Czat Manda`Yaim

Inne.

Moderator: KEDIN

Czat Manda`Yaim

Postprzez Sh'ehn » 01 Lis 2015, 23:00

Su`cuy : )
Zakładam ten temat, ponieważ istniejący znajduje się na forum wewnętrznym, a dobrze by było by nie tylko ludzie należący do M`Y wiedzieli co się na czacie dzieje.

Począwszy od tego miesiąca, w każdą ostatnią sobotę o godzinie 20.00, chyba, że w newsie będzie zaznaczone inaczej, planujemy urządzać jakąś czatową zabawę lub konkurs. Pomysłów mamy wiele i liczymy, że dużo osób będzie chciało się do nas przyłączyć.

Zaczęliśmy już wczoraj - RPG'iem z okazji naszych 8. urodzin. (Przy okazji chciałabym podziękować X-Yuriemu i Dhadral za dzielną obronę urodzinowego tortu przed siłami ciemności : )

Bliższe informacje o kolejnej zabawie podam niedługo. Oya Manda!

P.S. Chętnych do posiedzenia na czacie zapraszamy niezależnie od odbywających się zabaw : )
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Czat Manda`Yaim

Postprzez Sh'ehn » 17 Lis 2015, 20:18

Chciałabym was zaprosić do wzięcia udziału w kolejnej z cyklu naszych zabaw na czacie. Odbędzie się ona 28.11 (sobota) o godzinie 20.00 na kanale IRC #mandayaim. : )

W tym miesiącu planujemy "wyścig" połączony z odświeżającą pamięć wiedzówką obejmującą zagadnienia związane z obiema filmowymi trylogiami. Zasady są proste - do pokonania jest określona liczba pól. (Jeśli ktoś wyrazi taką chęć, mogę wstawić grafikę z planszą do gry). W każdej turze uczestnik przesuwa się o liczbę pól wskazaną przez rzut kostką. (Kostką rzuca Mistrz Gry, czyli ja). Każde pole na którym stanie gracz ma przypisane pytanie/ łamigłówkę - jeśli gracz nie będzie w stanie udzielić poprawnej odpowiedzi, cofa się o 2 pola. Wygrywa osoba, która pierwsza dotrze do mety :) Zwycięzca zdobywa chwałę (i jeśli będzie chciał, mogę napisać na jego cześć krótki bliżej nieokreślony utwór literacki).

Będzie nam niezmiernie miło jeśli przyłączycie się do zabawy. Oya Manda!



Będzie nam niezmiernie miło jeśli przyłączycie się do zabawy. Oya Manda!
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Czat Manda`Yaim

Postprzez Mahiyana » 29 Lis 2015, 12:45

Było bardzo fajnie, kto nie był niech żałuje :)
Poza zapowiedzianą grą były jeszcze dodatkowe atrakcje takie jak szukanie kolportera w Wodzisławiu i stalkowanie droidów astromechanicznych na twiterze :D
Mam nadzieję, że następnym razem będzie równie fajnie, a może i nawet lepiej (no i mam nadzieję, że uda mi się wtedy trafić na czat, bo smutno byłoby to ominąć ^^)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Czat Manda`Yaim

Postprzez Sh'ehn » 29 Lis 2015, 18:29

eh. Mah wyprzedziła krótkie sprawozdanie. Mimo to jestem jej bardzo wdzięczna za dobre słowo. :D

Wczorajsza wiedzówka (która ze względu na pewne zaistniałe okoliczności odbyła się jednak w klasycznej formie) cieszyła się zdumiewającą frekwencją, a gracze grali tak zapamiętale, że nie było osoby która by nie trafiła na podium. : ) Wszyscy obecni mogli ujrzeć potęgę ciemnej strony Mocy, obserwując jak Lady Sith, Kas`sil`arani, zdobywa nad przeciwnikami miażdżącą przewagę i wygrywa 12 punktami. Pozostali jednak również dali z siebie wszystko i tak drugie miejsce zajęła Mahiyana wraz z jej wiernym pomocnikiem Rando, a trzecie Kueller. Wszystkim uczestnikom ori`vor entye. T Specjalne podziękowania mam też dla Mandalora, za sprawdzenie merytoryczne pytań.

Jeśli ktoś byłby chętny na powtórkę - pytań jest jeszcze całkiem sporo. Zachęcam, warto się przekonać, czy rzeczywiście zna się filmowe trylogie "na pamięć", szczególnie przed premierą epizodu VII. : )
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Czat Manda`Yaim

Postprzez Sh'ehn » 19 Gru 2015, 22:18

Serdecznie zapraszam na kolejną edycję zabaw na czacie. Tym razem wyjątkowo odbędą się one w niedzielę, 27.12, ze względu na fakt, że ostatnia sobota miesiąca jest jednocześnie drugim dniem świąt i zapewne wielu chciałoby spędzić ją w rodzinnym gronie. Podobnie jak ostatnio zaczynamy o godzinie 20.00.

Święta nadeszły, śnieg spadł nawet na Tatooine, wszystkie szyby wentylacyjne na Gwieździe Śmierci przekształcono w kominy. Pod rozgwieżdżonym niebem, gdy sama Moc smacznie zasnęła, Święty Mikołaj cichutko odwiedza wszystkich grzecznych Jedi, mrocznych Sithów, walecznych Mandalorian i puchatych Wookiech. Na Endorze pod największym drzewem, w kabinie Jaxa Pavana na "Laranth' czy nieopodal starej chatki pustelnika w Krainach Cienia - wszędzie zostawia podarunki, których pozazdrościłaby wam nawet królowa Naboo. Ale... jedna z paczek się rusza. Z fascynacją obserwujecie jak z pięknej, różowej torebki na prezenty wyskakuje... Gizka i zaczyna wpatrywać się w was małymi oczkami przypominającymi czarne paciorki. Zaraz za nią wyskoczyły cztery kolejne. Tak oto rozpoczęła się inwazja na Odległą Galaktykę.

Zapraszam na "Polowanie na Gizki". W tej prostej zabawie nie da się wygrać (ani przegrać), ale można poćwiczyć kreatywność, dowcip, bądź po prostu zabić czas. Zasady zostaną wyjaśnione na czacie, żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo wcześniejszego zaplanowania sobie posunięć. (kanał irc to, podobnie jak ostatnio, #mandayaim)

Na koniec dodam, że jeśli gra się nie spodoba, jestem w stanie przygotować też króciutkiego świątecznego rpg-a. :D

Jate cin`ciri!
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Czat Manda`Yaim

Postprzez Sh'ehn » 28 Gru 2015, 04:31

Dziękuję wszystkim którzy pomogli powstrzymać Inwazję Gizek. : ) Zainteresowani mogą otrzymać w mailu wykres ze zmianą liczebności populacji w poszczególnych turach (na genialny pomysł utworzenia wykresu wpadł Dinu: ). Pozostałym jeszcze raz ori`vore i do zobaczenia za miesiąc, mam nadzieję. Oya!
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Czat Manda`Yaim

Postprzez Mahiyana » 02 Sty 2016, 16:50

To z miesięcznym opóźnieniem prezentuję podium z zwycięzcami quizu :D



Za miesiąc można się spodziewać grafiki ilustrującej polowanie na gizki ;P
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Czat Manda`Yaim

Postprzez Sh'ehn » 24 Sty 2016, 22:29

Chyba wszyscy się zgodzą, że egzekucje są bardzo widowiskowe. Niezależnie od tego, czy jest się czekającym na śmierć Jedi, przykutym do areny na jakiejś pustynnej planecie Odległych Rubieży, zirytowanym Sithem, próbującym wyegzekwować posłuszeństwo podwładnych, Mando, który bez zbędnych ceregieli naciska spust chcąc pozbyć się niehonorowego zdrajcy, czy najzwyklejszym mieszkańcem Galaktyki, siedzącym wśród setek innych istot na trybunach i chcącym się po prostu rozerwać, oglądając widowisko...

Pragniemy więc przedstawić Państwu rewolucję w tej dziedzinie - oto zupełnie bezkrwawy, nie zostawiający nieestetycznych pozostałości, niesamowicie widowiskowy, efektowny i efektywny Gwiezdny Wisielec!

Chętnych do udziału w zabawie (czyt. uczestniczenia w widowisku) zapraszamy 30.01.2016 o godzinie 20.00 na kanał IRC #mandayaim
K`oyacyi! T
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Czat Manda`Yaim

Postprzez Sh'ehn » 01 Lut 2016, 23:31

Chciałabym podziękować za udział w Gwiezdnym Wisielcu i miło spędzony czas. Żeby formalnościom stało się zadość: pierwsze miejsce zajęła Kas`sil`arani z Falangi Syndyka Mitth`raw`nuruodo, kolejne Cień Sithów, Mercer, a ostatnie równie dzielnie walczący o prawo do podium Oix Fenn z Mandalory. Gratuluję i dziękuję raz jeszcze T.
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Czat Manda`Yaim

Postprzez Sh'ehn » 16 Lut 2016, 23:23

Próbowaliście kiedyś Dun Moch? A może jesteście zwolennikami negocjacji z użyciem miecza świetlnego, albo uważacie że najsilniejszym argumentem jest argument siły? Tak czy siak, nie zaszkodzi odświeżyć zasobu słów rodem z Odległej Galaktyki.
Mam przyjemność zaprosić was do udziału w zabawie o nazwie "Aurebesh". Zapewniamy miło spędzony czas w dobrym towarzystwie i uczciwą rywalizację (zdobyć można chwałę i uznanie: ), warto też wspomnieć o walorach edukacyjnych - a nuż pojawi się kilka nowych pojęć?

Zabawa polega na tworzeniu ciągu słów, z których każde zaczynać się będzie na ostatnią literę poprzedniego. Oczywiście wyrazy muszą opisywać elementy uniwersum Gwiezdnych Wojen, a do każdego z nich musi być też dołączone krótkie wyjaśnienie. ZacznieM`Y od słowa "MANDALORIANIE" T.

"Aurebesh" będzie miał miejsce na kanale IRC #mandayaim (na wszelki wypadek wrzucam linka: http://webchat.quakenet.org/?channels=mandayaim ), 27.02.2016 o godzinie 20.00. (Ale na spóźnialskich też poczekamy). Z radością powitaM`Y każdego kto zechce się przyłączyć.
Oya Manda!
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Czat Manda`Yaim

Postprzez Sh'ehn » 27 Lut 2016, 09:02

Przypominam o dzisiejszej zabawie i wrzucam zasady, bo tekst ciut długi jak na potencjalną wypowiedź na czacie. T

1)Wyrazem początkowym jest słowo "Mandalorianie" co oznacza, że kolejna osoba podaje wyraz na literę "E"
2)Wyrazu tego, jako jedynego nie trzeba objaśniać. Cała reszta wyrazów musi mieć krótkie wyjaśnienie (czasem takie najprostsze - przykład z życia, tj. ostatniej gry w wisielca: tauntaun="zimowy kangur")
3)Wyrazy podaje się w mianowniku l. pojedynczej. Dotyczy to także ras. "Mandalorianie" jako wyraz początkowy to wyjątek
4)Kolejność osób odpowiada liście nicków (to już wasza wola czy od góry do dołu, od dołu do góry czy co trzeci nick, czy jakkolwiek)... Jakąś kolejność sobie po prostu ustalcie.
5)Nazwy postaci będą zaliczane, w przypadku jednak gdy postać ma nazwisko, należy podać imię wraz z nazwiskiem. Liczy się ono jako część wyrazu, tj. kolejny wyraz zaczyna się na ostatnią literę nazwiska.
6)Ponieważ złym człowiekiem jestem, nie wolno podawać nazw droidów itp. (a na serio, to chodzi o to, że np. taki HK-47 < 3 kończy się na cyferkę)
7)Wyrazy podawać trzeba w języku polskim, i muszą one oznaczać osoby, obiekty lub pojęcia charakterystyczne dla odległej galaktyki. "Dżem", "Samochód" czy inne wyrazy z naszego świata nie zostaną zaliczone. "Kawa" też nie, ale "Kaf" już tak.
8 )Mimo, że bardzo lubię mando`a, nie należy używać ani jego, ani żadnego innego fikcyjnego języka. (tj. używać jako haseł. jeśli ktoś odczuwa potrzebę, może np. pogratulować innej osobie nawet po klingońsku). Wyrażenia w ww. językach nie będą zaliczane.
9)Bawcie się dobrze i nie pozabijajcie się. Jeśli chcecie możecie liczyć punkty.
10)Osobą rozstrzygającą wszelkie nieścisłości jest Mand`alor X-Yuri lub ja, Sh`ehn Me`senruus.
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Czat Manda`Yaim

Postprzez Sh'ehn » 31 Gru 2016, 04:53

Mesh`la kebiin`tracyn bal dral`shya ciryc`nauure!

Wskrzeszam temat, odwołuję czatowe bas`lan shev`la, czy cokolwiek innego, i na początek mam takie pytanie: który termin do ewentualnych zabaw pasował by wam najbardziej? Proszę o wybór z opcji "w tygodniu/piątek/sobota/niedziela" jak również "godziny popołudniowe tj. 16-19/20-22/22-późno w nocy".

Ankiet google nie lubię, nie umiem tworzyć, a poza tym na naszym forum raczej zbyt wiele osób nie brało w nich udziału, liczę więc na najzwyklejsze komentarze : )
Na fora podobnych organizacji, żeby zwiększyć grono odbiorców, trafią analogiczne posty, ale dopiero jutro.

P.S. Różowy chyba nie jest kolorem kedinu, moderacji i wgl wydaje się być bezpański, więc na potrzeby posta przygarnę; jeśli komuś nie pasuje/uważa że to zły wybór to powiedzcie, zmienię : ) T
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Czat Manda`Yaim

Postprzez Arakh Ha'an » 31 Gru 2016, 05:00

Piątek/sobota/niedziela, późno w nocy :like
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Czat Manda`Yaim

Postprzez Larwa » 31 Gru 2016, 10:05

W tygodniu 20 - 22/22 - późno w nocy
My też jesteśmy kamieniami rzuconymi na szaniec. Mamy te same ideały! Nie musimy pięknie umierać. Ale czy umiemy pięknie żyć.
hm. Stefan Mirowski
Larwa
a.k.a. Copikla
Były Członek
Twierdza: Keld'netrachoruk
Miejscowość: Katowice
Posty: 94

Re: Czat Manda`Yaim

Postprzez Mahiyana » 31 Gru 2016, 15:25

Do końca semestru preferuję poniedziałek/czwartek/niedziela, od 20 do późna ^^
W następnym semestrze będzie gorzej XD
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037


Wróć do Inne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron