Spar - Mandalore the Resurrector...

Inne.

Moderator: KEDIN

Spar - Mandalore the Resurrector...

Postprzez X-Yuri » 26 Lut 2011, 11:34

...albo i nie. : P

Mam maly problem ze zrodlami, moze ktos ma jakas odpowiedz na moje watpliwosci ? (Tylko prosze, jedynie sensowne posty.)
"History of the Mandalorians" twierdzi ze byl Mandalorem. (w czasie wojen klonow.)
"As Mandalore the ressurector, Spar and his Mandalorian Protectors waged war on the jedi."

"The essential Attas" tak samo. (+ twierdzi ze Mand`alorem sie nazwal po zwyciestwie nad frakcja Satine, new Mandalorians znaczy.)
"The clone Alpha-02, also known as Spar, eventually won out over Satine's faction and dubbed himself Mandalore the Resurrector, A title indicating that the old traditions once more held sway"

"Galaxy at war" tak samo mowi o Sparze jako Mandalorze w okresie wojen klonowych,
The protectors believed Spar to be the son of Jango Fett, and as inspiration, Spar took the title Mandalore the Resurrector. + (...) designed by Fenn Shysa - a protector rumored by some to be the true power behind the protectors, but generally considered to be Mandalore the Resurrector's most loyal folower.

Wszystko ladnie, nie ? : P Ale...
"Rozkaz 66", przedostatnia strona -
"I'm glad I didn't take the Mand'alor job," said Fi. "I bet Spar is, too."
The man walked on, apparently happy that the three-year interregnum without a Mand'alor since Fett's death was now over. Maybe he didn't know what Fi knew: that Shysa had told Skirata he'd take the top job if he didn't like the look of his Imperial guests. Shysa had obviously made up his mind right away.

Jedyna idea ktora mi do glowy przychodzi(la) --> Spar byl 'malo znanym' Mand`alorem, i na krotko (od powstania 212 Superkomandosow do ich rozbicia). Wiec "mezczyzna w bursztynowej zbroi" mogl o nim nie wiedziec. Tylko tu na scene wkracza TCW, i Atlas sie do niego odwolujacy. Ciezko zeby 'malo znana postacia' wsrod Mando (tych true..) byl ktos kto przegonil pacyfistyczna bande Satine, prawda ?

...czlowiek chce pare hasel na Ossus napisac, i pol nocy spedza grzebiac w zrodlach i klnac (w mando`a, wszak jestem tró ; P).

Ps. Poszukuje osoby, badz namiary na osobe posiadajaca The New Essential Guide to Droids. (potrzebuje prawdobodobnie skanow/zdjec 2 stron. ; P O Bazyliszkach i droidach BL)
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Spar - Mandalore the Resurrector...

Postprzez faultfett » 26 Lut 2011, 12:34

W "Revelation" mamy jeszcze coś takiego: "I don't understand why any of you do it, "Fett said. "Shysa, Spar-why didn't they say, 'Fett doesn't care, why should I do anything for him'? I didn't even know Spar."
"I hear Spar did it for Shysa, actually, because he told him Mandalore needed to look strong and stable to the outside world, like the Fetts were back."
, co IMHO popiera wersję, że jednak sobie trochę "pomandalorował". A w tym: "So it's okay," said Shysa slowly, "for me to put about the story that you're one of Fett's sons, and that Mandalore is considering having you take his place."
Spar had that typical ARC expression of disdain now: one eyebrow raised, lips pressed together. They must have picked it up from Jango. "Okay, as long as you don't advertise that I'm a deserter, or I'll have a death squad after me, too."
miejscu w "Order 66", jakkolwiek enigmatycznie by to nie brzmiało, Spar sugeruje, że zgadza się wziąć robotę. Też mnie to zastanawiało podczas tłumaczenia, ale zostawiłam jak jest, bo raczej nie było czego dopowiadać :?
Image
That (green) eyed girl
She said "no more"
That (green) eyed girl
Became (green) eyed whore
faultfett
a.k.a. Ceraint Feddw
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system
Posty: 142

Re: Spar - Mandalore the Resurrector...

Postprzez X-Yuri » 26 Lut 2011, 13:59

Hm. To z rozkazu to 4 rozdzial, 938 dni po bitwie o Geonosis, sam rozkaz 66 to 1089 dzien po bitwie, ostatni zas rozdzial, ten z koronacja Fenna to 1097 dni.

Krotkie kalkulacje daja nam okres ~159 dni, w czasie ktorych Spar zdazyl zostac Mand`alorem, wziasc udzial w paru bitwach, itd.

Ok... ok... tylko czemu te bitwy (jesli wierzyc tej chronologii na Bastionie. Narazie wierze, potwierdzal bede pozniej ; P) w ktorych protektorzy brali udzial (a protektorow powolal do zycia Spar... + wzmianka w HotM "As Mandalore the resurector Spar and his mandalorian protectors waged war on the jedi", wiec opcja ze dowodztwo protektorom a mandalorowanie byly w roznym okresie odpada..) mialy miejsce w 17-18 miesiacu wojny ? (show of force, forever young..)

Nie ogarniam, i mam dosc probowania, przerwe sobie robie. : P

Ech, Karen ; /
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208


Wróć do Inne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron