Kolory Zbroi

Miejsce na dzielenie sie rozmaitą twórczością, fanficami, fanartami oraz innymi dziełami przez nas wykonanymi, lub znalezionymi w internecie.

Moderator: KEDIN

Kolory Zbroi

Postprzez Dante Fisk » 31 Mar 2019, 00:53

Co sądzicie o takiej kolorystyce? Najbardziej podoba mi się 1,3,4

Ostatnio edytowany przez Dante Fisk, 31 Mar 2019, 01:20, edytowano w sumie 1 raz
Dante Fisk
Były Członek
Posty: 14

Re: Kolory Zbroi

Postprzez Ratbor Vit » 31 Mar 2019, 01:16

Z jakiegoś powodu nie mogę otworzyć grafiki, pojawia mi się tylko mały kwadracik o wielkości jakichś czterech kropek (2x2). Możesz spróbować wysłać inaczej? Chyba, że tylko ja tak mam, bo to jakiś błąd sprzętowy, to nie wiem ://
"Who decides what's impossible?"
Apparently, the voice of people - the picture can be found in the link below
https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... nknown.png
Ratbor Vit
a.k.a. Ratbor Vit
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'kebmeshgidal (Twierdza Syrenki)
Miejscowość: Warszawa
Posty: 69

Re: Kolory Zbroi

Postprzez Dante Fisk » 31 Mar 2019, 01:21

Już działa
Dante Fisk
Były Członek
Posty: 14

Re: Kolory Zbroi

Postprzez Ratbor Vit » 31 Mar 2019, 01:42

O, dzięki wielkie

Rzeczywiście, 1, 3 i 4 są fajne. 5 i 6 też takie złe nie są, chociaż ta piątka wydaje mi się ciekawsza prawdopodobnie przez to, że niektóre płyty zbroi są koloru kombinezonu, czym się wybija spośród innych. Natomiast ciekawa jest dwójka. Z jednej strony dokładnie takie połączenie kolorów trochę mnie odpycha, że tak to nazwę, jednak z drugiej ciągnie mnie do tego. Jakby tylko coś zmienić. Zmniejszyć kontrast. Albo zwiększyć.
Chodzi o to, że pomarańczowy z takim niebieskim kontrastuje, ale tak jakoś nieładnie, czegoś brakuje. Jakby zwiększyć kontrast (czy co tam się robi) żeby wyglądało jak... kojarzysz takie farby świecące w ciemności? No to właśnie żeby kontrastowało tak bardzo, żeby było oczojebne jak farby świecące. Lub też, jak mówiłem, zmniejszyć kontrast, ale wtedy chyba byłaby za podobna do zbroi pierwszej

Mi się najbardziej podoba aktualnie czwórka, chociaż jedynka jest tuż za nią, a dwójka ma potencjał do bycia najfajniejszą
"Who decides what's impossible?"
Apparently, the voice of people - the picture can be found in the link below
https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... nknown.png
Ratbor Vit
a.k.a. Ratbor Vit
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'kebmeshgidal (Twierdza Syrenki)
Miejscowość: Warszawa
Posty: 69

Re: Kolory Zbroi

Postprzez Dante Fisk » 31 Mar 2019, 01:53

3 cała biała była by dobra jako kamuflaż na śnieg
Dante Fisk
Były Członek
Posty: 14

Re: Kolory Zbroi

Postprzez Sh'ehn » 31 Mar 2019, 08:55

Ratbor Vit napisał(a):Chodzi o to, że pomarańczowy z takim niebieskim kontrastuje, ale tak jakoś nieładnie, czegoś brakuje. Jakby zwiększyć kontrast (czy co tam się robi) żeby wyglądało jak... kojarzysz takie farby świecące w ciemności? No to właśnie żeby kontrastowało tak bardzo, żeby było oczojebne jak farby świecące. Lub też, jak mówiłem, zmniejszyć kontrast, ale wtedy chyba byłaby za podobna do zbroi pierwszej.


Ja, jeśli o połączenie pomarańczu z niebieskim chodzi, lubię, gdy kolory są ciut mniej nasycone; mam wrażenie, że ochra, ciepłe warianty granatu i wypłowiały, "jeansowy" błękit całkiem się lubią. Ale te kolory zastosowałabym raczej na płytkach niż kombinezonie - po części dlatego, że na płytkach łatwiej je zestawić w sensownych proporcjach. Po części - bo kombinezony w "neutralnych" kolorach, pasujące do wszystkiego, są, moim zdaniem, praktyczniejsze. (Prościej przemalować `gam niż uszyć nowy kombinezon. Zresztą, w skład palety kolorów, którą wrzucam wchodzą ciepłe, brązy - dorzucone właśnie z myślą o kombinezonie/kamizelce i częściach miękkich).

"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Kolory Zbroi

Postprzez Mahiyana » 31 Mar 2019, 12:18

Ja bym wybrała 1 albo 4 :)

Reszta wydaje mi się aż za bardzo krzykliwa. No może poza 3, ale czarno-białe wzory to tak troszkę pójście na łatwiznę kolorystyczną, bo to się zawsze będzie zgrywać ^^
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Kolory Zbroi

Postprzez Dante Fisk » 31 Mar 2019, 13:05

a tutaj mam kolejne propozycje
Dante Fisk
Były Członek
Posty: 14

Re: Kolory Zbroi

Postprzez Mahiyana » 31 Mar 2019, 17:50

Powiedz mi proszę, bo teraz to już mnie to zaczyna męczyć - dlaczego wrzucasz zdjęcia ekranu, a nie bezpośrednio plik graficzny?

Jeżeli o kolorki chodzi to podoba mi się 3 bo naturanie kieruje wzrok w stronę wizjera. Fajna sprawa, żeby choć przez chwilę ktoś spojrzał nam mniej-więcej w oczy.
1 & 6 też są ciekawe. Zlewają się w całość, ale nie są nudne :)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Kolory Zbroi

Postprzez Dhadral » 31 Mar 2019, 18:43

2, 3, 4 i 5 są fajne
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Kolory Zbroi

Postprzez Merel » 02 Kwi 2019, 18:29

Z pierwszego zdjęcia najbardziej mi pasuje 3- biel i czerń.
Z drugiego zdjęcia najbardziej mi pasuje 2 i 5

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Kolory Zbroi

Postprzez Narsha`la » 19 Lis 2021, 19:13

Witam wszystkich, a czy przy wyborze koloru zbroi kierujecie się bardziej znaczeniem barw w mandaloriańskiej kulturze, czy bardziej tym co wam się po prostu podoba?
Narsha`la
Mando'ad
Posty: 24

Re: Kolory Zbroi

Postprzez Marik Awaud » 19 Lis 2021, 22:41

Ja w sumie jednym i drugim - czarny lubię - a i jego znaczenie czyli "sprawiedliwość" mi odpowiada. Biały jako dodatkowy kolor też mi pasuje i znaczeniowo - nowy start - i kolorystycznie.
Jeśli nie wierzysz w coś, staniesz się pustą skorupą albo nawiedzonym psem. W końcu wszystko co masz to twoja godność - Hedarr Soongh
Marik Awaud
Mand'alor
Awatar użytkownika
Miejscowość: Warszawa
Posty: 514

Re: Kolory Zbroi

Postprzez Kuel » 20 Lis 2021, 02:51

Jak pan Mand'alor powiedział ;)
W sensie też wybrałem niebieski, bo lubię, a "niezawodność" się ładnie dopasowała...
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1478

Re: Kolory Zbroi

Postprzez Gajowy » 20 Lis 2021, 03:52

Ha! Pamiętam, że sam długo zastanawiałem się nad kolorystyką zbroi. "Obowiązek" nie jest jednak słowem którym można by mnie najlepiej opisać :mrgreen:
W moim przypadku główna inspiracją były barwy żołnierzy Jastera Mereela z Jango Fett: Open Seasons.

Mało kto pamięta, że taki wątek już istnieje. Może jakiś Moderator zechce się wykazać, potnie i przeniesie gdzie trzeba?
viewtopic.php?f=6&t=113
It is good to restore the natural order of things after a period of such disarray, don't you agree?
I już my - weterani tylko / Nie pojmujący co się dzieje...
Gajowy
a.k.a. Kurs`ika
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Łódź / Toruń / Piotrków Trybunalski /
Posty: 1459

Re: Kolory Zbroi

Postprzez Tragos Wren » 22 Lis 2021, 23:26

To znaczenie barw, to wiecie, takie wymyślone na szybko w biegu aby stworzyć na prętce jakąś kulturę. Po za serią książek na potrzeby której to wymyślono i jednego dialogu w serii komiksowej dziedzictwo, to te zasady nie obowiązują i nikt nigdy się do nich nie odwołuje ani wcześniej ani później. W nowym kanonie z tego co wiem też nie obowiązują. Kolory pancerzy mandalorian są zwykle zupełnie losowe, a jeśli już coś znaczą to przynależność do konkretnej frakcji albo stopień w hierarchii.
Tragos Wren
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 46

Re: Kolory Zbroi

Postprzez Dhadral » 23 Lis 2021, 04:09

Tym nie mniej fani się często do znaczeń odwołują a nawet wymyślają dodatkowe dla tych kolorów, które nie były ujęte w materiałach z EU. Nawet na naszym Discordowym serwerze kilka miesięcy temu mieliśmy rozminę na temat dodatkowych kolorów i ich znaczeń.
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Kolory Zbroi

Postprzez Marik Awaud » 23 Lis 2021, 18:23

Dhadral napisał(a):Tym nie mniej fani się często do znaczeń odwołują a nawet wymyślają dodatkowe dla tych kolorów, które nie były ujęte w materiałach z EU.


To prawda - jest to niewątpliwie jeden z pozytywniejszych przykładów fanowskiej mando-twórczości :wink:
Jeśli nie wierzysz w coś, staniesz się pustą skorupą albo nawiedzonym psem. W końcu wszystko co masz to twoja godność - Hedarr Soongh
Marik Awaud
Mand'alor
Awatar użytkownika
Miejscowość: Warszawa
Posty: 514


Wróć do Twórczość

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron