Beskar'gam Vasska

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Radok » 09 Wrz 2013, 18:18

Zgadzam się. Połączenie zacne. Co prawda mam troszkę ciemniejszy kombinezon, ale bez płyt wyglądało to tak:
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Kuel » 09 Wrz 2013, 18:27

Vassk- kombinezon mam identyczny, jak mi się zdaje- polecam, jest świetny, tylko że na Allegro wyszedł mnie taniej, jak kupowałem- poszukaj może jeszcze tam. :wink:
Co do hełmu, miałem podobny problem z moją pierwszą samoróbką. Była za długa na wysokość. U mnie to wynikało ze złego kształtu górnej kopuły.
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1480

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 11 Wrz 2013, 18:47

Ostatnie 3 dni pracy nad kubłem mogę opisać tylko jednym słowem...tragedia. Na początku kiedy skleiłem przednią i tylną ściankę z kopułą okazało się, że wszystko jest za długie, no więc musiałem skrócić go o dobre 1,5 cm z każdej strony. Co za tym idzie musiałem też przerobić delikatnie uszy, żeby pasowały pod nowy wymiar. Po tym utknąłem na policzkach i tak męczę się cały dzień. Za nic nie potrafię wygiąć ich w ten sposób by spasowały z resztą. Może pomogłoby zastosowanie cieńszego PCV np. 2 mm ? Wrzucam fotki, może one pomogą Wam postawić diagnozę. (Wiem, że jest mnóstwo nierówności i ubytków do zaszpachlowania, ale tym zajmę się później)
Image
Image

p.s Uszy przykleiłem tylko na próbę taśmą dwustronną, nad nimi też muszę jeszcze troszkę popracować no i powinienem chyba zwęzić poziomą część wizjera prawda?
Ostatnio edytowany przez Vassk, 04 Cze 2014, 12:20, edytowano w sumie 1 raz
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Delta13 » 11 Wrz 2013, 19:04

Względem ideału kopuła jest jak by to ująć... zbyt pionowa? Wstawiam zdjęcie pewnie zrozumiesz http://home.comcast.net/~wizardofflight ... met_BP.gif Bez urazy ale z tego zrobisz bardzo ładny hełm w stylu TCW, jeśli taki był zamysł to gratuluję jeśli nie.., zastanów się czy nie chcesz takiego z TCW :wink: . Tylko tył ucieka do wewnątrz. A zapytam inaczej korzystasz z jakiś szablonów, planów czy działasz na własną rękę? Bo w planach na których bazował i Merr-Soon i Mitchet i ja są policzki i to bardzo dobrze pasujące.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Dinuirar » 11 Wrz 2013, 19:07

Ja policzki hełmu zrobiłem z papieru, który zalaminowałem żywicą(i wzmocniłem włóknem) i zaszpachlowałem.

Fajny pancerz N7. Fajny materiał ta EVA.
"He who excels as a warrior does not appear formidable
One who excels in fighting is never aroused in anger
One who excels in defeating his enemy does not join issues"

"Friends don't let friends wear a red shirt on landing-party duty"
Dinuirar
a.k.a. Dinu
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Warszawa/Bydgoszcz
Posty: 1624

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 11 Wrz 2013, 19:10

Tak ta kopuła to chyba najsłabsze ogniwo tego kubła :| I nie niestety moim zamysłem nie było zrobienie hełmu w stylu TCW. Ten tył faktycznie ucieka troszkę do tyłu,ale obawiam się, że z tym akurat nie dam rady nic zrobić...chociaż zobaczę jeszcze. Korzystałem z szablonów od WOF'a czyli tych najpopularniejszych, mimo to po prostu mi te policzki nie chcą zaskoczyć.

Dinuirar -> chętnie zrobiłbym cały hełm tą techniką, a później użył go do zrobienia odlewów, ale nie mam na to ani czasu ani kasy w tym momencie. Co do N7 : Dzięki i tak - EVA to fajny materiał :wink:
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Delta13 » 11 Wrz 2013, 19:17

Tył powinien właściwie nieco odchodzić na zewnątrz, dobrze wygląda pionowy, szkoda psuć kostium taką pierdółką. Vass nie ma co pchać się w odlewy zwłaszcza że Merr je produkuję i wyjdzie taniej niż robić to samemu. Dinuirar ma rację, ja mam taką metodą zrobiony praktycznie cały pancerz. Wytnij sobie z papieru technicznego, albo jakiegoś sztywniejszego kartonu szablon i usztywnij żywicą.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Kuel » 11 Wrz 2013, 19:19

Tak, jak post wyżej pisałem- kopuła od jakiegoś gotowego kasku, prawda? Bardzo ciężko coś takiego dopasować, żeby hełm wyglądał tak, jak powinien. Wiem, bo sam miałem taki kubeł. Możesz spróbować skrócić ją od dołu, po obwodzie tak, żeby boki przyklejać w miejscu, gdzie kopuła nie schodzi pionowo w dół, ale jest jeszcze delikatnie zakrzywiona. Albo może inny kask?
Co do polików- fakt, trzeba się przy nich gimnastykować i chyba nie ma na to rady. Ale dobrze wycięte, może w jakimś cieńszym materiale, powinny się wpasować.
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1480

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 11 Wrz 2013, 19:26

Spytam wprost - Waszym zdaniem jest sens brnąć dalej z tym kubłem czy może zacząć od nowa?
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Delta13 » 11 Wrz 2013, 19:31

Jak dla mnie to jesteś na tyle wczesnym etapie że zaczął bym od nowa. Uszy zostaną, resztę może jakoś wykorzystasz.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 11 Wrz 2013, 19:37

No tak, ciężko odmówić Ci racji. Uszy są w porządku i po paru poprawkach mogą się jeszcze przydać, ale całą sprawę muszę jeszcze dobrze przemyśleć. Po prostu zacznę robić karwasze, a do kubła wrócę później.
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Merr-Sonn » 11 Wrz 2013, 21:47

Kubeł to faktycznie dość trudny temat. Łatwo wpaść w ślepe uliczki. Mając w tym temacie jakieś pewne doświadczenie muszę stwierdzić, że używanie gotowych kasków do wykonania dzwona to niestety droga na skróty, na której mamy dwa wybory - nie robić kanonicznego kształtu z założenia i będzie OK lub po sążnistej wiązce przekleństw....zabieramy się do roboty od nowa.... Ja wybrałem budowę od podstaw i to mnie kosztowało pół roku roboty :). Lecz kształt mam taki jaki miał być :). Co do szablonów - są OK ale trzeba dodać w części tylnej na ściance po obu stronach modułu potylicy dwa kliny o szerokości ok 1,5cm (u podstawy). Inaczej tył będzie się zbierał do przodu po odchyleniu boków. Z tymi polikami się nie martw. To dla mnie była najtrudniejsza część skorupy. Natomiast wygięcie, o którym piszesz robi się w ten sposób, że najpierw wyginasz na gorąco cały przód, a później dopiero wycinasz wizjer i poliki. Rób tak długo aż będzie OK. Cierpliwość popłaca :). Uszy zrobiłeś fajniutkie. Gratki :)
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez X-Yuri » 12 Wrz 2013, 08:18

Co do kombinezonu jeszcze, to, sklep, allegro, to takie banalne. Sa bardziej pro metody :-)
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 12 Wrz 2013, 10:29

Merr - dzięki za bezcenne rady, niestety co do kopuły to robienie nowej od podstaw nie wchodzi w grę, niestety. Będę kombinował z tym co mam, oczywiście ideału nie osiągnę, ale może choć trochę się do niego zbliżę.
Yuri - :wink:
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Radok » 12 Wrz 2013, 15:25

Może dziwna propozycja co do kopuły. Może próbując uzyskać pochyłości o których wspominał Delta, przytniesz kopułkę delikatnie pod kątem. Pierwotnie próbując zrobić hełm, korzystałem z hełmu paradnego US Army, który z góry przypominał globus. Satysfakcjonujący kształt uzyskałem gdy skubańca lekko przechyliłem i "kątówką" przyciąłem. Spróbuj najpierw wytypować linie cięcia, dzięki której możesz uzyskać odpowiedni dla Ciebie kształt.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 12 Wrz 2013, 15:39

I tak właśnie zrobiłem, skróciłem o dobre 1,5 cm i ciąłem pod kątem właśnie. Ciężko w tej chwili ocenić czy finalnie będzie to wszystko dobrze wyglądać, ale jestem dobrej myśli :wink:
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 20 Wrz 2013, 19:34

Post pod postem hehe :twisted: ale chciałem Wam pokazać wreszcie postępy z pracy nad nowym kubłem. Powiem tylko, że na zdjęciach nie widać wszystkich obłości i linii zatem wygląda to gorzej niż na żywo :wink:
Oczywiście mam jeszcze trochę pracy przed sobą, ale to już raczej kosmetyczne poprawki + tylny panel i RF, więc powinno pójść szybko.
Image
Image
Image
Image
Jedyna wada jaką w tej chwili dostrzegam to to, że hełm nie rozchyla się na boki tak jak powinien, ale może problem rozwiąże wstawienie wizjera, bo w tej chwili wszystko się schodzi do środka.
Ostatnio edytowany przez Vassk 04 Cze 2014, 12:22, edytowano w sumie 2 razy
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Delta13 » 20 Wrz 2013, 19:39

Jest... dobrze :wink: Nie wiem czy wizjer aż tak go rozsunie na boki, ale to nie jest mus, niekute buy'ce są bardziej nachylone inne mniej. Wygląda ok.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 20 Wrz 2013, 19:42

Ufff :) już się bałem, że usłyszę "do bani", dzięki Delta. Pytanko, z czego robiłeś ramię RF'a?
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Ozzik » 20 Wrz 2013, 19:45

Świetnie wygląda, przydały się rady co do "policzków", a jeżeli chodzi o kąt rozchylenia, to mój ma chyba największy.
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 20 Wrz 2013, 19:48

Przydały się Ozzik, ale jakimś cudem obyło się bez łamania na pół :wink: co do kąta rozchylenia, to taki kształt nawet mi się podoba, zresztą teraz i tak tego już nie zmienię, chyba że ten wizjer go troszku rozepcha na boki.
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Delta13 » 20 Wrz 2013, 20:00

Ja ramię RF-a zrobiłem z 4mm. Hipsu.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 20 Wrz 2013, 20:03

Nie miałem styczności z hipsem, ale domyślam się, że jest bardziej wytrzymały niż pcv spienione.W marketach budowlanych da się go znaleźć czy nie za bardzo?
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Tarmus » 20 Wrz 2013, 20:07

Fajny kubeł :)
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Rate » 20 Wrz 2013, 20:37

Hej, bardzo ładny!
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Roach » 20 Wrz 2013, 20:50

Czyli najpierw papier i na to szpachla tak? :) ładnie wygląda. Mnie policzki spędzają sen z powiek.
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 20 Wrz 2013, 21:18

Roach - nie, policzki są z pcv 3 mm, szpachli użyłem żeby poprawić ich kształt tu i ówdzie oraz ukryć łączenia :wink:
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Ozzik » 20 Wrz 2013, 21:38

Widząc twój kubeł wstyd mi za moją samoróbkę.
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 20 Wrz 2013, 21:47

Nie przesadzaj vod, mój buy'ce to przecież żaden specjał, a Twój z tego co widziałem tu na forum jest naprawdę spoko! Więcej wiary w siebie :wink:
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Delta13 » 20 Wrz 2013, 22:03

Vassk zadam ci podchwytliwe pytanie, a mierzyłeś go? Bo szkoda by było mieć ładny hełm który albo nie wejdzie albo nic w nim nie widać :wink: Ale spokojnie nóżka od T kolosalnie zwiększa pole widzenia. To pewnie dobry moment żeby uświadomić cię że mamy własnego mado-emotikona: T.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 20 Wrz 2013, 22:11

Jasne, że mierzyłem Delta. Chyba nie myślisz, że zrobiłbym za duży albo za mały kubeł ? :wink: Rozmiarowo jest w sam raz, a z widzeniem też nie ma problemu. Może za jakiś czas wrzucę fotki z mierzenia.
BTW dzięki za info o naszej emo-ikonce :P T
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Ozzik » 20 Wrz 2013, 22:47

Mój kubeł też jest na mnie w sam raz, ale nikt inny się w niego nie mieści T.
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Michet » 20 Wrz 2013, 23:18

Ja go wcisnąłem na głowę pamiętasz ? ; p T.
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Ozzik » 20 Wrz 2013, 23:23

Ledwo bo ledwo, zwykle nos się nie mieści śmiertelnikom.
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Roach » 20 Wrz 2013, 23:50

Vassk-> tak też planowałem zrobić problem w tym, że nie umiem ich dobrze wygiąć.
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

PoprzedniaNastępna

Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron