Rowerowy śmigacz Balutar

Inne.

Moderator: KEDIN

Rowerowy śmigacz Balutar

Postprzez Arneun » 26 Mar 2017, 01:05

Nie jestem pewien czy temat nie powinien wylądować w dziale "najeźdźcy"/"Beskar'gam"(Beskar'gam jako nagięty element "osprzętu"), ale:

Jako że jestem posiadaczem i zwolennikiem korzystania z napędu mięśniowego, pomyślałem o wykonaniu czegoś w stylu "nakładki" na mój/jakikolwiek rower przypominającej śmigacz typu Balutar http://www.ossus.pl/biblioteka/%C5%9Amig_typu_Balutar.

Myślałem o tym raczej pod kątem pojawiania się na wrocławskich dniach fantastyki (ze względu na nieduża odległość na jaką musiałbym przetransportować rower)
Nie wydaje mi się żeby karton byłby dobrym pomysłem, ale może PCV by się sprawdziło.

To raczej luźny pomysł niż gotowy projekt i wydaje mi się że sam nie dałbym rady czegoś takiego zrobić w skończonym czasie.
"Come winter, come slaughter
The right to existence has been won
Come falling star or scorching flame
Worlds will survive, life finds a way "
Arneun
Były Członek
Miejscowość: Wrocław
Posty: 271

Re: Rowerowy śmigacz Balutar

Postprzez Mahiyana » 26 Mar 2017, 13:47

Rower X-wing już ktoś zrobił, więc powinno być to możliwe do wykonania (T)

PCV brzmi dobrze jeżeli planujesz transportować tą nakładkę od razu na rowerze, gorzej jakbyś chciał ją przetransportować poza Wrocław... Ale to też pewnie da się jakoś wykombinować.
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Rowerowy śmigacz Balutar

Postprzez Serim'ika » 26 Mar 2017, 13:49

Świetny pomysł! Wydaje mi się, że pcv sprawdzi się dobrze, ale prawdopodobnie będziesz musiał użyć rurek pcv, albo cienkiego drewna na swego rodzaju szkielet, bo samo pcv ma tendencje do wyginania się jednak.
Serim'ika
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wrocław
Posty: 150

Re: Rowerowy śmigacz Balutar

Postprzez Arneun » 26 Mar 2017, 14:13

Bardziej martwię się odwzorowaniem szegółów przy zachowaniu jakichś tam możliwości transportowych (wariant podstawowy to możliwośc ściągania z roweru bez niszczenia całej pracy).
Wydaje mi się że byłoby super gdyby całość się składała i dała zmieścić w dwóch/jednej dużej walizce na kółkach.

I w tym momencie nie jestem pewien co zrobić z sięganiem do pedałów (oryginalna konstrukcja zakłada nogi rozstawione pod dużo większym kątem niż ma sens przy rowerze)
To widzę trzy opcje:
- przeboleć wygodę i robić wierną kopię
- miesce gdzie cały kadłub jest spłaszczony
- otwór w korpusie na nogi (to uwazam za raczej debilny pomysł, ale chcę rozważyć wszystkie opcje)
"Come winter, come slaughter
The right to existence has been won
Come falling star or scorching flame
Worlds will survive, life finds a way "
Arneun
Były Członek
Miejscowość: Wrocław
Posty: 271

Re: Rowerowy śmigacz Balutar

Postprzez Mahiyana » 26 Mar 2017, 14:24

Arneun napisał(a):otwór w korpusie na nogi (to uwazam za raczej debilny pomysł, ale chcę rozważyć wszystkie opcje)


A tu sobie pan poradził bez żadnych otworów, ani spłaszczeń, a kopia jest wierna :P
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Rowerowy śmigacz Balutar

Postprzez Arneun » 26 Mar 2017, 14:42

Tylko balutar w skali 1:1 chyba powinien być szerszy (obstawiałbym że to efektywnie szerokość mniej więcej siedzenia motocyklowego będzie) - ale w sumie nawet wtedy można obejść problem poszerzając pedały
"Come winter, come slaughter
The right to existence has been won
Come falling star or scorching flame
Worlds will survive, life finds a way "
Arneun
Były Członek
Miejscowość: Wrocław
Posty: 271


Wróć do Inne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron