#3- Ci, którzy odeszli daleko...

Miejsce skupiające tematy powstałe w ramach projektów o takiej samej nazwie.

Moderatorzy: Kuel, KEDIN

#3- Ci, którzy odeszli daleko...

Postprzez Kuel » 06 Lut 2014, 23:58

Mamy nową, trzecią już edycję "Oka". Znów wypowiedzieli się: Hash, Yuri i ja. Ludzie, co z wami? Gorąco zapraszam do polemiki, a także do następnego tematu.
Link do newsa z wypowiedziami: http://www.mandayaim.com/n408,Okiem_Manda_39_Yaim_3
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1478

Re: #3- Ci, którzy odeszli daleko...

Postprzez X-Yuri » 07 Lut 2014, 00:15

(opcjonalnie: udało mi się o nich skutecznie zapomnieć) - dokładnie tak się stało, dopiero przeczytanie tekstu Kuela przypomniało mi o Montrossie i Yaga Auchsu, ZWŁASZCZA tym drugim, czyli zdrajcach odwracających się od towarzyszy w kluczowym momencie/zabijających tychże towarzyszy.

I absolutnie nie zgodzę się z określaniem zabicia Jastera jako "najbardziej dramatycznej śmierci w historii Gwiezdnych Wojen" : d Tzn oczywiście moim zdaniem. : P Jaster chowa się przy Etain^
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: #3- Ci, którzy odeszli daleko...

Postprzez hashhana » 07 Lut 2014, 01:02

Zgadzam się odnośnie Mandalora Nieposkromionego i niedoceniania jego postaci. Wielka szkoda, bo to była ciekawa osoba i chętnie zapoznałabym się z bardziej szczegółowym przebiegiem jego życia niż tylko komiksowe wydarzenia.

Co do Jastera mam dość podobne zdanie, co Yuri (poza wzmianką o Etain xD). Właściwie to czasem mam przykre wrażenie, że jedyny powód dla którego się go wspomina, to nie jego osiągnięcia i życie, ale tylko powiązanie z Jango Fettem. Bo w końcu po to go uśmiercili autorzy, aby Fett miał kolejny powód do swojej nienawiści.

Nie do końca też zgadzam się z opinią dotyczącą Montrossa. Bo na dobrą sprawę co o nim wiemy, poza tym, że zdradził Mereela? A może był szpiegiem/wtyczką Tora i jego zadaniem było wystawienie Jastera? Zamiast zapominać o nim, wolałabym, aby podjęto jego temat. Montrossa, Mereela, Tora. Przydałoby się poznać szczegóły ich życiorysów, by było co pamiętać (lub zapominać)...

No i Pre Vizsla. Co by nie mówić o TCW i jego nie zawsze spójnej kreacji (chyba, że takie przeskoki między opanowaniem a wybuchem emocji to właśnie jego charakter), to jednak choćby na samą jego śmierć - tą butę i hardość do końca, warto go wspomnieć.
Zabij człowieka - będziesz mordercą.
Zabij miliony - będziesz zdobywcą.
Zabij wszystkich - będziesz bogiem.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kuj żelazo, okute serce nie pęka (T. Miciński)
hashhana
a.k.a. Uur
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar
Posty: 368

Re: #3- Ci, którzy odeszli daleko...

Postprzez Araxuss » 07 Lut 2014, 02:59

O starym poczciwym Montrossie zapomnieć? :D
Toż to jeden z moich ulubionych mandalorian, spójrzcie tylko na to wejście...
http://www.youtube.com/watch?v=l_x1xiRx23g

Apropo, jest jeden mandalorianin o którym wszyscy zapominają.
http://starwars.wikia.com/wiki/Chop'aa_Notimo
:P
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: #3- Ci, którzy odeszli daleko...

Postprzez Egzar » 07 Lut 2014, 11:24

Ja przychylam się do tezy że należy pamiętać wszystkich zmarłych mando. Co nie znaczy że nie mamy prawa ich subiektywnie oceniać. Jednak ten kto nie pamięta swojej historii jest skazany na jej powtarzanie. Nawet takich dar'manda jak Demagol należy pamiętać. Powinni być oni przestrogą i każdy mando'ad musi o nich pamiętać by sam nie stać się taki jak oni.
"Sztuczny kompromis zawsze
umrze śmiercią naturalną"

Image
Egzar
a.k.a. Egzar Horn
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 163

Re: #3- Ci, którzy odeszli daleko...

Postprzez X-Yuri » 07 Lut 2014, 20:09

Arax, wypraszam sobie, ja go pamiętam! ; P

I podejrzewam, ze mógłbym wymienić 3 garście nazwisk Mando których większość tu nie zapomniała, bo nie wiedziała o ich istnieniu : P
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: #3- Ci, którzy odeszli daleko...

Postprzez Araxuss » 07 Lut 2014, 20:56

X-Yuri napisał(a):Arax, wypraszam sobie, ja go pamiętam! ; P


No toś jest jednym z nielicznych mandalorze.
Gdy szukałem czegokolwiek na jego temat, nie natrafiłem praktycznie na nic. Oprócz informacji na wookiepedi kilku wzmianek o tym że pojawia się w grze i kilku gameplayów na yt. Nie ma chyba ani jednej grafiki czy screena z którymś z jego mando.
Najdokładniejsza grafika jednego z jego ludzi jaką znalazłem to:
Nie zbyt dokładna :D
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: #3- Ci, którzy odeszli daleko...

Postprzez X-Yuri » 07 Lut 2014, 21:08

Z powodów Ossusowych aż za dobrze wiem o czym mówisz - Patrz moje szukanie kogoś z dostępem do wersji gry z nim ; d
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208


Wróć do Okiem\Wizjerem Manda`Yaim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron