zbroja Altezio

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

zbroja Altezio

Postprzez Altezio-Haxim » 31 Mar 2013, 20:22

To taki wstępny projeky zrobiony w paintcie
http://imageshack.us/photo/my-images/96/beskar.png/
Altezio-Haxim
a.k.a. Merokard
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`ehnkranak
Miejscowość: Gdańsk
Posty: 26

Re: zbroja Altezio

Postprzez Delta13 » 31 Mar 2013, 20:27

Płyty będą takie, czy klasyczne a rysunek tylko jest taki sobie? No i czy to coś na buy'ce to jakiś noktowizor/lornetka podniesiona sprzed wizjera?
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: zbroja Altezio

Postprzez Tarmus » 31 Mar 2013, 20:31

Zycze powodzenia Vod.
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: zbroja Altezio

Postprzez Altezio-Haxim » 31 Mar 2013, 20:48

co do płyt nadal myślę ale zmienię te bliźniaki, a to u góry to lornetka z trybem nocnym jeśli mogę coś takiego dać bo antenka mnie nie kręć jeszcze dziś pomęczę rodziców kiedy w najbliższym terminie moglibyśmy iść na zakupy, najbardziej mnie wkurza
skąd wytrzasnąć kombinezon żeby nie był cholernie drogi.
Altezio-Haxim
a.k.a. Merokard
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`ehnkranak
Miejscowość: Gdańsk
Posty: 26

Re: zbroja Altezio

Postprzez Delta13 » 31 Mar 2013, 21:11

"Antenka" To Range Finder (RF) i pełni podobną funkcję do lornetki, noktowizora i celownika w jednym, ale to tak w ramach "Encyklopedia-Delta". Ale owszem RF nie jest obowiązkowy, choć warto go czymś zastąpić, i tego typu nakładki są całkowicie akceptowalne również przez MM. Co do płyt, to przyjrzyj się naszym zdjęciom. Bo tak naprawdę płytki są mniejsze niż się wydaje. No i przy twoim projekcie musiał byś mieć wąskie barki i dwa metry w klatce, więc radzę sięgnąć po oryginalne wykroje, i jeżeli to jest konieczne nieco przerobić. Tak, na marginesie należę do tej części Vode którzy wolą właśnie klasyczne rozwiązania. Co do kombinezonu, szukaj na allegro. Co prawda z tego co widzę w chwili obecnej nie ma bardzo tanich egzemplarzy, ale się zdążają. Ewentualnie poszukaj sklepu z demobilem w swojej okolicy. A już na koniec, jak byś jeszcze zaczynał post od wielkiej litery to było by już naprawdę super :wink: .
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: zbroja Altezio

Postprzez Altezio-Haxim » 31 Mar 2013, 21:21

z wymiarami trochę przegiąłem ale kolorystykę chciałbym mieć podobną
a antenka jest krótsza od range finder więc tego określenia użyłem z lenistwa przepraszam
Altezio-Haxim
a.k.a. Merokard
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`ehnkranak
Miejscowość: Gdańsk
Posty: 26

Re: zbroja Altezio

Postprzez Tarmus » 31 Mar 2013, 21:28

Altezio poszukaj na allegro kombinezony wojskowe albo bhp. Co do kamizelki trzeba twardy material albo skay. Z jakiego masz zamiar robic to materialu?
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: zbroja Altezio

Postprzez Delta13 » 31 Mar 2013, 21:40

Tarmus->Nie tyle twardy co kamizelka musi być gruba.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: zbroja Altezio

Postprzez Altezio-Haxim » 31 Mar 2013, 21:44

Tarmus-> płyty czy co?
Altezio-Haxim
a.k.a. Merokard
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`ehnkranak
Miejscowość: Gdańsk
Posty: 26

Re: zbroja Altezio

Postprzez Tarmus » 31 Mar 2013, 21:45

Wlasnie mi o to chodzilo,zle sie wyslowilem.

Musisz miec kamiezelke bo na tym wiesza sie plyty.

Edytuj posty. Unikaj sytuacji post pod postem.
R.
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: zbroja Altezio

Postprzez Delta13 » 31 Mar 2013, 21:56

Altezio najlepiej zajrzyj do "Profesjonalnej sekcji kostiumowej" w dziale Beskar'gam. Tam już omawialiśmy tego typu problemy.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: zbroja Altezio

Postprzez Altezio-Haxim » 31 Mar 2013, 22:04

spienione pcv
Altezio-Haxim
a.k.a. Merokard
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`ehnkranak
Miejscowość: Gdańsk
Posty: 26

Re: zbroja Altezio

Postprzez Ozzik » 31 Mar 2013, 22:10

Altezio, wiem, że jesteś nowy, ale proszę pisz pełnymi zdaniami albo chociaż z dużych liter, to nie czat a forum i każdy post powinien być przemyślany(he he).
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

Re: zbroja Altezio

Postprzez RexVao » 31 Mar 2013, 22:13

Wpełni zgadzam się z Ozzikiem, ile mm PCV?
Image
RexVao
a.k.a. Rex
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Zabrze
Posty: 496

Re: zbroja Altezio

Postprzez Ozzik » 31 Mar 2013, 22:14

Proponowałbym 6mm bo 3 wygląda lekko miętko, a przy 6 wygląda się lepiej(wnioski z Pyrkonu)
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

Re: zbroja Altezio

Postprzez Radok » 31 Mar 2013, 22:22

Fakt, 6 mm jest dość optymalne przy płytach spienionego PCV. Co do kombinezonu to problem jest naprawdę minimalny. Kupujesz kombinezon demobilu lub bhp i prawie gotowe. Akurat to najłatwiejsza część kostiumu. Prywatnie uważam płyty za najtrudniejszą część kostiumu, bo by je dobrze wygiąć trzeba się troszkę natrudzić.

Altezio -> Co planujesz na plecy oraz poniżej pasa? Szczerze to średnio podoba mi się ten symbol. Korona i dwie lilijki wygląda za bardzo rycersko :\
I zacznij stosować się do norm językowych. Jak słusznie Ozzik zauważył, to jest forum. Piszemy pełnymi zdaniami i raczej unikamy równoważników.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: zbroja Altezio

Postprzez X-Yuri » 31 Mar 2013, 22:31

Delta13 napisał(a): Tak, na marginesie należę do tej części Vode którzy wolą właśnie klasyczne rozwiązania.


Bo klasyka jest po prostu rozpoznawalna - T-Wizjer i charakterystyczne policzki oraz klata składająca się z diamentu, dwóch bocznych i brzucha to taki trzon-Mando-rozpoznawalności. Jak to się zrobi, to cokolwiek by nie kombinować z karwaszami, nogami, okolicami pasa, w jaką strone byś nie szedł, to będziesz rozpoznawalny ześ Mando. O.


A co do PCV, to jakby ktoś brał grube, to niech KONIECZNIE się też w jakiś arkusik cieńszego zaopatrzy. Przydaje się cholernie. : P
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: zbroja Altezio

Postprzez Altezio-Haxim » 31 Mar 2013, 22:37

przepraszam co do słownictwa a te "lilijki to krzyże" z herbu gdańska, a co do pleców to tylko wycięty kawałek tego spieńonego pcv
http://imageshack.us/photo/my-images/69/materiay.png/



[edit] a ten za słaby czy się nada http://allegro.pl/kombinezon-malarski-r ... 27176.html
Ostatnio edytowany przez Altezio-Haxim, 31 Mar 2013, 22:43, edytowano w sumie 1 raz
Altezio-Haxim
a.k.a. Merokard
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`ehnkranak
Miejscowość: Gdańsk
Posty: 26

Re: zbroja Altezio

Postprzez Delta13 » 31 Mar 2013, 22:42

Obawiam się że "tylko wycięty kawałek" to nie plecy. Nie da się ukryć że plecy to jedna z najgorszych pyłek, ja swoje poprawiałem... cztery razy. A to wszystko dla tego że człowiek nie ma prostych prostokątnych pleców. Tak czy inaczej są dwie drogi, jedna to klasyczne plecy, i to jest ta trudniejsza metoda aczkolwiek jak się uda to daje satysfakcję i dobrze wygląda. Druga, to kilka płytek tworzących rodzaj "skorupy", można je zobaczyć w Open Sesons i na plecach Yuriego.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: zbroja Altezio

Postprzez X-Yuri » 31 Mar 2013, 22:46

...przy czym dodam że mi łatwiej! było zrobić klasyczną wersję. Robienie wersji 'składanki" na oko, tak żeby jakoś ona wyglądała, przylegała ale nie nachodziła na siebie itd było dość trudne^ I zdecydowałęm się na takie rozwiazanie z powodów logistycznych - transport takiej jest... no, wygodny po prostu - a nie z powodów trudności wykonania klasyki ; d
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: zbroja Altezio

Postprzez Delta13 » 31 Mar 2013, 22:49

Przyznaję że nie robiłem składanki i wydawało mi się że jest łatwiej. To w takim razie oba przypadki są trudne :wink: Altezio, po pierwsze coś takiego służy jedno razowemu malowaniu, w porywach dwu dniowemu. Dwa to przy takich "sumach" kostiumu nie zbudujesz.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: zbroja Altezio

Postprzez Radok » 31 Mar 2013, 22:52

Krzyże tym bardziej odpadają. Stary, rysujesz jak piszesz... połowy się trzeba domyślać.
Kolejny, który chce zasłaniać braki pancerza materiałem :(

Od kombinezonów malarskich trzymaj się z daleka. To zazwyczaj jest tworzywo sztuczne, które ma chronić odzież przed farbą... Kombinezon BHP to jednoczęściowy kombinezon z drelichu mający zapewnić swobodę w pracy i odpowiednią wentylację... prawie jak wojskowy lub lotniczy :roll: A ty chcesz się ubrać w kawałek folii???
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: zbroja Altezio

Postprzez Michet » 31 Mar 2013, 22:56

Co do pytania o kombinezon to taki raczej odpada. Robiąc nasze beskar'gamy myślimy poważnie. Powiedz czy widziałeś kiedyś pilota samolotu/śmigłowca w kombinezonie malarskim ? Po pierwsze taki sztuczny kombinezon będzie jak sauna więc po 20 min troopingu w grubszej kamizelce z płytami i z kubłem na głowie będziesz pływać. Po drugie w plastikowym kombinezonie wyglądałbyś jak deszczowy Mando ; p Rozumiem, że nie chcesz ładować 200 zl w spodnie połączone z bluzą ,ale na allegro można trafić naprawdę coś porządnego już za 50 zł . Lepiej poczekać i dozbierać niż lecieć na Jana, a potem wszystko od nowa kupować. ; )

Polać mu... dobrze gada!
R.
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: zbroja Altezio

Postprzez X-Yuri » 31 Mar 2013, 23:00

A w Lumpeksach nawet i za 20zł się już znajdzie coś fajnego (Jak mój obecny^) - trochę szczęścia tylko ; p
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: zbroja Altezio

Postprzez Delta13 » 31 Mar 2013, 23:01

Parafrazując pewna myśl, Nie ma czegoś takiego jak szczęście jest problem i chęć jego rozwiązania.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: zbroja Altezio

Postprzez Altezio-Haxim » 31 Mar 2013, 23:06

Altezio-Haxim
a.k.a. Merokard
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`ehnkranak
Miejscowość: Gdańsk
Posty: 26

Re: zbroja Altezio

Postprzez Michet » 31 Mar 2013, 23:16

No już prędzej. Są tylko dwa "ale" . 1. Czy da się usunąć odblaski ? 2. Czy to jest w miarę przewiewny materiał ?
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: zbroja Altezio

Postprzez Radok » 31 Mar 2013, 23:17

Nie obiecuj, popraw się :P

O kombinezon już lepszy. Ale moja rada. Nie wyważaj otwartych drzwi. Wielu z nas ma już kombinezony i pancerze. Przejrzyj tematy i czegoś się dowiesz z naszych doświadczeń i może skorzystasz :D
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: zbroja Altezio

Postprzez Tarmus » 31 Mar 2013, 23:22

Wiekszosc poleci ci kombinezony bhp lub wojskowe . Wygladaja realistycznie i sa przewiewne :)
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: zbroja Altezio

Postprzez Dinuirar » 31 Mar 2013, 23:31

Trudno żeby kombinezon wojskowy nie wyglądał realistycznie, a są ku temu dwa powody: istnieje, czyli jest realny, a po drugiejest wojskowy, czyli jak wojskowy wygląda. :D

Zacząłeś już prace nad pancerzem, czy jesteś w fazie planowania?
"He who excels as a warrior does not appear formidable
One who excels in fighting is never aroused in anger
One who excels in defeating his enemy does not join issues"

"Friends don't let friends wear a red shirt on landing-party duty"
Dinuirar
a.k.a. Dinu
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Warszawa/Bydgoszcz
Posty: 1624

Re: zbroja Altezio

Postprzez Altezio-Haxim » 31 Mar 2013, 23:51

Jestem na planowańu i to chyba słabym, puki co myślę gdzie co kupić.


[edit]czy przedmioty na tej stronie nadają się http://allegro.pl/listing.php/search?st ... enione+pcv
[edit]http://allegro.pl/plyta-z-pcv-spienione-kolor-bialy-gr-5-mm-i3096638559.html na przykład to
Ostatnio edytowany przez Altezio-Haxim 01 Kwi 2013, 00:00, edytowano w sumie 2 razy
Altezio-Haxim
a.k.a. Merokard
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`ehnkranak
Miejscowość: Gdańsk
Posty: 26

Re: zbroja Altezio

Postprzez Delta13 » 31 Mar 2013, 23:53

Najpierw trzeba wiedzieć co kupić :wink:
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: zbroja Altezio

Postprzez Michet » 01 Kwi 2013, 00:31

Jeśli mogę doradzić to ja jak miałem robić pancerz to najpierw się dobrze zastanowiłem w jaki sposób go wykonam i jakie materiały i w jakiej ilości (mniej więcej) będą mi potrzebne. Czyli np. zrobiłem sobie listę :
- Spienione pcv 5/6mm
- Żywica + włókno szklane
- Szpachla uniwersalna
- Farby
Jak już wszystko będziesz miał ustalone to łatwiej Ci będzie potem szukać. Lepiej pojechać do sklepu z listą i zakupić wszystkie materiały od razu niż latać 100 razy i co raz sobie przypominać, że jeszcze czegoś Ci brakuje. ; )
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: zbroja Altezio

Postprzez Altezio-Haxim » 01 Kwi 2013, 00:43

dziękuję i proszę o więcej rad, bo jestem w tym ciemno zielony,jutro zacznę od odwiedzenia lumpów.
Dziękuje za ochrzany i za rady, mam nadzieję że dzięki temu miejscu zmieni się trochę moje życie.
Altezio-Haxim
a.k.a. Merokard
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`ehnkranak
Miejscowość: Gdańsk
Posty: 26

Re: zbroja Altezio

Postprzez Dinuirar » 01 Kwi 2013, 00:53

Najważniejsza zasada: nie poddawać się. Jak coś nie gra, to trzeba znaleźć w sobie siłę, by to przezwyciężyć. Jeden element zepsułeś? Ok, robisz kolejny, unikając poprzednich błędów. Uda się, jeśli będziesz chciał.
"He who excels as a warrior does not appear formidable
One who excels in fighting is never aroused in anger
One who excels in defeating his enemy does not join issues"

"Friends don't let friends wear a red shirt on landing-party duty"
Dinuirar
a.k.a. Dinu
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Warszawa/Bydgoszcz
Posty: 1624

Następna

Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron