Beskar'gam Vasska

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 06 Wrz 2013, 13:07

Su'cuy,
Już od dobrego miesiąca pracuje nad swoją pierwszą mandaloriańską zbroją, oczywiście wszystko robię z PCV o grubości 3 i 6 mm.
Oto projekt kolorów (schemat znalazłem "gdzieś" w internecie :P)
Image

A tak prezentuje się sama zbroja
Image
Image

Fotki prezentują stan rzeczy sprzed dobrych 2 tygodni, wkrótce uraczę Was bardziej aktualnymi :D
W tej chwili męczę się z kubłem, póki co mam kopułę i "uszy". Kiedy skończę buy'ce planuje zrobienie w końcu jakichś porządnych karwaszy, bo mój pierwszy prototyp był delikatnie mówiąc...do bani :lol: no i jeszcze przydałyby się jakieś płytki na uda.
Wszelka krytyka, porady i pytania mile widziane :)
Ostatnio edytowany przez Vassk, 04 Cze 2014, 12:15, edytowano w sumie 1 raz
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Delta13 » 06 Wrz 2013, 13:34

Bardzo ładnie wygięte płyty Vod. Choć nie wiem czy brzuch nie jest zbyt wygięty w stosunku do napierśnika, ale może to być złudzenie spowodowane taki zdjęciem. Plecy też ładne, ciekaw jestem jak leży to na tobie, bo nie sztuka mieć ładne płyty jak do człowieka nie pasują :wink:. Kolorystyka w stylu Kuela ale to nie problem, po prosty będziecie walczyć na noże o kolory. A poważnie to nie ma problemu kolory powoli nam się dublują i mnożą.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 06 Wrz 2013, 14:04

Dzięki Delta, co do brzucha - wydaje mi się, że jest ok bo zarówno on jak i płytki chest'a były wyginane na mnie tak by pasowały jak najlepiej, na wszelki wypadek wrzucam tę fotkę
Image

Płyty są koślawo poprzyklejane, ale przynajmniej widać jak się mają do siebie pod kątem wygięcia :wink: (aha i płytki napierśnika zostały poprawione bo jak widać na tym zdjęciu prawa była nieco bardziej płaska)
Edit -> nowe zdjęcie z przymierzania płyt, troszkę mi się osunęły, ale widać przynajmniej więcej niż na tamtym starym zdjęciu. (sry z jakość,ale aparat za nic nie chciał złapać ostrości)
Delta13 napisał(a):Kolorystyka w stylu Kuela ale to nie problem, po prosty będziecie walczyć na noże o kolory.

Hahaha uśmiałem się, a tak poważnie...dawać go z tym nożem :twisted: :wink:
ale z tego co kojarzę to Kuel ma jaśniejsze odcienie niebieskiego, mój ma być taki-ciężko znaleźć słowo-wypłowiały, oczywiście dojdzie odpowiedni weathering itd. :P
Ostatnio edytowany przez Vassk 04 Cze 2014, 12:17, edytowano w sumie 3 razy
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Kuel » 06 Wrz 2013, 14:06

Projekt mi się podoba- kolory faktycznie trochę w moim stylu, ale to może fajnie wyglądać, jak staniemy obok siebie, więc z moim nożem nie musisz się mierzyć. (Przy okazji- to moje barwy klanowe- może chcesz się nazywać "Ha'rang"?) ;)
Płyty super zrobione. :)
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1478

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Delta13 » 06 Wrz 2013, 14:10

Proszę bardzo:
http://img845.imageshack.us/img845/1060/dsc00137aw.jpg

No tak na tobie wyglądają dobrze, trochę duży odstęp przy obojczyku, ale to kwestia ustawiania płyt więc będzie bobrze. Całość trochę do góry, odstępy na piersi i będzie solidny napierśnik, no może obojczyk będzie sprawiał problemy ale to standard.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 06 Wrz 2013, 14:12

Kuel napisał(a):Projekt mi się podoba- kolory faktycznie trochę w moim stylu, ale to może fajnie wyglądać, jak staniemy obok siebie, więc z moim nożem nie musisz się mierzyć. (Przy okazji- to moje barwy klanowe- może chcesz się nazywać "Ha'rang"?) ;)
Płyty super zrobione. :)


Dzięki Kuelu ;) to może zróbmy jakieś...Niebieskie Commando (?) :lol: jeśli jest więcej niebieskich :P ,
a co do klanu- nie uważasz, że Nev ,,Vassk" Vassk'ar Ha'rang byłoby troszku za długie ? :D

Delta - co do odstępów między obojczykiem a ches'tem to na MM powiedzieli, że jest gut, ale oni się nie znają :lol: podciągnę wszystko do góry wedle twojej rady.
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Delta13 » 06 Wrz 2013, 14:21

Wiesz standardy MM są jakie są, ich spełnienie to jedno a to żeby zbroja wyglądała bardzo dobrze to już indywidualny wysiłek. Po prostu wydaje mi się że obojczyk powinien wchodzić trochę głębiej na ramie / bardziej pod szyję.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 06 Wrz 2013, 15:22

Faktycznie po przymierzeniu obojczyka przyznaje szczerzę, że lepiej na mnie leży kiedy jest umiejscowiony wyżej, bliżej szyi tak jak napisałeś. Natomiast nie wiem jeszcze czy będzie on zachodził na plecy i będzie z nimi połączony jakimiś wkrętami (albo czymś w tym stylu) czy po prostu przytnę jedną i drugą płytę by się stykały zamiast na siebie zachodzić. Wasze opinie?
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Delta13 » 06 Wrz 2013, 16:31

Jeśli wybierzesz opcję Boby (połączone) to będziesz miał pewność że plecy i obojczyk nie będą się krzyżować na ramieniu ale za to całość się usztywnia. Jeśli wybierzesz wersję Jango czyli osobno to mogą się krzyżować ale za to łatwiej założyć no i masz nieco większą mobilność.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 06 Wrz 2013, 16:54

Mobilność i komfort podczas noszenia beskar'gamu to dla mnie priorytety, więc pewnie zastosuje wersję Jango, dzięki za poradę!
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Radok » 06 Wrz 2013, 19:53

No niezłe to. naprawdę fachowa robota. Mało który rekrut już na starcie dysponuje takim pancerzem. Brawo.
Widzę, że Delta już wziął Cie pod swoją opiekę doradczo - kontrolną. Dobrze,.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Michet » 06 Wrz 2013, 21:27

Płyty rzeczywiście prezentują się nieźle :wink: Życzę powodzenia w dalszej pracy .
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 06 Wrz 2013, 22:28

Dzięki za wszystkie pozytywne komentarze Vode :) ale z tą fachową robotą to bym nie przesadzał, ot parę wygiętych plastikowych płytek :wink:
Wracając do tematu pleców przypomniało mi się rozwiązanie dotyczące tej części, które widziałem jakiś czas temu, a które znacząco zwiększałoby ( a przynajmniej powinno zwiększać ) komfort użytkowania
Image
Fajnie wygląda i nie powinno krępować ruchów aż tak jak jedna lita płyta. Tyle tylko, że z takimi plecami byłoby masę roboty. A jak jest u Was Vode ? Macie w większości standardowe plecy ( nie licząc oczywiście kanonicznych postaci, bo u nich to chyba oczywiste :wink: ) czy stosujecie jakieś inne rozwiązania?

p.s Wyprzedzając trochę fakty chciałbym zapytać o materiał na buy'ce. Tak jak już wspomniałem w pierwszym poście mam gotową kopułę hełmu (przerobiony kask) oraz "uszy", planowałem użycie PCV spienionego 3 mm, ale mam pewne wątpliwości. Jeśli nie ten materiał to jaki? Zaznaczam z góry, że pracuje jedynie z nożem i piłkami: do metalu i włosową, dlatego ważne jest dla mnie żeby ów materiał dało się stosunkowo łatwo ciąć, zachowując precyzję - tak istotną przy konstrukcji kubła.
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Radok » 06 Wrz 2013, 23:23

Co do hełmu... taka drobna propozycja. Merr-Sonn robi rewelacyjne hełmy, w których już kilku z nas chodzi.

Jeśli chodzi o plecy. Ja mam pełną płytę i to nie ona najbardziej krępuje moje ruchy. O dziwo najbardziej krępujące są płyty przednie. Plecy sobie wygodnie wiszą ... na plecach :P Jednolita płyta jest tak samo dobra jak to rozwiązanie, które pokazałeś. Najbardziej krępują płyty przednie (zwłaszcza jak zachodzą na siebie), nakolanniki i wszelkie elementy poniżej pasa bo ciężko kucnąć i schylić się po coś co upadło (według mnie).
Najbardziej mobilną zbroję ma w sumie Kal... on może nawet koziołki fikać w pancerzu :P
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Kuel » 06 Wrz 2013, 23:58

Vassk napisał(a):Dzięki Kuelu ;) to może zróbmy jakieś...Niebieskie Commando (?) :lol: jeśli jest więcej niebieskich :P ,
a co do klanu- nie uważasz, że Nev ,,Vassk" Vassk'ar Ha'rang byłoby troszku za długie ? :D

Faktycznie, trochę długie wychodzi. :D
Wiesz, co zwiększa komfort noszenia zbroi? Brak pleców i zakrycie tego braku gustowną pelerynką. :mrgreen:
Oczywiście nie zamierzam tego tak na długo zostawić u siebie, ale w wymaganiach płyty na plecach nie ma- więc na razie chodzę. :P
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1478

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Delta13 » 07 Wrz 2013, 00:30

A ja potwierdzam to co napisał Radok, plecy są na plecach i tyle, jeśli dobrze je zamocujesz to nawet nie będziesz czuł że tam są. Chyba że targasz Z-6 na nich... (nie żebym narzekał :wink: ) Pewnie nie miałeś okazji mieć na sobie przymocowanego pancerza wiec podpowiemy ci co człowieka głównie uwiera i co można nieco poprawić poprzez odpowiednie dopasowanie płyt. Numer jeden to napierśnik, jeśli będzie za szeroki (pomimo że taki nie musi się wydawać wizualnie) to zacznie wchodzić w kolizję z rękoma, klinować się o siebie co może prowadzić do sytuacji że nie będziesz w stanie wyciągnąć przed siebie wyprostowanych rąk. Obojczyk utrudnia ten ruch, ale trudno tego uniknąć, zwłaszcza w dopasowanej kamizelce. Problemy może też powodować ochraniacz krocza, ale to zależy od projektu. Ogólnie mówiąc im więcej płytek tym mniej wygodnie ;) .Plec które pokazałeś są powiedzmy bardziej szpanerskie ale specjalnie nie zwiększają mobilności. Przyznam że lubię sięgać po anatomię podczas omawiania takich zagadnień. Otóż plecy nie powinny sięgać za nisko, jak brzuch powinny kończyć się na wysokości pasa czyli wyżej niż większość ludzi nosi spodnie i pasek (tak łopatologicznie). Cała ta część nas pod spodem ma żebra i o ile nie jesteś chińską gimnastyczką specjalnie się nie wygina ergo nie wymaga rozcinania jak przód który ze względu na mięśnie musi być bardziej mobilny.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Merr-Sonn » 07 Wrz 2013, 13:06

Faktycznie, super Ci to wychodzi. Płyty wyglądają bardzo poprawnie. Jednak ja bym skrócił od dołu trochę płytę brzuszną (lekko 2-3cm, będzie lepiej i zgrabniej wyglądać), a także tak jak Delta napisał, skróciłbym plecy. Weź pod uwagę, że musisz założyć pas z ładownicami i dobrze by było tzw. grid belt. Na to potrzebujesz trochę miejsca :). Będę z zainteresowaniem śledził prace, bo coś mi się wydaje, że efekt wizualny będzie rewelacyjny :D
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 07 Wrz 2013, 16:15

Wrzuciłem nową fotkę z przymierzania zbroi w jednym z poprzednich postów, podciągnąłem wszystko mocno do góry wedle Waszych rad. Jak tak patrzę na to zdjęcie, mimo że płytki po prostu nie przykleiły się dobrze do koszulki i odstają na boki, mam pewne wątpliwości co do szerokości chest'a. No ale normalnie będę miał na sobie nie-cienki przecież kombinezon i kamizelkę więc może to tylko złudzenie, wasze opinie? Zawsze mogę się trochę pomęczyć i zwęzić napierśnik...ech.
No ale tym się będę później martwić, w poniedziałek możecie się spodziewać pierwszych zdjęć hełmu, póki co uraczę Was bardziej aktualnymi fotkami samej zbroi - tak jak obiecałem :wink:
Image
Image
Image
(te czarne dziury to wgniecenia po strzałach z blastera, jakby się ktoś zastanawiał)
Sugerowaliście skrócenie płyty na brzuch - nie ma problemy, natomiast plecy nie są zbyt długie - może na takie wyglądały na fotce, ale w realu są 1 cm poniżej linii brzucha -> z racji ich kształtu, mogę je skrócić o najwyżej 2 cm, jeśli utnę więcej to to półkoliste wcięcie będzie zbyt płytkie, a jakoś nie uśmiecha mi się jego pogłębianie :| ale jeśli faktycznie miałoby to zaważyć na "profesjonalizmie" całego beskar'gamu to i przed tym się nie cofnę.

Co do hełmu o który wcześniej pytałem - zakup hełmu od Merr-Son'a byłby dobrym wyjściem gdybym miał więcej kasy, a że jej nie mam to raczej nie stać mnie na takie cacko :wink: BTW Merr-Son gratuluje zbroi mando pilota, widziałem na TDH i muszę przyznać, że wyznaczyłeś tym build'em nowe standardy :)
Ostatnio edytowany przez Vassk 04 Cze 2014, 12:19, edytowano w sumie 2 razy
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Michet » 07 Wrz 2013, 16:21

Wow, nieźle. :wink: Tak z ciekawości, to jak robiłeś te dziury ? Jakimś rozgrzanym metalem , czy co ? :D
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 07 Wrz 2013, 16:27

Zgadłeś :D Rozgrzałem palnikiem śrubę ocynkowaną,o średnicy gdzieś około 2 cm ( o taką http://st-lento.pl/adpics/original/07_2013/23/624c09_sruba-zamkowa-ocynkowana-zdjecia.jpg )
po czym przyłożyłem ją do płyty i przytrzymałem tak z 20 sekund. Po tym czasie PCV trochę się przypaliło (ups :) ) ale stało plastyczne, a wtedy odcisnąłem w niej rączkę śrubokręta. Prosty sposób a skuteczny :)
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Delta13 » 07 Wrz 2013, 19:45

Masz chłopie talent i mógłbyś starklillera bez make-upy robić :wink: Keep it up :D
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Radok » 07 Wrz 2013, 23:13

8O Chłopie te płyty leżą na Tobie jak ulał! Nie wiem czy planujesz je umieszczać na kamizelce takiej jak miał Boba, ale wtedy dopiero nabiorą one kształtu. Póki co szerokość i rozstawienie jest jak na moje oko idealne :D Zdolny inżynier się nam trafił :D Aż miło popatrzeć.
(czy ja dobrze kojarzę, że maczałeś też palce w pancerzu Shepard'a ?)
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Jok » 08 Wrz 2013, 00:00

Powiem tak - prezentuje się aktualny etap świetnie - bardzo estetycznie.
masz może ładnie sfotografowane zdjęcia progresu najajecznika?
Jok
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 206

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 08 Wrz 2013, 11:44

Delta - Starkiller bardzo chętnie, ale tylko w tej wersji http://mywickedarmor.com/costumes/Starkiller/lordStarkiller.htm :twisted:

Radok - kamizelkę planuje oczywiście w stylu Boby, tyle, że moja nie będzie z tej całej elanobawełny (tak to się nazywało ?) a najpewniej ze skaju...chyba, że skaj to kiepski pomysł?
W ogóle fajnie, że spytałeś o pancerz Komandora : http://www.therpf.com/f24/me3-n7-armor-1st-build-eva-foam-188223/#post2948505 , a tutaj masz całość na mnie :wink: http://imageshack.us/photo/my-images/547/idif.jpg/ N7 był moim pierwszym kostiumem, wcześniej zrobiłem tylko maskę Revana (tą z mojego avatara) no i miałem 2 nieudane podejścia: do hełmu airborne trooper'a oraz do buy'ce właśnie ( jeszcze w 2011 roku )

Jok - muszę Cię rozczarować, ale niestety nie. Mogę co najwyżej opowiedzieć jak go zrobiłem, w skrócie to składa się z 3 elementów - głównej płyty, tego zgrubienia z przodu oraz tego "dziubka" na dole który został po prostu doklejony, a linię łączeń zaszpachlowane.
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Michet » 08 Wrz 2013, 12:03

A masz może jakieś zdjęcia tego airborne troopera ? Przyznam, że to jeden z ciekawszych pancerzy w świecie SW i na pewno nie jest łatwy w wykonaniu. Będziesz robił 3 podejście ? :D
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 08 Wrz 2013, 12:21

Mam tylko jedną fotkę hełmu Airborne'a jeszcze z fazy pepakury, więc nie ma się czym chwalić. Musiałem go wyrzucić bo popaprałem proporcję utwardzacza w żywicy przez co ta nie zastygała przez dobry tydzień :oops: A co do 3 podejścia...bardzo chętnie - wtedy wskoczyłbym do 501st :wink: , ale najpierw chciałbym zrealizować swoje prywatne marzenie i zrobić najlepszą zbroję Neo Konkwistadora jaką widzieli współcześni Mando. Musiałbym przebić Makrisa Brika z MM - jego zbroja póki co uchodzi za najlepszą http://i191.photobucket.com/albums/z262/knavarro_1/neomakris.jpg ale myślę, że za rok, dwa możecie się spodziewać neosa w szeregach M'y :)
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Radok » 08 Wrz 2013, 18:11

Vassk -> mam nowego bohatera w robieniu kostiumów :D I tak jesteś to Ty (na równie z kilkoma naszymi kolegami z M'Y). Znajomy chce małżonce swojej zrobić pancerz Shepardiny. Na razie ma niezłe doświadczenie w skórzanych pancerzach (zresztą zainspirował mnie do pewnego projektu. Dlatego też wypytuję o tamten pancerz, bo ciekaw go byłem od samego początku, a jest naprawdę świetny. Gratulację Vod.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 08 Wrz 2013, 20:02

Radok uważaj bo się zarumienie xD a tak całkiem na serio to fajnie, że Ci się podoba. Robiłem go z EVA (taka pianka, pochodna pcv jak mniemam) gdyby Twój znajomy szukał inspiracji to niech skoczy tutaj http://bioweapons.wordpress.com i prześledzi wątek o pancerzu N7 właśnie ( w wersji męskiej i damskiej ).
No, ale żeby nie było offtopu to ponowie swoje pytanie o materiał na kamizelkę. Czy skaj nada się do uszycia czegoś takiego?
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Radok » 08 Wrz 2013, 23:10

Szczerze, to prywatnie boję się skaju ze względu na przepustowość powietrza. Pamiętaj, że jak coś to kilka godzin w tym będziesz chodził. Ja dałem kamizelkę do uszycia krawcowej. Użyła elanobawełny, a jako wyściółki jakiejś takiej tkaniny podobnej do tej jak kiedyś w waciakach stosowana była. I pomimo, ze przepuszcza powietrze to spocić się potrafię.
Skaj to tworzywo sztuczne w które się ubierzesz... i pewnie się ugotujesz (Delta szacuneczek, jego kamizelka to chyba sauna przenośna jest).
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Delta13 » 08 Wrz 2013, 23:33

Ci którzy widzieli wiedzą że pod skajem jest jeszcze baranek, gdyby jednak zimno mi było :D Więc odradzam "sky", najlepiej iść w stronę materiałowej kamizelki Boby, więc jak Cię CRL do koloru nie zmusza to trzymaj się od tego z daleka.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Kal Ashi » 08 Wrz 2013, 23:54

Brezent też omijaj z daleka... Kathar i Yeti mnie widzieli jak fajnie wygląda Kal l w mokrym... kombinezonie. Nie dziwię się że 13 stara się ograniczyć tropowanie do minimum.
Image

Jestem tylko twoim snem.... złym snem.
Kal Ashi
a.k.a. goor`verd
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Rybnik
Posty: 1329

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 09 Wrz 2013, 16:51

Dobra, czyli skaj odpada. To nawet dobrze, bo żaden krawiec nie chciał się podjąć uszycia czegoś takiego ze skaju. Elanobawełna...niech będzie, to Wy tu macie większe doświadczenie i wiedzę. Posprawdzałem w sieci i widzę, że jest całkiem niedroga. A można Radoku spytać ile Ci krawcowa policzyła za taką kamizelkę?

Co do hełmu, zdjęcia się szybko nie pojawią, mam pewne problemy z jego wielkością. Na szerokość jest ok, ale wyszedł dziwnie długi, jak na mój gust powinien kończyć się gdzieś w połowie szyi, a u mnie jakiś taki długaśny wyszedł :? mógłbym go trochę przerobić w stylu TCW i podnieść policzki, ale nie jestem przekonany do takiego rozwiązania.
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Delta13 » 09 Wrz 2013, 17:00

Prześlij zdjęcia to pomyślimy co jest nie tak :wink:
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Radok » 09 Wrz 2013, 17:10

Kamizelka kosztowała mnie coś ze 130 zł. Ale ja od siebie dałem tylko wymiar i zdjęcia, a to była robocizna razem z materiałem. Ale Ty się targuj. Chyba Ryba taniej uszył coś takiego.
Moja sugestia to, szukaj i pytaj. Ja u siebie znalazłem jedną odważną krawcową... ale niestety policzyła sobie kwotę jak za marynarkę ;)
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 09 Wrz 2013, 17:22

130 zeta to nie tragedia, za dobrą kamizelkę wydaje się być ok. Ale wolałbym nie zapłacić więcej niż stówkę, wszak kombinezon i rękawice też będą kosztować :wink:
a skoro jesteśmy przy tym temacie, to ja upatrzyłem sobie taki kombinezon http://armyworld.pl/product-pol-257-KOMBINEZON-LOTNICZY-LOTNIKA-ARAMIDOWY-SZARY-WOJSKOWY-BUNDESWEHR-Demobil-.html rozmiar w sam raz, najwyżej zwęzi się tu i ówdzie. A także takie rękawice http://armyworld.pl/product-pol-1021-Rekawice-Pilota-Taktyczne-Biale-Oryginal-Bundeswehr-Skorzane-.html.
Wydaje mi się, że taki zestawik + czarna kamizelka prezentował by się pysznie :) Wasze zdania?
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Następna

Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron