#8 - Jakich Mandalorian chcialibyście poznać

Miejsce skupiające tematy powstałe w ramach projektów o takiej samej nazwie.

Moderatorzy: Kuel, KEDIN

#8 - Jakich Mandalorian chcialibyście poznać

Postprzez Kuel » 06 Lip 2014, 14:50

Nowe Oko już na stronce- dzięki szczególnie dla Araxxa i Ósemki za włączenie się- mam nadzieję, że to początek owocnej współpracy. ;)
Otoż link do newsa:
http://www.mandayaim.com/n448,Okiem_Manda_39_Yaim_8
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1478

Re: #8 - Jakich Mandalorian chcialibyście poznać

Postprzez hashhana » 06 Lip 2014, 15:39

To dopiero zaszaleliśm'y z aktywnością. Oby ten poziom utrzymywał się już na stałe!

Muszę przyznać, że każdy wymieniony osobnik bądź grupa wydaje się być ciekawym wyborem i chętnie bym przeczytała wszystkie historie. Zarówno te starożytne, gdzie można byłoby poznać lepiej Taungów i ówczesnych Mandalorian, jak i późniejszego Montrossa. Zgadzam się z Araxussem odnośnie tegoż Mandalorianina i jego spostrzegania przez fanów. Co w sumie jest podobne do sytuacji Tora Vizsli :)

X-Yuri napisał(a):Nie-tak-dawno odpowiedź na to byłaby tylko jedna - Tor Vizsla! Ale BH Code i tamtejszy długaśny tekst Vizsli całkowicie mnie zadowala (choć nie marudziłby jakby było więcej tekstów o nim/od niego, wiadomo ; d), dlatego odpowiedź może być tylko jedna - Cassus Fett.

Zdrajca xDD Przekornie powiem, że BHC mnie osobiście bardzo rozczarowało pod tym względem :cry: nie wyobrażam sobie, aby Tor Vizsla znany z Łowów to napisał. Wszystko zalatuje Pre Vizslą i dla mnie ten propagandowy manifest jest właśnie jego autorstwa i nic mnie nie przekona inaczej!
A Cassus Fett to zacny wybór, chociaż niestety istnieje duże prawdopodobieństwo, że obdarcie go z tej otoczki legendarnej tajemnicy mogłoby bardzo zepsuć postać.
Zabij człowieka - będziesz mordercą.
Zabij miliony - będziesz zdobywcą.
Zabij wszystkich - będziesz bogiem.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kuj żelazo, okute serce nie pęka (T. Miciński)
hashhana
a.k.a. Uur
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar
Posty: 368

Re: #8 - Jakich Mandalorian chcialibyście poznać

Postprzez Egzar » 07 Lip 2014, 09:18

Mnie najbardziej interesuje okres pierwszych konkwist poza systemem Mandalore, chętnie zobaczyłbym mandalorian stających przeciwko różnorakim wojownikom na ciekawych planetach o bardzo różnych warunkach i jak adaptują się do prowadzenia wojen w różnych środowiskach i przeciwko rasom stosującym dziwne techniki i taktyki walki. Chętnie dowiedziałbym się też coś o Mand'alorze Zdobywcy. Ciekawy musiał być gość o takim przydomku.
"Sztuczny kompromis zawsze
umrze śmiercią naturalną"

Image
Egzar
a.k.a. Egzar Horn
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 163

Re: #8 - Jakich Mandalorian chcialibyście poznać

Postprzez X-Yuri » 07 Lip 2014, 21:21

hashhana napisał(a):Zdrajca xDD Przekornie powiem, że BHC mnie osobiście bardzo rozczarowało pod tym względem :cry: nie wyobrażam sobie, aby Tor Vizsla znany z Łowów to napisał.


Phew. W łowach był ukazywany przez swych wrogów bądź siły niechętne. Tutaj jest ukazywany przez siebie.

Siłą rzeczy często dana osoba będzie się różnić gdy mając okazję z nią i jej punktem widzenia obcowania porównamy to z przedstawianiem jej przez osoby jej niechętne ; p

Żeby to pasowało do Łowów, to musiałby to Jango napisać, "Jak moim zdaniem Tor postrzegał Mandalorian" czy coś ; d Ale no. Łowy już są napisane. xD
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: #8 - Jakich Mandalorian chcialibyście poznać

Postprzez hashhana » 08 Lip 2014, 00:11

Tu nie chodzi o poglądy, a o samo wyrażanie się (dobrane niestety przez realnego autora). Już wstęp, gdzie Tor opisuje siebie niczym jakiegoś narodowego, hmmm, "męczennika" bo nosi zbroję w ukryciu, by inni mogli kiedyś powrócić do dawnych tradycji, etc - ta perspektywa poświęcenia i dążenia do nawrócenia pacyfistycznych Mando jest dla mnie zbyt TCW, by utożsamiać to z Torem i jego Watahą Śmierci. Tekst z BHC to propaganda, a patrząc, że Tor nie miał problemów z eliminacją innych Mando czynnie trudniących się wojennym rzemiosłem (ale w formie najemnictwa) za bardzo odbiega od niego. A jeśli nie odbiega od niego, to czyni go zafałszowanym, gdzie usilnie tworzy wizerunek "tego dobrego". A Tor, w rozmowie z ojcem Jango, wyraźnie twierdził, ze jedynym prawem jest prawo silniejszego i przemoc, toteż taki patos według mnie umniejsza jego postać. To tak jakby napisać tekst o Montrossie, gdzie on sam w wzniosły sposób opisuje swoje poczynania, by na siłę uczynić go tym romantycznym bojownikiem o mentalną wolność Mandalorian. Nie chcę być zrozumiana źle - lubię Pre Vizslę i część aspektów ideologii i celów mi się podoba bo przypominają mi choć trochę polską historię, ale Tor to Tor. Powinni mu pozwolić być sobą, nawet (a może zwłaszcza) w bezwzględnej formie.

Napisałeś, że aby Tor pasował do Łowów, Jango winien być autorem. Ale nawet on, w swoim dopisku, poddał w wątpliwość autorstwo Tora, uznając, że takie teksty/przemówienia to bardziej domena Pre Vizsli.

Według mnie tekst powinien być z perspektywy samego Pre, lub w ogóle poświęcony Jasterowi Mereelowi - w końcu to Bounty Hunter Code. Więcej sensu miałyby zapiski Mereela w posiadaniu Fettów. Ech. Ale to tylko moje zdanie.


--
Złośliwie dodam, że po raz kolejny bawi mnie, że nikt nie chciałby lepiej poznać Jastera Mereela xD
Zabij człowieka - będziesz mordercą.
Zabij miliony - będziesz zdobywcą.
Zabij wszystkich - będziesz bogiem.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kuj żelazo, okute serce nie pęka (T. Miciński)
hashhana
a.k.a. Uur
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar
Posty: 368

Re: #8 - Jakich Mandalorian chcialibyście poznać

Postprzez X-Yuri » 11 Lip 2014, 15:34

hashhana napisał(a):Więcej sensu miałyby zapiski Mereela w posiadaniu Fettów. Ech. Ale to tylko moje zdanie.


Zapiski... jeśli potrafił pisać ; p

Do autorstwa manifestu DW wrócimy jeszcze kiedyś, w nie-offtopicowej dyskusji : )
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: #8 - Jakich Mandalorian chcialibyście poznać

Postprzez hashhana » 12 Lip 2014, 12:37

Raczej nie wywalili go z szeregów protektorów za analfabetyzm :D

Dlaczego? I tak dyskusja się tu nie toczy, a skoro wspomniałeś w oku BHC, to jak najbardziej jest to rozmowa na temat. Zwłaszcza, że tyczy się Tora i możliwości poznania go - którą niestety ja nie uważam za trafioną xD
Zabij człowieka - będziesz mordercą.
Zabij miliony - będziesz zdobywcą.
Zabij wszystkich - będziesz bogiem.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kuj żelazo, okute serce nie pęka (T. Miciński)
hashhana
a.k.a. Uur
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar
Posty: 368

Re: #8 - Jakich Mandalorian chcialibyście poznać

Postprzez Dinuirar » 12 Lip 2014, 20:04

X-Yuri napisał(a):[...]
Zapiski... jeśli potrafił pisać ; p
[...]


Musiał potrafić pisać. Społeczeństwo "Odległej Galaktyki" jest zaawansowane technologicznie, w związku z tym bardzo duży wpływ na jakość funkcjonowania w nim jednostki, ma zdolność przetwarzania informacji, a do tego przydaje się obsługa komputera/HUDa/whatever, gdzie na pewno trzeba posiadać umiejętność jakiegoś wyrażania i zapisu myśli.
(tak, wiem że to był żart, Mandalor)

Żeby nie było off-topu w moim poście, to napiszę też coś na temat.
Gdyby to było możliwe, to chciałbym spotkać "typowego Taunga". Ciekawi mnie, co miałby do powiedzenia na temat Mandalorian-ludzi, okresu "okołofilmowego", jak Tor, Pre czy Fettowie.
"He who excels as a warrior does not appear formidable
One who excels in fighting is never aroused in anger
One who excels in defeating his enemy does not join issues"

"Friends don't let friends wear a red shirt on landing-party duty"
Dinuirar
a.k.a. Dinu
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Warszawa/Bydgoszcz
Posty: 1624

Re: #8 - Jakich Mandalorian chcialibyście poznać

Postprzez RexVao » 12 Lip 2014, 23:25

Ja zawsze chciałem poznać Kala Skirate(tak wiem Traviss), sama postać wydała mi się ciekawa chciałbym posłuchać o różnych bitwach w których brał udział, o technikach walki czy różnych stworzeniach i rasach. A na koniec popłakałby jak to klonom jest źle :D
Image
RexVao
a.k.a. Rex
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Zabrze
Posty: 496

Re: #8 - Jakich Mandalorian chcialibyście poznać

Postprzez hashhana » 13 Lip 2014, 21:51

Dinuirar napisał(a):
X-Yuri napisał(a):[...]
Zapiski... jeśli potrafił pisać ; p
[...]


Musiał potrafić pisać. Społeczeństwo "Odległej Galaktyki" jest zaawansowane technologicznie, w związku z tym bardzo duży wpływ na jakość funkcjonowania w nim jednostki, ma zdolność przetwarzania informacji, a do tego przydaje się obsługa komputera/HUDa/whatever, gdzie na pewno trzeba posiadać umiejętność jakiegoś wyrażania i zapisu myśli.
(tak, wiem że to był żart, Mandalor)

Żeby nie było off-topu w moim poście, to napiszę też coś na temat.
Gdyby to było możliwe, to chciałbym spotkać "typowego Taunga". Ciekawi mnie, co miałby do powiedzenia na temat Mandalorian-ludzi, okresu "okołofilmowego", jak Tor, Pre czy Fettowie.


Żart żartem, ale czy na serio potrzebna jest umiejętność pisania w odległej galaktyce? Skoro są tak zaawansowani technologicznie, to czy do obsługi komputerów i tym podobnych nie wystarczyłyby komendy głosowe? Nauczenie się symboli na pamięć, używanie rąk albo mrugnięcie okiem, by kliknąć odpowiednią ikonkę-symbol? Nie mówiąc już o jakiś technicznych interwencjach w mózg, czy wspomnieniu o techno- empatów . W taki sposób Mereel wcale nie musiałby zapisywać własnoręcznie swego kodeksu Superkomandosów, a mógł zwyczajnie przedyktować to droidowi czy coś :wink:

Właściwie, zabawnie byłoby zobaczyć jakiegoś Mando mającego problem z czytaniem / pisaniem. Byłoby coś nowego ;p

RexVao napisał(a):Ja zawsze chciałem poznać Kala Skirate(tak wiem Traviss), sama postać wydała mi się ciekawa chciałbym posłuchać o różnych bitwach w których brał udział, o technikach walki czy różnych stworzeniach i rasach. A na koniec popłakałby jak to klonom jest źle :D

Weź lepiej duży zapas chusteczek, na pewno się przyda, gdy Skirata się rozkręci jak to klonom źle :wink:
Zabij człowieka - będziesz mordercą.
Zabij miliony - będziesz zdobywcą.
Zabij wszystkich - będziesz bogiem.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kuj żelazo, okute serce nie pęka (T. Miciński)
hashhana
a.k.a. Uur
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar
Posty: 368


Wróć do Okiem\Wizjerem Manda`Yaim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron