Mandaloriańskie lego.

Rozmaite rzeczy dotyczące Mandalorian, od Lego i figurek 3 3/4" przez minisy i CCG, aż do Slave I w skali 1:1

Moderator: KEDIN

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Michet » 21 Maj 2013, 22:19

Zestaw mały, ale znając życie będzie cholernie drogi, ze względu na nietypowe figurki. ; /
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 02 Cze 2013, 20:54

Niestety Mitchet miał racię...
http://allegro.pl/lego-star-wars-75022- ... 22596.html
Nie jest to majątek, ale jak za taki zestaw to jednak odrobinę za dużo.
Dostępne są także:
http://allegro.pl/lego-star-wars-75025- ... 22541.html
http://allegro.pl/lego-star-wars-75024- ... 22556.html
http://allegro.pl/lego-star-wars-75021- ... 22457.html
http://allegro.pl/lego-star-wars-75019- ... 22475.html
http://allegro.pl/lego-star-wars-75020- ... 22490.html
http://allegro.pl/lego-star-wars-75016- ... 22503.html
http://allegro.pl/lego-star-wars-75018- ... 22511.html
http://allegro.pl/lego-star-wars-75020- ... 22490.html

Może to kwestia zdjęcia, ale nie wydaje się wam że LAAT i AT-TE są jakieś takie krótkie? Bo ja mam takie dziwne wrażenie. Zastanawia mnie także po co armata w dziobie barki Jabby? Swoją drogą dawno nie widziałem klasycznej armaty :)
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez X-Yuri » 02 Cze 2013, 21:06

Aaale na allegro są dopiero 1sze sztuki, tia ?

Czy już normalny obrót?

Na początku ceny zawszę są mocno ponad RSP, potem się równają i maleją... aż w końcu znów rosną ; d
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Kal Ashi » 02 Cze 2013, 21:12

Za barkę 6 stów? ..... AŁA!!!!!..... :|
Image

Jestem tylko twoim snem.... złym snem.
Kal Ashi
a.k.a. goor`verd
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Rybnik
Posty: 1329

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 02 Cze 2013, 21:18

Jak na razie są trzy oferty (75022) od 145.00 do 150.00. Więc rzeczywiście powinny nieco spaść. Choć Mandalorianie w tym zestawie są świetni, to cała reszta jest co najwyżej przeciętna. Muszą oszczędzać na projektantach :wink: Kal to raczej standard jak na zestaw tych rozmiarów w dzisiejszych czasach.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Kal Ashi » 02 Cze 2013, 23:04

no fakt.... SLAVE mnie więcej kosztował :mrgreen: ) i kto narzeka ( :mrgreen:
Image

Jestem tylko twoim snem.... złym snem.
Kal Ashi
a.k.a. goor`verd
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Rybnik
Posty: 1329

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Michet » 02 Cze 2013, 23:10

D13- Może i to nie jest majątek, ale zestaw swoim rozmiarem przypomina standardowy battlepack . Ma co prawda tylko 3 figi, ale za to jeden EXTRA. Mimo to za 150 zł kupiłbym 3 battlepacki, a tutaj jest tylko jeden i to taki, w którym interesują mnie sami Mando ; / Odnoszę wrażenie, że lego ma coraz większe ceny, natomiast jakość klocków spada.
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 02 Cze 2013, 23:42

No więc napisałem że jest za drogi jak na swój rozmiar. Masz racie że battlepack był by znacznie bardziej opłacalny jak i ciekawszy. W battlepack-ach jest o tyle fajne, że to coś co jest poza figurkami, nie jest jakieś kosmicznie wymyślne, bo oczywistym jest że głownie kupuje się je dla figurek. Sam mam koło pięciu, w całości ostał mi się tylko ścigacz imperialny z Hoth i ścigacz DW reszta poszła na części. Co do spadającej jakości. Nie zauważyłem żeby same klocki znacząco się pogorszyły, choć jak wspomniał kiedyś Araxuss figurki są robione mniej dokładnie. Od jakiegoś czasu spadła natomiast jakoś projektów. Był czas kiedy chciałem każdy model z serii która właśnie wyszła, a teraz wręcz czekam na coś ciekawego żeby sobie kupić. Ostatni zestaw który nabyłem to A-wing, ale z tych zestawów powyżej nie mam żadnego "must have". Na pewno kupił bym nowego Slave I JF, kupił bym Acclamatora, nawet B-winga (ale nie kolekcjonerskiego) bo brakuje mi w kolekcji, jakby wyszedł ładnie to mon calamari cruiser. Ciekawe czy coś z tego zbudują...
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Araxuss » 03 Cze 2013, 02:35

Co do jakości to spada plastik. Detale i wykonanie wydaje się lepsze, ale same klocki są bardziej łamliwe, szybko pękają albo luzują się stawy (od samego istnienia) Możesz dbać o swoje modele codziennie wycierać je z kurzu i zmieniać wystawy raz na pół roku, w między czasie w ogóle nie dotykając figów, a i tak ci popękają rękawy, albo pod pachami. Często już po wyjęciu z pudełka widać zaczątki pęknięć. Pęknięcia nie oznaczają że klocek się rozleci. Na większości klockach po prostu sobie są i praktycznie na nic nie wpływają. Ale jeśli zacną ci pękać np. takie rączki droida albo Grievosa to się robi nieciekawie, bo to oznacza że prędzej czy później szlak je trafi. A najbardziej narażone na pęknięcia są przeźroczyste albo fosforyzujące elementy. Nowy klon wymyślony przez lego ma taką dziwną niebieską przeźroczystą rękę. Ona bankowo na 100% pęknie i rozleci się.
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 03 Cze 2013, 13:14

Krakałem, krakałem i wykrakałem :D http://www.fbtb.net/wp-content/uploads/ ... ox3_na.jpg "Mamo kup mi to... :D " Pewnie bedzie kosztować majątek....
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Araxuss » 03 Cze 2013, 14:33

Delta13 napisał(a):Krakałem, krakałem i wykrakałem :D http://www.fbtb.net/wp-content/uploads/ ... ox3_na.jpg "Mamo kup mi to... :D " Pewnie bedzie kosztować majątek....

Ten set o ile dobrze pamiętam kosztuje 250 dolarów w USA. Ale u nas pewnie zawyżą.
Tu macie dokładniejsze zdjęcia: http://www.flickr.com/photos/92090133@N04/sets/72157633841969731/

Od kilku dni rozważam kupno, bo jest naprawdę świetny.
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 03 Cze 2013, 15:56

Te prognozy cenowe już kilka razy mi się nie sprawdziły. Obawiam się że u nas przekroczy tysiącale ja też ostrsobie ja niego zęby :wink:
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Tarmus » 03 Cze 2013, 16:09

Poprzewracało im się czy co?! Tyle kasy za pudełko klocków to za dużo. :|
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Araxuss » 03 Cze 2013, 16:37

Tarmus Wuden napisał(a):Poprzewracało im się czy co?! Tyle kasy za pudełko klocków to za dużo. :|


To jest lego, ono zawsze było drogie.
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Ozzik » 03 Cze 2013, 17:11

Pamiętam te czasy gdzie za 200 zł mogłeś kupić zestaw wielkości takiej jak dzisiaj za 500 zł.
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Araxuss » 03 Cze 2013, 17:15

Ozzik napisał(a):Pamiętam te czasy gdzie za 200 zł mogłeś kupić zestaw wielkości takiej jak dzisiaj za 500 zł.

Tak, ale to było ponad 10 lat temu...
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Michet » 03 Cze 2013, 17:37

W ogóle seria SW jest o wiele droższa niż np. City. Właściwie wszystko z Gwiezdnych wojen jest drogie. No, ale za dobry towar trzeba trochę zapłacić ; )
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 03 Cze 2013, 18:54

Araxuss napisał(a):
Ozzik napisał(a):Pamiętam te czasy gdzie za 200 zł mogłeś kupić zestaw wielkości takiej jak dzisiaj za 500 zł.

Tak, ale to było ponad 10 lat temu...


Chyba nawet dziesięć lat temu takich cen nie było. Klocki zawsze swoje kosztowały :wink: Nie wiem co jest w tym zestawie ale przypomniały mi się stare dobre czasy... :D
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Araxuss » 09 Lip 2013, 18:15

W ramach ciekawostki: Nieco zwiększyłem liczebność moich swtorów z lego - na potrzeby serialu.
Image
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Michet » 09 Lip 2013, 18:29

Ooooo ! W takim razie kiedy nowy odcinek ? ; D
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Radok » 09 Lip 2013, 21:27

Araxuss, jak oceniasz okiem fachowca te figurki? Warto zainwestować? Bo powiem szczerze, że Sith Trooperzy szalenie mi się podobają.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Araxuss » 09 Lip 2013, 21:46

Radok napisał(a):Araxuss, jak oceniasz okiem fachowca te figurki? Warto zainwestować? Bo powiem szczerze, że Sith Trooperzy szalenie mi się podobają.

To zawsze jest kwestia gustu, ale jak dla mnie są świetni (zwłaszcza czerwoni st) no i wreszcie każdy minifig ma inny head, nie to co w przypadku mando. :)
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Rate » 10 Lip 2013, 00:49

Radok mam takie same zdanie o sith Troopersach ;)
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Araxuss » 10 Lip 2013, 14:37

Jako że jestem wiernym fanem Boby Fetta i Lego, zawsze chciałem mieć w swojej kolekcji mini figurkę Boby. Pierwszego Fetta kupiłem zdaje się że w 2006 roku na allegro - był używany ale w całkiem dobrym stanie. Była to moja ulubiona figurka, z czasem jednak doszedłem do wniosku że nie przypomina zbytnio oryginału. Dlatego też zacząłem kombinować, dodawać mu uszkodzenia dodatkowe płytki, poprawiać malunki, kolor itd. Przez pewien czas byłem więc posiadaczem najbardziej przypominającego oryginał Fetta lego jakiego kiedykolwiek widziałem. Niestety rok później firma Lego wydała kolejną jego wersję - która miała inny kształt hełmu itd... W efekcie czego mój Fett nie był już tak fajny :( Zdobyłem i tą wersje, najpierw w breloku, potem w secie z czadowym nadrukiem na legsach. Na rynku pojawił się też klasyczny Boba w kolorach nawiązujących do wersji prototypowej jeszcze przed powstaniem epizodu 5. Koniec końców udało mi się zdobyć i białego. Wczoraj robiąc zakupy przypadkowo natknąłem się na breloka klasycznego Fetta. Oczywiście zakupiłem go :) Po namyśle doszedłem do wniosku że mimo wszystko klasyczny Boba Fett jest najlepszy, ma nieruchomą głowę, mało Fettowy odcień zielonego i brak mu jakichkolwiek detali i uszkodzeń ale mimo to jest najlepszy, bo przywraca wspomnienia z dzieciństwa, gdy lego wyglądało zupełnie inaczej niż teraz. Może to zrozumieć tylko ten kto kiedyś jako dziecko miał albo chciał mieć tego Fetta. Klasyk jest najlepszy :wink:
Image

Edit:

Image
"chlip" "chlip"
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Michet » 10 Lip 2013, 19:57

Ah ! Mój pierwszy zestaw lego SW, wtedy jeszcze nie wiedziałem kim jest ten zielony, fajny ludzik :D
Image
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 10 Lip 2013, 20:13

A który z zielonych ludzików jest według ciebie fajny? :wink: Mój pierwszy to polowy transporter droidów... ach stare dobre czasu.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Araxuss » 10 Lip 2013, 20:27

Delta13 napisał(a):A który z zielonych ludzików jest według ciebie fajny? :wink:


Pewnie chodzi mu o Hana Solo w karbonicie :D

A tak w ogóle to który z powyższych Fettów wam się najbardziej podoba?
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Michet » 10 Lip 2013, 20:42

Jeśli chodzi o jakość to Nowy Fett, a jeśli o klimat to Klasyczny zmodyfikowany ; )
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 10 Lip 2013, 20:48

Tak samo jak Michet, choć dumnie trzymam białego w woreczku :wink:
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Jok » 10 Lip 2013, 23:49

Ech...klasyczne lego z dzieciństwa to były zestawy z końca lat 80 :( Żółte uśmiechnięte buzie-rycerze, miasta i kosmonauci. To były piękne czasy. A w latach 95-98 zestawy z SW robiło się samemu. Jeśli odzyskam część klocków pokaże Wam jak wtedy wyglądał Vader wedle mojego projektu :D
Jok
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 206

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 25 Lip 2013, 16:50

http://www.flickr.com/photos/tormentalous/9319280872/ Jak wam się widzi kolejny odgrzany zestaw?
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Michet » 25 Lip 2013, 16:55

Ja tam lubię Kashyyyk i nie miałbym nic przeciwko zrobieniu takiej serii :)
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Araxuss » 25 Lip 2013, 16:59

Widziałem go na zdjęciach z bliska i mam mieszane uczucia.
Pilotem tej machiny jest Gree w wersji z 3 epizodu, kolory ma ładnie dobrane itd, ale dali mu ten sam nowy hełm co legionistom.
Dla przypomnienia:Image
Nie lubię tego hełmu bo ma oczy na czole, malutką głowę i wielką brodę, w brew wszelkim zasadom jakie panowały kiedyś w lego.
A 2 minusem jest to że w tym zestawie pojawia się Wookie Warrior - ale odnowiony z innym kształtem i nadrukami, wyglądający jak figurka hasbro a nie jak lego. Co oznacza że pewnie "odnowią" też Chewiego, który przez lata zawsze był taki sam i zawsze wyglądał dobrze.
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Delta13 » 25 Lip 2013, 18:25

Michet ale taka seria powstała :wink: Jako że mam poprzedni model AT-AP to ten wydaje mi się kopią do której dodano kilka nowych "modnych" klocków. A tyle jest modeli których jeszcze nie było! :cry: Ten Wookie rzeczywiście jakiś dziwny.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Mandaloriańskie lego.

Postprzez Oix Fenn » 25 Lip 2013, 18:27

Moim marzeniem zawsze było posiadanie Jango Fetta z lego - szkoda że nie ma nowych zestawów z nim :( :( :(
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zabawki, figurki, Lego...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników