Wizjer #20: Strzelać, współpracować, unikać? Relacje ze…

Miejsce skupiające tematy powstałe w ramach projektów o takiej samej nazwie.

Moderatorzy: Kuel, KEDIN

Wizjer #20: Strzelać, współpracować, unikać? Relacje ze…

Postprzez Arneun » 24 Lis 2019, 22:10

… Strażą Śmierci

Hejka! Mamy, i trzydziestą rocznicę Straży Śmierci, i dwudziesty Wizjer. Nic tylko świętować.
Jak sami widzicie opinie mamy całkiem podzielone. Cóż mi zostaje… dyskutujcie. Bawcie się dobrze komentując i oceniając… oddaję teksty w wasze ręce (po tym jak autorów i moje je przemieliły).
Ładnie proszę o ograniczenie się do dyskutowania i zostawienie blasterów poza przestrzenią dyskusji…
<uchyla się przed wiązką z blastera>
Zostawienie powiedziałem!

http://www.mandayaim.com/n799,Wizjer_Manda_Yaim_20
"Come winter, come slaughter
The right to existence has been won
Come falling star or scorching flame
Worlds will survive, life finds a way "
Arneun
Były Członek
Miejscowość: Wrocław
Posty: 271

Re: Wizjer #20: Strzelać, współpracować, unikać? Relacje ze…

Postprzez Sh'ehn » 24 Kwi 2020, 04:22

Hm. The Mandalorian pokazał Straż w ciekawym świetle.

SpoilerW odróżnieniu od "Łowów", gdzie Straż została przedstawiona jako toksyczne i przemocowe środowisko wychowawcze (tu jest miejsce na śmiech bądź sarkazm), i w odróżnieniu od TCW, gdzie Straż niekoniecznie przejmowała się dziećmi i ich krzywdą, The Mandalorian pokazuje akcję ratowania sierot wojennych - można też przypuszczać, że Straż jest czynnie zaangażowana w fundusz społeczny (mam na myśli działania takie jak oddawanie przez Dina Djarina beskaru dla sierot-wychowanków. Ośmielę się spekulować, że zbieranie środków na wychowywanie nowych Mando`ade, jak i samo wychowywanie, było w dużej mierze odpowiedzialnością całej wspólnoty). Koniec Spoilera

Nie wiem co się stało między REBELS a The Mandalorian - ale mam wrażenie, że Straż Śmierci mogła być tą grupą, która (po tym tajemniczym wydarzeniu) zorganizowała pozostałych Mando, i ogarnęła co się dało. W sensie... dostajemy właściwie jednoznacznie pozytywny obraz - w przeciwieństwie do wcześniejszych, które mocno promowały "zabijanie i niszczenie dla efektu, wizerunku w mediach i PR", i w ogóle obraz Mando niepasujący do zbieracko-recyklingowych tendencji (podejście: "wszystkich i wszystko, co może się przydać, trzeba wykorzystać/schować na później") z książek Jetera czy Traviss.
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Wizjer #20: Strzelać, współpracować, unikać? Relacje ze…

Postprzez Arneun » 25 Kwi 2020, 21:57

Mogło być więcej niż jedna frakcja w szeregach Straży, bo różnica nastawienia między The Mandalorian, a TCW jest spora (a pokazywane fragmenty tego pierwszego dzieją się w podobnym okresie to TCW)
"Come winter, come slaughter
The right to existence has been won
Come falling star or scorching flame
Worlds will survive, life finds a way "
Arneun
Były Członek
Miejscowość: Wrocław
Posty: 271

Re: Wizjer #20: Strzelać, współpracować, unikać? Relacje ze…

Postprzez Sh'ehn » 25 Kwi 2020, 23:13

To by w sumie miało dużo sensu... W TCW pokazali nam głównie wojowników aktywnie walczących u boku Vizsli - ale Bounty Hunter Code wspomina, że było całe zaplecze zajmujące się szkoleniem, rekrutacją i logistyką. (Do tego, jeśli dobrze pamiętam, składało się z zamkniętych, do pewnego stopnia niezależnych grup, co sprzyjałoby rozwijaniu się mniejszych frakcji, różniących się jakoś w dziedzinie światopoglądu i postawy. Ale mogę źle pamiętać ; ).

Zastanawiam się też (troszkę offtopowo) jaki był status Straży po tym jak SpoilerBo Katan dostała w swoje łapki mroczny miecz? Koniec Spoilera Tj. czy wcześniejszy stosunek Nowego Mandalora do Straży wpłynął jakoś na pozycję tej organizacji i jej postrzeganie przez resztę mandaloriańskiego społeczeństwa?
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Wizjer #20: Strzelać, współpracować, unikać? Relacje ze…

Postprzez katesmith1304 » 26 Lut 2023, 14:13

Can someone translate this for me in english
VidMateAppMomix.
katesmith1304
Aruetii
Posty: 1


Wróć do Okiem\Wizjerem Manda`Yaim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron