Beskar'gam Manda'Yaim

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Ryba » 11 Cze 2013, 18:03

Ja właśnie organizuje sobie drugą kamizelkę i chciałbym ją zrobić pod oddział m'y. Najbardziej podoba mi się pustynna zbroja. Zbroje pomalowane jak coś z TCW, albo jak coś z komiksów, no, będą wyglądać jak to coś. A idea była taka, żeby zrobić oddział charakterystyczny dla M'y, a nie kojarzę kanonicznego oddziału pustynnych Mando. ;) Więc jeżeli są chętni do takiego projektu to bym mógł już działać. :)
Ostatnio edytowany przez Ryba, 12 Cze 2013, 00:41, edytowano w sumie 1 raz
Image
Ryba
Weteran
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Toruń
Posty: 631

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Ozzik » 11 Cze 2013, 18:09

Mi też by pustynny pasował, ale jeżeli już to dopiero za jakiś dłuższy okres czasu bym się za to wziął(jeżeli w ogóle)
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Delta13 » 11 Cze 2013, 18:27

Chciałbym. Ale mam dwa projekty na warsztacie w tym potężny RC, tak więc póki co odpadam.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Kal Ashi » 12 Cze 2013, 00:31

yyyyy ja też bo zacząłem robić zimówkę :|
Image

Jestem tylko twoim snem.... złym snem.
Kal Ashi
a.k.a. goor`verd
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Rybnik
Posty: 1329

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Vassk » 19 Wrz 2013, 13:08

Postanowiłem wziąć łopatę w ręce i wykopać ten temat z grobu xD przy okazji dorzucając swoje przysłowiowe trzy grosze.
Idea 'gamu spod herbu M'y to świetny pomysł, ale jak już zauważyło parę osób wcześniej - trudna do zrealizowania. Dlatego chciałbym zaproponować coś innego, a mianowicie nasz odpowiednik "brygad" z MM. Gdzie Mando są dzieleni pod kątem rodzaju posiadanej zbroi (lekka, średnia, ciężka) oraz uzbrojenia. Prościej (moim zdaniem) byłoby podzielić M'y na brygady np. rozpoznania, wsparcia czy szturmowe niż wykonać całkiem nowe komplety pancerzy. Oczywiście każda z brygad powinna posiadać własny symbol : na naramienniku albo na piersi (jak kompanie w JF:Łowy). To tyle ode mnie, jestem ciekaw Waszych opinii :)
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Delta13 » 19 Wrz 2013, 13:17

Pomysł ciekawy, choć chyba nie mamy aż tylu różnorodnych mando żeby dzielić się tak jak Mercs-i. Warto też wspomnieć że istnieje plan który coś nie może się doczekać wykonania, stworzenia galerii zbroi, tam można by spróbować pobawić się w jakąś segregację. Choć puki co z punktu widzenia PSK jest... kiepsko. Natomiast sama idea beskar'gam M'y ma, bo jeszcze jej nie skreślam, na celu stworzenie grupy o takim samym kanonie malowania. Po prostu fajnie coś takiego wyglądało by na konwencie :wink:
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Vassk » 19 Wrz 2013, 14:21

Fakt, przy tej liczebności ciężko mówić o różnorodności na poziomie MM :wink: mimo to podtrzymuje swoje stanowisko w tej sprawie i uważam, że taka segregacja byłaby czymś fajnym i mogłaby istnieć jednocześnie z taką jednolitą kompanią w barwach M'y. A spytam jeszcze tak z ciekawości-ilu mamy Vode w pancerzach zaakceptowanych przez PSK?
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Delta13 » 19 Wrz 2013, 14:35

Obecnie są to, Kuel, Araxuss, Merr-Sonn, Yuri i chyba ja. do tego Yuri i Ja w MM no i ja 501'st (jeśli chodzi o beskar'gam). Do tego Dinuirar jest w trakcie wprowadzania poprawek, a kilka pancerzy zapowiada się na tyle dobrze że klepnięcie przez PSK będzie formalnością.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Vassk » 19 Wrz 2013, 14:44

No cóż to mniej niż myślałem, trochę szkoda. Czyli oba pomysły muszą jeszcze trochę zaczekać :wink: choć w sumie podział na kompanie/brygady/pododdziały czy jak je tam zwać nie musiałby wymagać statusu "PSK approved" :P
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Delta13 » 19 Wrz 2013, 16:30

No nie musiał by. A jakie brygady byś zaproponował widząc czym na dzień dzisiejszy dysponujemy? Bo np. Pododdział pustynny raczej nie miał by przedstawiciela.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Radok » 19 Wrz 2013, 16:39

A może podział ze względu na korpusy?
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Delta13 » 19 Wrz 2013, 16:51

Radok czy ty masz konto na MM? Bo tam są właśnie takie fajne "achivmenty" pod awatarami, przynależność do danej grupy, ileś tam akcji i tak dalej. Faktycznie u nas mogły to by być po pierwsze logo korpusu po drugie np. PSK approved i też mogły by być kroki milowe, po pierwszym wypadzie np. "shiny" po dziesięciu np. "trooper" aż do "Veteran".
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Radok » 19 Wrz 2013, 16:54

Hłe hłe... a myślisz, że u nas pomysłu na takie coś nie było ? Zerknij sobie na użytkownika admin :P memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Swego czasu proponowałem wprowadzić coś takiego jak "korpusówki", by każdy członek poszczególnego korpusu miał takie oznaczenie w podpisie.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Delta13 » 19 Wrz 2013, 16:57

No i to jest fajne, tyle że lepsze było by pod awatarem niż w profilu. Może warto odgrzebać ten temat?
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Radok » 19 Wrz 2013, 17:08

Może faktycznie by było warto temat ruszyć ponownie.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Vassk » 19 Wrz 2013, 18:24

Delta - Raczej bym odrzucił idee podziału mando na "pustynnych", "leśnych" czy "podwodnych" ( BTW widziałem już jednego mando-nurka - masakra), a pomyślał nad czymś w stylu MM właśnie. Wyrzuciłbym "łowców" (bo u nas nikt chyba na Gizki nie poluje, no nie ? xD), resztę podzieliłbym na oddziały: szturmowy, rozpoznania oraz oddział postaci kanonicznych. Może dodałbym jeszcze coś w stylu "force hunters" - tam pasowałby chociażby Ozzik z jego trofeami u pasa. Oczywiście można zaaranżować coś zupełnie nowego, ale to już troszkę roboty.
A pomysł z osiągnięciami pod awatarem też niczego sobie :wink:
Edit-właśnie sobie pomyślałem, że niezłym pomysłem byłoby zrobienie oddziałów z członków twierdz. Każdej z nich przypisałoby się jakiś symbol nawiązujący do danego regionu Polski, ale jednocześnie stylizowany na uni SW. Nie byłoby wtedy pytania "ale jak mamy się podzielić?" a podział byłby nieco bardziej naturalny. Taki luźny pomysł...
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Delta13 » 19 Wrz 2013, 19:04

Podział na twierdze istnieje, ale jak widzisz na moim przykładzie nie każdy podaje na widok publiczny miejsce zamieszkania, poza tym tego typu patenty rozwinęły lokalne fankluby, np. TISW i WFGW. Podział według zamieszkania jest o tle nie trafiony że z Dolnego Sląska tylko ja mam zbroję, Szczecin ma dwie, ale już Śląsk czy mando-dwojmiasto toruńsko-bydgoskie ma spore zasoby zbrojnych. Zerknij zresztą na mapkę rozlokowania Vode. Z tym że problemu z podziałem nigdy nie było, jeśli jesteśmy na jakimś evencie to albo jest rozpiska troopingu i wszystko jest z góry jasne.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Vassk » 19 Wrz 2013, 19:09

Dobra, nie mam więcej pytań (nietrafionych pomysłów też nie) :wink:
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Delta13 » 19 Wrz 2013, 19:52

Pomysły niezłe tylko nie na teraz :wink:
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Ozzik » 19 Wrz 2013, 21:05

A propos oddziału pustynnego zgłaszam mój beskar, co prawda kolory nie są pustynne, aczkolwiek kama i peleryny (są dwie) są pustynne.
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Roach » 21 Wrz 2013, 15:54

Hmm a co byście powiedzieli, jakby każdy z Vode przemalował powiedzmy prawy naramiennik na kolory, wcześniej ustalone z logo M'Y? Mielibyśmy coś wspólnego, a pomysł jezs zdecydowanie prosty do zrealizowania.
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Vassk » 21 Wrz 2013, 16:13

Roach tyle, że gdyby miałaby to być kolorystyka stylu M'y to nie każdemu by spasowała. Sam symbol w zupełności by wystarczył, ale coś mi się widzi, że już niejedna osoba go nosi na swoim pancerzu :wink:
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Kuel » 21 Wrz 2013, 16:14

No właśnie i ja o czymś takim myślałem- to by było prostsze do wykonania i wszyscy mogliby "czuć jedność", jeśli o to chodzi. Choć ja i tak czuję jedność z wami. ;)
I, co wydaje mi się najważniejsze- Mandalorianie nigdy nie kojarzyli mi się z ustandaryzowanymi pancerzami (jedynie KotOR- ale tam pomysł spalił, z całym szacunkiem dla Cassusa). Tak więc ja, nawet gdybym robił drugi pancerz, myślę, że prędzej byłoby to coś kanonicznego, niż ten projekt.
Moja zbroja właśnie kojarzy mi się z Manda'Yaim i tyle. :)
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1480

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Vassk » 21 Wrz 2013, 16:25

Fakt, dla mnie Mando też kojarzą się raczej z różnorodnością niż z ujednoliconymi pancerzami (mimo, że wyrastałem na kotorze). W końcu zbroja odzwierciedla charakter noszącego, ale tak jak pisałem wcześniej - nie miałbym nic przeciwko wprowadzeniu jakiś brygad czy czegoś podobnego (w przyszłości oczywiście ;p )
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Kuel » 21 Wrz 2013, 17:25

Brygady- to co innego. Mogli by to być na przykład snajperzy, czy heavy- tylko że to już nie łączy się z robieniem nowego pancerza, a z charakterem obecnego.
No i na pewno nie z jego kolorem!
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1480

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Araxuss » 02 Lut 2014, 03:45

Oto moja propozycja:



Standardowa zbroja nowoczesnego mando łącząca w sobie kilka znanych już z sw styli
-Żółte naramienniki i nakolanniki Boby Fetta + Ciemne i stonowane odcienie
-Wzory na pancerzu podobne do tych jakie nosili mando z KotORa
-Czerwone detale ze zbroi łowcy nagród z SWTORa
-Mały czerwony trójkąt na czole złożony w hołdzie Ralphowi Mcqarriemu

Jako że nie jesteśmy armią jednakowych szturmowców zbroje powinny być wykonane w tym samym stylu ale różnić się od siebie drobiazgami.
Oto Inne warianty pancerza:

Pancerz powinien wyglądać jak jeden z powyższych lub jak połączenie kilku z nich.

Cechy wspólne dla wszystkich pancerzy to:
-Płyty i hełm w stonowanym granatowym kolorze
-Obwódka wizjera i wzory na płytach powinny być białe
-Naramienniki i nakolanniki muszą być żółte lub białe
-Szary kombinezon (najlepiej ciemnoszary)
-Opcjonalne kamy i peleryny powinny być w dowolnym odcieniu brązu lub khaki

Cechy indywidualne:
-Dowolne indywidualne wzory na pancerzu lub ich brak
-Dowolny typ pancerza (dodatkowe lub ich brak, kamy, peleryny, jetpacki, nietypowe wizjery itp.)
-Małe czerwone drobiazgi to tu to tam lub ich brak


Ciekawostka:
Art. który zapoczątkował cały projekt.



Co o tym myślicie? Podoba się to komuś? Są chętni? :)
Ostatnio edytowany przez Araxuss 24 Cze 2014, 11:29, edytowano w sumie 2 razy
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Michet » 02 Lut 2014, 13:59

Pomysł fajny ; ]
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Rangka'ra » 02 Lut 2014, 15:24

Araxuss chyba właśnie mi posunąłeś pomysł na malowanie zbroi. :D Bardzo fajny projekt.
Rangka'ra
Mando'ad
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Toruń
Posty: 141

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Vassk » 02 Lut 2014, 15:30

No i to jest coś :) szalenie mi się podoba zaproponowana przez Ciebie kolorystyka. Gdyby tak miał wyglądać oddział M'y to ja się na to piszę :wink: tyle, że zebranie takiego kilkuosobowego oddziały trochę by potrwało, zwłaszcza, że każdy ma swoje indywidualne tempo pracy.
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Araxuss » 02 Lut 2014, 15:38

Jestem w trakcie robienia kolejnej zbroi (na razie nie mam jeszcze płyt na tors jetpacka itd.) Jak pomysł z tą kolorystyką przejdzie i wszystkim się spodoba to pomaluje tą najnowszą zbroję w barwy pancerza M'Y ;) Więc 1 już będzie
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Radok » 02 Lut 2014, 16:10

Araxuss, wiedziałem, ze sprostasz temu zadaniu! Brawo! Wygląda rewelacyjnie :D
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Krayt » 02 Lut 2014, 16:40

Zaiste, to jest zaj##iste. :D Ja za 2 zbroje (w sensie najpierw ta obecna, potem DW CW, potem jestem otwarty na sugestie) mógłbym się za coś takiego też zabrać, ale to parę lat będzie. :)
Osobiście przemawia do mnie najbardziej pomysł z żółtymi nakolannikami/naramiennikami i napierśnikiem z opcji 1, ewentualnie 5 lub 10.
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Araxuss » 02 Lut 2014, 17:07

Ja zrobię coś zbliżonego do 4
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Krayt » 02 Lut 2014, 17:50

Tak też myślałem. ;) W końcu jesteś jedynym z M'Y z takim buy'ce.
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Beskar'gam Manda'Yaim

Postprzez Dinuirar » 02 Lut 2014, 22:44

Kolorystyka bardzo dobra, Trochę podobna do Jago Mylesa z "Łowów". Gratuluję zrobienia takiego miksu, który na dodatek dobrze wygląda. "gam M'Y czy nie, chciałbym mieć zbroję w takich kolorach. Jak kiedyś będę już przemalowywał swoją zbroję, to chyba na taki kolor, a jeśli więcej od nas miałoby mieć taką kolorystykę - to na pewno. Fajne wzory i wgl.
"He who excels as a warrior does not appear formidable
One who excels in fighting is never aroused in anger
One who excels in defeating his enemy does not join issues"

"Friends don't let friends wear a red shirt on landing-party duty"
Dinuirar
a.k.a. Dinu
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Warszawa/Bydgoszcz
Posty: 1624

PoprzedniaNastępna

Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron