Mandaloriańskie lego.

Rozmaite rzeczy dotyczące Mandalorian, od Lego i figurek 3 3/4" przez minisy i CCG, aż do Slave I w skali 1:1

Moderator: KEDIN

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Tarmus » 31 Sie 2013, 13:27

Uśmiałem się czytając to,oby więcej w przyszłości takich.
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 15 Wrz 2013, 22:32

Trafiłem na coś takiego, zakładam że jest to w miarę wiarygodne.
http://www.youtube.com/watch?v=CrQxbbYWhRw

Ale powiedzcie mi czym różnią się te zestawy poza nowymi klockami od tego co zostało wypuszczone po ep.III? Powiem bez ogródek jestem cholernie rozczarowany. Jest tyle ciekawych modeli które nigdy nie zostały "zklockowane", ale nie dostajemy AT-AP po raz drugi, V-winga po raz drugi w malowaniu rep. po raz trzeci ogóle. Jedi interceptor po raz czwarty!? Nawet durny swamp speeder musi znów powstać z martwych? A te nowe blastery, co za idiota decyduje się na krok wstecz!

http://i1.ytimg.com/vi/1MkudWUuyLQ/hqdefault.jpg
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Araxuss » 15 Wrz 2013, 23:34

Z blasterami to jest jeszcze inna sprawa.

To nie są klasyczne blastery to są jakieś wyrzutnie studów.
Prawdopodobnie gumowy element o działaniu zbliżonym do procy ,który ma wystrzeliwać study z suszarki. Tyle wywnioskowałem ze zdjęć. Mam dziwne przecięcie że to nie będzie strzelać zbyt daleko. obstawiam że maksymalna odległość jaką pokona stud wystrzelony z tej ręcznej wyrzutni to nie więcej jak 15 cm.
A co do setów... Tak, godne pożałowania. Same odgrzewane kotleciki.
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Jok » 16 Wrz 2013, 13:09

Araxuss - recenzja jest mega ! prosze o kolejna! dawno sie tak nie ubawiłem a i chyba wyczerpales temat.

Gumowa podstawka ma zapewne ulatwic odczepianie malych plaskich elementow ;)
Jok
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 206

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Michet » 16 Wrz 2013, 16:10

Co do modeli to racja trochę lipa. Jednak jest, też kilka dobrych rozwiązań, np. myślę, że dobrym rozwiązaniem są te mini sety z małym pojazdem i figurką. Ludzie, którzy chcą kupić samą figurkę, która występuje tylko i wyłącznie w zestawie za 450 zł nie będą skazani na wysokie ceny z allegro (np po 80 zł) , tylko kupią sobie małe zestawik i gites majonez ; D . Dodatkowo moje oczy cieszy oddział z Kashyyyk'u i Commander Neyo . (Mam na myśli same figurki, bo blastery, to rzeczywiście jakiś skandal.... :lol:
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 16 Wrz 2013, 16:56

A myślisz że ile taki mini set będzie kosztował? Ja obstawiam że nieco więcej niż planety, a te były po 50-60zł. Figurki rzeczywiście fajne, ale jakby w lepszych setach były...
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Michet » 16 Wrz 2013, 17:06

Nie no nie przesadzaj planety, są po 30 zł , za 50-60 zł to można już battlepack'a dostać z 4 figurkami, nikt by nie kupił planet, jakby kosztowały tyle co battlepacki.
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Roach » 16 Wrz 2013, 18:25

Jeśli ten filmik to prawda, kupię to coś z hanem ;)
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 16 Wrz 2013, 19:20

Michet napisał(a):Nie no nie przesadzaj planety, są po 30 zł , za 50-60 zł to można już battlepack'a dostać z 4 figurkami, nikt by nie kupił planet, jakby kosztowały tyle co battlepacki.

Przepraszam mój błąd. Masz rację Vod :wink:
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Tarmus » 16 Wrz 2013, 22:51

Ho,ho to wy tanio macie batlepacki :/ u mnie w sklepach są po 70 zł malutkie zestawy a planety mam po 50 :/ w smyku jeszcze drożej :|
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 16 Wrz 2013, 23:03

No to zapraszam na Allegro :wink:
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Radok » 17 Wrz 2013, 10:25

Tarmus napisał(a):Ho,ho to wy tanio macie batlepacki :/ u mnie w sklepach są po 70 zł malutkie zestawy a planety mam po 50 :/ w smyku jeszcze drożej :|


Walić Smyka i ich prowizję. jak nie masz co z pieniędzmi robić, to zakupy tam to idealne rozwiązanie.
Delta ma rację, na allegro masz masę sklepów co oferują lego po normalnych cenach bez prowizji.

Co do zestawów... meh... nic co by mnie aż tak zauroczyło. A blastery...ble. Araxuss idealnie przyrównał je do suszarek ;)
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Tarmus » 18 Wrz 2013, 16:02

Kiedyś były megafony z czerwoną kropką i wszyscy się podniecali,pamiętam. :D Jeśli chodzi o te krótkie to nic do nich nie mam. Hmmm na allegro powiadacie? No tak tam jest o wiele taniej niż w smyku, kto tam wogóle cos kupuje?
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 18 Wrz 2013, 16:14

Podniecali? niczego innego nie było. Poza tym kiedyś było kilka klocków a teraz co zestaw to jakiś nowy element się pojawia. Ja kiedyś kupowałem na Allegro, a teraz mam taki komfort że sklep internetowy ma siedzibę obok mnie i kupuję po cenach z Allegro ale bez przesyłki.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Tarmus » 18 Wrz 2013, 16:25

Teraz są mniejsze i jakieś bardziej...mniejsze :D kiedyś inaczej były pakowane...więcej klocków w pudełkach.
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Michet » 18 Wrz 2013, 16:26

Delta - Takiemu to dobrze, wychodzi z domu i za zakrętem ma odbiera swoje zakupy z internetu. A musisz robić przelew, czy załatwiacie to z ręki do ręki ?
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 18 Wrz 2013, 16:50

Wręcz przeciwnie, kiedyś pudełka był mniejsze. Kiedy np. porównuje stare pudełko od AT-AT a nowe, to nowe jest dwa razy większe. SD ma mniejsze pudełko niż nowy LAAT a ilościowo jest znacznie większy.

Mitchet normalnie prowadzą sklep, przychodzę proszę o padanie z półki, płace i do domu.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 22 Wrz 2013, 01:02

Tak ma wyglądać pełna lista zestawów na 2014r. Nie wszystkie są na zdjęciach.


Battle Pack

75034 – Death Star Troopers

75035 – Troopers Kashyyyk

75036 – Utapau Troopers

75037 – Battle on Saleucami


Mini
75028 – Clone Turbo Tank

75029 – AAT

75030 – Millennium Falcon

75031 – TIE Interceptor

75032 – X-Wing Fighter

75033 – Imperial Star Destroyer



Zwykłe

73038 – Jedi Interceptor (Anakin’s Yellow)

75039 – V-Wing Starfighter

75040 – General Grievous’ Wheel Bike

75041 – Vulture Droid

75042 – Droid Gunship

75043 – AT-AP

75044 – Droid Tri-Fighter

75045 – Republic AV-7 Anti-Vehicle Cannon

75046 – Gunship Coruscant Police
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Krayt » 01 Lis 2013, 21:56

Ooo, tak dobrych zestawów w jednym roku to od dawna nie było. Od jakiegoś roku staram się oszczędzać na Lego, ale te trzy ostatnie battle packi i Eta-2 Anakin'a może sobie jednak kupię ;)
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 01 Lis 2013, 22:29

Tak naprawdę jedyne co jakoś mnie rusza to Droid gunship, AV-7 No a najbardziej coruscnat police gunship.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Krayt » 01 Lis 2013, 22:51

AV-7 też mnie zdecydowanie interesuje, ale podejrzewam, że będzie to duży zestaw za jakieś 300-400 zł, więc u mnie przez to odpada. Chociaż Wolffe z tego zestawu, jeśli będzie w nowszej zbroi z hełmem a la Neyo, prawdopodobnie będzie jednym z najlepszych Figsów.
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 02 Lis 2013, 00:28

A ja obawiam się w druga stronę że będzie to jakieś małe działko coś jak speedery czy walkery. niby to nie battlepack ale... No i Wolffe raczej odpada bo tam był Rex. Choć... tak teraz patrzę na listę i nie widzę żadnego specjalnie dużego zestawu, a zawsze było coś większego. Zobaczymy. Osobiście jestem na takim etapie że chętnie kupił bym sobie nowe klocki ale nie ma niczego co by mnie kusiło aby włączyć to do kolekcji.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Krayt » 02 Lis 2013, 17:24

Małe działko AV-7 już było, w battle packu z Commando Droidami, ARC Trooperem i ARF Trooperem z Kamino, więc teraz pora na dużą wersję :) A co do Wolffe, to cytat z Hoth Bricks (http://www.hothbricks.com/):
Le set 75045 sera livré avec les minifigs de Plo Koon (Nouvelle version), Commander Wolffe (Nouvelle version), un nouveau Wolf Pack Clone Trooper et un Destroyer Droid.

Z francuskiego leżę zupełnie (mimo że się go teoretycznie uczę w szkole), ale info zwykle mają dobre.
A na marginesie, to Droid Gunship wygląda całkiem całkiem, przypomina mi osę z jakiegoś powodu :P
Natomiast V-wing dosyć brzydki moim zdaniem, imperialny sprzed paru lat był o wiele ładniejszy (cały dziób w nowym źle wygląda, trochę jak Sith Infiltrator z 2007).
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 02 Lis 2013, 19:04

Ten mały zestawik mam ale nawet duże AV-7 nie będzie aż takie duże... tak myślę. Z Wolffeiem faktycznie masz rację. Możliwe że jaką mieszankę zrobili. Osy mi nie przypomina ale i tak bardzo mi się podoba. Ten V-wing jest straszny i chyba pozostanę przy wspomnianym imperialnym modelu :wink:

Wydaje mi się czy nikt o tym jeszcze nie wspominał? :
http://brickultra.com/wp-content/upload ... 2013-2.jpg
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Krayt » 15 Lis 2013, 17:51

Zdjęcia pudełek się pojawiły!
http://www.brickset.com/search/?query=star+wars
http://www.hothbricks.com/ - trzeci post od góry (w tym momencie)
Moje myśli:
- Death Star troopers - niezły nawet battle pack, figurki ładne, ale raczej nie znajdzie się on na mojej liście do kupienia, jako że zbieram głównie pojazdy i figurki z okresu Wojen Klonów.
- Kashyyyk Troopers - śliczny mały battle pack. Nie tylko ładne figurki, ale i ten ISP Speeder, moim zdaniem o niebo lepszy od tego za 180 zł sprzed paru lat (chociaż go osobiście nie posiadam, to ze zdjęć ten mi się wydaje lepszy pod prawie każdym względem - w tym cenowym :P )
- Utapau Troopers - figurki przepiękne, ale ten droid dosyć dziwny (Octuptarra to ma być jeśli się nie mylę)
- Battle on Saleucami - akurat tym zestawem jestem dość rozczarowany. Co nie znaczy, że jest jakiś wyjątkowo zły, po prostu miałem (zbyt) wysokie nadzieje w stosunku do niego.
- Eta-2 Interceptor Anakin'a - tak jak się spodziewałem, ładny. Trochę podobny do tego zielonego sprzed paru lat, ale ładny.
- V-Wing - już mówiłem co o nim sądze (^)
- Zgrywus na kołowrotku - nawet całkiem ładny, ale nie dla mnie.
- Vulture Droid - No Vulture jak Vulture. Ładny, wiernie odwzorowany, główka mu się chyba rusza, ale generalnie nie jakoś zbytnio ekscytujący (jak dla mnie).
- Droid Gunship - też już mówiłem (^)
- AT-AP - kandosii :D Gree jest prześliczny z tym jego hełmem.
- AV-7 Cannon - nie mały, nie wielki, taki średni :) Ale całkiem przyzwoicie wygląda.

Następny rok, moim zdaniem, szykuje się pod względem Lego rewelacyjnie. :D
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 15 Lis 2013, 18:01

Utapau kupuję
Battle pack z DS kupuję
Gunship kupuję
nad
Działem i kashyykami się zastanowię.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Michet » 15 Lis 2013, 18:10

Mnie kusi ten Airborne trooper i Kashyyyk
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Araxuss » 15 Lis 2013, 19:42

Same preqele, ale przynajmniej jest battlepack z gwardią. Przyda się do kolekcji.
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Kuel » 16 Lis 2013, 00:44

No tak- Death Star Troopers mi się podoba, a poza tym, że ładne minifigi, to jakoś... no nie urywa nic. :D
No i nic czysto mandaloriańskiego...szkoda. Chociaż w sumie- co to by mogło być?
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1478

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 26 Lis 2013, 15:32

Mamy i zdjęcia kanonierki CSS. Spodziewałem się raczej czegoś innego ale...
http://www.fbtb.net/wp-content/uploads/ ... /75046.jpg
http://www.fbtb.net/wp-content/uploads/ ... 5046-1.jpg
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Radok » 26 Lis 2013, 16:44

Źle nie jest, choć faktycznie spodziewałem się troszkę innej konstrukcji... Jest to tak brzydkie, że aż mi się podoba :P Przypomina mi (kolorystycznie) stary zestaw Space Police Peacekeeper, którym teraz moja córa się radośnie bawi ;)
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Roach » 26 Lis 2013, 17:45

Zacząć trzeba, że w ogóle wersja "serialowa" jest brzydka. A LEGO, cóż, całkiem nawet, lepsze niż oryginał nawet :) Shock trooperzy z nóg nie zwalają... mogliby zrobić kanonierkę Nemezis..... :?
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Krayt » 26 Lis 2013, 20:54

Mi się tam osobiście kanonierka nie podoba, taka brzydka i kolorowa i wygląda jak jakiś stary zestaw Lego z końca XX wieku. Za to Shock Trooperzy piękni ;)
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Roach » 26 Lis 2013, 23:50

Podobni jak np klony z 501 z tej obecnej serii. W sensie chodzi mi o kształt wizjera. I właśnie temu mi się nie podobają.
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Krayt » 27 Lis 2013, 21:44

Mi się obecni klony z 501 jak najbardziej podobają, wizjer o niebo lepszy moim zdaniem niż ta szparka, która była w ich starej wersji. ;)
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zabawki, figurki, Lego...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron