#18 - Mandalorianie jako trenerzy WAR

Miejsce skupiające tematy powstałe w ramach projektów o takiej samej nazwie.

Moderatorzy: Kuel, KEDIN

#18 - Mandalorianie jako trenerzy WAR

Postprzez Kuel » 06 Maj 2015, 15:32

Nowe "Oko" już na stronie. W tym miasiącu specjalne podziękowania należą się Yuriemu za, jak to on sam ujął: "wytyczenie pewnego standardu objętości, poniżej którego nikt nie zejddzie". ;)
Link:
http://www.mandayaim.com/n540,Okiem_Manda_39_Yaim_18
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1478

Re: #18 - Mandalorianie jako trenerzy WAR

Postprzez Dhadral » 13 Maj 2015, 18:59

Kuel napisał(a): Jedi na pewno nie wyszli na tym korzystnie.

Zależy jak którzy.
Kuel napisał(a):Stali się trudni do dowodzenia. Nie wykonywali ślepo rozkazów, a zdarzało się nawet ich kwestionowanie.

Ok, w trakcie samej wojny to mogło być problematyczne, ale z drugiej strony na samym końcu właśnie fakt iż klony (przynajmniej niektóre) najpierw myślały, a potem strzelały i były zdolne do kwestionowania rozkazów, co poniektórym Jedi uratowało życie (niewielu, ale jednak).
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: #18 - Mandalorianie jako trenerzy WAR

Postprzez Kuel » 13 Maj 2015, 19:35

Starałem się ostrożnie dobierać słowa w tych fragmentach, mając w pamięci fakt, że ostatnie fale klonów wypuszczone na pola bitew w ogóle nie były szkolone poza komputerami, bo pochodziły z komór Spaarti. ;)
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1478

Re: #18 - Mandalorianie jako trenerzy WAR

Postprzez Merel » 09 Lip 2015, 23:49

Moim skromnym zdaniem była to chyba najlepsza decyzja żeby to Mandalorianie byli szkoleniowcami WAR z jednego ale za to bardzo ważnego powodu. Wojne mieli w krwi i nie byli też bezdusznymi sadystami tak więc potrafili ich nauczyć wojaczki, szacunku do życia(nie tylko swojego) i jednocześnie podejmowania własnej decyzji czy aby na pewno wydany rozkaz jest słuszny czy nie. Jednakże wypowiedź Yuriego przebiła wszystko :D

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183


Wróć do Okiem\Wizjerem Manda`Yaim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron