Słów kilka o inspiracji - The Star Wars Way

Inne.

Moderator: KEDIN

Słów kilka o inspiracji - The Star Wars Way

Postprzez Korras » 26 Kwi 2020, 15:55

Ciekawy artykuł o tym jak to z inspiracjami w uniwersum Gwiezdnych Wojen bywa:

https://www.polygon.com/star-wars/2020/4/23/21227476/star-wars-the-mandalorian-clone-wars-cosplay-timeline-boba-fett-mask-signet-costume?fbclid=IwAR1v2Yk_oBH8NYJvR3oCBRVkhb0hhtTS4ihhMMEPgvgFE8jcFU-QhPCM2Ko

Co Wy drodzy forumowicze na to?
Może znacie jakąś inną serię SF lub fantasy która inspiruje fanów a fani twórców?
Korras
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 55

Re: Słów kilka o inspiracji - The Star Wars Way

Postprzez Sh'ehn » 27 Kwi 2020, 03:02

Ano, artykuł rzeczywiście ciekawy. Podziwiam autorów za dotarcie do tylu źródeł, i żałuję, że nie znalazłam przypisów.

Korras napisał(a):Może znacie jakąś inną serię SF lub fantasy która inspiruje fanów a fani twórców?

Kojarzy mi się "Avatar" (animacja) - w The Last Airbender był odcinek, w którym bohaterowie oglądali swoje własne przygody w teatrze - i przedstawienie teatralne w dość humorystyczny sposób traktowało stosunek fanów do różnych zwrotów fabularnych. Poza tym, avatarowy fandom bardzo lubi łączyć bohaterów w pary - w każdej możliwej konfiguracji. Mam wrażenie, że ta właśnie aktywność mogła zainspirować twórców do wpisania w fabułę kontynuacji, The Legend of Korra, tak wielu miłosnych perypetii. (Ale to tylko moje wrażenie).
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Słów kilka o inspiracji - The Star Wars Way

Postprzez Mahiyana » 03 Maj 2020, 10:34

Bardzo fajny artykuł :)
Chciałam wspomnieć, że Legion 501 był pomysłem fanów, wcielonym póżniej do uniwersum, ale, jak mogłam się tego spodziewać, jest to w artykule ^^

Może i to nie fantasy (choć jest magia i smoki), ale My Little Pony Friendship is Magic na swój setny odcinek wzięło po prostu kilkanaście fanowskich teorii i je potwierdziła. Nawet wzięli jednego z bohaterów stworzonych przez fanów i umieścili go w odcinku. Z tego co wiem w tym serialu było dużo więcej "uśmieszków" do fanów, ale niestety nie znam tego uniwersum aż tak dobrze.

A ten teatr w Avatarze to bardzo fajna rzecz na przypomnienie sobie wrzystkiego przed finałem. W Korze jeśli dobrze pamiętam opowiadali sobie opowieści na sam koniec w podobnym celu :)
Jeśli o miłosne perypetie chodzi to generalnie mam wrażenie, że Korra była już troszkę dojrzalszą animacją i dlatego wrzucili więcej wątków miłosnych. W szczególności przetarli szlaki dla finału Adventure Time :D
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Słów kilka o inspiracji - The Star Wars Way

Postprzez Behot » 12 Maj 2020, 21:35

Mahiyana napisał(a):Z tego co wiem w tym serialu było dużo więcej "uśmieszków" do fanów, ale niestety nie znam tego uniwersum aż tak dobrze.

Jasne jasne. Wy, fani MLP zawsze jesteście niby tacy zdystansowani, "nie znam uniwersum aż tak dobrze", ale w nocy o północy jakbym Cię obudził i uniknął odruchowego strzału z blastera to byś pewnie potrafiła mi wymienić imiona każdej z postaci jaka kiedykolwiek pojawiła się w serialu :D
Nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli
Behot
a.k.a. Atin
Mando'ad
Miejscowość: Radom
Posty: 240

Re: Słów kilka o inspiracji - The Star Wars Way

Postprzez Mahiyana » 13 Maj 2020, 17:36

Nie ma opcji, wiesz ile toto ma sezonów? :|

Zresztą do wyłapywania uśmieszków trzeba nie tyko znać wszystkie odcinki, ale i fandom, a jego poczynania przestałam śledzić z dobre 4 lata temu ^^

No ale wracając grzecznie do tematu -może Ty kojarzysz jakieś takie uśmieszki do fanów? :)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037


Wróć do Inne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron