[M`Y] Ucieczka - (Arneun)

Moderator: KEDIN

[M`Y] Ucieczka - (Arneun)

Postprzez Arneun » 21 Maj 2017, 18:40

http://www.mandayaim.com/a788,Ucieczka

Miałem polecenie żeby się pochwalić. Moje pierwsze opowiadanie które może przeczytać więcej niż trzy osoby.
Wyrażajcie swoje opinie, powoli szykują się kolejne (albo nie, ale musielibyście się bardzo postarać komentując).

Cóż więcej można rzec...
Bawcie się dobrze.
"Come winter, come slaughter
The right to existence has been won
Come falling star or scorching flame
Worlds will survive, life finds a way "
Arneun
Były Członek
Miejscowość: Wrocław
Posty: 271

Re: [M`Y] Ucieczka - (Arneun)

Postprzez Arakh Ha'an » 22 Maj 2017, 20:39

Mnie się bardzo podoba :D Nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem, jak działało fałszywe wywołanie detonacji (datapad w sejfie wysłał "sztuczny" sygnał detonujący do drugiego datapadu przy bohaterze, następnie bohater, widząc, że datapad sygnalizuje odebranie sygnału detonującego, zdetonował droida-sabotażystę przy zbiornikach paliwa?) oraz który droid został usmażony (pajączek czy sonda?), ale i tak jest bardzo fajne.

Daj następną część, daj! :D
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: [M`Y] Ucieczka - (Arneun)

Postprzez Arneun » 22 Maj 2017, 20:58

1) dokładnie
2) pajączek, później robił za sabotażystę
"Come winter, come slaughter
The right to existence has been won
Come falling star or scorching flame
Worlds will survive, life finds a way "
Arneun
Były Członek
Miejscowość: Wrocław
Posty: 271

Re: [M`Y] Ucieczka - (Arneun)

Postprzez Dhadral » 23 Maj 2017, 19:26

Jest bardzo fajne. Mam tylko jedno pytanie:
Co było dalej? :D :D :D :D :D
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: [M`Y] Ucieczka - (Arneun)

Postprzez Arneun » 05 Sie 2017, 23:01

Jak pewnie niektórzy zauważyli - w raporcie z działalności pojawiła się kolejna część.

http://www.mandayaim.com/a792,Trening

Wielkie podziękowania należą się Trakowi - za uwagi dotyczące uzbrojenia (i jednocześnie mam nadzieję, że naprawiając to, na co zwróciłeś mi uwagę, nie zepsułem wszystkiego jeszcze bardziej)
I jeszcze większe dla Mahiyany - za całokształt pomocy przy pisaniu (w tym za skierowanie do Traka)

Nauczyłem się na tym "opowiadaniu" paru rzeczy. W większości - że muszę się jeszcze sporo nauczyć (to że muszę się wiele nauczyć było jasne - ale doprecyzowały się dziedziny).
Zwłaszcza jeśli chodzi o odwzorowywanie budujących się relacji międzyludzkich. Zwłaszcza pisząc z perspektywy pierwszej osoby.
Oprócz tego - że czasami lepiej jest odłożyć coś na bok jak nie można dalej popchnąć (zaliczyłem w międzyczasie jakieś dwie godziny przeglądania paru akapitów nie mogąc się zorientować co mi w nich nie pasuje).
I tego że czasem lepiej zacząć dopisywać kolejną część zamiast uparcie myśleć jak nanieść poprawki (właściwie przez miesiąc usiłowałem naprawić rzeczy które mi nie pasowały - bez widocznych efektów).
"Come winter, come slaughter
The right to existence has been won
Come falling star or scorching flame
Worlds will survive, life finds a way "
Arneun
Były Członek
Miejscowość: Wrocław
Posty: 271

Re: [M`Y] Ucieczka - (Arneun)

Postprzez Joosz'ek » 11 Sie 2017, 14:59

Fajne to, zwłaszcza że opisy broni zawsze są fajne, ale mam pytanko-jesteś fanem ghost doga,czy jak?
Joosz'ek
Były Członek
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 128

Re: [M`Y] Ucieczka - (Arneun)

Postprzez Arneun » 11 Sie 2017, 19:42

Co to jest Ghost Dog? Chodzi o jakiś film? (domyślając się wyników wyszukań w google)

Jest parę rzeczy którymi się "inspirowałem" ( w większości bardziej nieświadomie niż świadomie). Chociaż sama "inspiracja" to dosyć mocne słowo, zwłaszcza że nie dostrzegam specjalnie dużo artyzmu w tym co napisałem.
Ale raczej na zasadzie wyjęcia pojedynczych pomysłów niż zerżnięcia całych elementów.
"Come winter, come slaughter
The right to existence has been won
Come falling star or scorching flame
Worlds will survive, life finds a way "
Arneun
Były Członek
Miejscowość: Wrocław
Posty: 271

Re: [M`Y] Ucieczka - (Arneun)

Postprzez Joosz'ek » 12 Sie 2017, 16:48

Zupełnie jak Jarek Grzędowicz? On zerżnął tyle elementów, że pan ogrodu był wyjątkowo dobrą kompilacją plagiatów dzieł fantastyki z dwóch ostatnich dekad. A ghost doga zobacz, ma dużo elementów które, wnioskując po twoich inspiracjach, byś polubił. Tylko wytrzymaj dłużyzny.
Joosz'ek
Były Członek
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 128

Re: [M`Y] Ucieczka - (Arneun)

Postprzez Arneun » 12 Sie 2017, 18:17

Nie do końca. Znakomita większość jest moja.
Ale na przykład - podobny motyw pojedynku dwuosobowego na dużym obszarze był w Sword Art Online (takie anime) - w odcinkach z Gun Gale (chyba początek 2giego sezonu). I zdaje się że w głowie miałem właśnie krajobraz z Gun Gale przy opisywaniu.
Jestem prawie pewien że pomysł z rozmową i wtłaczaniem wiedzy podczas ćwiczeń (czy tam kodeksu honorowego) nie był mój - ale nie mam pojęcia skąd go wziąłem.

Interesuje mnie bardziej pożyczanie drobnych abstrakcyjnych konceptów niż jakichś większych kawałków.
"Come winter, come slaughter
The right to existence has been won
Come falling star or scorching flame
Worlds will survive, life finds a way "
Arneun
Były Członek
Miejscowość: Wrocław
Posty: 271

Re: [M`Y] Ucieczka - (Arneun)

Postprzez Mahiyana » 12 Sie 2017, 20:04

W sumie w czasach kiedy tyle twórczości już powstało prawie niemożliwym jest stworzyć coś zupełnie nowego. Więc bierzemy po kawałku czegoś co już znamy (mniej lub bardziej świadomie) i sklejamy w coś co nazywamy naszym ^^
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: [M`Y] Ucieczka - (Arneun)

Postprzez Merel » 12 Sie 2017, 22:03

Mahiyana napisał(a):W sumie w czasach kiedy tyle twórczości już powstało prawie niemożliwym jest stworzyć coś zupełnie nowego. Więc bierzemy po kawałku czegoś co już znamy (mniej lub bardziej świadomie) i sklejamy w coś co nazywamy naszym ^^



Święte słowa.... Sam tak czasem mam, inspiruje się czymś i przelewam to swoimi oczami na tekst

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: [M`Y] Ucieczka - (Arneun)

Postprzez Arneun » 12 Sie 2017, 23:35

Technicznie rzecz biorąc - dokładnie to dzieje się od samych początków sztuki.
Tylko bardzo często źródłem inspiracji jest otaczająca rzeczywistość.
"Come winter, come slaughter
The right to existence has been won
Come falling star or scorching flame
Worlds will survive, life finds a way "
Arneun
Były Członek
Miejscowość: Wrocław
Posty: 271

Re: [M`Y] Ucieczka - (Arneun)

Postprzez Merel » 13 Sie 2017, 00:23

Arneun napisał(a):
Tylko bardzo często źródłem inspiracji jest otaczająca rzeczywistość.


To jest główne źródło inspiracji, szczególnie własne przeżycia.

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183


Wróć do Opowiadania

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron