Zbroja Merela

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 10 Wrz 2017, 02:10

Dziękować na pewno się przyda :)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Radok » 10 Wrz 2017, 16:25

Witam,


Kabura ze wszystkimi elementami to 300,00PLN plus przesyłka. Ta konkretnie kabura ma pasować do Blastera DL-18 ale możemy zaprojektować kaburę w podobnym stylu do innego modelu. Czas realizacji w tym momencie nie powinien przekraczać dwóch tygodni.


Pozdrawiam,



Taką odpowiedź otrzymałem po zadaniu pytania w sprawie kabury http://deltaleatherworks.com/portfolio-item/custom-mandalorian-holster/.

Nie wiem jak plasują się ceny u rymarzy.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 10 Wrz 2017, 18:08

300? jak na tak perfekcyjnie wykonaną kaburę to w cuj mało chcą.

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Arakh Ha'an » 11 Wrz 2017, 01:33

Też mi się tak wydaje. Sprzęt wygląda na bardzo dobrej jakości, robiony przez kosplejowych profesjonalistów, a za jakość płacić trzeba... Gorzej, jeśli potrzebne będą dwa holstery - chyba, że dadzą rabat na taki komplet ;)
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Zbroja Merela

Postprzez Sh'ehn » 11 Wrz 2017, 02:00

Tak naprawdę, żeby ocenić dobrze jakość wyraźniejsze zdjęcia by się przydały. Plus szczegóły, typu wykończenie brzegów (opalone, barwnik), pokazanie dolnej strony szycia. Ale prace Delty miały w M`Y dobrą opinię, a ja się nieszczególnie znam i marudzę; wykończenia w sumie chętnie obejrzałabym głównie z ciekawości. Nie musicie zwracać na mnie uwagi : )
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Zbroja Merela

Postprzez Radok » 11 Wrz 2017, 13:24

Sh'ehn napisał(a):Tak naprawdę, żeby ocenić dobrze jakość wyraźniejsze zdjęcia by się przydały. Plus szczegóły, typu wykończenie brzegów (opalone, barwnik), pokazanie dolnej strony szycia. Ale prace Delty miały w M`Y dobrą opinię, a ja się nieszczególnie znam i marudzę; wykończenia w sumie chętnie obejrzałabym głównie z ciekawości. Nie musicie zwracać na mnie uwagi : )


Masz rację, że do oceny jakości, to jedno zdjęcie to trochę mało :wink: . Plus jest taki, że to Delta robi i raczej wystarczy mu napisać, że do DH 17 potrzebujesz i zrozumie... a u rymarza, weź to wytłumacz.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 30 Wrz 2017, 00:16

Nie będę oszukiwał, powiem jak jest.....
Z przykrością stwierdzam, że prace nad gamem się przedłużą, ponieważ w piwnicy/pracowni spadł mi bloczek betonowy wprost na mój buy`ce i go zabił na śmierć :(
Jednak aby zaoszczędzić czas postanowiłem zamówić kubeł u Merr-Sonna. Dotarł do mnie wczoraj, więc jeszcze tylko poczekam, aż w Lidlu będą multitool'e typu dremel to kupię i zabiorę się za robotę ;)
Szkoda tylko, że pół roku dłubania poszło na marne :(

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Mahiyana » 30 Wrz 2017, 20:30

Smutne strasznie :<
Mam nadzieję, że teraz wszystko już pójdzie szybko i bez takich sytuacji :mytho
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 30 Wrz 2017, 23:49

Już nie będzie bo jest nauczka na przyszłość aby na stanowisku pracy mieć porządek

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Nedz » 01 Paź 2017, 23:57

BHP przede wszystkim i powodzenia z robotą nad kubłem od Merra. :)
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 02 Paź 2017, 00:11

Dzięki ;)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 04 Paź 2017, 17:29

Żeby nie było jak przy hełmie v1.0 zacznę zamieszczać fotki z przebiegu pracy nad v2.0 ;)
Pracę podzieliłem na kilka etapów. Oto połowa pierwszego :)
Dalmierz


Pierwszymi krokami było nawiercić gerabox wg zaleceń producenta i złożenie wszystkich elementów.

tak się prezentuje po złożeniu próbnym

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Mahiyana » 04 Paź 2017, 21:03

Super (T)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 04 Paź 2017, 21:36

Tak apropos


te dwie małe dziurki to miejsce na LEDy które będą zainstalowane i podłączone do zasilania w kuble. kabelki poprowadzę między szynami dalmierza ^^

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Arakh Ha'an » 04 Paź 2017, 23:13

Mega!
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Zbroja Merela

Postprzez Nedz » 05 Paź 2017, 00:18

Na razie jest bardzo dobrze. :like
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 14 Paź 2017, 19:16

Myślałem o zrobieniu kabury na broń drugorzędną/boczną w ten sposób
https://youtu.be/5gd9Z16FcpI?t=9m17s
Jakieś sugestie/porady? :)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Radok » 14 Paź 2017, 19:32

8O Genialne! Ja się zastanawiałem nad magnesami neodymowymi, ale to rozwiązanie wydaje się zdecydowanie praktyczniejsze.
Porady? Pomaluj :P
A tak na poważnie do czego chcesz mieć przymocowany blaster?
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Merela

Postprzez Nedz » 14 Paź 2017, 23:53

Jasne zrób tak wszelkie odstępstwa od normy uzbrojenia mile widziane. :)

Nie wiem tylko czy kiedy będziesz chodzi blaster nie będzie ci się odczepiał.
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Merela

Postprzez Radok » 15 Paź 2017, 15:24

Ja się zastanawiam, czy nie będzie kręcił się. gdyż będzie się trzymał na jednej śrubie, a grawitacja bywa upierdliwa.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 15 Paź 2017, 21:33

Blaster będzie przymocowany do prawego uda.

Blaster nie powinien się odczepiać ponieważ, musiałby podskoczyć wysoko i wysunąć z otworu do boku.

Kręcił? nie powinien jeżeli śruba będzie powyżej środka ciężkości :)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 20 Paź 2017, 13:42

Siema mordy tutaj Merel :P dalsze "postępy" w kuble. Brak czasu i wyczerpane rezerwy finansowe na hobby, zmusiły mnie do zawieszenia na pewien czas prac nad kubłem. Ostatnio wpadła premia to i coś ruszyło odnośnie prac.
Podkład, komplet farb, szpachel z włóknem do ewentualnych wykończeń, odtłuszczacz, ściereczki antystatyczne jak i z mikrofibry, papier wodny oraz taśma maskująca zakupione. Pokazuje i objaśniam efekt dzisiejszego "jakieś pół godziny"



Jak widać wizjer



oraz wywietrznik(?) wycięte. Tymi nierównościami się nie przejmować, ciężko było wyciąć czymkolwiek to chciałem frezarką i tak jak ręce mnie się trzęsły od tej trzeźwości tak i frez ściął gdzieniegdzie co nie miał. Nie martwię się ponieważ to i tak nie będzie się rzucać w oczy przez malowanie jakie zastosuje. Pierwszy raz się spotkałem z tego typu sposobem na malowanie odprysków farby ale efekt "po" był niezły. O tym malowaniu opowiem jak już będzie czas na pokaz z malowania :)



A tutaj gearbox, już posklejany i umiejscowiony. Jutro będę w pracy więc nic nie zrobię, pojutrze niedziela więc też, bo jak to mówią "Niedzielna praca w g***0 się obraca" to zostaje jedynie poniedziałek aby podgonić prace :)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Vhipir » 20 Paź 2017, 16:19

Też miałam trochę nierówności w merrowym hełmie (wywietrznik, brzegi wizjera) i korzystałam z pilnika diamentowego, żeby to poprawić. W internecie znalazłam go jako igiełkowy kwadratowy czy coś takiego, ale pożyczyłam od Dinu. Dobrze się sprawdza do detali. :D
Na radarze widać już dyskotekową planetę.
Vhipir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Poznań / Bydgoszcz
Posty: 785

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 20 Paź 2017, 16:33

Też mam różne pilniki do detali ale tych dwóch miejsc konkretnie na samej górze i na samym dole nie wyrównam bo jak to mówią "patyk można pocienkować ale nie pogrubasić" :D dlatego jest jeszcze plan B. Maskowanie tego malowaniem :D

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Nedz » 20 Paź 2017, 23:25

Świetny kubeł vod. :) Skąd brałeś szablony?
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 21 Paź 2017, 00:36

Jak już wcześniej pisałem nabyłem go u Merrsonn'a, jednak jak ktoś się postara to podobnie wyjdzie mu z pepakury, włókna szklanego i żywicy + szpachle(no mój co wyglądał prawie identycznie tyle że z dziurą na czole, to zniszczył się w warsztatopiwnicy. Sporo czasu i cierpliwości poszło w shebes...)
dla zaciekawionych link: http://www.mandayaim.com/a711,Sposoby_w ... mu_Laminat

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 01 Lis 2017, 23:20

Prac ciąg dalszy. Tym razem na warsztat trafiły imitacje płytek układu spalonego które pomalowane aby wyglądały realistycznie. Oto efekt

https://drive.google.com/file/d/0B6Lcb1 ... p=drivesdk

Tą płytką idzie na tył hełmu tam gdzie te otworki są

https://drive.google.com/file/d/0B6Lcb1 ... p=drivesdk

A tutaj lewe ucho

https://drive.google.com/file/d/0B6Lcb1 ... p=drivesdk

Oraz w końcu zająłem się bronią boczną

https://drive.google.com/file/d/0B6Lcb1 ... p=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/0B6Lcb1 ... p=drivesdk

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Nedz » 02 Lis 2017, 01:21

No nie ma co vod układ scalony wyszedł ci rewelacjnie. :D Też z resztą odwaliłeś kawał dobrej roboty, więc powodzenia w dalszej pracy czekam na kolejne zdjęcia.
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 02 Lis 2017, 18:14

Jak czas pozwoli to jeszcze dziś zamontuje lewe ucho z układem i zaszpachluje ewentualne ubytki i szczeliny i ptysie podkładem. Następnym krokiem będzie szlif na mokro a za kilka dni malowanie :)
P.s. dziki Nedz za pochlebstwa ;)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Morrigan » 02 Lis 2017, 18:32

Kawał dobrej roboty vod :like
Z czego zrobiłeś broń boczna? Czy to jest wykorzystanie drukarki 3D czy jakiś inny sposób?
"The night is dark and full of terrors" - Game of Thrones
Morrigan
a.k.a. Morrigan
Mando'ad
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`vorpangal
Miejscowość: Poznań/Chełmno
Posty: 76

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 02 Lis 2017, 20:12

Wykorzystałem pistolet na takie gumowe kulki :)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Radok » 06 Lis 2017, 16:56

Ładnie idzie. Czekam na kolejne efekty prac. Kurcze, ja się muszę za swój pancerz zabrać. Wszyscy pracują nad swoimi zbrojami, może ja też powinienem :D .

Merel -> fajne rzeczy masz w warsztacie. Zestaw przeciwuderzeniowy na piszczele i stopy. .. planujesz go wykorzystać ?
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 06 Lis 2017, 20:40

Tak. Z tego zrobie nagoleńce nakolanniki i z ochraniaczy stóp będą naramienniki. Mam też komplet ochraniaczy na przedramienia z których będą karwasze na wierzch przedramion. Będę robił też ochraniacze na bicepsy i uda ale to z pcvki ;)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 07 Lis 2017, 10:31


Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Radok » 07 Lis 2017, 10:59

8O Fajnie wygląda.
Uważaj tylko na lewe ucho, lubi odstawać, ale widzę, że szpachlowałeś.

Ciekawi mnie jedno. Jak powklejałem do swojego hełmu wszystkie detale związane z RF'em... nagle się okazało, że hełm przeważa w znaczny sposób w prawą stronę. Jak u Ciebie się hełm zachowuje ? Też się tak przechyla? I masz na to jakiś sposób?
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

PoprzedniaNastępna

Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron