Zbroja Morrigan

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Re: Zbroja Morrigan

Postprzez Mahiyana » 13 Sie 2019, 09:30

Co prawda już widziałam postępy na czaciku ale i tak super zobaczyć je na forum :)
Nie mogę się doczekać końcowego efektu :owl
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Morrigan

Postprzez Arakh Ha'an » 27 Sie 2019, 04:51

Wygląda nardzo obiecująco. "Rośnie" nam kolejny profesjonalny kubeł :like (T) :D
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Zbroja Morrigan

Postprzez Morrigan » 08 Wrz 2019, 20:27

Wrzucam swój wakacyjny progres z robienia gamu,
Zacznę od kombinezonu, niestety jedyny jaki udało mi się dostać w sklepie był rozmiarowo na chłopa 190 ( ja tonąca w nim na zdjęciu po lewej), więc trzeba było go sporo zmniejszyć do mojej sylwetki. Kamizelka też już jest prawie skończona, tylko rękawki są do poprawy, trochę inaczej je trzeba wszyć, już wiem jak to zrobić.
Image
Podstawowe płyty zbroi też już mam wycięte, wyprofilowane i pomalowane farbą podkładową
Image
Kubeł też już jest prawie gotowy, dalmierz jest ruchomy i da się go zdjąć na czas transportu [T]
Image
I na koniec zdjęcie poglądowe jak sobie wyobrażam kolorystykę zbroi, wiem, wiem, nie umiem w rysunki :P dominujący kolor to szaro jasnobrązowy z wstawkami szaro jasnoniebieskimi
Image
"The night is dark and full of terrors" - Game of Thrones
Morrigan
a.k.a. Morrigan
Mando'ad
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`vorpangal
Miejscowość: Poznań/Chełmno
Posty: 76

Re: Zbroja Morrigan

Postprzez Merel » 09 Wrz 2019, 00:19

Muszę, a dokładniej chce powiedzieć, że odwalilas kawał dobrej roboty!!! Hełm wyszedł pięknie z profilu. Mogłabyś jeszcze wstawić zdjęcie z przodu i tylu ale to jak chcesz. Płyty pancerza sa dobre ale zastanawiam się nad nagoleńcami. Wydają się na nierówne. Czekam na dalsse efekty twojej pracy :) :twisted:

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Morrigan

Postprzez Arakh Ha'an » 09 Wrz 2019, 00:21

Wygląda super profesjonalnie :D Robi się coraz bardziej ekscytująco (T) Elegancko skrojony kombinezon :like
Upewnię się - czy płyty mają zeszlifowane krawędzie?
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Zbroja Morrigan

Postprzez Mahiyana » 09 Wrz 2019, 11:31

Wszystko wygląda super (rysunek też ;) )!
Nic tylko czekać aż będzie można zobaczyć na żywo :D
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Morrigan

Postprzez Morrigan » 09 Wrz 2019, 14:42

Płyty są zeszlifowane, zdjęć kubła oczywiście wstawię więcej, jak są chętni (T) , ale dopiero jak będę miała dostęp do mojej zbrojowni.
"The night is dark and full of terrors" - Game of Thrones
Morrigan
a.k.a. Morrigan
Mando'ad
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`vorpangal
Miejscowość: Poznań/Chełmno
Posty: 76

Re: Zbroja Morrigan

Postprzez Morrigan » 19 Lis 2020, 19:15

Czas w końcu wrzucić jakieś fotki, przez ten rok czasu trochę się w zbroi pozmieniało, przede wszystkim kubeł ma w końcu nową kopułę, specjalnie odlaną. Wcześniejsza, mimo, że była z kasku, miałam wrażenie, że mam jajo na głowie.
Strój właściwie już jest na wykończeniu, zostało parę i aż parę rzeczy do zrobienia, ale może zdążę, zanim konwenty wrócą. Tym razem w uzbrojeniu mam dwa świeżutkie westary [T]

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
"The night is dark and full of terrors" - Game of Thrones
Morrigan
a.k.a. Morrigan
Mando'ad
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`vorpangal
Miejscowość: Poznań/Chełmno
Posty: 76

Re: Zbroja Morrigan

Postprzez Marik Awaud » 19 Lis 2020, 23:46

W kwestii technicznych zbroi jestem totalnie zielony i cała praca nad moją jeszcze przede mną i na razie tylko oglądam sobie różne wstawiane przez was poradniki i pancerze, więc mój komentarz będzie bardziej emocjonalny niż fachowy :oops: Ten pancerz mi się bardzo podoba. Szczególnie hełm i kolor na hełmie-na pierwszym zdjęciu wygląda jak rdza, albo baaaardzo zaschnięta krew i wygląda to mega. Tak w stylu "Wstałam z grobu mścić mój klan i polować na winnych ich śmierci aruetii", jakby zamiast peleryny był płaszcz z kapturem i miałabyś w ręku topór z kości mitozaura, albo chociaż munit'kad to bym pomyślał że stoję naprzeciw Kad Ha'rangir :mytho
Ostatnio edytowany przez Marik Awaud, 20 Lis 2020, 13:05, edytowano w sumie 1 raz
Jeśli nie wierzysz w coś, staniesz się pustą skorupą albo nawiedzonym psem. W końcu wszystko co masz to twoja godność - Hedarr Soongh
Marik Awaud
Mand'alor
Awatar użytkownika
Miejscowość: Warszawa
Posty: 514

Re: Zbroja Morrigan

Postprzez Dhadral » 20 Lis 2020, 00:03

KandosiI! :like :like Ta zbroja jest cudowna. I jak ślicznie dopasowana. A ładownice przy pasie jakie łądne, takie profesjonalne. :D 8O 8O 8O :D 8O 8O 8O :D
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Zbroja Morrigan

Postprzez Tragos Wren » 21 Lis 2020, 23:14

Bardzo podobają mi się kieszonki na pasie. Czy to jest skóra?
Tragos Wren
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 46

Re: Zbroja Morrigan

Postprzez Morrigan » 22 Lis 2020, 15:35

Ładownice mają "szkielet" z PCV, które jest oklejone skajem.
"The night is dark and full of terrors" - Game of Thrones
Morrigan
a.k.a. Morrigan
Mando'ad
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`vorpangal
Miejscowość: Poznań/Chełmno
Posty: 76

Re: Zbroja Morrigan

Postprzez Dhadral » 22 Lis 2020, 19:30

Sama myśłam o takiej metodzie :D Masz może wykroje?
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Zbroja Morrigan

Postprzez Sh'ehn » 28 Lis 2020, 09:44

Jej, piękne zdjęcia! Ta kombinacja kolorów wygląda bardzo dobrze <nie może wyjść z podziwu jak ludzie potrafią kolory dobierać*> I bardzo miło się patrzy na pomalowane brzegi - to taki drobny detal, a dużo zmienia! Kandosii!

Czy jest szansa zobaczyć jak prezentują się karwasze po założeniu, czy muszę Cię łapać na konwentach? I czy zdradzisz z czego wykonałaś miotacz ognia/tę wyrzutnię czegoś innego? (przepraszam, nie jestem pewna czym in-universe jest ten fajnie wyglądający wihajster).

A z rzeczy niezwiązanych ze zbroją - jej, manekin!
Mój jest strasznie szeroki w ramionach - jeśli masz podobny problem, czy może odkryłaś jak sobie z nim radzić? ^^

* To nie sarkazm, palety kolorów to moja pięta achillesowa i ani podpatrywanie istniejących obrazków, ani generatory palet nie pomagają. Podziwiam wszystkich, którzy to potrafią.
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Zbroja Morrigan

Postprzez Morrigan » 28 Lis 2020, 17:41

Dhadral napisał(a):Sama myśłam o takiej metodzie :D Masz może wykroje?


Wykrojów nie posiadam, bo robiłam to na bieżąco :D To znaczy tak, jak już skleisz te baze z PCV to obrysowujesz na skaju, pamiętając o nadmiarze materiału, potem jak to wytniesz, to przyklejasz zaczynając od "podstawy", potem boki, a na końcu przód i tył ( tył jest z nadmiarem klapy). I przed przyklejeniem trzeba pamiętać, żeby z tyłu zostawić szczeliny, fragment nieprzyklejony do zamocowania na pasku później (T)

A i polecam klej do butów do sklejania PCV ze skajem.
Ostatnio edytowany przez Morrigan, 28 Lis 2020, 17:50, edytowano w sumie 1 raz
"The night is dark and full of terrors" - Game of Thrones
Morrigan
a.k.a. Morrigan
Mando'ad
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`vorpangal
Miejscowość: Poznań/Chełmno
Posty: 76

Re: Zbroja Morrigan

Postprzez Morrigan » 28 Lis 2020, 17:49

Sh'ehn napisał(a):Czy jest szansa zobaczyć jak prezentują się karwasze po założeniu, czy muszę Cię łapać na konwentach? I czy zdradzisz z czego wykonałaś miotacz ognia/tę wyrzutnię czegoś innego? (przepraszam, nie jestem pewna czym in-universe jest ten fajnie wyglądający wihajster).


Widzę, że strój przyjął się lepiej, niż myślałam :D O ile uda mi się pojechać na przerwę świąteczną do domu, to porobię więcej zdjęć, a może i uda mi się skończyć strój, ale niczego nie obiecuje. A wihajster jest zrobiony z butelki po premixie (50ml) do efajek, tylko lekko to przerabiałam, no i malowanie. Miał to być miotacz ognia, jeszcze walczę z wężykiem, bo mi wypada niestety.

Sh'ehn napisał(a):A z rzeczy niezwiązanych ze zbroją - jej, manekin!
Mój jest strasznie szeroki w ramionach - jeśli masz podobny problem, czy może odkryłaś jak sobie z nim radzić? ^^


Manekin był długo poszukiwany, aż w końcu udało mi się znaleźć prawie idealny w moich rozmiarach. Plus ja mam typ sylwetki z dość szerokimi ramionami jak na kobietę, więc nie mam tego problemu co TY :roll:
"The night is dark and full of terrors" - Game of Thrones
Morrigan
a.k.a. Morrigan
Mando'ad
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`vorpangal
Miejscowość: Poznań/Chełmno
Posty: 76

Re: Zbroja Morrigan

Postprzez Sh'ehn » 28 Lis 2020, 18:21

Morrigan napisał(a):O ile uda mi się pojechać na przerwę świąteczną do domu, to porobię więcej zdjęć, a może i uda mi się skończyć strój, ale niczego nie obiecuje. A wihajster jest zrobiony z butelki po premixie (50ml) do efajek, tylko lekko to przerabiałam, no i malowanie. Miał to być miotacz ognia, jeszcze walczę z wężykiem, bo mi wypada niestety.

O, to będę czekać z nadzieją! A jak się nie uda, będę mieć motywację żeby się ruszyć na konwent. :mytho
Jeszcze dopytam o miotacz ognia - farba Ci nie schodzi? Jak wygląda malowanie innego plastiku niż PCV i jakich farb używasz? Pamiętam, że lata temu jak walczyłam z jakimiś rzeczami do swojego `gamu za nic mi nie chciało złapać randomowych plastikowych rzeczy - ale może to kewstia farb na bazie żywic i akryle sprawdziłyby się lepiej?

Morrigan napisał(a):(...) ja mam typ sylwetki z dość szerokimi ramionami jak na kobietę, więc nie mam tego problemu co TY :roll:

Cieszę się że nie masz tego problemu ^^ Aczkolwiek bardziej chodziło mi o zakładanie rzeczy "przez głowę" niż o zgodność z wymiarami (o której nawet nie marzę). Meh, może kiedyś powinnam po prostu zainwestować w lepszy manekin...
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Zbroja Morrigan

Postprzez Arakh Ha'an » 22 Lut 2021, 00:28

Weathering super wygląda :D
Dodałbym jeszcze trochę washa na elementy skórzane (by nie wyglądały aż tak "nowo"), ale to drobny detal. Jest moc! :like
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Zbroja Morrigan

Postprzez Morrigan » 01 Mar 2021, 20:27

Sh'ehn napisał(a): Aczkolwiek bardziej chodziło mi o zakładanie rzeczy "przez głowę" niż o zgodność z wymiarami.


Kombinezon się od nóg zakłada. Natomiast kamizelka jest sprytnie po bokach rozpinana. Więc nie ma najmniejszego problemu
"The night is dark and full of terrors" - Game of Thrones
Morrigan
a.k.a. Morrigan
Mando'ad
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`vorpangal
Miejscowość: Poznań/Chełmno
Posty: 76

Re: Zbroja Morrigan

Postprzez Dhadral » 01 Mar 2021, 20:51

Morrigan napisał(a): Natomiast kamizelka jest sprytnie po bokach rozpinana.

Też wybrałam to rozwiązanie z kamizelką.
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Zbroja Morrigan

Postprzez Morrigan » 01 Mar 2021, 20:56

Trochę mnie życie znowu zjadło, ale wstawiam zdjęcia skończonej zbroi zgodnie z obietnicą [T]

Heh "skończonej"
jeszcze trochę poprawek mnie czeka:
nakolanniki są zdecydowanie za duże i krzywe, muszę je zrobić od nowa
wizjer pękł i muszę wstawić nowy oraz z jeszcze ciemniejszą folią, bo twarz mi minimalnie prześwituje, jak się okazało na pierwszym troopingu ^^
karwasze za mocno się zsuwają na nadgarstki, za to nagolenniki są za wysoko

i to chyba tyle z bardziej widocznych mankamentów.

Jeszcze co do malowania, o co pytała Sh'ehn. Zawsze wszystko maluję najpierw tzw. farbą podkładową, potem dopiero czymkolwiek innym. Trzyma się bez problemu.

Image
Image
Image
Image
Image

a pierwszy trooping to było kwestowanie na WOŚP razem z przyjaciółmi z 501 :like
"The night is dark and full of terrors" - Game of Thrones
Morrigan
a.k.a. Morrigan
Mando'ad
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`vorpangal
Miejscowość: Poznań/Chełmno
Posty: 76

Re: Zbroja Morrigan

Postprzez Vaas Kaer » 01 Mar 2021, 22:32

Widzę głowica rakiety z nakrętki :) pomysłowe, pięknie się prezentuje całość i fakt ten nakolannik rzuca się w oczy ale wykonanie i malowanie pierwsza klasa :wink:
Vaas Kaer
Były Członek
Posty: 116

Re: Zbroja Morrigan

Postprzez Tarra Strayver » 06 Mar 2021, 03:49

Widzę że podnosisz trochę Manda'yaimową poprzeczkę. Całkiem ładnie się to prezentuje. Jak na standardy replik z super profesjonalnych organizacji kostiumowych, to pewnie znalazło by się trochę niedociągnięć i detali do dopracowania, ale jak na nasze konwentowo stoiskowe potrzeby - rewelacja. Bardzo podoba mi się pas, cod piece, opancerzenie klatki piersiowej i kanciaste poliki w hełmie. Rozmieszczenie barw i wzory też niezłe. Najgorsze w tym wszystkim jest tylko to, że nie ma już żadnych konwentów, żeby się strojem publicznie pochwalić.
Tarra Strayver
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 62

Poprzednia

Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron