Bad Batch

...spod znaku Star Wars

Moderator: KEDIN

Bad Batch

Postprzez Dhadral » 12 Gru 2020, 13:20

Z nowo zapowiedzianych produkcji o tej pogadać można chyba najwięcej, przede wszystkim dla tego, że mamy już pełnoprawny zwiastun, który możemy rozebrać na czynniki pierwsze, a ponadto dla tego, iż poznaliśmy już nieco głównych bohaterów serialu.
Więc po kolei:
Efekty wizualne: Oczywiście serial jest animowany i jest to animacja w stylu TCW, po raz kolejny podniesiona na wyższy poziom. W skrócie animacja jest bardzo ładna, modele postaci nie zmieniły się za wiele od czasu, gdy widzieliśmy je w TCVs7, lokacje są prześliczne a wybuchy wyglądają efektownie.
Fabuła, Lokacje i Postacie: Głównymi bohaterami będą oczywiście tytułowi Bad Batch, a nam przyjdzie śledzić ich losy w realiach rodzącego się Imperium. I w sumie niewiele więcej da się powiedzieć o tym co czeka głównych bohaterów, i to bardzo dobrze, trailery zdradzające całą fabułę to zmora współczesnego kina. Osobiście bardziej bawi mnie „domyślanie się co nas czeka” niż czekanie na coś co „wiem” jak się skoczy. Tym nie mniej bardzo lubię sobie właśnie po gdybać na podstawie dostępnych skrawków informacji. Pierwsze z takich skrawków to lokacje. W zwiastunie ukazano miedzy innymi Coruscant, Kamino i Zygerrię, a także kilka bliżej nie zidentyfikowanych planet jak choćby planetę ze złomowiskiem statków (czy tylko przypadkiem w najnowszym odcinku The Mandalorian odwiedzamy podobne choć bardziej współczesne złomowisko?), jakąś lesistą planetę (widziałam fajowskie spekulacje iż to może być Kashyyyk, ale jak dla mnie nie wygląda) i inna na której padał śnieg (bardzo dużo możliwości). Drugą to spotykane postaci. Poza Bad Batch sporą część czasu w zwiastunie zajmują oczywiście inne klony, słychać też głos Cody’ego co w połączeniu z faktem, iż przynajmniej na jakiś czas wracamy na Kamino może sugerować jakiś dłuższy wątek właśnie w tej lokacji, być może powiązany ze szkoleniem nowych oddziałów klonów, czy później szturmowców, albo z programem Dark Troopers (których notabene też w zwiastunie przez chwilę widzimy). Kolejna postacią, której częste pojawianie się w zwiastunie sugeruje jakiś wątek kręcący się w około niej jest znana już z The Mandalorian Fennec Shand. W jednej scenie pojawia się również Tarkin. Wspomniane już wcześniej lokacje sugerują też, że będzie się rozwijał jakiś wątek na Zygerrii.
Jeśli ktoś wypatrzył coś więcej to chętnie się dowiem. :D Chętnie tez usłyszę wasze spekulacje w temacie.
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Bad Batch

Postprzez Tarra Strayver » 13 Gru 2020, 18:26

Pewnie rzucę okiem, ale animacje sw to zdecydowanie nie moja bajka. No może z wyjątkiem cw animated od Tartakowskiego. Drużyny Bad Batch w TCW też za bardzo nie polubiłam. Wyglądają jak pastisz albo parodia sztampowej drużyny marines z lat 80. To kolejni komandosi republiki ale pozbawieni resztek subtelności. Dowódca jest zbyt oczywistym nawiązaniem do Rambo żebym mogła to oglądać na poważnie. Doktorek wygląda irracjonalnie w tym swoim hełmie z okrągłymi okularami. Snajper socjopata jest w miarę ok, choć wizualnie jest uderzająco podobny do Aliego Agcy. Aż zaczęłam się zastanawiać przez chwilę czy faktycznie model twarzy nie jest inspirowany niedoszłym zabójcą papieża polaka. Po Filonim można sie spodziewać wszystkiego. No ale to by jeszcze przeszło, najgorszy jest osiłek. To kolejny przygłupi Zeb z pakerni. Wielkie mięśnie i umysł przedszkolaka. Wizualnie wygląda super, najlepiej z całej drużyny, jednak cyrkowe popisy tego pajaca zniszczyły i tak wątpliwą powagę wszystkich odcinków TCW w których się pojawił. Scena w której drużyna omawia plan i leci na poważną misję powinna być patetyczna i jednocześnie ponura, stwarzać nastrój niepewności jak ambientowa muzyka w kotorze 2. Ale wszystko to zostaje zrujnowane przez popisującego się przygłupa stojącego w rozkroku i pakującego łapę droidem gonkiem czy jakąś skrzynią (już nie pamiętam) i trzymającego w drugiej ręce udko z kurczaka podczas tej czynności. Nawet nie interesuje go plan i misja. Cała drużyna zdaje się nie zwracać na to uwagi i nie dostrzegać absurdalności tej sytuacji, tak jak by wszystko to było zupełnie normalne. Takich numerów nie robił nawet Jar Jar. 8O






PS: No i jednego nie zrozumiałam. W TCW tłumaczono że Bad Batch to zmodyfikowane bądź nieudane klony Janga. Wielkolud i Rambo faktycznie mają jego rysy twarzy, ale dwaj pozostali mają zupełnie inną aparycje. Zgadza się tu jedynie karnacja. Czy oni też mają być klonami Jango?
Tarra Strayver
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 62

Re: Bad Batch

Postprzez Sh'ehn » 16 Gru 2020, 00:50

Tarra Strayver napisał(a):PS: No i jednego nie zrozumiałam. W TCW tłumaczono że Bad Batch to zmodyfikowane bądź nieudane klony Janga. Wielkolud i Rambo faktycznie mają jego rysy twarzy, ale dwaj pozostali mają zupełnie inną aparycje. Zgadza się tu jedynie karnacja. Czy oni też mają być klonami Jango?


Odcinki z Bad Batch były dość irytujące więc dużo mniej uważnie wpatrywałam się w ekran, ale zerkając na podrzucone przez Ciebie zdjęcia - chyba mogą. : ) Kształt nosa i ust mają podobny, tak samo kości policzkowe. Włosy mają w odpowiednim kolorze i falujące, jak Boba. Na ile się orientuję, różnice w rysach twarzy wynikają głównie z różnic w masie. Tym co ich różni są przede wszystkim mniej lub bardziej zapadnięte policzki - więc masa ciała. Zastanawiałabym się nad brodą - niby czubek brody wygląda podobnie, bez dołeczka, ale na podstawie podrzuconych przez Ciebie nie umiem ocenić czy przypadkiem niektóre szczęki nie są zbyt wydatne. Czepiałabym się trochę wzrostu, ale trudno mi się odnieść.
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Bad Batch

Postprzez Dhadral » 18 Gru 2020, 16:01

Dwie osoby o identycznym genotypie mogą różnić się wzrostem podobnie jak masą ciała, jeśli w okresie wzrostu nie dostały odpowiedniego pożywienia itp. Ponadto różnice we wzroście mogą być tu też jakimś efektem ubocznym manipulacji genetycznych.
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Bad Batch

Postprzez Vaas Kaer » 10 Sty 2021, 20:37

Jeżeli dobrze mi się wydaje, to ci z bad batch pomimo swoich ułomności(?) Genetycznych są jednostkami specjalnymi, o wiele bardziej elitarnymi niż ARC czy Null dlatego ich dieta napewno różniła się bardziej, że względu właśnie na ich specjalizacje i to właśnie może być przyczyną tych różnorodności. Jak zobaczymy na sylwetki CT czy CC to są identyczne w ich korpusach. Każdy CT miał taki sam trening i takie samo jedzenie jedli, tą ich dziwną papkę. To samo mieli ci CC i ARC i Null, każda z tych formacji miała odpowiednią dietę do ich profesji. Za dużo podobieństw w BB jest do Jango i Boby nie licząc właśnie cech typu wyższy/niższy grubszy/chudszy.

Oczywiście mogę się mylić bo nie oglądałem wojen klonów bo czekam na platformę Disney+.
Vaas Kaer
Były Członek
Posty: 116

Re: Bad Batch

Postprzez Behot » 10 Sty 2021, 22:58

Chwila...

Nie da się być żołnierzem specjalnym o wiele bardziej elitarnym od serii Alfa ARC. Seria Alfa ARC była najdoskonalszym produktem Kaminoan. Jeśli oczywiście Kanon i tutaj nie wprowadził jakichś niepotrzebnych zmian, bo mówię, jak to było w Starym. Ale nie sądzę, by tego typu zmiany były wprowadzone. (Pomijając oczywiście wątek z TCW, w którym klonami ARC stawali się zwykli piechurzy tylko dlatego, że wykazali się męstwem na polu walki, czy coś. Ale zakładam, że wtedy również byli doszkalani tak, jak legendarna wersja późniejszych serii ARC).

Chyba że masz na myśli, że byli przeznaczeni do bardziej ściśle określonych zadań i szkoleni do mniejszej ilości zajęć, ale dokładniej niż ARC. Ale wtedy nie nazwałbym ich bardziej elitarnymi, tylko bardziej konkretnie wyspecjalizowanymi.
Nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli
Behot
a.k.a. Atin
Mando'ad
Miejscowość: Radom
Posty: 240

Re: Bad Batch

Postprzez Vaas Kaer » 11 Sty 2021, 12:00

Mogę uznać, że sam sobie odpowiedziałeś jak bardzo elitarnymi jednostkami byli żołnierze ARC gdzie mógł się tam dostać.... Każdy żołnierz :D

Bardziej myślałem o różnicy takiej jak desant powietrzny, a jednostki typu Formoza.
Vaas Kaer
Były Członek
Posty: 116

Re: Bad Batch

Postprzez Tragos Wren » 12 Sty 2021, 12:32

Myślę że twórcy nie zastanawiali się nad tymi kwestiami zbyt długo, więc nie przywiązywał bym do nich zbyt wiele wagi. Uniwersum zmienia się na bieżąco a twórcy tcw nieraz już udowodnili że nie patrzą za siebie, więc jeśli czegoś nie było w TCW albo w jakichś najnowszych przygodach to raczej nie spodziewał bym się że to uwzględniali.
Tragos Wren
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 46

Re: Bad Batch

Postprzez Sh'ehn » 12 Sty 2021, 14:06

Ja bym spojrzała na "specjalność" jednostek jeszcze z innej strony - Bad Batch byli o tyle specjalni, że zdecydowanie w mniejszym stopniu podporządkowywali się zasadom. Twórczość Karen Traviss to nie do końca moja bajka, więc mogę pojmować to w uproszczony sposób, ale ARC jednak byli jakoś zasadami ograniczeni - choć tych zasad było mniej niż w przypadku "zwykłych" klonów. Tymczasem Bad Batch wydają się mieć przywilej "robienia co tylko im się podoba" i być specjalni o tyle, że mają wyjątkowo dużo swobody ruchu. Jakby... trochę wyłamują się z hierarchii armii i łańcucha dowodzenia.
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Bad Batch

Postprzez Vaas Kaer » 12 Sty 2021, 15:01

Tak jak Legia cudzoziemska? Mają cel do zrealizowania i nie patrzą na nic innego tylko skrupulatnie dążą do jego wykonania?
Vaas Kaer
Były Członek
Posty: 116

Re: Bad Batch

Postprzez Marik Awaud » 13 Sty 2021, 13:41

Zdecydowanie nie jak Legia Cudzoziemska. Od oddziałów Legii Cudzoziemskiej zawsze wymagano dużo większej karności, posłuszeństwa i dyscypliny niż od innych oddziałów armii francuskiej. Mają bardzo rygorystyczny kodeks honorowy, który momentami właśnie ogranicza ich skuteczność (np. Artykuł 7 "Na polu walki działasz bez pasji i nienawiści, szanujesz pokonanych wrogów, nigdy nie opuszczasz swoich zabitych lub rannych, ani swojej broni").

Bad Batch jak słusznie zauważyła Sh'ehn-"w mniejszym stopniu podporządkowywali się zasadom.", a legioniści wręcz przeciwnie u nich zasady to wręcz świętość. Jedyne ich "wyłamanie się" z zasad i procedur to to, że mogą wejść do akcji bez informowania dowódców innych jednostek biorących udział w boju.

Jakby porównywać Bad Batch do jakiś jednostek z naszego świata to porównałbym ich do brytyjskiego SAS-u. Też wszechstronna jednostka specjalna, ciesząca się dużą swobodą (na tyle dużą że nie raz wywoływało to skandale i kontrowersje) no i charakteryzująca się mniejszą "zasadniczością i formalnością" niż inne jednostki (m.in to był jeden z powodów ich rozwiązania po II wojnie światowej, betonowym pierdzielom ze sztabu armii brytyjskiej się nie podobało takie zachowanie).
Jeśli nie wierzysz w coś, staniesz się pustą skorupą albo nawiedzonym psem. W końcu wszystko co masz to twoja godność - Hedarr Soongh
Marik Awaud
Mand'alor
Awatar użytkownika
Miejscowość: Warszawa
Posty: 514

Re: Bad Batch

Postprzez Vaas Kaer » 14 Sty 2021, 19:07

Wrzucam tutaj bo powiązane, ale ciarki mam :D
https://youtu.be/4LljnLP4HoA
Vaas Kaer
Były Członek
Posty: 116

Re: Bad Batch

Postprzez Behot » 16 Sty 2021, 20:02

Vaas Kaer napisał(a):Mogę uznać, że sam sobie odpowiedziałeś jak bardzo elitarnymi jednostkami byli żołnierze ARC gdzie mógł się tam dostać.... Każdy żołnierz :D

Właśnie Ci wyjaśniłem, że seria Alfa ARC była najdoskonalszym i najbardziej elitarnym produktem Kaminoan. Proszę, przeczytaj jeszcze raz. Nie mówię o seriach późniejszych czy o TCW.
Nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli
Behot
a.k.a. Atin
Mando'ad
Miejscowość: Radom
Posty: 240

Re: Bad Batch

Postprzez Behot » 16 Sty 2021, 20:07

Anyway, porównanie ARC do desantu powietrznego czy innych jednostek podobnego typu jest skrajnie niepoprawne. ARC byli jednoosobowymi oddziałami specjalnymi, wyszkolonymi wszechstronnie, również w niekonwencjonalnych metodach prowadzenia wojny i w wywiadzie.

Jako że siedzę w temacie wojskowości, to jeśli miałbym do czegokolwiek porównywać, to ARC (ale NIE ci z TCW, ci oryginalni, albo po prostu seria Alfa) byliby żołnierzami GROMu z komórki wywiadu (bo GROM ma własną komórkę wywiadu, i zgadnijcie, dlaczego praktycznie nic nie wiemy o jej szkoleniu i zadaniach).

Bad Batch natomiast dużo ciężej jest do kogokolwiek przyrównać, a poza tym nie oglądałem ani jednego odcinka z nimi, więc tę kwestię pozostawię już Wam.
Nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli
Behot
a.k.a. Atin
Mando'ad
Miejscowość: Radom
Posty: 240

Re: Bad Batch

Postprzez Vaas Kaer » 16 Sty 2021, 20:20

Behot napisał(a): Nie mówię o seriach późniejszych czy o TCW.

Skupiłem się na tym wątku, stąd moja opinia na ten temat. Nie oglądałem seriali animowanych więc mogę się mylić, moje porównania mogą być błędne. Sugerowałem się zasłyszanymi strzępami informacji.


Co do komórki wywiadu gromu to oczywiste, że nie wiemy nic bo to ściśle tajne informacje xD
Vaas Kaer
Były Członek
Posty: 116

Re: Bad Batch

Postprzez Vaas Kaer » 24 Lut 2021, 23:52

Jakby ktoś jeszcze nie wiedział to premiera jest 4.05.2021!!!
Vaas Kaer
Były Członek
Posty: 116

Re: Bad Batch

Postprzez Dinuirar » 27 Lut 2021, 00:54

Hahs, całkiem niedługo, superowo : D

Mnie się bardzo podobał ostatni sezon TCW, jak utrzymają klimat to będzie czadzior.
"He who excels as a warrior does not appear formidable
One who excels in fighting is never aroused in anger
One who excels in defeating his enemy does not join issues"

"Friends don't let friends wear a red shirt on landing-party duty"
Dinuirar
a.k.a. Dinu
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Warszawa/Bydgoszcz
Posty: 1624

Re: Bad Batch

Postprzez Vaas Kaer » 27 Lut 2021, 16:18

Ja obejrzę całe tcw i rebels jak już Disney plus będzie w Polsce, ale bad batch Kusowo na premierze jako pirat :D
Vaas Kaer
Były Członek
Posty: 116

Re: Bad Batch

Postprzez Vhipir » 30 Mar 2021, 18:16

Jest i drugi zwiastun.

https://youtu.be/BsOmYpP4UDU

Zakładam, że doceniłabym bardziej, gdybym w ogóle obejrzała TCW i bardziej lubiła się z tematyką klonów. Tak czy inaczej całkiem spoko, najbardziej interesuje mnie wątek Fennec.


A, i przy okazji, jak już piszę posta (co się nie dzieje często xD), dajcie łapkę w górę, subskrybujcie nasz kanał, kliknijcie w dzwoneczek, cośtam cośtam, mamy facebooka.
https://www.facebook.com/MandaYaimPL
Na radarze widać już dyskotekową planetę.
Vhipir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Poznań / Bydgoszcz
Posty: 785

Re: Bad Batch

Postprzez Vaas Kaer » 30 Mar 2021, 19:01

No... Robi wrażenie
Vaas Kaer
Były Członek
Posty: 116

Re: Bad Batch

Postprzez Dhadral » 31 Mar 2021, 01:04

Najlepsza informacją jest to, że 04.05 nie dostaniemy pojedynczego odcinaka, a cały pierwszy story-arc (3 odcinki) o łącznej długości 70 min.
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Bad Batch

Postprzez Sh'ehn » 31 Mar 2021, 03:25

Vhipir napisał(a):A, i przy okazji, jak już piszę posta (co się nie dzieje często xD), dajcie łapkę w górę, subskrybujcie nasz kanał, kliknijcie w dzwoneczek, cośtam cośtam, mamy facebooka.
https://www.facebook.com/MandaYaimPL


Zaciekawiłaś mnie wątkiem Fennec, ale dopiero jutro spróbuję o nim doczytać. Poza tym - jej, fanpage jest żywy! <3 Kandosii i dziękuję że ogarniasz.
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Bad Batch

Postprzez Ijaat Tay'haai » 01 Kwi 2021, 16:50

Behot napisał(a):Anyway, porównanie ARC do desantu powietrznego czy innych jednostek podobnego typu jest skrajnie niepoprawne. ARC byli jednoosobowymi oddziałami specjalnymi, wyszkolonymi wszechstronnie, również w niekonwencjonalnych metodach prowadzenia wojny i w wywiadzie.

Jako że siedzę w temacie wojskowości, to jeśli miałbym do czegokolwiek porównywać, to ARC (ale NIE ci z TCW, ci oryginalni, albo po prostu seria Alfa) byliby żołnierzami GROMu z komórki wywiadu (bo GROM ma własną komórkę wywiadu, i zgadnijcie, dlaczego praktycznie nic nie wiemy o jej szkoleniu i zadaniach).

Bad Batch natomiast dużo ciężej jest do kogokolwiek przyrównać, a poza tym nie oglądałem ani jednego odcinka z nimi, więc tę kwestię pozostawię już Wam.

Bardzo dobrze piszesz: Bad Batch, jest zdecydowanie inna pod pewnym względem, ale tak naprawdę to taka seria Null ARC. Po prostu. Tak samo niesubordynowani, tak samo potężni. Tylko wyglądają inaczej. Chociaż bardzo lubię CW i fakt że rozwijają cały czas wątki klonów, to nie podoba mi się to o czym już tutaj pisano, czyli taka stereotypowość bohaterów - kiedy pomyślisz "specjalna drużyna komandosów" od razu przyjdzie Ci do głowy taki właśnie pomysł. A to nieprawda, bo komandosi mają lużny podział, starają się upodabniać do siebie w celu zmylenia wroga (czego nie widać u BB), no i przede wszystkim nawet BARDZO potężny człowiek nie jest w stanie podnieść jedną ręką 2 tonowego pojemnika drugą ręką jedząc sobie kurczaka :)
Ib'tuur jatne tuur, ash'ad kyr'amur.
Ijaat Tay'haai
a.k.a. Ijaat Tay'haai
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Gliwice
Posty: 6

Re: Bad Batch

Postprzez Mahiyana » 02 Kwi 2021, 23:28

Na pewno bardziej by mi się chciało to oglądać gdyby było to robione w płaskiej, klasycznej animacji, a nie w 3D, ale no cóż... Wiem, że tak jest taniej :/
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037


Wróć do Książki, komiksy, gry, seriale, filmy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron