Zbroja Michet'a version 2.0

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Zbroja Michet'a version 2.0

Postprzez Michet » 03 Lut 2013, 00:20

W końcu wygrałem z lenistwem, i postanowiłem, że w ferie zacznę pracować nad swoim pancerzem. " Nie ma opier******* się !!! " Tak więc kupiłem już kombinezon co prawda trochę inny niż ten co wcześniej pokazywałem, ale też jest fajny, butów na razie nie kupuję, będę używał moich szkolnych desantów. Postanowiłem również, że tym razem części pancerza wykonam z pcv spienionego i zamocuję je na rzepy do kamizelki, a nie tak jak wcześniej wykonane z blachy, przyszyte do bluzy. Pomyślałem również, że wolę zrobić nowy kubeł niż bawić się ze starym i zrobię go nową metodą, a konkretnie skorzystam z pepakury.
I tak właśnie wygląd mój kombinezon razem z butami :

Image

A oto aktualny stan kubła, po ok. 3 h klejenia. Od razu dodam, że w projekcie, z którego korzystam wprowadziłem drobne zmiany takie jak chociażby brak dziury na kopułce.
Image

Może niedługo podeślę jakiś rysunek/ projekt zbroi, żeby Wam pokazać jak ma mniej więcej wyglądać. Generalnie pancerz 2.0 będzie robiony na podstawie 1.0, jednak wprowadzę zmiany i udoskonalenia, tak, aby wyglądało to porządnie, a przede wszystkim lepiej niż poprzednio . ; )
Ostatnio edytowany przez Michet 03 Paź 2015, 13:21, edytowano w sumie 3 razy
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Ozzik » 03 Lut 2013, 00:24

Z pepakury możesz zrobić czerep ale nie wiem jak z resztą. A co do butów myślę, że dobry pomysł bo sam używam glanów do zbroi i nieźle się prezentują.
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Michet » 03 Lut 2013, 00:32

Wiesz jak wszystko posmaruję samą żywicą z utwardzaczem, podkreślam słowo " samą" (bez włókna szklanego) to wszystko stwardnieje po ok. 2/3 warstwach. Od tego momentu zacznę nakładać żywicę już z włóknem szklanych, a na koniec wygładzę wszystko szpachlówką . Po takim utwardzeniu skorupa będzie naprawdę twarda. ; )
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Radok » 03 Lut 2013, 00:34

Rewelacyjny kombinezon. Mam nadzieje, ze nie zmienisz malowania kubła i ogólnie kolorystyki, bo jest to chyba jeden z najbardziej charakterystycznych kubełków w Manda'Yaim. Czekam na kolejne zdjęcia, bo kombinezon i początki hełmu są obiecujące.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Rate » 03 Lut 2013, 01:24

O cholera coś się zaczyna fajnego tworzyć! ;)
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Qiratus » 03 Lut 2013, 14:41

Ale zaraz zaraz masz zamiar nakładać żywice z włóknem z zewnątrz? Ja radze wewnątrz lepiej moim zdaniem potem nałożyć szpachle na wierzch (polecam z szpachle z włóknem jeżeli chcesz otrzymać dodatkową twardość). Jak rozłożysz włókno na zewnątrz to ciężko Ci będzie to zeszlifować chociaż kto wie jak masz chęć bawić się z tym to też można :D. Widziałem amerykańcy robią chyba w ten sposób, że nakładają na wierzch, a potem szpachle no ale kto co woli. :wink: Ja zawsze nakładam od wewnątrz z zewnątrz nie próbowałem jeszcze, daj znać jak poszło chętnie się dowiem :)
Buy'ce gal, buy'ce tal.
Vebor'ade ures aliit.
Mhi draar baat'i meg'parjii se.
Kote lo shebs'ul narit.
Qiratus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Choroszcz
Posty: 160

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Delta13 » 03 Lut 2013, 16:56

Ja robiłem po obu stronach. Najpierw samą żywicą utwardziłem papierowy model (ale nie z pepakury). Potem kładłem włókno na zewnątrz i wewnątrz (wcale nie jest takie ciężkie w obróbce), na koniec szpachla... dużo szpachli.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Michet » 03 Lut 2013, 23:26

Delta 13 Też właśnie myślałem, żeby zrobić po obu, a jeśli chodzi o dużą ilość szpachli to wiadomo ; ) Nie ma zwycięstwa bez poświecenia : D

Zastanawiam się natomiast jak zrobić nakolanniki . Z jednej strony zrobiłbym z pcv takie jak miał Boba, z drugiej strony chciałbym mieć porządny i trwały materiał, który mi nie pęknie kiedy uklęknę do strzału : D Zastanawiam się czy szukać rozwiązania w bardziej trwałych materiałach (np. blacha) czy po prostu kupić nakolanniki do ASG.

Jeśli chodzi o dzisiejsze postępy przy budowie, to dorobiłem tylko tylną ściankę w kuble, ale zdjęć nie będę wrzucał bo nie warto ; ) Dziś pokleiłem tylko 1,5 h bo pojechałem do naszej wspaniałej stolicy na zakupy i oczywiście było warto bo wróciłem z płytami spienionego pcv 6 mm .
Mój obecny plan :
Skończyć kubeł i dopiero brać się za następne elementy pancerza, bo jak zacznę robić wszystkiego po trochu to osik z tego wyjdzie. ; )
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Delta13 » 03 Lut 2013, 23:29

Jak znajdziesz takie nakolanniki które nie wyglądają jak teraźniejsze nakolanniki to powinno być ok, ale ja bym się pokusił (jeżeli masz taką możliwość) zrobić filmowe z blachy wyłożonej gąbką. Sam mam ten problem że nie uklęknę, i zaczyna mi chodzić po głowie co by z tym zrobić.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Qiratus » 03 Lut 2013, 23:57

MICHET->Wiesz co dzisiaj wujek stwierdził, że jeżeli chcę otrzymać sporą twardość zaproponował włókno węglowe. Spr. na allegro i 1m^2 kosztuje 99zł około co prawda cena jest no, że tak powiem oszałamiająca no, ale wytrzymałość to ma sporą szkoda, że wiem to tylko z informacji wujka.
Jeżeli chodzi o same nakolanniki to blacha to dobry pomysł odpowiednio wyklepana i wyszlifowana ma zaje..fajny wygląd i dużą twardość :wink:
Buy'ce gal, buy'ce tal.
Vebor'ade ures aliit.
Mhi draar baat'i meg'parjii se.
Kote lo shebs'ul narit.
Qiratus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Choroszcz
Posty: 160

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Michet » 04 Lut 2013, 16:15

Qiratus - Może i włókno węglowe nada większą twardość, ale podejrzewam, że i tak jakby ktoś na tym kuble usiadł to i tak by popękał, więc wolę zrobić już za tańszą kwotę, a jak będę chciał zrobić extra twardy to zrobimy z kevlaru : D No, ale w każdym razie dzięki za informację, może kiedyś to do czegoś wykorzystam . ; )
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Delta13 » 04 Lut 2013, 16:54

Z włókna węglowego to można by robić buy'ce próżniowo jak łódki, czy elementy do samochodów sportowych. Wtedy spokojnie możesz na nim stać i powinien wytrzymać, no i właściwie nie potrzebuje lakieru. Jednak najlepsza była by zbroja z metalu. O nic nie musisz się martwić. Ani się nie połamie, jak się porysuje to tylko lepiej będzie wyglądać i spokojnie można w niej szaleć.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Qiratus » 04 Lut 2013, 19:50

Hehe zbroja z metalu wiecie hmm to już inna sprawa trzeba sporo praktyki żeby otrzymać zadowalający efekt tej zbroi. To nie jest tak, że bierzemy sobie blachę stalową i tniemy nożycami :wink: .Co prawda jest to prostsze niż zabawa z młotkiem i kowadłem :D ,ale daje inny efekt. Chociaż fakt ani się nie połamie ani nie porysuje się a co do efektu wizualnego to mmm miodzio :D .
Buy'ce gal, buy'ce tal.
Vebor'ade ures aliit.
Mhi draar baat'i meg'parjii se.
Kote lo shebs'ul narit.
Qiratus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Choroszcz
Posty: 160

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Rate » 04 Lut 2013, 20:16

Metalowa zbroja chyba też dużo waży nie?
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Delta13 » 04 Lut 2013, 20:41

Nie aż tak dużo, to nie katran. Poza tym jeżeli weźmiesz aluminium, nie za grube to powinno być ok.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Radok » 05 Lut 2013, 09:54

Nasz koleżka z Niemiec Jaro Krieg specjalizuje się w czymś takim. z tego co kojarzę mają zbroje właśnie z metalu wykonane dla DW z TCW oraz standardowy model.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Delta13 » 05 Lut 2013, 13:26

Tylko że nasi "koledzy" z Niemiec nie sprzedają tego bez... konsekwencji.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Radok » 05 Lut 2013, 14:22

To też fakt... ale swoją drogą nic nie wspominali o 501 ;)
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Michet » 06 Lut 2013, 01:33

Moja praca wyglądają następująco : Poświeciłem prawdopodobnie już 10 h pepakurze i jak na razie mam kopułę, tył i uszy, jednak postanowiłem zrezygnować z tej metody, ponieważ wszystko zaczyna wychodzić coraz bardziej krzywo i napotkałem już wielokrotnie pewne nieprawidłowości, nie wiem o co chodzi, czy to błędny projekt czy co, ale była np. sytuacja, że posklejałem jakąś część, a kiedy chciałem ją jakoś przymocować do całości to nie było takiej możliwości. Po prostu była pusta dziura na tą część, ale nie było żadnych skrzydełek ani innego mocowania ; /
Ponieważ i tak już nie uzyskam zadowalającego mnie efektu, postanowiłem przerzucić się na szablony, które będą o wiele szybsze i prostsze w wykonaniu, prawdę mówiąc to żałuję, że od razu od nich nie zacząłem, ale po prostu chciałem spróbować czegoś nowego . ; )
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Ozzik » 06 Lut 2013, 01:37

Z szablonami dobra rada - staraj się aby wszystko pasowało i były takie same części lustrzane(tak samo wygięte), spienione pcv się nie nadaje do hełmu. Ja musiałem trochę docinać i kombinować i hełm jest trochę krzywy.
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Michet » 06 Lut 2013, 01:52

Zrobię tą samą metodą, czyli z papieru, a potem żywica i tak dalej , i tak dalej.... ; ) Jedyna różnica polega na tym, że szkielet będzie z szablonów, a nie z pepakury. Prawdę mówiąc chyba bym się nie podjął prac nad kubłem z pcv, po opiniach jakie czytałem na temat tego materiału. Do pancerza ok, ale do hełmu odpada. Wiem, że przy pcv spienione lubi się odkształcać w nieładny sposób przy kubełkach, dlatego jeśli poniosłem porażkę z pepakurą to teraz wybieram pewną drogę i nie będę więcej ryzykować bo szkoda czasu ; )
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Rate » 06 Lut 2013, 01:54

Po pierwsze nie zrób takiego błędu jak ja. Wizjer wytnij dopiero na koncu. ja wyciąłem na poczatku i się wszystko zwaliło ;)
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Delta13 » 06 Lut 2013, 02:00

A jak rozwiążesz kopułę? bo w szablonach jest tylko zarys (przynajmniej w moim były tylko dwa przekroje podłużny i poprzeczny).
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Michet » 06 Lut 2013, 02:05

Kopułę zawsze robiłem z balonu, który obklejałem gazetą, ale tym razem, albo skorzystam z kopuły, którą mam już zrobioną z pepakury, albo użyję tej w szablonach. W tych szablonach to są po prostu takie ząbki, które się schodzą w jeden punkt na środku hełmu.
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Merr-Sonn » 06 Lut 2013, 17:30

Widzę Delta, że robiłeś kubeł z tego samego szablonu, z jakiego ja robiłem dla Miłosza :D Uważam go za jeden z najlepszych.
Michet, trzymam kciuki, bo idziesz w dobrym kierunku. Sugeruję jednakże zostanie przy tym samym malowaniu hełmu, ten który teraz używasz powala :).
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Michet » 06 Lut 2013, 18:34

Dzięki ; ) Spokojnie malowanie będzie to samo i również pojawi się odcisk białej dłoni.
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Michet » 06 Lut 2013, 23:03

Dobra ! Powiedzmy, że podstawa już jest. Jeszcze tylko uszy, tylny wentylator i zaczynam nakładać żywicę. ; )
Image
Ostatnio edytowany przez Michet, 02 Paź 2014, 20:08, edytowano w sumie 1 raz
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Qiratus » 06 Lut 2013, 23:07

No to teraz już masz z górki elegancko wykonane, powodzenia z żywicą :wink:
Buy'ce gal, buy'ce tal.
Vebor'ade ures aliit.
Mhi draar baat'i meg'parjii se.
Kote lo shebs'ul narit.
Qiratus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Choroszcz
Posty: 160

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Michet » 06 Lut 2013, 23:11

Dzięki ! Przyda się bo trochę się boję, że jak nałożę żywicę to wszystko mi się odkształci w nieładny sposób, dlatego wymyśliłem, że wypełnię środek jakąś watą i 1 warstwę nałożę od zewnątrz . Myślałem jeszcze, żeby to jakoś nitkami naprężyć, ale sam nie wiem. Co najlepiej zrobić ?
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Qiratus » 06 Lut 2013, 23:28

Ja jak swój robiłem to nakładałem od wewnątrz i podgrzewałem opalarką by żywica szybciej stygła. Nie wiem czy to należy tak robić no, ale nic się nie stało (na szczęście :wink: ). Tak kawałkami szybko, do góry nogami by do papieru przywierała żywica, ale ja jeszcze używałem jej z włóknem. Jedyna wada tego sposobu to to, że gdy za bardzo podgrzejesz opalarą tę żywice to zaczyna bulgotać i może się podpalić. No oczywiście można bez opalarki się obejść no, ale na to by żywica zastygła trzeba trochę czasu. A jakiej żywicy używasz? Epoksydowej czy poliestrowej?
Buy'ce gal, buy'ce tal.
Vebor'ade ures aliit.
Mhi draar baat'i meg'parjii se.
Kote lo shebs'ul narit.
Qiratus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Choroszcz
Posty: 160

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Delta13 » 06 Lut 2013, 23:54

Ja podkleiłem szablon tekturą, i wstawiłem kartonowy spód. Kiedy z zewnątrz było jako tako pokryte, wykroiłem dno i zacząłem pokrywać od wewnątrz. Do tego w moim szablonie był przekrój poprzeczny, więc miałem kartonową rozpórkę między "uszami".
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Qiratus » 06 Lut 2013, 23:56

No też dobre trzeba będzie zastosować w innym hełmie.
Buy'ce gal, buy'ce tal.
Vebor'ade ures aliit.
Mhi draar baat'i meg'parjii se.
Kote lo shebs'ul narit.
Qiratus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Choroszcz
Posty: 160

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Michet » 08 Lut 2013, 00:53

Więc 1 warstwa żywicy nałożona, ale jak na razie nie chce schnąć [ wyprzedzam pytanie : "Tak dodałem utwardzacz ' ; ) ]
Ostatnio edytowany przez Michet 16 Mar 2014, 21:05, edytowano w sumie 2 razy
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Michet » 08 Lut 2013, 00:54

Jeszcze, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości dodam, że pancerz zrobię w tych samych barwach i pozostanę przy skróconym wizjerze.
Ostatnio edytowany przez Michet, 16 Mar 2014, 21:07, edytowano w sumie 1 raz
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Zbroja MICHET'a version 2.0

Postprzez Delta13 » 08 Lut 2013, 01:01

Czekaj sokoro Buy'ce jest taki sam to po co go wymienisz? A co do schnięcia zależy ile tego utwardzacza dodałeś, jeżeli za mało to może nie wyschnąć i cały czas będzie lepkie. Ja zawsze dodawałem nieco więcej niż każe instrukcja.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Następna

Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron