Teorie Spiskowe

Inne.

Moderator: KEDIN

Teorie Spiskowe

Postprzez Mahiyana » 06 Lip 2017, 21:50

No w sumie ma to sens... Co myślicie? (T)
Image
Mahiyana
Mand'alor
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wrocław

Re: Teorie Spiskowe

Postprzez Arakh Ha'an » 07 Lip 2017, 05:42

A na trzecim obrazku to co ten szturmowiec ma na plecach? To nie jest czasem flamethrower? :roll: :mrgreen:
MMCC #2003

Nie każdy może zostać Sithem, ale Sith może objawić się w każdym...

Mando'ad draar digu.
Arakh Ha'an
a.k.a. Truposzek, dr Gotabor
Mando'ad
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal

Postprzez Mahiyana » 07 Lip 2017, 10:08

Plecak z wodą z tego co wiem :P
Image
Mahiyana
Mand'alor
Awatar użytkownika

Postprzez Akatees » 07 Lip 2017, 12:14

W legendach była sytuacja wytłumaczona, ale w nowym kanonie...no cóż może to być prawdopodobne :lol:
Akatees
Mando'evaar

Postprzez Mahiyana » 08 Lip 2017, 00:33

Akatees napisał(a):W legendach była sytuacja wytłumaczona, ale w nowym kanonie...no cóż może to być prawdopodobne :lol:

A jak była wytłumaczona? Bo w sumie chyba na to nie trafiłam ^^'
Image
Mahiyana
Mand'alor
Awatar użytkownika

Postprzez Akatees » 08 Lip 2017, 01:52

W "Opowieściach z Kantyny Mos Eisley" o ile dobrze pamiętam była opowiedziana historia z punktu widzenia szturmowca, między innymi on brał udział w strzelaniu do Jawów, widział niszczenie farmy i oczywiście był w kantynie. Osobiście polecam książkę :mrgreen:
Akatees
Mando'evaar

Postprzez Merel » 11 Lip 2017, 01:36

Akatees napisał(a):W "Opowieściach z Kantyny Mos Eisley" o ile dobrze pamiętam była opowiedziana historia z punktu widzenia szturmowca, między innymi on brał udział w strzelaniu do Jawów, widział niszczenie farmy i oczywiście był w kantynie. Osobiście polecam książkę :mrgreen:

Namówiłeś mnie :D

Co do teorii, to też myślę, że tak było :)
Image
PMF UNITED!
Merel
a.k.a. bev
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo

Postprzez Nedz » 11 Lip 2017, 19:54

Akurat to przynajmniej według mnie ma sens szczególnie jeśli dodamy do teorii to, że Fett był łowcą nagród, którego obchodziły tylko i wyłącznie kredyty.
Nedz
Mando'ad
Awatar użytkownika

Postprzez Arneun » 14 Lip 2017, 23:24

Z drugiej strony - Fett pracował wtedy dla Jabby, a na pewno było więcej szturmowców na Tatooine niż tych 10 pokazanych (chociaż nie jestem pewien ilu dokładnie)
"Come winter, come slaughter
The right to existence has been won
Come falling star or scorching flame
Worlds will survive, life finds a way "
Arneun
Mando'ad

Postprzez Mahiyana » 15 Lip 2017, 00:25

To że się kręcił w jego pałacu bo łatwo było tam dostać zlecenie niekoniecznie znaczyło, że nie przyjmował żadnych zleceń z "zewnątrz”
Image
Mahiyana
Mand'alor
Awatar użytkownika

Postprzez Arneun » 15 Lip 2017, 09:07

Chodziło mi raczej o to że był razem z Jabbą windykować Solo (w ANH)
Arneun
Mando'ad

Postprzez Mahiyana » 15 Lip 2017, 16:55

Jeżeli Luke i Ben zdążyli w tym czasie dotrzeć do Mos Eisley to on też by spokojnie zdążył :P
Image
Mahiyana
Mand'alor
Awatar użytkownika

Postprzez Arneun » 16 Lip 2017, 00:49

Tak, tylko zwróć uwagę że Solo nie wygląda na specjalnie niebezpiecznego osobnika (oprócz tego że niedawno upiekł Greedo - ale różnica w czasie jest na tyle mała że nie ma szans żeby Jabba zaangażował Fetta "na wszelki wypadek problemów przy rozmowie") - to wskazuje że Fett był zatrudniony na czas dłuższy do obrony (z resztą - później prawdopodobnie opuścił Jabbę ze względu na poszukiwania Solo, cały czas wyglądające na zlecone przez hutta).
Innymi słowy - w ANH Fett ochraniał Jabbę. I raczej nie miał czasu uganiać się za randomowymi farmerami na Tatooine.
Za randomowymi droidami - już bardziej, ale Imperium chyba nie zdążyłoby wyznaczyć za nie nagrody (ach te problemy biurokracji).
Arneun
Mando'ad

Postprzez Mahiyana » 16 Lip 2017, 01:14

Arneun napisał(a):I raczej nie miał czasu uganiać się za randomowymi farmerami na Tatooine.

Zakładając, że to była zemsta za Shmi to nie byli to "randomowi farmerzy".
A w sumie wiemy jaka dokładnie była różnica w czasie? Zanim Luke z Benem pojawili się w Kantynie (licząc od znalezienia zwłok), Luke wrócił z powrotem do Bena, który miał najwidoczniej dużo czasu bo zajął się Javami, po czym wyruszyli w drogę gdzie mamy jedną scenę jak podziwiają Mos Eisley z daleka, więc całkiem możliwe, że nie był to jedyny postój.
Do tego Boba mógł skorzystać z czegoś co może lecieć w linii prostej (w przeciwieństwie do ścigacza Luke'a), a nawet i szybciej.

Więc no... dalej całkiem możliwe.

Arneun napisał(a):Za randomowymi droidami - już bardziej, ale Imperium chyba nie zdążyłoby wyznaczyć za nie nagrody (ach te problemy biurokracji).

No i bo ja wiem czym Imperium nie wyznaczyło za nich jeszcze nagrody... A nawet jeśli tego nie zrobili to raczej nie z powodu problemów biurokracyjnych. Pewnie to było coś w tym stylu

Imperium napisał(a):Nasze kredyty ostatnio idą na jakieś szalone stacje kosmiczne... Jak tu zaoszczędzić? Huh? Droidy do znalezienia? Ile kosztowałoby wynajęcie łowców nagród...? Hmmm... nasi super szturmowcy na pewno sobie z tym poradzą!
Image
Mahiyana
Mand'alor
Awatar użytkownika

Postprzez Thrak » 16 Lip 2017, 14:05

Arneun napisał(a):Z drugiej strony - Fett pracował wtedy dla Jabby, a na pewno było więcej szturmowców na Tatooine niż tych 10 pokazanych (chociaż nie jestem pewien ilu dokładnie)

NA orbicie stacjonowały 2 VSD i co najmniej 1 ISD, które były ściągnięte by przechwycić uciekający statek kurierski rebeliantów(tu wplątał się Sokół)

VSD mógł zabrać na pokład oprócz załogi około 1600 ludzi, zatem kontyngenty szturmowców i piechoty kosmicznej(w dawnym kanonie jednostki szturmowców wyselekcjonowane do abordażu i desant) liczyły do 800 -1000 ludzi. Reszta to załogi wahadłowców, myśliwców i maszyn desantowanych z pokładu.
ISD zabierał dodatkowo 9700 ludzi na pokład.

Co do samego Fetta. Wedle ksiązek starego kanonu on głownie pracował dla Imperium a Jabba wzywał go okazjonalnie do ciężkich zadań, wiec jego obecność w ANH moze być podyktowana pracą dla Jabby, na Hana polowali już od pewnego czasu a wedle trylogii Solo dowodził w 2 bitwach w tym jednej dla rebelii więc był dość groźny. Zlecenia od Vadera szły poza łańcuchem biurokracji.
Mahiyana napisał(a):
Arneun napisał(a):I raczej nie miał czasu uganiać się za randomowymi farmerami na Tatooine.

Zakładając, że to była zemsta za Shmi to nie byli to "randomowi farmerzy".
A w sumie wiemy jaka dokładnie była różnica w czasie? Zanim Luke z Benem pojawili się w Kantynie (licząc od znalezienia zwłok), Luke wrócił z powrotem do Bena, który miał najwidoczniej dużo czasu bo zajął się Javami, po czym wyruszyli w drogę gdzie mamy jedną scenę jak podziwiają Mos Eisley z daleka, więc całkiem możliwe, że nie był to jedyny postój.
Do tego Boba mógł skorzystać z czegoś co może lecieć w linii prostej (w przeciwieństwie do ścigacza Luke'a), a nawet i szybciej.

Więc no... dalej całkiem możliwe.

NA Tatooine szalenie popularne były skoczki T-16 Incomu. To rodzaj myśliwca atmosferycznego/statku patrolowego/kurierskiego. W każdym razie tym mógł dotrzeć tam bardzo szybko i nie musieć przejmować się terenem. Luke dużo latał i ścigał się na T-16 dzięki temu mógł latać T 65 x wing, bo ten drugi miał oparty kokpit i awionikę o układ zaczerpnięty z T -16.
Thrak
Mando'ad
Awatar użytkownika

Postprzez Mahiyana » 16 Lip 2017, 16:49

To uważasz, że to jest prawdopodobnie czy nie? ^^
Podałeś dużo ciekawych informacji ale nie umiem z nich wywnioskować jakie jest Twoje zdanie :)
Image
Mahiyana
Mand'alor
Awatar użytkownika

Postprzez Arneun » 16 Lip 2017, 21:47

Przy okazji - jeśli dobrze pamietam nowokanoniczne komiksy "Vader" to dopiero po zestrzeleniu Gwiazdy Śmierci Vader dowiaduje się o istnieniu Luke'a (swoją drogą - wynajmuje do tego właśnie Bobę Fetta) - a dokładniej - dowiaduje się, że pilot który oddał celny strzał nazywał się Skywalker.
Poza tym - czemu miałby czekać około 18 lat żeby pozbyć się Owena Larsa (tutaj trzeba dodać - wcale nie człowieka który nie zdołał obronić jego matki, bo tym był jego ojciec Cliegg Lars (notabene dawno nieżyjący), tylko swojego przyrodniego brata)?
Równie dobrze mógłby posłać tam dowolną ilość Szturmowców zaraz po przejęciu władzy (wtedy to nawet miałoby nawet więcej sensu - niszczyłby wszystko co było Anakinem Skywalkerem).
Nie mam nic przeciwko trzymającej sie kupy teorii spiskowej, ale ta ewidentnie jest mocno naciągana (dokładnie tak samo jak ta z Jar Jarem jako lordem Sithów)
Arneun
Mando'ad

Postprzez Thrak » 16 Lip 2017, 22:42

Wiem, że czasem moje wypowiedzi są ciężkie i osoby bez odpowiedniego szkolenia w zakresie przesłuchań mają problem hehehe.

Możliwe, ze Boba podjął się drobnej chałtury dla Vadera. Poszedłbym tropem, ze Vader pozbył się swojej dalszej rodziny nie z chęci zemsty, a raczej z podejrzenia o kolaboracje. Luke jako nieliczny z swoich rówieśników, nie trafił do akademii marynarki wojennej i było wiadome ze Owen nie żywi do floty i ogólnie kosmosu ciepłych uczuć.
Można by powiedzieć, ze LArs był bez mala agitatorem i osłabiał potencjał obronny Imperium o 1 pilota.
Przypadki się nie zdarzają. Wolą mocy było by droidy trafiły do Larsów.
Thrak
Mando'ad
Awatar użytkownika

Postprzez Kiryl » 16 Lip 2017, 23:20

Thrak napisał(a):Wiem, że czasem moje wypowiedzi są ciężkie i osoby bez odpowiedniego szkolenia w zakresie przesłuchań mają problem hehehe.

Nie, Ty po prostu nie umiesz jasno się wypowiedzieć :D

Moim zdaniem jest jak najbardziej możliwe, że Boba został wysłany tropem droidów, no bo kto szybciej znajdzie cel? Banda szturmowców, czy łowca nagród? Droidów nie znalazł, ale znalazł ludzi, którzy je "chowali" przed Imperium, więc urządził sobie małe grillowanie :D
Even in death, I still serve.
Kiryl
a.k.a. Goor’verd
Mando'ad
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki

Postprzez Merel » 17 Lip 2017, 20:43

Kto inny mógłby spalić chatę Larsów jak nie Boba? Wkurzył się bo Owen i Beru nie chcieli zdradzić, że Luke wziął droidy ze sobą. Szturmowcy by tego nie zrobili, z prostego powodu: Imperialni by ich rozstrzelali i poszli, nie bawiliby się w najazd Wikingów :D
Image
PMF UNITED!
Merel
a.k.a. bev
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo

Postprzez Radok » 13 Gru 2017, 12:03

Ja wiem, że stare, ale może troszkę rzuci światła na tę teorię:

https://www.youtube.com/watch?v=tcoZBDIPDP8
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
Życie to sztuka kompromisu... wychowywanie dzieci, to sztuka negocjacji.
Image
Dołącz do Gildii Manda'Yaim w Star Wars: The Old Republic
Radok
a.k.a. Ram'ser
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała

Postprzez Merel » 14 Gru 2017, 20:01

A nie mówiłem? To nie troopersi
Image