Mandaloriańskie lego.

Rozmaite rzeczy dotyczące Mandalorian, od Lego i figurek 3 3/4" przez minisy i CCG, aż do Slave I w skali 1:1

Moderator: KEDIN

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Roach » 28 Lis 2013, 09:18

No widzisz, mamy inne gusta :) starsza moim zdaniem lepsza. Ten nowy wygląda, jakby mu ktoś przywalił otwartą dłonią w twarz.
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Araxuss » 28 Lis 2013, 15:07

Nowe hełmy klonów mają syndrom Stana z American dad. Wielka szczęka mała głowa i oczy na czole.
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Roach » 28 Lis 2013, 23:16

Chociaż te nowe fazy 1 są świetne :D
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Krayt » 29 Lis 2013, 00:19

Te z AotC? Owszem, zgadzam się w stu procentach, przecudowne one są. :D
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Roach » 29 Lis 2013, 19:11

Dokładnie ten :D
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 29 Gru 2013, 00:57

Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Krayt » 29 Gru 2013, 01:28

Spadną na pewno, zawsze spadają. :)
185 zł za Interceptora, 349 zł za Gunshipa... Na moje oko (i porównanie jego ceny w $ do cen innych zestawów z lat ubiegłych) to ten Gunship jakieś 230 zł wart, więc to by stawiało Interceptora gdzieś w granicach 130 zł. Vulture Droid i ten V-wing też pewnie tyle co Interceptor będą kosztować, więc nawet nieźle jest. :D
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Roach » 29 Gru 2013, 20:19

Powiem wam, że cieszę się z wyjścia Interceptora, bo w końcu pojawią się części do niego, a ja mam złamane w moim starym wszystkie te cztery żółte...skrzydełka, czy jak to się tam nazywa.
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Krayt » 29 Gru 2013, 20:44

Ja też się cieszę z wyjścia Interceptora, lecz głównie dlatego, że, w moim odczuciu, pośród lekkich myśliwców nie ma sobie równych pod względem wyglądu, a ta kolorystyka najlepiej do niego pasuje. :)
Nie mam w sumie tego z 2005 roku, ale wierzę Ci na słowo jeśli chodzi o złamane skrzydełka. Mam podobną część pochodzącą z tamtych lat, też złamaną... Ale nowe części są zazwyczaj bardziej wytrzymałe od tych starych, więc powinno być OK.
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Roach » 30 Gru 2013, 10:41

Akurat dostałem go jak bylem jeszcze mały i pod wrażeniem bitwy na początku III epizodu więc bawiłem się moim Interceptorem cały czas i trochę nie dziwota, że w końcu się złamał :)
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Michet » 30 Gru 2013, 18:20

To ja tak miałem ze swoimi modelami samolotów ; p W sumie to starałem się jak najostrożniej bawić, bo wiadomo każdy dba o swoje, ale koledzy i młodsze rodzeństwo cioteczne jest innego zdania xd Połowa kolekcji ma poobłamywane podwozia, kilkukrotnie sklejane wirniki, a niektóre w ogóle nadaję się tylko do tego, żeby je schować w szafie i nikomu nie pokazywać xd
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 30 Gru 2013, 18:53

Ja mam wszystkie poza tym czerwonym z (pierwsze wydanie) Limitowana edycja bitwy o Coruscant. I też muszę przyznać że mam do nich słabość, ale ten żółty jest taki sobie, wolę granatowego i na drugim miejscu zielonego. Wszystkie są całe, ale to pewnie dla tego że głównie klocki składam i rozkładam. Najnowszego Slave-a nauczyłem się składać na pamięć :wink:
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Krayt » 30 Gru 2013, 20:45

Ja tam klocki (a przynajmniej Star Wars'owe) składam i stawiam na półkę, najwyżej potem coś poprzestawiam i wprowadzę w ekspozycję jakąś akcję, dynamikę, np. ukazując moment przecinania biednego Battle Droid'a przez Luminarę na BARCu, itp. Chyba jedyny, który więcej niż 2 razy rozkładałem/składałem ponownie, to Brickmaster z 2010 roku.
A wszystkie moje pęknięte części pochodzą z jakichś starszych zestawów nie SW-owych, i były, w większości, niejednokrotnie składane / rozkładane. :)
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 30 Gru 2013, 21:20

Ja swoje wieszam pod sufitem, niektórzy widzieli :wink: Natomiast zawszę muszę się nimi trochę "pobawić", po to są :) Zresztą czasem muszę je rozłożyć wyczyścić i złożyć z powrotem.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Araxuss » 12 Sty 2014, 19:58

Image
Byłem ostatnio w sklepie lego żeby zobaczyć czy nie mają czego nowego i tak tylko się chciałem pochwalić. :)
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 12 Sty 2014, 20:04

O już są w sklepach! Kurdę muszę się wybrać, najpierw sprzedać nerki a potem do sklepu :wink:
P.S.
Podoba mi się gangsterski sposób udowodnienia że są w twoim posiadaniu, jeszcze tyko dzisiejsza gazeta :lol:
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez X-Yuri » 12 Sty 2014, 20:05

Podoba mi się zwyczaj który chyba zapoczątkowałem - chwalenie się dobrami z użyciem koszulki m`y jako tła : D
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Michet » 12 Sty 2014, 20:10

Delta -> Teoretycznie to żaden dowód ; p Równie dobrze to może być zestaw każdego z członków M'y z taką koszulką xd

Araxuss-> Zazdroszczę Ci Airborne i Kashyyyk trooperów, ale i tak pewnie nie kupię tych zestawów, bo doszedłem do wniosku, że to zbyt droga inwestycja, żeby odstawić na półkę do kurzenia się. Co innego, gdybym robił animacje tak jak Ty.
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez X-Yuri » 15 Sty 2014, 05:58

Był Yoda, Maul, Jango, czas na Santa-Vadera ; D

Niestety biorąc pod uwagę fakt, że Slave I dopiero co był w tegorocznym chyba nie można liczyć na jego pojawienie się w edycji 2014, mando-figsów pewnie też nie będzie ; P
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Krayt » 15 Sty 2014, 20:22

Zawsze mogą jeszcze zrobić wersję mini Kom'rka lub Mandalorian Speedera. Nie są to wprawdzie figsy, ale Mando - jak najbardziej. :D
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Michet » 17 Sty 2014, 20:19

Może i nie Mandaloriańskie i w dodatku nie lego, ale na forum jest już tyle tematów, że nie wiedziałem gdzie indziej mogłoby to pasować ; p
Image

Po zobaczeniu tego zestawu coraz bardziej zaczynam się przekonywać do Cobi, co prawda minifigurki wyglądają jeszcze gorzej niż kiedyś, ale sam czołg, jako czołg wygląda atrakcyjnie. Tym bardziej, że kosztuje ok. 65 zł, gdzie w lego możemy za tą cenę dostać jakiegoś marnego battlepacka.
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Roach » 17 Sty 2014, 22:49

http://cobi.pl/zabawki/klocki/mala-armia-ww2/
Jest więcej :) coś 34 wygląda najbardziej atrakcyjnie.
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Michet » 17 Sty 2014, 23:01

Cóż ceny z katalogu Cobi nijak nie mają się do tych z Allegro, tak więc polecam allegro ; ] Ewentualnie jeszcze Tygrys wygląd całkiem całkiem. Sherman jakiś taki nijaki, a Matylda wygląda jak czołg z Warhammera.
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Krayt » 18 Sty 2014, 01:17

Ja się tam trzymam Lego. ;) Nie, żebym miał coś do Cobi, oczywiście, bo nawet ładne te ich czołgi są. (ale battlepack to dla mnie lepsza inwestycja :)).
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Araxuss » 19 Sty 2014, 03:36

Nie znoszę Cobi - to kiepskiej jakości imitacje. :)
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Ozzik » 19 Sty 2014, 03:39

A masz sety z czołgami z Lego? No właśnie, to skrzyżowanie Thomasa z Lego odnosi taki sukces, bo ma Małą Armię i jest tańsze.
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Araxuss » 19 Sty 2014, 03:51

Lego mogło by robić czołgi, ale jest to niezgodne z ich polityką. Nie promują wojny i przemocy. Policja w lego city ma kajdanki a nie giwery :) . Unikają przemocy jak tylko mogą. Choć w filmowych seriach np sw ciężko o to. Cobi robi II wojnę, Grunwald, Rzymian itp, Lego nie. Myślę że to bardzo dobrze, lego nie powinno kojarzyć się z historycznymi krwawymi konfliktami. Nawet jak robią rycerzy to wymyślają własnych a nie historycznych. Szanuję ich za to. A jak bym chciał czołg to bym go zrobił z lego. Bo Cobi nie wie co to jakość tworzywa. :D
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Michet » 19 Sty 2014, 13:58

Pamiętaj, że Cobi jest polskie, a to oznacza, że dobrze by było wspierać nasz rynek. Nie powiem, lego robi o wiele lepsze jakościowo klocki, ale Cobi wcale nie jest takie złe, dopóki nie zaczniemy ich mieszać z tymi lego'wymi, bo jak wiadomo jedne do drugich ni cholery nie pasują.
Choć grunwald mi się nie podoba, to te czołgi wyglądają naprawdę przyzwoicie i wcale nie są takie złe jakościowo, ponadto jest jeszcze jedna w miarę udana seria tych klocków - Wild story. Zwierzęta są dosyć ładnie i oryginalnie wykonane, no a przede wszystkim te zestawy warto mieć ze względu na to, że poza figurkami składają się z elementów otoczenia, więc po skompletowaniu kilku zestawów, można w łatwy sposób zbudować makietę. Ja natomiast szanuję Cobi za to, że są oryginalni i nie ściągają od Lego. Mają swój własny design i mimo, iż mogliby już dawno upodobniać się do Lego i tym samym przyciągnąć większą liczbę ludzi, to dalej pozostają przy swoich rozwiązaniach.
Polecam się zapoznać z materiałem. Oto jeden z przykładów, jak można stworzyć coś naprawdę ładnego nie korzystając z Lego.
http://www.youtube.com/watch?v=E7XMHfpWmu8

A jak już mówisz o tym, że Cobi nie wie co to jakość tworzywa, to obczaj sobie klocki Sluban ; p Tamte to dopiero chamskie, tandetne chińczyki xd
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Araxuss » 19 Sty 2014, 16:33

A i owszem, są i gorsi :) Na tle podróbek i alternatywnych klocków cobi wypada przyzwoicie.
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Araxuss » 10 Lut 2014, 22:05

Zaczęło się....
Image
REBELS!
<Vader's NOOOOOOOOO!>
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Ozzik » 10 Lut 2014, 22:25

Szturmowiec jeszcze bardziej smutny niż zwykle.
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Araxuss » 10 Lut 2014, 22:53





Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Krayt » 10 Lut 2014, 23:26

AT-AT... intrygujący. :) Wygląda, jakby był z ESB, ale myślę, że jest też szansa, że jest z Rebels. Natomiast Ghost taki trochę dziwny, kanciasty zbytnio czy coś. Niby nieźle wygląda, ale nie może się równać z Sokołem. Szturmowiec rzeczywiście smutny bardzo :(
Prawdę mówiąc to ten Zeb też taki jakiś "inny" się wydaje. A ta blastero-laska ciekawa broń. Ale skoro może być miecz świetlny o podwójnym ostrzu, to czemu nie coś takiego? :P
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Roach » 11 Lut 2014, 10:56

Hmmm Jek 14? Dziwne to trochę myślałem, że ta sera poszła w odstawkę, a jednak. Kto to niby Ithorian Jedi Master?
Krayt-> Zeb to Zygerrianin i co całkiem fajnie odwzorowany.
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Araxuss » 11 Lut 2014, 11:45

Szkoda że szturmowiec jest inny. Przez to nie będzie pasował do starych. Choć nie jest tragicznie, wyglądem nadal przypomina prawdziwego szturmowca z filmów.
Mam nadzieje że minifigom z Rebels nie zrobią wielkich oczu jak w TCW, tylko standardowe. Wtedy nawet pokuszę się o jakieś.
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zabawki, figurki, Lego...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron