#36 - Pre Vizsla

Miejsce skupiające tematy powstałe w ramach projektów o takiej samej nazwie.

Moderatorzy: Kuel, KEDIN

#36 - Pre Vizsla

Postprzez Kuel » 07 Lis 2016, 14:20

http://www.mandayaim.com/n676,Okiem_Manda_39_Yaim_36

Dzień opóźnienia już trochę tradycjnie wręcz, ale oto jest Oko z tego miesiąca na stronie :)
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1478

Re: #36 - Pre Vizsla

Postprzez hashhana » 07 Lis 2016, 23:00

Kuel napisał(a):Pre jest dla mnie postacią dwubiegunową. Jest przywódcą Straży Śmierci, której przekonania od początku mi nie podchodziły. Mało tego, jest krewniakiem Tora Vizsli, barbarzyńcy i dar’manda (według mnie!)

Masz szczęście, że dodałeś w nawiasie, że to twoja opinia, bo bym się pogniewała na ciebie :twisted: A tak poważnie(j), cieszy mnie raczej pozytywny odbiór Pre. Szkoda tylko, co już wspomniała Dhadral, że czasem twórcy na siłę próbowali go kreować na całkowitego złoczyńcę. Ale ciężko się spodziewać czegoś innego po twórcach TCW, którzy nie zawsze radzili sobie z bardziej skomplikowanymi postaciami, którzy nie do końca pasowali do standardowego wyobrażenia o bohaterach bądź złoczyńcach. Zwłaszcza, że starania Vizsli (jak i TCW!Straży Śmierci) były nacechowane walką narodowo-wyzwoleńczą. Lecz cóż, Republika (i Jedi) nie mogą być tymi złymi, więc to Mando musiał być po złej stronie...
Tak czy siak, nadal bawi mnie ironia losu, że jedynymi True Mandalorianami są teraz... członkowie Watahy Śmierci xDDDD Z Pre Vizslą na czele :mrgreen:
Zabij człowieka - będziesz mordercą.
Zabij miliony - będziesz zdobywcą.
Zabij wszystkich - będziesz bogiem.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kuj żelazo, okute serce nie pęka (T. Miciński)
hashhana
a.k.a. Uur
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar
Posty: 368

Re: #36 - Pre Vizsla

Postprzez Kuel » 09 Lis 2016, 10:39

Zawsze to dodaję, bo wiem, jaka tu nagonka bywa o to. W sumie jako zagorzały przeciwnik Straży, czuję się dosyć osamotniony... ;)
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1478

Re: #36 - Pre Vizsla

Postprzez hashhana » 10 Lis 2016, 00:09

Ty się czujesz osamotniony, Kuelu? A co ja mam powiedzieć, gdy na 4 "głosy", trzy zaznaczają, jak to Watahy Śmierci nie lubią... a przecież to jedna z najbardziej tradycyjnych (i zbliżonych mentalnie do pierwowzorów) ugrupowań Mando. Ale oczywiście, wszyscy mają prawo do własnych przekonań i opinii : )
Szkoda tylko, że TCW potraktowało Mandalorian tak po macoszemu - bo w sumie serialowe DW z Pre na czele dążyli do niepodległości Mandalory od Republiki i kolaborantów (pacyfistów). Gdyby ktoś się kiedyś zmotywował do zrealizowania filmu/serialu o Wojnach Klonów w bardziej dorosłej, realistycznej tematyce, to wątek Mandalory mógłby być ciekawą historią o "grzechach Republiki" a Pre - jako postać - wniosłaby sporo szarości w starwarsową, tradycyjną czarno-białą moralność. Hm, chyba nadchodzące święto Niepodległości daje mi się już we znaki, że jeszcze mocniej widzę sytuację Mandalory na podobieństwo polskich dziejów...
Zabij człowieka - będziesz mordercą.
Zabij miliony - będziesz zdobywcą.
Zabij wszystkich - będziesz bogiem.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kuj żelazo, okute serce nie pęka (T. Miciński)
hashhana
a.k.a. Uur
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar
Posty: 368


Wróć do Okiem\Wizjerem Manda`Yaim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron