprzez PC, po konsole. Jedynie brakuje mi w kolekcji PS5 ale myślę, że i na to przyjdzie pora, może przy okazji KOTORa (bo póki co serduszko moje kupił XBOX SX z Game Pass).

Ale takie dylematy jak "czy mi pójdzie" to najzabawniejsze były w latach 90 kiedy to nawet ujednoliconych bibliotek DirectX nie było i jak gra wychodziła to na konkretną kartę grafiki. (MechWarrior 2 miał kilka wersji i jak kupiłeś złą to nie ma, że boli, nie pójdzie).

Poprawcie mnie ,ale chyba studio pracujące nad Remake'iem się nie ujawniło chyba? Bo ciekawi mnie jakie mają doświadczenie w optymalizacji tytułów pod PC i konsole.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Remake KOTOR

Postprzez Tragos Wren » 30 Wrz 2021, 01:11

To samo u mnie. Nawet właśnie z tego powodu myślałem o przejściu na konsole jakiś czas temu, ale nie widzi mi się celowanie i rozglądanie się padem. Musi być myszka. No i też mam ten sam problem. Chciałem pograć w Fallen Order, ale muszę abdejtować kompa. A z obecnymi cenami kart to nawet nie ma co marzyć. Skoro gry wydane już 2, 3 lata temu nie dają mi rady to kotor remake raczej też nie pójdzie. No chyba że skończy się ten cały cyrk z krypto.
Tragos Wren
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 46

Re: Remake KOTOR

Postprzez Radok » 04 Paź 2021, 21:48

Tragos Wren napisał(a):(...) ale nie widzi mi się celowanie i rozglądanie się padem. Musi być myszka. (...)


Też miałem ten problem, ale Halo nauczyło mnie grać w FPS, a GTA 5 w TPS. Wydaje Ci się , że padem się nie da. Da się i w sumie nawet wygodniej mi się gra teraz na padzie (zwłaszcza od XBOX'a - bardzo dobrze mi leży w dłoni) niż myszą.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Remake KOTOR

Postprzez Marik Awaud » 05 Paź 2021, 23:12

W sumie jeśli chodzi o gierki z przedziału 2012 + to też się przerzuciłem na konsolę. Jedyne co czasem boli to brak możliwości używania fajnych modów.

Ale to co Radok mówisz o ceny karty graficznej i konsoli to smutna prawda.

A do celowania padem rzeczywiście można się przyzwyczaić. I w sumie np. w Skyrimie czy Falloutach też lepiej mi się celuje padem niż myszą.
Jeśli nie wierzysz w coś, staniesz się pustą skorupą albo nawiedzonym psem. W końcu wszystko co masz to twoja godność - Hedarr Soongh
Marik Awaud
Mand'alor
Awatar użytkownika
Miejscowość: Warszawa
Posty: 514

Re: Remake KOTOR

Postprzez VaaRan » 07 Paź 2021, 11:35

.
Ostatnio edytowany przez VaaRan, 31 Paź 2022, 04:47, edytowano w sumie 1 raz
VaaRan
Były Członek
Posty: 27

Re: Remake KOTOR

Postprzez Marik Awaud » 09 Paź 2021, 20:53

W sumie chyba jedyna gra na konsole z modami jaką znam to Fallout 4 - ale i tak tych modów jest dużo mniej niż na PC.
Jeśli nie wierzysz w coś, staniesz się pustą skorupą albo nawiedzonym psem. W końcu wszystko co masz to twoja godność - Hedarr Soongh
Marik Awaud
Mand'alor
Awatar użytkownika
Miejscowość: Warszawa
Posty: 514

Re: Remake KOTOR

Postprzez VaaRan » 10 Paź 2021, 15:33

.
Ostatnio edytowany przez VaaRan, 31 Paź 2022, 04:47, edytowano w sumie 1 raz
VaaRan
Były Członek
Posty: 27

Re: Remake KOTOR

Postprzez Radok » 10 Paź 2021, 21:22

O Łasko, cóż to za mrok się tam czaił, gdzież sens się podziewał, gdzieś światłość była, jakbym był niczym na pustkowiu... co za dreszcz, co za horror.. o światłości...

A wracając do tematu... W sumie to na XBox jest też możliwość zastosowania modów w Skyrim. Ale jeśli mowa o remake'u KOTORA, to nie sądzę by była potrzeba stosowania modów, wszak zrobią to dobrze, prawda? PRAWDA?
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Remake KOTOR

Postprzez VaaRan » 12 Paź 2021, 13:34

.
VaaRan
Były Członek
Posty: 27


Wróć do Książki, komiksy, gry, seriale, filmy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron