Zbroja Roach-a

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Re: Zbroja Roach-a

Postprzez Michet » 19 Lis 2013, 22:32

Wygląda zacnie. Jeszcze bym coś z tą płytką na rękawiczce zrobił. Chyba, że jej po prostu nie skończyłeś ; ] Te lufy o ile się nie mylę to kołki budowlane ?
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Zbroja Roach-a

Postprzez Vassk » 19 Lis 2013, 22:47

Nie wiem co Ci się nie podoba w tym karwaszu, jak na mój gust jest bardzo okej, wręcz super bym powiedział :) tak trzymaj Vod, czekam na dalsze postępy.
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Zbroja Roach-a

Postprzez Krayt » 20 Lis 2013, 00:23

Sam pomysł, kształt i wykonanie karwasza jest naprawdę super, też nie do końca rozumiem co Ci się w nim nie podoba. Może damage'a bym dał na nim trochę więcej, szczególnie na brzegach, ale to tylko moja opinia. Popatrz sobie na zbroję np. Kala, on ma wdg. mnie bardzo porządny i realistyczny damage. Ale oprócz tego, wszystko naprawdę bardzo ładnie, bandaż daje o wiele lepszy efekt, niż bym pomyślał że może dać. :D
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Zbroja Roach-a

Postprzez Roach » 27 Lis 2013, 00:00

No dobra poważna fotka teraz... ale w złej jakości niestety. Ktoś kiedyś (chyba Radok:) ) był ciekawy jak płytki wyglądają na mnie. Oto odpowiedź.
http://www.imageshack.com/i/5nag59j
http://www.imageshack.com/i/0bakjjj
http://www.imageshack.com/i/gozdefj
Jakość nie powala, moja mina też. ale miałem dziś niemiecki a to doprowadza człowieka do takiego stanu :(
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Zbroja Roach-a

Postprzez Delta13 » 27 Lis 2013, 00:36

Przydało by się nieco do góry podnieść całość. I to tak solidnie.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Zbroja Roach-a

Postprzez Ozzik » 27 Lis 2013, 00:51

Ja bym oprócz tego troszeczkę klatę rozsunął, aby odległość na bokach brzucha była równa górnej.
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

Re: Zbroja Roach-a

Postprzez Radok » 27 Lis 2013, 01:04

Roach - widzę, że Cię niemiecki na baczność postawił :P Co do zdjęć... to się teraz nie czepiam, chory jestem, bolą mnie stawy, pisać mi się nie chce, a sam wiesz, że troszkę bardziej doświetlone mogły by być (to ostatnie fajne, ale taki jakiś smutny jesteś :P).

Faktycznie całość tak jakby ociupinę za nisko jest.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Roach-a

Postprzez Rate » 27 Lis 2013, 20:17

Jeśli chodzi o Niemca ja jestem patriotą i mam zagrożenie, a semestr kończy się już za 20 dni...
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Zbroja Roach-a

Postprzez Krayt » 27 Lis 2013, 21:36

Płytki bardzo ładne, moim zdaniem dobrze na Tobie leżą. Prosto i estetycznie.
Aż tak źle z tym niemieckim, Vod? Ja tam mam francuski, a zeszyt do niego przepełniony konceptami buy'ce, blasterów, mieczy, itp. i tabelkami ze składami do SWM, więc nie narzekam :D .
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Zbroja Roach-a

Postprzez RexVao » 27 Lis 2013, 21:53

Według mnie piękny pancerz :D A co do języka to też mam francuski zresztą też zapełniony rysunkami z SW :D

Zapraszam tutaj, do kontynuowania dyskusji o szkole: viewtopic.php?f=42&t=1047
- Dinuirar
Image
RexVao
a.k.a. Rex
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Zabrze
Posty: 496

Re: Zbroja Roach-a

Postprzez Vassk » 27 Lis 2013, 22:28

Wszystko fajnie, już się nasłuchałeś o rozłożeniu płyt ;p więc spytam tylko o kamizelkę. Jak zamierzasz (albo gdzie) przymocować naramienniki skoro twa kamizelka nie ma rękawków?
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Zbroja Roach-a

Postprzez Roach » 27 Lis 2013, 23:46

Tzn jeśli chodzi o płytki to faktycznie są ociupinkę za nisko, chociaż analizowałem ich położenie na klacie Janga. Popatrzyłem sobie też trochu do atlasu anatomicznego mamy (jest lekarzem) i troszkę pogłówkowałem na temat tego co te płytki tak na prawdę mają chronić. I wyszło tak, że płytki, a właściwie granica ich granica (ich w sensie tych które mają ochraniać płuca) jest dokładnie na granicy moich żeber. Czyli teoretycznie wszystko się zgadza. Wizulnie fakt, troszkę wypadałoby podnieść.
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Zbroja Roach-a

Postprzez Delta13 » 27 Lis 2013, 23:57

To w takim razie masz dość nisko płuca :wink: U większości ludzi płaca kończą się na wysokości (około) połowy ramienia lub łokcia. Natomiast płytki napierśnika powinny odzwierciedlać układ żeber. Tak żeby "różki" nie miały możliwości wbijania się w brzuch. Więc jest za nisko również anatomicznie, chyba że masz inną anatomię :wink:
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Zbroja Roach-a

Postprzez Roach » 28 Lis 2013, 00:44

Hmm nie wiem :) nie żebym był jakiś super dopakowany, temu żebra wymacać u mnie łatwo.
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Zbroja Roach-a

Postprzez Roach » 17 Lut 2014, 21:22

Dobra koniec ferii więc i trzeba podsumować co jest bo pyrkon już za pasem :)
Tak więc są tu kilka zdjęć już gotowych skrzydełek i bicepsów. Ot tak popatrzcie:
http://imageshack.com/a/img560/5313/elb6.jpg
http://imageshack.com/a/img31/6954/2ydu.jpg
http://imageshack.com/a/img163/1504/sde0.jpg
http://imageshack.com/a/img706/7128/knc1.jpg
No i tu całość :) Sory za minę, gorąco mi było, a i koło 1 w nocy wtedy było.
http://imageshack.com/a/img534/899/lb91.jpg
Pewnie nasuwa się wam kilka uwag. Pozwolę sprostować.
1.Tak wiem, brakuje jednego skrzydełka i jednej płytki na udo. Po prostu nie wiem czemu ale klej na nich nie chwycił. Zdjęcia robiłem 2 dni temu, klej już wysechł i moge zapewnić, że wszystko jest dobrze. Prosze, zobaczcie je oczami wyobraźni .
2. Jak zapewnie zauważyliście, na zdjęciu podciągam kombinezon w pasie do góry, a to dlatego że pasa brakuje, ale się robi. Jak będzie, wszystko będzie ładnie leżało.
3. Rurka na lewym bicepsie powinna być przytwierdzona do karwasza, a tak nie jest, ale to tylko kosmetyczny zabieg.
4. Brakuje prawego karwasza. Tzn jest gotowy, tylko bandaże i gumki, na których będzie przytwierdzony nie są jeszcze zafarbowane. Zapewne będą niedługo.
Jakie są wnioski? Do roboty, to pierwsze, a drugi, jednak konieczne będą majtki :)

Co sądzicie? Uwagi? Coś poprawić?
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Zbroja Roach-a

Postprzez X-Yuri » 17 Lut 2014, 21:26

Planujesz kamizelkęi kombinezon "niszczyć" ?

Sponiewierane płyty + nówka kamizelka można oczywiście wyjaśnić, ale... ; p
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Zbroja Roach-a

Postprzez Vassk » 17 Lut 2014, 21:31

No ta twoja mina to faktycznie mistrzowska ;D Całość prezentuje się całkiem pro ;), podoba mi się połączenie karwasza z bicepsem - bardzo pomysłowe. Teraz tylko czekać na kubeł, coby dopełnił twój wizerunek.
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Zbroja Roach-a

Postprzez Krayt » 17 Lut 2014, 23:55

Nooo, ładnie. :D Rzeczywiście, majtki by się przydały - bez nich tak pusto w tamtych okolicach. Zaprezentowana w całości, bardzo mi się podoba kolorystyka Twojej zbroi (wiem, że już to kiedyś mówiłem, ale jest naprawdę oryginalna i w ogóle, więc mówię jeszcze raz). Mogę też powiedzieć, że płytki są bardzo ładne, aczkolwiek w realu prezentują się jeszcze lepiej. Generalnie idzie Ci pięknie, gratulacje i życzę powodzenia w dalszej pracy. I serio bierz się za kubeł, Vod, bo niedługo Pyrkon i dobrze by było być w pełnym 'gamie. ;)
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Zbroja Roach-a

Postprzez Michet » 17 Lut 2014, 23:58

Widzę, wykonanie na najwyższym poziomie ; ) Mam tylko 2 pytania.
1. Jak farbujesz bandaże ? Spray czy je jakoś moczysz w farbie ?
2. Jakie masz w planach buty ?
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Zbroja Roach-a

Postprzez Roach » 18 Lut 2014, 00:03

Yuri-> podniszczę części miękkie jeszcze ale jak wszystkie płytki będą gotowe żebym miał taki ogólny podgląd na całość.
Michet-> farbę do materiału kupiłem taką tradycyjną w sensie takie kryształki i farbujemy w starym garnku gotując. Buty...to jest problem :)
Dzięki wam za dobre słowo. Motywujecie mnie :)
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Zbroja Roach-a

Postprzez Araxuss » 18 Lut 2014, 00:49

Hey Roach, uważaj na te dodatkowe płytki :D
Jak budowałem swój full tank pancerz to myślałem że będzie fajnie i że jedynym ograniczeniem będzie ograniczenie ruchu.
Okazuje się jednak że największym problemem jest temperatura. Chodziłem w full "tanku" tylko przez 1/3 ostatniego Starforce'a bo zaczynałem się w tym pancerzu gotować. Wystarczyło potem zdjąć płytki na nogach powyżej i poniżej kolan oraz te powyżej łokci i trooping nagle stał się 3 razy bardziej komfortowy. Za to full pancerz dobrze sprawił się na Wielkiej orkiestrze świątecznej pomocy. Trooping był na zewnątrz i była ujemna temperatura w sam raz na tamten pancerz. Teraz robię kolejną zbroję bo latem albo w ogrzewanym budynku w tanku nie wyrobię (a po zdjęciu dodatkowych płyt wyglądał on mało okazale). Nie wiem jak zachowa się twoja zbroja i czy też będzie tak grzać, ale lepiej uwzględnij możliwość szybkiego przyczepiania i odczepiania dodatkowych płyt :D
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Zbroja Roach-a

Postprzez Roach » 18 Lut 2014, 17:56

Pierwszy test na Pyrkonie :) zobaczy się :)
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Zbroja Roach-a

Postprzez Roach » 02 Cze 2014, 19:48

Wiem, że trochę spóźnione pytanie, ale ale, nie ma ma ktoś może w swoich zbiorach zdjęć, mojego zdjęcia z pyrkonu, takiego, żebym był pokazany od stóp do głów i w miarę na pierwszym planie? Może być grupowe :) przeglądnąłem wszystkie w temacie o pyrkonie, ale nie znalazłem nic, chociaż mogło mi coś umknąć.

Nie miałem ostatnio czasu (i nie mam w sumie nadal) czasu na sesję fotograficzną, ale:
-Wszystkie płytki (bez karwaszy i hełmu) dostały nowy wash i przybrudzenia sadzą, stworzony po wnikliwej obserwacji pancerzy innych Vode na pyrkonie. Ponadto, wszystkie zabezpieczyłem kilkoma warstwami lakieru bezbarwnego. Ochraniacze na golenie i uda zrobiłem nowe. Te na golenie były tak obite z farby, że nie dało się odmalować, a te na uda były w sumie dobre, ale były z plexi i co za tym idzie ważyły dość trochę i "ciągnęły" mi cały kombinezon w dół, naciągając je trochę jak leginsy. Więc zrobiłem nowe :)
-nowy buy'ce zrobiony jest w jakiś 15% - małe wielkiego początki :)
-rzepy zostały usunięte, będą zastąpione zatrzaskami krawieckimi, jeszcze nie kupionymi.
-kilku z was, zauważyło, iż charakterystyczne łańcuchy u mnie w zbroi brzydko "dyndały"obijając farbę i całość wyglądało dość nieestetycznie. Problem rozwiązałem. Na starym ochraniaczu zamontowałem parę małych magnesów neodymowych i przyczepiłem do nich łańcuch. Można je zobaczyć tylko naprawdę z bliska, a już dwa wystarczy, aby łańcuch stał w miejscu w czasie truchtu. Planuję dać takich pięć w równych odstępach i będzie morowo :)

To tyle... :)
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Zbroja Roach-a

Postprzez Michet » 02 Cze 2014, 21:30

O widzę, że mimo wszystko kontynuujesz pracę, ja pewnie standardowo wykonam w tydzień przed Pyrkonem wszystkie poprawki, które planowałem na cały rok : D
P.S. Ja w swoich zbiorach zdjęć nie widzę nic co mogłoby się nadać
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Zbroja Roach-a

Postprzez Krayt » 02 Cze 2014, 21:34

1. Znalazłem tylko takie jedno, doprawdy wspaniałej jakości i wcale nie rozmazane zdjęcie zrobione przeze mnie smartfonem - http://s1334.photobucket.com/user/Death_Watch_Assassin/media/Beskargam/IMG_20140322_180533_zpsae4a2954.jpg.html?state=replace
2. No to pięknie, dobrze słyszeć. :) Jak będziesz miał czas to wstaw parę zdjęć, ok? Zatrzaski to bardzo dobry pomysł.
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Zbroja Roach-a

Postprzez Sh'ehn » 02 Cze 2014, 22:27

Ja mam jakieś zdjęcia... chyba. ( Nie krzyczcie, jak pomylę osoby.) https://plus.google.com/photos/10697163 ... 9qy9sTS1QE link do picasy, powinny być trzy zdjęcia, wszelkich grupowych M'Y raczej nie dodawałam, bo są w galerii... (btw mam nadzieję, że link działa)
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Zbroja Roach-a

Postprzez Roach » 03 Cze 2014, 13:52

Sh'ehn -> dokładnie o takie coś mi chodziło :) Dzięki wielkie.
Wstawię po klasyfikacji w szkole. Trzeba się zabrać za poprawianie :/
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Poprzednia

Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron