Mandaloriańskie lego.

Rozmaite rzeczy dotyczące Mandalorian, od Lego i figurek 3 3/4" przez minisy i CCG, aż do Slave I w skali 1:1

Moderator: KEDIN

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Araxuss » 23 Lip 2012, 17:24

Jak dla mnie trochę lipny ten set. Np pojazd ma za dużo wystających studów. Przy tworzeniu ładnych detalicznych modeli przyjęło się używać elementów które zasłaniają study aby powierzchnia była gładka i bardziej w ten sposób oddawała klimat. przykład:
Image
Na początku stosowali to tylko ludzie robiący makiety modele itp na własną rękę, ale od jakiegoś czasu widać to także w firmowych zestawach Lego.
Tak naprawdę jedyną atrakcyjną rzeczą w tym zestawie jest Vizsla. Ale ta figurka też mnie nie zachwyca. Nie jest zły, jednak nie jest też szczególnie wspaniały.
Wygląda jak lekko zmodyfikowana wersja standardowego mando z tcw i posiada zwykły lightsaber z czarnym patykiem ,moim zdaniem to niedopracowanie bo można było zrobić ten miecz o wiele wiele lepiej, nawet bez tworzenia nowych elementów chociażby zastępując jednolicie czarne ostrze przeźroczystym ciemnym klockiem o tym samym kształcie.
Image
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Adenn Tor » 23 Lip 2012, 21:39

W pełni podzielam opinię Araxussa
"Tam gdzie giną słowa zaczynają się czyny"
Image
Adenn Tor
a.k.a. Adenn Tor
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Twierdza: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
Posty: 198

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Radok » 23 Lip 2012, 22:13

Araxuss napisał(a):Tak naprawdę jedyną atrakcyjną rzeczą w tym zestawie jest Vizsla. Ale ta figurka też mnie nie zachwyca. Nie jest zły, jednak nie jest też szczególnie wspaniały.
Wygląda jak lekko zmodyfikowana wersja standardowego mando z tcw i posiada zwykły lightsaber z czarnym patykiem ,moim zdaniem to niedopracowanie bo można było zrobić ten miecz o wiele wiele lepiej, nawet bez tworzenia nowych elementów chociażby zastępując jednolicie czarne ostrze przeźroczystym ciemnym klockiem o tym samym kształcie.
Image


Może ja się nie znam, ale Vizsla przecież wyglądał jak "lekko zmodyfikowana wersja standardowego mando" .
Image

Natomiast zarzut, co do tej klockowej formy powierzchni to można go odnieść do prawie każdego zestawu SW z obecnego katalogu (9499, 9500, 9497, 7915, 9515, 9498, czy 9492, że o 7965 i 7961 nie wspomnę :P ). Ale to kwestia gustu, ja mam bardziej klasyczne podejście do tematu i mnie akurat to nie przeszkadza ;)
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Araxuss » 23 Lip 2012, 23:44

W przypadku innych setów obecność studów bezpośrednio na zewnętrznej powierzchni nie jest szczególnie rażąca, w Falconie wygląda to całkiem nieźle a tu wyraźnie brakuje gładkich powierzchni, może dlatego że sam pojazd to opływowy myśliwiec, może to też być spowodowane jakąś moją obsesją, ale tak czy inaczej nie podoba mi się to w tym zestawie. a co do Vizsli to tak, oryginalny też wyglądał jak lekko zmodyfikowana wersja standardowego mando, ale ten z lego naprawdę jest tylko lekko przerobiony względem tych z battlepacka. Można to zobaczyć choćby na odcieniu szarego. Vizsla z TCW ma jasny szary pancerz a jego podwładni mają znacznie ciemniejsze płyty. W przypadku lego vizsla ma taki sam ciemnoszary tors jak jego kompani, ma tylko dodany niebieski detal i diodę. Inna sprawa że spartolili robotę i dali mu śliczne wyblakłe błękitne portki i rękawy jak u Boby podczas gdy powinien mieć je w tym samym kolorze co jego kamraci zbroje. Większości osób to pewnie nie razi ale ja przywiązuje sporą wagę do wyglądu i zgodności z oryginałem. Choć oczywiście jeśli kiedyś tanio trafię tego minifiga to pewnie go zakupię.
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Radok » 24 Lip 2012, 00:15

:D A wiesz, że dopiero teraz zwróciłem uwagę, ze faktycznie minifig Vizsli jest jaśniejszy. Ale faktycznie mogli zastosować więcej elementów całych i płaskich jak w zestawie 7930 :)
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Araxuss » 24 Lip 2012, 11:19

Za to plus dla minifiga bo jak widać w tym nagraniu ma inną głowe niż defłocze i dodali mu blond włoski.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=p0PeL08lR9I#t=194s
A swoją drogą nowy Fett wygląda całkiem nieźle, niby to tylko poprawiona wersja ostatniego Boby ale wygląda o wiele lepiej.
Image
Image
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez X-Yuri » 23 Sie 2012, 02:06

Zmieniło mu się coś poza spodenkami ? ; d
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Radok » 23 Sie 2012, 09:37

Kolor pelerynki, blaster i "majtki". No i cena zestawu, w którym go można kupić ;)
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez X-Yuri » 24 Sie 2012, 13:47

Z Facebooka Bastionu - Najlepszego Serwisu Ogólno-SW w Polsce, fota z Celebration:

: D
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Radok » 24 Sie 2012, 14:05

Ślicznie, ale jedna prośba Yuri... bo można urazu szyi doznać... tak 90 st w prawo może by troszkę obrócić zdjęcie ?
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 25 Wrz 2012, 13:13

Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Araxuss » 06 Gru 2012, 03:15

Image

Image

Image
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Michet » 06 Gru 2012, 18:27

Wow : )
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Radok » 06 Gru 2012, 23:13

Oki, RT wygląda normalnie z twarzy co jest miłą oznaką, że TCW nie rzutuje na wszystkie produkty Lego.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Roach » 07 Gru 2012, 20:45

501 legion the best :) klon jest prześliczny.
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez X-Yuri » 07 Gru 2012, 23:06

Plotki, ploteczki!

Na pewnej hiszpanskiej stronce trochę plotek-zapowiedzi nowych SW na 2013, w tym ''75022 Mandalorian Speeder'' : >
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Araxuss » 08 Gru 2012, 00:08

Roach napisał(a):501 legion the best :) klon jest prześliczny.

JAk dla mnie 501 jest koszmarny. Spodziewałem się czegos zupełnie innego. Zwłaszcza z profilu widać jak niedopracowany jest kask
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 08 Gru 2012, 01:31

Kaski to mają na budowie, to jest hełm :wink: ! Jak dla mnie nie jest źle, nie zachwyca ale jest do przyjęcia.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Roach » 10 Gru 2012, 10:27

Może z profilu tak, ale przód mi się podoba.

A ploteczki, moim zdaniem, lipne.
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez X-Yuri » 03 Sty 2013, 17:28

Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 03 Sty 2013, 21:42

Znalazłem fotki Laat i Barki Jabby. I niestety wygląda to żałośnie, Laat jest nawet fajna ale to pewnie dla tego że wygląda identycznie do ostatniego wydanego modelu (przepraszam, ma inne szybki dla pilota i strzelca). Barka wg. mnie wygląda gorzej niż poprzedni model, a który jest jednym z ciekawszych w kolekcji. Ciekaw jestem figurki JF, ale cały zestaw jakoś mi się nie klei. No i na koniec trzeba by dodać że szykuje nam się trzecia odsłona Clone Phase I armor...
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Tarmus » 04 Sty 2013, 21:29

Znalazłem na pewnej stronce te zdjęcia:
Image
Image
Image
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 04 Sty 2013, 22:47

Te zestawy są już oficjancie na stronie lego, my mówimy o kolejnych zestawach na lato. Wygląda na to że przy okazji Ep II w 3D dostaniemy powtórkę klasycznych pojazdów z nim związanych. Osobiście mam nadzieje na Slave I :)
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez X-Yuri » 04 Sty 2013, 22:53

Jeśli potwierdzi się to co w newsie to nie liczyłbym na Slave`a - przede wszystkim Figs Jango przy czołgodroidzie, ale i młody Boba w Advent Calendar tak mi podpowiadają...

Co jak na EuroBricksach zauważyli jest dziwne, w sensie, Slave kalsyczny ma 3 duże zestawy, Slave Jango 1. A którego było więcej na ekranie ? : D (I to licząc tylko Sage, bez TCW ; p)
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 05 Sty 2013, 00:14

Jango i czołgodroid nie idą w parze, słyszałem natomiast plotki o zestawie z areną. Wiadomo że więcej jest Slave-a Jango, i właściwie głównie dzięki niemu mamy wyobrażenie o tym jak "śmiercionośną" jest jednostką. Liczę że jeżeli nie latem to może pod koniec tego roku się pojawi, jak by nie było jest jednym z niewielu nie zdublowanych zestawów.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Tarmus » 05 Sty 2013, 19:10

Ja z nieoficjalnych źródeł dowiedziałem się że podobno chyba w sierpniu ma wyjść nowy zestaw,z Mandalorianami,ale jeszcze w 100% nie wiem.
To chyba jakaś Chińska stronka.Sam nie wiem do teraz jakim cudem znalazłem tę stronkę.linku nie mam.
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Araxuss » 05 Sty 2013, 19:24

Znasz Chiński? :D
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Tarmus » 05 Sty 2013, 20:21

Nie :D google tłumacz mi z trudem tłumaczył,chociaż czekałem na tłumaczenie 5minut :D
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez X-Yuri » 05 Sty 2013, 20:24

Może to o tych zestawach o których newsa dałem się dowiedziałeś ? : )
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Tarmus » 05 Sty 2013, 20:27

O tych z "zielonej serii z Yodą?" możliwe ale wtedy byłyby to późniejsze zestawy,pod koniec tej serii
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Araxuss » 05 Sty 2013, 20:32

Pożyjemy zobaczymy, osobiście liczę na nowego Slave'a z Jango.
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Tarmus » 05 Sty 2013, 20:41

Ja też,szkoda że był tylko jeden zestaw(ten duży Slave z małym Bobą i Jango)
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 05 Sty 2013, 20:46

http://www.flickr.com/photos/83413235@N04/8312721893/
http://www.flickr.com/photos/83413235@N ... otostream/
Zainteresowani pewnie widzieli ale wrzucam, żeby było wiadomo o czym mówimy.
Tarmus Wuden-> Z jednej strony czekam na nowy, a z drugiej cóż dodaje to smaczku temu modelowi, który wisi nad moją głową w pogoni za Jedi Starfighter-em :D
Dodam wam pewną ciekawostkę, w momencie gdy go kupowałem nie wiedziałem nawet kto to jest Jango Fett, ale statek był znajomy i taki ładny :wink:
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Tarmus » 05 Sty 2013, 20:49

Delta13-> trochę mi nie podoba się wygląd barki Jabby,mogliby to troszeczkę...dopracować,moim zdaniem starszy model był lepszy.Gunship ma jakieś zmiany?
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 05 Sty 2013, 21:14

Co do barki powtarzam to odkąd ją zobaczyłem. Aczkolwiek zdaje się że kont dzioba jest bardziej zbliżony do oryginału no i na pokładzie jest wielka gwiazda... Przed państwem Max Rebo!. Laat, ma przede wszystkim gniazda laserów na bokach, i w miejscu gdzie wersja z TCW ma zbiornik z backtą jest przejście jak w pierwszej wersji. Do tego ten czerwony element na skrzydle jest dłuższy od modelu z TCW, i nie ma (jak na razie) żadnej grafiki na burcie, ale to pierwszy dzień wojny więc sprzęt nówka sztuka (ja mam w zapasie Małpo-jaszczurkę z poprzedniego modelu), a no i szybki są inne
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zabawki, figurki, Lego...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników