Beskar'gam Jasse'go

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Jasse » 05 Lut 2018, 22:08

Nedz napisał(a):Ciekawe kształty. Sam robiłeś szablony czy skąd miałeś ?


Szablony ze strony MMCC: http://mandalorianmercs.org/get-involved/costume-templates/

A teraz pytanie: wcześniej zaproponowano mi obejrzeć film do DLT-19 co zrobiłem i myślę że aby broń miała jakąś wagę to myślę że też zrobię sobie broń z drewna (przynajmniej chwyty, lufy z rur). Więc czy znacie albo:
1. Jakieś drewno co się łatwo kroi takim nożem roboczym?
2. Jakieś małe urządzenie co dobrze tnie drewno?
Jasse
a.k.a. Jasse
Były Członek
Posty: 60

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Merel » 06 Lut 2018, 00:43

Co do drewna to ciężko mi powiedzieć jakie jest najlepsze w obróbce drewno będące jednocześnie cięzkie, jednak co do narzędzi to najlepsze jest wyżynarka, frezarka albo frezy na wiertarce/wiertarko-wkretarce oraz dremel do wykończenia.

P.S. fajnie, że ktoś ci polecił filmik który udostępniłem. Też będę robił dlt-19.

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Nedz » 06 Lut 2018, 01:14

Jasse po kolei łatwa w obróbce jest sosna, świerk, lipa i tak dalej, ale te, które łatwo się struga zazwyczaj są też miękkie, ale jak o mnie chodzi to bym polecała jesion (nie ma co tak bardzo według mnie przykładać wagi do ciężaru jak obróbka jest bardzo trudna np. dąb, grab (wiąz), buk mają ciężar, ale wystruganie z nich czego innego po za kijem jest prawie niemożliwe) tylko nóż musi być ostry tylko Uwaga na palce (moje palce najlepiej o tym wiedzą :mrgreen: , nie bierzcie ze mnie przykładu :P ).

A do narzędzi oczywiście po za tym co napisał powyżej Merel polecam dodać dobrze naostrzona siekierę (tak, że jak przyłożysz do drewna i z lekka zjedziesz w dół cienki strug drewna prawie bez wysiłku powinien odchodzić), a i jak będziesz używał siekiery to delikatnie nie ma co rąbać w dół, a sęki (jak się trafią) to lepiej zeskrobać nożem, bo siekiera lubi na bok przy sęku odlecieć i trafić na nogę lub rękę, albo nasze palce.
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Merel » 06 Lut 2018, 02:04

Nedz z siekierką wszystko fajnie pięknie ale do wycinania kolby i komory zamkowej o których mówił Jasse oraz tutorial się to nie nada z racji tej, że za dużo krzywizn i kantów niewielkich. Jeżeli natomiast chodzi o same strugi to proponuje ostre dłuto. Są rózne wzorniki i różne wielkości za naprawdę śmieszne "pinionżki", a o wiele lepsza precyzyjność niż przy użyciu siekiery czy toporka :)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Nedz » 07 Lut 2018, 01:11

Nie mówię o krzywiznach kątach itd. do tego lepsza wyrzynarka mnie się tam siekiera/ toporek przydał się i to w dużej ilości przy moim blasterze.
Ale dłuto tez jest nie głupim pomysłem. :P
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Tarra Strayver » 09 Lut 2018, 16:43

Mahiyana napisał(a):Zapowiada się super! :D

Na razie za mało zostało zrobione by stawiać takie stwierdzenia. Nie jestem cosplayerką, ale muszę przyznać, że na chwilę obecną poziom jest zdecydowanie wyższy niż w przypadku pozostałych pancerzy manda'yaim (mam na myśli obecne pancerze jakimi dysponujemy). Głównie dlatego że wszystko co zostało tutaj zrobione do tej pory, zostało wykonane prawidłowo. A przynajmniej tak wygląda na zdjęciach.
Tarra Strayver
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 62

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Dhadral » 10 Lut 2018, 00:21

Tarra Strayver napisał(a):Nie jestem cosplayerką, ale muszę przyznać, że na chwilę obecną poziom jest zdecydowanie wyższy niż w przypadku pozostałych pancerzy manda'yaim (mam na myśli obecne pancerze jakimi dysponujemy). Głównie dlatego że wszystko co zostało tutaj zrobione do tej pory, zostało wykonane prawidłowo. A przynajmniej tak wygląda na zdjęciach.


Owszem pancerz Jasse'go zapowiada się dobrze. I wcale nie za mało zostało zrobione, wycięcie płyt to podstawa, jak się sknoci na tym etapie to na pewno dalej będzie gorzej. Choć fakt nie wszystkie mankamenty widać od razu, czasem wychodzą dopiero przy gięciu pancerzy. Większość z nas brała szablony z tej samej strony i spora część z nas robiła zbroje z PCV, więc na tym etapie wszystkie wyglądały podobnie (część żeńskich miała miejsce na wyprzedzenie).
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Merel » 10 Lut 2018, 10:18

Tarra Strayver napisał(a): Nie jestem cosplayerką, ale muszę przyznać, że na chwilę obecną poziom jest zdecydowanie wyższy niż w przypadku pozostałych pancerzy manda'yaim (mam na myśli obecne pancerze jakimi dysponujemy). Głównie dlatego że wszystko co zostało tutaj zrobione do tej pory, zostało wykonane prawidłowo. A przynajmniej tak wygląda na zdjęciach.



Zanim napiszesz coś tak nieprawdopodobnego zobacz zbroje wszystkich członków. Gdybyś była cosplayerką nie jeden użytkownik mogłby się na Ciebie obrazić.

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Tarra Strayver » 16 Lut 2018, 18:22

To wcale nie jest nieprawdopodobne. To moja opinia na ten temat. Moim zdaniem na prawdę ładnie wykonanych strojów jest w mandayaim tylko kilka, z czego większość już nie pojawia się na konwentach. Nie liczę takich osób jak Merrson czy Kal, z owczywistych powodów. Można się obrażać albo nie, lecz gdy widzę zdjęcia z współczesnych akcji albo prace nad strojami to raczej widnieją tam fanowskie przebrania a nie profesjonalne repliki na poziomie 501. Nasze stroje raczej nie nadają się na plan filmowy. Dlatego podoba mi się kierunek w jakim idzie Jesse. Nie wiadomo jak to się rozwinie, ale na razie to co widzę wygląda na bardzo dobrą robotę. Na tyle dobrą że wyróżnia się na tle pozostałych. Tak uważam.
Tarra Strayver
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 62

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Merel » 16 Lut 2018, 23:03

Moim zdaniem jest nieprawdopodobne to co mówisz z jednego prostego powodu. Mamy mniej lumpeksu niż zaliczających się do tych bardziej profesjonalnych.
I jeszcze jedno. Im wiecej swoich modydikacji zbroi tym lepiej

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Jasse » 08 Mar 2018, 09:55

Dobra, w końcu znalazł się chętny żeby mi pomóc powyginać płyty, i oto efekty:

https://i.imgur.com/WHfwdYN.jpg

Od razu kolega ułożył je gdy leżałem żeby można było zobaczyć jak mniej więcej to będzie wyglądać.

https://i.imgur.com/ta2YrIk.jpg
Jasse
a.k.a. Jasse
Były Członek
Posty: 60

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Merel » 08 Mar 2018, 10:38

No przyznam, że pełna profeska z tymi płytami :) w jaki sposóby były wyginane?

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Jasse » 08 Mar 2018, 22:54

Merel napisał(a):w jaki sposóby były wyginane?


Opalarką robiliśmy. Grzaliśmy je i potem przykładaliśmy (lub na odwrót) do mnie żeby były na mój kształt. Jak byłem w stanie sięgnąć i przytrzymać płytę to trzymałem aż się ostygło i kolega grzał następną a jeżeli nie to robiliśmy na odwrót. Tak nam zeszło z 1.5-2 godziny.
Jasse
a.k.a. Jasse
Były Członek
Posty: 60

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Arakh Ha'an » 09 Mar 2018, 06:11

Wyglądają bardzo dobrze, dobra robota! :like
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Jasse » 16 Mar 2018, 09:52

Dobra, a więc pytanie. Zostało wcześniej poruszony temat drewna co do broni no i mam zamiar użyć jesioń tak jak proponowano. Tylko że nie mogę nigdzie znaleźć na allegro co by kupić, same płyty podłogowe, blaty, itp. Wie może ktoś gdzie można zamówić takie belki, czy to już o gotowych rozmiarach lub o rozmiarach które sie podaje?
Jasse
a.k.a. Jasse
Były Członek
Posty: 60

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Merel » 16 Mar 2018, 14:13

Byś musiał pochodzić po sklepach z boazerią i listwami. Tam najszybciej by ci mogli sprowadzić

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Arakh Ha'an » 16 Mar 2018, 18:55

Można sprawdzić, czy w mieście (lub blisko niego) nie ma np. tartaku. Tam mogą coś mieć, a sprzedadzą za... Jak jeden kawałek, to może nawet za darmo ;)
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Nedz » 17 Mar 2018, 01:09

Tak tartak to dobry pomysł nawet bardzo :P , ale można, by też popatrzyć po stolarzach oni też mogą coś takiego mieć.
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Merel » 17 Mar 2018, 08:34

Nie wiem czy tartaki czasem nie sprzedają tylko dłużyc, ale jak tak jak Nedz pisała spróbuj też u stolarzy :wink:

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Nedz » 18 Mar 2018, 01:04

Merel w tartakach przynajmniej tych małych mają nieraz masę różnej wielkości kawałków desek, bo zazwyczaj kiedy ktoś składa zamówienie na ileś tam desek to chcą mieć je wyrównane, a w tartakach im się po prostu nie opłaca trzymać całych pni drzewa i rżnąć je na równe deski jak mają zamówienie. Oni robią to z automatu ścinają drzewo, okorowują, tną i rzucają tam gdzie już mają stertę innego drewna np. sosny.
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Merel » 18 Mar 2018, 05:34

Możesz mieć rację :wink:

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Jasse » 07 Kwi 2018, 22:04

Dobra, w końcu miałem czas w ten weekend porobić trochę nad gam'em. Zatrzaski zostały wbite do kamizelki i maluję płyty, jutro będę dokańczał. Dołączam zdjęcia.

Zatrzaski z przodu:
https://imgur.com/moeqwkd

Zatrzaski z tyłu:
https://imgur.com/rqgQfvf

Zatrzaski na barkach:
https://imgur.com/a0YFrNu

Pierwsza warstwa farby:
https://imgur.com/iRmbMAR

Więc pytanie, jak zrobiliście karwasze? Na ostatnim StarForce'ie widziałem jak Kenobi miał karwasze które otwierały się na takich zawiasach ale nie wiem jak by się to zrobiło. Jak Wy zrobiliście karwasze?
Jasse
a.k.a. Jasse
Były Członek
Posty: 60

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Arakh Ha'an » 07 Kwi 2018, 23:37

Ja mam karwasze z jednej połówki złożone (przynajmniej na razie), ale z tego, co słyszałem, niektórzy ułatwają sobie sprawę wykorzystując cylindryczne pudełka/rury jako bazy, które potem są obudowywane.

Planujesz płyty waloryzować/brudzić/dodawać szczegóły?
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Nedz » 08 Kwi 2018, 00:36

Bardzo fajna robota ładnie to wygląda, a co do karwaszy to ja miałam w planach zrobić po prostu wsuwane, ale nie wiem jak to się sprawdza w praktyce, bo mam chwilowo kłopot z czasem i materiałami do gamu.
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Jasse » 08 Kwi 2018, 01:20

Arakh Ha'an napisał(a):Planujesz płyty waloryzować/brudzić/dodawać szczegóły?


Możliwe że w przyszłości. Na razie staram się skończyć trochę minimalistycznie żeby był na Pyrkon żeby chociaż jeden gam pojechał.
Jasse
a.k.a. Jasse
Były Członek
Posty: 60

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Jasse » 09 Wrz 2018, 21:31

Vode, jest sprawa. Chcę przykleić płyty do beskaru na zatrzaski. Już próbowałem dwie kleje ale żadne z nich nie trzymało, odklejało się od płyty całkowicie. Czy ktoś może mi polecić jakiś dobry klej żeby złączyć metal do pcv albo jak ktoś tak robił swój beskar to co używał?
Jasse
a.k.a. Jasse
Były Członek
Posty: 60

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Morrigan » 12 Wrz 2018, 15:42

a jakich klejów juz używałeś? Cyjanoakrylanowe (kropelka etc), polimerowe ( typowo napisane, że do plastiku), epoksydowe?
"The night is dark and full of terrors" - Game of Thrones
Morrigan
a.k.a. Morrigan
Mando'ad
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`vorpangal
Miejscowość: Poznań/Chełmno
Posty: 76

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Merel » 13 Wrz 2018, 09:53

Zatrzaski to najlepiej na kawałek materiału przyczepić a potem to klejem do plastiku przykleić do płyty

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Radok » 18 Wrz 2018, 10:15

Cyjanoakryl powinien bez problemu złapać metal i PCV. Epoksydowe tez dają radę.

Albo zrób tak jak Merel pisał, albo wpierw odtłuść powierzchnię alkoholem i użyj kropelki lub jak pisała Morrigan - epoksydowego.

Ciekawym pomysłem będzie skoczenie do sklepu modelarskiego i zakup kleju modelarskiego. Łapie wszystko, metal do plastiku, a całość do drewna.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Sh'ehn » 18 Wrz 2018, 12:11

Ja przyklejałam zatrzaski do metalu (blachy), ale może i w przypadku PCV się sprawdzi... Najpierw wbiłam z mamą zatrzask w kawałek skóry (naturalnie garbowana, otwarte lico etc.), a potem kleiłam skórę do metalu butaprenem. Na koniec naklejałyśmy na całość większy kawałek skóry, z dziurą na zatrzask, tak by przytrzymywał brzegi pierwszego skórzanego kawałka. Trzyma bez zarzutu już chyba cztery lata; nawet pomimo tego, że do odpięcia płytek potrzeba na tyle dużej siły, że pierwsza kamizelka zwyczajnie się podarła przy odpinaniu (tj. zatrzask odpiął się, odrywając kawałek materiał).

Teraz lekko się spieszę, ale po południu lub wieczorem zedytuję post i wrzucę zdjęcie.
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Jasse » 30 Sty 2019, 17:54

W końcu trochę więcej wolnego więc się wziąłem się znowu za dokańczaniem gam'u. Potrzebuję trochę pomocy z karwaszami. Mam dwie płyty które mają tworzyć karwasz (oczywiście w przypadku lewego i prawego) i nie wiem jak najlepiej je złączyć. Na StarForce'ie widziałem jak Obi-Wan miał swoje na mini zawiasy (albo coś w tym stylu) co mi się bardzo spodobało bo byłoby łatwiej je zakładać/zdejmować. Czy ktoś ma jakieś inne pomysły?
Jasse
a.k.a. Jasse
Były Członek
Posty: 60

Re: Beskar'gam Jasse'go

Postprzez Mahiyana » 14 Mar 2019, 09:56

Wydaje mi się, że zawiasy są jednym z lepszych rozwiązań (T)

Many o tym nawet poradnik ;)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Poprzednia

Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron