Zbroja Michet'a version 2.0

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Re: Zbroja Michet'a version 2.0

Postprzez Michet » 23 Cze 2015, 16:06

Tak ; ] Zmniejszyłem wizjer, skróciłem kopułę o jakieś 2cm i wywaliłem cały ten szajs ze środka. Nie wiem jak tam z hasbro'sem od Boby, ale przy clone trooperze jest cholernie niefajny plastik. Superglue-jako tako; Szpachla- słabe wiązanie; włókno szklane-słabe wiązanie. Już nie mówiąc o tym, że ciężko się to tnie.
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Zbroja Michet'a version 2.0

Postprzez Araxuss » 23 Cze 2015, 18:56

Przerabiałem klona dla kumpla kiedyś i powiem ci że hasbros Boby jest o wiele gorszy w modyfikacji :D z dwojga złego trafił ci się łatwiejszy model
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Zbroja Michet'a version 2.0

Postprzez Michet » 23 Cze 2015, 20:33

Myślałem, że Bobę łatwiej się robi, ale skoro może być coś gorszego od klona to raczej nie będę się tego dotykał :D Ja największy problem miałem, żeby kopułę przymocować znowu do ścianek, po tym jak ją odciąłem i skróciłem. Klejem nie bardzo, a szpachlą tym bardziej, więc zdecydowałem się na coś nietypowego....stopiłem plastik od wewnątrz lutownicą i okazało się to skuteczne B|
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Zbroja Michet'a version 2.0

Postprzez Vassk » 24 Cze 2015, 13:41

Ten LKM wygląda bardzo ciekawie, ja bym tylko zaszpachlował te śruby, żeby tak nie biły po oczach, a poza tym to spoko :)
zdecydowałem się na coś nietypowego....stopiłem plastik od wewnątrz lutownicą i okazało się to skuteczne

Bardzo pomysłowo - czytałem kiedyś, że w ten sposób można uzyskać dużo lepsze i trwalsze połączenie niż przy stosowaniu klejów itp.
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Zbroja Michet'a version 2.0

Postprzez Michet » 30 Cze 2015, 21:08

Są kolejne postępy. Hełm właściwie jest skończony, tylko muszę go jeszcze trochę pobrudzić itp, więc nie wstawiam fotek.
A co do LKM'a to wreszcie widać jakiś konkret :D
Image
Muszę jeszcze zrobić:
- dokończyć przyrządy celownicze
- zrobić magazynek (najprawdopodobniej będzie to pudło umieszczone po lewej stronie, chyba, że macie jakieś ciekawe propozycje)
- dodam jeszcze kilka detali, jak mi coś przyjdzie do głowy
- malowanie

Vassk-> Zastanawiałem się nad tym żeby zaszpachlować wkręty i rzeczywiście byłoby to dobre rozwiązanie, z tym, że będzie wtedy problem z malowaniem. Dopóki wszystko jest na wkręty, to łatwo mogę zdemontować ten element i pomalować go na dowolny kolor, dlatego chyba jednak pozostanę przy pierwszej koncepcji.
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Zbroja Michet'a version 2.0

Postprzez Merel » 30 Cze 2015, 22:50

Zawsze możesz zaszpachlować i pomalować wkręty w otatniej fazie malowania danego elementu ale to już od Ciebie będzie zależeć ;)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Michet'a version 2.0

Postprzez Michet » 14 Lip 2015, 21:11

Aktualnie moje "coś" uważam za skończone w 98%. Jedyne co mi przychodzi do głowy jak na to patrzę to: "Tłuczek". Ta nazwa chyba najlepiej będzie tu pasować :D Miał być LKM, w trakcie wyglądał jak piracki garłacz, a skończyło się na Mega-Ultra-Hiper-Auto-śrutówce xD

Image

Image

Wziąłem pod uwagę kwestię widocznych wkrętów, ale jakom jest człowiek leniwy to zamiast szpachlować poszedłem na skrótu i dodałem sobie "detale" w tych miejscach. Teraz muszę jeszcze dokończyć kwestię malowania, oznaczeń i battledamage'u.
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Zbroja Michet'a version 2.0

Postprzez Michet » 20 Sie 2015, 22:54

No i wreszcie, hełm klona skończmy :D
Image

Jako ciekawostkę dodam, że ten hełm w środku to odrestaurowany wykopek, a więc wszystkie 3 wyszły spod mojej ręki ; ]
P.S.
Ponieważ zdjęcie jest trochę za szerokie i nie widać całego hełmu, polecam kliknąć prawym przyciskiem myszy i otworzyć grafikę w nowej karcie ; )
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Zbroja Michet'a version 2.0

Postprzez Krayt » 21 Sie 2015, 13:37

Wow.. wow, ten hełm jest świetny. Super malowanie, jedno z najlepszych, jakie widziałem na hełmie klona
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Zbroja Michet'a version 2.0

Postprzez Vassk » 21 Sie 2015, 16:16

Krwawo :D Fajnie Ci to wyszło, na pewno nie dopatrzyłbym się w tym produktu Hasbro, dobra robota Vod ;)
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Zbroja Michet'a version 2.0

Postprzez Michet » 21 Sie 2015, 20:39

Dziękuję :D Krwawo, bo to nie są jakieś francuskie klony :D Do przeciwnika zawsze frontem stoją ; p
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Poprzednia

Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron