Beskar'gam Vasska

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 20 Wrz 2013, 23:52

Roach mi wyszły w miarę dobre dopiero przy czwartym podejściu :wink:
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Ozzik » 21 Wrz 2013, 00:32

Moje zostały zawalone szpachlą, i jak się dobrze przyjrzysz to zobaczysz, że te 2 policzki są różne.
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Roach » 21 Wrz 2013, 12:28

Mogłeś się nie przyznawać nikt by nie zauważył :) Dobra zostały mi jeszcze 3 podejścia.
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Merr-Sonn » 21 Wrz 2013, 13:38

No dajesz czadu Kolego. Bardzo ładny kubeł :)
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 21 Wrz 2013, 16:04

Dzięki Vod :D jak tylko skończę kubeł biorę się za ostatnią część, czyli karwasze. Miałem jeszcze robić płytki na uda, ale zrezygnowałem z nich w imię większej swobody :wink:
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Ozzik » 21 Wrz 2013, 19:02

Roach -> i tak nie zauważysz, poza tym już gdzieś kiedyś o tym pisałem.
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 22 Wrz 2013, 21:38

Wiem, że działam nieco chaotycznie, ale stwierdziłem, że nadchodzący tydzień to dobry czas na zakup farb :p i tu moje pytanie do Was Vode - jakich farb używacie i jakie polecacie ? Macie jakieś tipy dla nowicjusza? :wink:
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Delta13 » 22 Wrz 2013, 21:43

Każdy Vod poda ci inną markę której używa. Ja, o ile kolor jest odpowiedni korzystam z tego co łatwo można dostać, czyli kupuję normalnie w markecie budowlanym zazwyczaj OBI bo mam najbliżej. Ważniejsze jest to jak malujesz. A i ważna sprawa bo niektórzy się przejechali. Jeżeli masz zamiar kłaść metaliczny podkład do przecierek to upewnij się że lakier wierzchni nie rozpuści ci srebra albo na odwrót nie spłynie z niego jak gdyby nigdy nic. A niestety niektóre farby mają taką tendencję.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 22 Wrz 2013, 21:59

Na wstępie powiem, że nie mam żadnego doświadczenia z takimi farbami. Dotychczas używałem zwykłych akrylowych z tubki (tak wiem, amatorszczyzna :| ) Więc każda rada od Was jest na wagę złota, szczególnie jeśli chodzi o technikę malowania. Czyli jak to powinno iść? Bazowo srebrny, dalej "x" kolorów i na to lakier bezbarwny?

I tak, mam zamiar robić "przecierki" jak to ładnie określiłeś (i dobrze ,że powiedziałeś mi to teraz bo później mógłbym się zdziwić :wink:). Też będę kupował w budowlanym, konkretnie w leroy-merlin bo mam stosunkowo blisko, no i w ich ofercie trafiłem na te farby http://www.leroymerlin.pl/farby/emalie-aerozole/farby-i-lakiery-w-aerozolu/farba-dekoracyjna-crafts-spray-dupli-color,p70112,l811.html. Całkiem niedrogie i dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Gdzieś słyszłem, żeby nie mieszać farb od różnych producentów z racji ewentualnych efektów ubocznych (pękanie itd), więc...to prawda? Bo jako bazowy kolor pasowałby mi na przykład taki sprej od innego producenta http://www.leroymerlin.pl/farby/emalie-aerozole/farby-i-lakiery-w-aerozolu/lakier-dekoracyjny-acryl-lack-spray-deko-k,p46177,l811.html.
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Delta13 » 22 Wrz 2013, 22:45

Ok no więc tak, jeśli chcesz zrobić porządnie to w sposób następujący.
Wpierw zaopatrz się w:
1. Lakier podkładowy najlepiej szary i najlepiej firmy X
2. Lakier srebrny lub metaliczny jeśli ten metaliczny nie będzie jak pisałem "żarł" się z pozostałymi lakierami. Najlepiej również marki X
3. Lakiery marki X w kolorach które chcesz wykorzystać.
(firma X -> dowolna ale ta sama wtedy masz pewność że wszystko ładnie się połączy) Czyli tak jak słyszałeś. Nie jest to mus, ale nikt nie lubi jak ostatnia warstwa rozpuszcza wszystkie pozostałe.
4. Papier wodny o różnych gradientach zwracając uwagę żeby zaopatrzyć się w bardzo drobny.
5* jeśli robisz jakieś wzory, taśma maskująca delikatna. Chodzi o to żeby klej był delikatny i nie oderwał lakieru już położonego. One są niebieskie i różowe i są dość drogie, ale warto.
6. Modelarski płyn do maskowania, lub musztarda :wink:

I teraz tak, najpierw matowisz płytki papierem i solidnie czyścisz. Kładziesz podkład, najlepiej kilka warstw. Potem srebro / metaliczny. Na to bezbarwny. Teraz maskujesz to co ma być przetarte do metalu, i kładziesz kolor. Jeśli jeden kolor to czekasz aż wyschnie i gotowe jeśli ma wystawać jakiś kolor, to przede wszystkim wokół obić metalu zostawiasz kolorową krawędź możesz dodać kilka przecierek tylko do poprzedniego koloru i kolejna warstwa i tak ile warstw chcesz. Tu właśnie przydaje się płyn maskujący. Jeśli chcesz żeby płyty się świeciły to ponownie możesz prysnąć lakierem bezbarwnym, lub jeśli dostaniesz bezbarwny mat. Ana sam koniec trochę brudu i gotowe. Jeśli chodzi o lakierowanie to przeczytaj etykietę jakie ma czasy schnięcia itd. warto się tego trzymać. A jeśli chodzi o samo nakładanie to pamiętaj że lepiej kilka razy z daleka niż porobić zacieki.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez X-Yuri » 22 Wrz 2013, 22:51

...i taka oczywista oczywistość ale dla pewności warto dodać - warto najpierw poświęcić trochę czasu i malować tylko jedną płytkę - albo nawet jeden element nie będący częścią zbroi, by zobaczyć jak to wszystko bangla i nie mieć właśnie surprise'a że taśma odrywa Ci kolory a masz nią pokrytą już całą zbroję : P
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 22 Wrz 2013, 22:58

Można na Tobie polegać jak na Zawiszy Delta :wink: teraz nie pozostaje mi nic innego jak zaopatrzyć się w to wszystko i stosować się do tych rad xD
Ale mam jeszcze jedno pytanko - czy lakier podkładowy, który jest przeznaczony do metalu, drewna, szkła i kamienia (bez słowa o tworz. sztucznych) nada się do pcv?
Yuri Tobie też dzięki za poradę :wink:
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Delta13 » 22 Wrz 2013, 23:17

Najlepiej było by gdyby nadawał się do tworzyw. Musisz wziąć pod uwagę że to już jest chemia jedno rozpuszcza drugie itd. Ja korzystam zazwyczaj z Dupli-Color i nie narzekam. Choć jak mówię różne marki są polecane i możliwe że są lepsze ale ja osobiście jeszcze ich nie przetestowałem. Ale nie gwarantuję że D-C podkład nie rozpuści ci tego niebieskiego tworzywa, więc jak pisał Yuri w razie czego sprawdź na odpadzie.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 22 Wrz 2013, 23:21

Ok, bo lakier podkładowy do plastiku to jedynie bezbarwny znalazłem póki co, szary nadawał się jedynie do wyżej wymienionych materiałów. BTW to niebieskie tworzywo to pcv

Edit - zastanawiam się nad zmianą kolorystyki jako, że nowy kombinezon jest ciemniejszy niż zakładałem. Myślałem nad czymś takim http://imageshack.us/photo/my-images/19/s30v.png/. Który koncept Waszym zdaniem jest lepszy Vode? Ten czy pierwotna (niebieska) wersja?
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Roach » 25 Wrz 2013, 19:23

Pierwszy. Wiesz czemu? Drugi jest fajny, ale pierwszy ma coś czego nie ma drugi, czyli oryginalność.
Co do farb to ja używam takich w sprayu z casto i są bardzo fajne. Do tego taśma do malowania (ale kup koniecznie NIEBIESKĄ, ja mam ta Blue Delphin, lepiej wydać to 15zł, ale mieć pewność, że nie naruszy farby pod spodem). Farbami w spray z łatwością pomalujesz duże powierzchnie. Jeśli chodzi o detale, to psikasz sobie troszkę farby do wewnątrz przykrywki i malujesz co chcesz.
Taka moja skromna rada z równie skromnego doświadczenia :) nie wiem czy to najlepszy sposób ale u mnie się sprawdził ;)
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Delta13 » 25 Wrz 2013, 20:26

Dobre pytanie... Kurcze żółtego power rangera jeszcze nie mamy! :twisted: A poważnie tak nie mamy, wiec był byś nieco bardziej oryginalny. Obie wersie mi się podobają, choć tamten odcień błękitu jest świetny ale znowu możesz takiego koloru nie znaleźć i będziesz miał dokładnie kolory Kuela. Jak dodasz parę fajnych szczegółów czarnych do tej żółci to powinno być naprawdę fajnie.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Kal Ashi » 25 Wrz 2013, 20:58

13... fajnie będą się komponować z Katharem :mrgreen: . Zabijając kolorem... ja jestem za YELLOW :mrgreen:
Image

Jestem tylko twoim snem.... złym snem.
Kal Ashi
a.k.a. goor`verd
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Rybnik
Posty: 1329

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 25 Wrz 2013, 22:10

Zacząłem się zastanawiać nad zmianą kolorystyki z dwóch powodów. Pierwszy powód to wspomniany kombinezon, którego kolor w realu znacznie odbiega od fotek z armyshopu -jest po prostu dużo ciemniejszy, wręcz grafitowy, a nie jasno szary. Drugi powód to właśnie dostępność kolorów w palecie farb. Marka "X" :wink: którą wybrałem nie posiada takiego odcienia niebieskiego. Mają tylko dużo ciemniejszy - granatowy oraz identyczny jak ten u Kuela, czyli zdecydowanie za jasny jak dla mnie - jako, że wolę stonowaną kolorystykę. Co do drugiej wersji kolorów - na rysunku dałem co prawda jasny odcień żółtego, ale planowałem zastosowanie nieco innego odcieniu - najpewniej takiego http://www.leroymerlin.pl/farby/emalie-aerozole/farby-i-lakiery-w-aerozolu/farba-dekoracyjna-crafts-spray-dupli-color,p70118,l811.html jako, że to najbardziej stonowany odcień żółtego jaki znalazłem w palecie barw tego producenta :wink: . Ew. myślałem o karmazynowej zbroi. Także opcji a opcji. Sam nie wiem na co się zdecydować, choć przyznam, że boli mnie konieczność odejścia od pierwotnej kolorystyki :(
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez X-Yuri » 25 Wrz 2013, 22:12

Rób się na Venku, każdy element innego koloru : D
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 25 Wrz 2013, 22:16

Mand'alor mógłby radą jakąś sypnąć, a nie...naśmiewać mi się tu tylko będzie :lol:
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez X-Yuri » 25 Wrz 2013, 22:19

No ale to była ciekawa rada - masz gwarancję, że zwracałbyś uwagę i zapadał w pamięć : D
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Delta13 » 25 Wrz 2013, 22:20

Jeśli bardzo zależy ci na kolorze niebieskim to poszukaj u innych producentów. Zawsze się różnią odcienie różnych firm. Możesz też spróbować położyć czarną farbę pod jasną niebieską i przy odpowiednim nałożeniu uzyskać ciemniejszy odcień.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 25 Wrz 2013, 22:20

Zapadałbym...chyba musiałbym się zapaść pod ziemię w takim 'gamie :)
Delta, obawiam się jednak nieco tego mieszania farb od innych producentów. No i nie jestem taki prosem w malowaniu żeby takie triki odpierdzielać :wink:
Edit - chyba znalazłem kolor w miarę podobny do tego z pierwotnego konceptu http://www.barwy.net/kolor/ral/5014. Myślę, że to może być to - zwłaszcza, że namierzyłem farbę o takim kolorze :) Czas na małą wycieczkę do sklepu :wink:
Ostatnio edytowany przez Vassk, 25 Wrz 2013, 22:42, edytowano w sumie 1 raz
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Delta13 » 25 Wrz 2013, 22:27

A kupiłeś już farby? Jeśli nie to kupisz komplet od innego producenta, no problem. Zawsze możesz poćwiczyć nakładanie koloru. Albo wykorzystać metodę na granit. Wiesz jak wygląda prze-polerowany granit? Chodzi o to że zazwyczaj na czarny z bardzo daleka pryskasz srebro, robi się właśnie efekt granitu. Z bliska wygląda tak sobie, ale wierz mi że Ludzie zawsze oglądają cię z jakiejś odległości, tz. wiadomo że podchodzą ale wtedy nie przyglądają się szczegółom jak my właściciele. Więc u Ciebie można by prysnąć czarny na niebieski, wizualnie powinien się przyciemnić... Ale to trzeba przetestować.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 25 Wrz 2013, 22:44

Delta, kupiłem już primer od jednego producenta - sprawdziłem i działa bez zarzutów - zatem tej marki będą farby, ale w tej chwili to już nie ma znaczenia :wink: zerknij na edit w ostatnim poście- znalazłem tą farbę w ofercie innego sklepu - kolor prawie idealny :D
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Delta13 » 25 Wrz 2013, 22:49

No to w porządku, czekamy na pomalowane płyty :wink:
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 25 Wrz 2013, 22:52

Jeszcze tylko karwasze i zabieram się za malowanko :)
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 08 Paź 2013, 13:15

Mam mały problem, a mianowicie zamki błyskawiczne w moim kombinezonie. Jest ich...sporo. Większa część zostanie zasłonięta przez kamizelkę, ale co zrobić z tymi na nogach? Wypruć? Zaszyć paskiem materiału ? Kupić nowy kombinezon xD ? Jakieś pomysły?
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Gajowy » 08 Paź 2013, 13:50

Od tego posta, w dół:
viewtopic.php?p=2155#p2155
It is good to restore the natural order of things after a period of such disarray, don't you agree?
I już my - weterani tylko / Nie pojmujący co się dzieje...
Gajowy
a.k.a. Kurs`ika
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Łódź / Toruń / Piotrków Trybunalski /
Posty: 1459

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 08 Paź 2013, 13:55

Dzięki Gajowy :)
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez X-Yuri » 08 Paź 2013, 15:10

M`y nie mamy chyba żadnych wymagań co do tego, MM jednak tak:

3. Żadnych widocznych zamków/zapięć w kombinezonie, chyba że stanowią przemyślaną cześć "wyglądu kostiumu".
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 08 Paź 2013, 20:40

No tak, ale w wymaganiach PSK jest wyraźnie napisane, że kombinezon nie powinien mieć widocznych zapięć. A zamki błyskawiczne się do zapięć zaliczają prawda? Jeśli nie to wyprowadź mnie proszę z błędu :wink:
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez X-Yuri » 08 Paź 2013, 20:51

...napisałem chyba bo mi się nie chciało zaglądać XD

Cóż, PSK widać bardziej restrykcyjne niż MM gdzie dopuszczają to warunkowo.. : P

A wyjaśni/wyprowadzi/naprowadzi Delta ; d
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez Vassk » 08 Paź 2013, 20:56

No to czekamy na opinię eksperta, a skoro jesteśmy przy temacie kombinezonu...myślałem nad rozjaśnieniem go troszeczkę. Zastanawiałem się nad jakimś środkiem chemicznym typu vanish czy cuś, ale nie mam pewności. Co myślicie?
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Vasska

Postprzez X-Yuri » 08 Paź 2013, 21:05

Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

PoprzedniaNastępna

Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron