Zbroja pilota mandaloriańskiego

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Zbroja pilota mandaloriańskiego

Postprzez Merr-Sonn » 07 Kwi 2011, 22:47

Zawsze lotnictwo mnie pociągało, modelarstwo i sci-fi też. Jako, że wdepnąłem w świat kostiumów ze świata SW poprzez zrobienie BF dla Miłosza, więc naturalnym następstwem jest zrobienie sobie też jakowegoś wdzianka. Padło na pofantazjowanie na temat pilota mandaloriańskiego. Spodobał mi się zwłaszcza pomysł stroju w tym stylu:

Image

z hełmem w przybliżonym kształcie jak ten :

http://www.thedentedhelmet.com/f34/mand ... ics-38295/

Oczywiście są to jedynie przykłady , które są jedynie pewną inspiracją do zrobienia czegoś fajnego :).
Wiem, że nie mam szans na członkostwo w legionie 501 z takim strojem (niezależnie od poziomu wykonania). Chyba, że wypiję morze wódki z twórcami komiksów lub animatorami następnego sezonu "Wojen Klonów" doprowadzając w ten sposób do "ukanonizowania" postaci :).

Ciekaw jestem Waszej opinii o pomyśle tego stroju.
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zbroja pilota manadaloriańskiego

Postprzez Radok » 08 Kwi 2011, 00:24

Rewelacyjny szkic. Bardzo podoba mi się napierśnik, maska no i widzę, że kama dumnie powiewa za plecami. Fajnie by wyglądało takie czerwone podświetlenie. A hełm w linku jaki podałeś jest całkiem fajnym pomysłem. Widząc jak ubrałeś syna, już czekam z niecierpliwością na pierwsze efekty Twojej pracy.
Olej 501 ;) (żart oczywiście, nie olewaj ich, bo fajne są ludki :) ) jak tak dalej pójdzie to Cię do M'Y z rękami i nogami wezmą ;)
Powiem szczerze, że zainspirowałeś mnie i od jakiegoś czasu dłubię, przy hełmie i pancerzu, póki co mam na razie projekt, chęci, materiały i podstawę kubła.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja pilota manadaloriańskiego

Postprzez Merr-Sonn » 08 Kwi 2011, 00:40

Dzięki wielkie :)
Jeśli mogę być czyjąś inspiracją, to będę starał się podołać wyzwaniu :mrgreen: . Żarty na bok. Roboty będzie od cholery. Jestem tego świadom. Cóż, strój młodego robiłem rok, to pewnie ze swoim na Euro 2012 będę gotowy 8) .
Mam pewne przemyślenia i pomysły co do wykorzystania gotowych elementów mundurów. O tym za parę dni. Jak dostanę, to się pochwalę 8)

PS. Poza tym, żałuję ale to nie mój szkic :mrgreen:
Ostatnio edytowany przez Merr-Sonn 08 Kwi 2011, 00:45, edytowano w sumie 2 razy
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zbroja pilota manadaloriańskiego

Postprzez X-Yuri » 08 Kwi 2011, 00:44

Efektow robienia zbroi Mando, widzac Twoje dotychczasowe dziela, nie moge sie doczekac.

A sam projekt na szkicu podoba mi sie, fajne ma dlugopisy 'za pasem' hah xD

Mocno opancerzone nogi <3 Tego mi u Boby brak...
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Zbroja pilota manadaloriańskiego

Postprzez Strid » 11 Kwi 2011, 00:54

Wyśmienity pomysł! Ciekaw jestem co z tego wyjdzie zwłaszcza, że sam zawsze miałem pewną słabość do "lotniczych zbroi" ;)
"Our tagline should be 'It ain't Shakespeare! Shut up and have fun!'"
- Dan Slott

@StridFeed
Strid
a.k.a. Kemi'
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`vorpangal
Posty: 388

Re: Zbroja pilota manadaloriańskiego

Postprzez Ilfrin Ohtar » 12 Kwi 2011, 12:46

Fantastyczna grafika. Jeśli twórcom kreskówek pozostały choć śladowe ilości duszy to takie postacie powinni kanonizować z marszu.
Mnie najmardziej urzekła uprząrz, kama i kabura pod pachą. Poza tym ta wersja hełmu lotniczego podoba mi się zdecydowanie bardziej niż model z podanego linku. Jeśli udałoby Ci się odwzorować szkic ze wszystkimi szczegółami, z tym podświetleniem, to na konwentach by ludziskom gały wypadały.
Sam jednak napisałeś, że podany obrazek będzie tylko inspiracją. Wierzę święcie, że to co stworzysz będzie dorównywać, jeśli nie przewyższać powyższą zbroję swoją ultymatywną zajebistością.
Informuj nas na bierząco!
Ps.
"Oh, and a kama! A kama would be pretty wizard. And a sweet voice box. And flashing lights!" :D
"Nie zginie Polska, nie zginie! Lecz żyć będzie po wieki wieków w potędze i chwale. Dla was, dla nas i dla całej ludzkości"- Ignacy Jan Paderewski, 1940
Ilfrin Ohtar
a.k.a. Kaczor
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wrocław
Posty: 223

Re: Zbroja pilota manadaloriańskiego

Postprzez Araxuss » 12 Kwi 2011, 19:41

Poprostu genialne
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Zbroja pilota manadaloriańskiego

Postprzez Merr-Sonn » 14 Kwi 2011, 14:05

Trochę rozmyślałem nad kapelusikiem dla pilota i zrobiłem taki projekt:

Image

Na razie projekt wstępny składający do kupy różne pomysły. Starałem się nie przeginać ze zmianą kształtu hełmu mandaloriańskiego. Dodając "brodę" i różne dodatki zniekształcające można zapędzić się w podobieństwo pilota klonowego lub republic commando. Z pilota klonowego wziąłem uszy bo są fajniutkie, kanonowe i pasują w miarę do epoki. Nie jestem jeszcze pewien co do umiejscowienia rur - poliki czy potylica. Oczywiście będzie jeszcze coś opuszczanego przed oczy/oko ale mam zbyt dużo pomysłów żeby teraz się chwalić.

Z newsów - poczyniłem pewne zakupy "elementów tekstylnych" z demobilu:) :
- kombinezon khaki (bundeswehra)
- spodnie anti-G brytyjskich pilotów myśliwców - Beaufort mk4 (fajna baza na aranżacje dolnej części stroju)
- brytyjski zestaw ładownic z szelkami taktycznymi (khaki płócienne - wydają się w tym wypadku lepszym rozwiązaniem niż skóra, oczywiście do przeróbki na bardziej "kosmiczne" :) ).

PS. Tym razem to mój rysunek :lol:
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zbroja pilota manadaloriańskiego

Postprzez Radok » 16 Kwi 2011, 22:46

Gratuluje zakupów, ostatnio sam biegam po demobilach i sklepach z asortymentem BHP i przymierzam różne wariacje kombinezonów. Jednak awaria komputera i pewne inwestycje finansowe na jakiś czas przesunęły zakup kombinezonu u mnie.

Podoba mi się wizjer w hełmie po lewej, ale za to ten po prawej ma bardziej agresywny wygląd i czerwone wstawki "zaostrzają" linię wizjera. Naprawdę czekam na pierwsze efekty Twoich prac.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja pilota manadaloriańskiego

Postprzez Araxuss » 20 Kwi 2011, 11:15

Image
A może by połączyć tak rurki jak w hełmie Canderousa
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Zbroja pilota manadaloriańskiego

Postprzez Dan Ordo » 20 Kwi 2011, 14:24

Tylko że te Rurki były do oddychania z tego co słyszałem, I lepiej wygląda ten konkept pilota :P
Popiół Taungów uderza mocno w Mandaloriańskich sercach.
Image
Dan Ordo
a.k.a. Danisuke"Dan" Ordo
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`ehnkranak (Twierdza Trójmiejska)
Posty: 99

Re: Zbroja pilota manadaloriańskiego

Postprzez Merr-Sonn » 20 Kwi 2011, 16:03

Co jakiś czas projekt hełmu modyfikuję i próbuję różne koncepcje, więc się nie dziwcie, że powyższa wizualizacja się zmienia :)
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zbroja pilota manadaloriańskiego

Postprzez Merduk » 23 Kwi 2011, 14:26

Image

Tu jest jeszcze jeden ciekawy mandalorianin pilot, ciekawy moim zdaniem, trochę mniej pracy przy nim wydaje mi sie , bo jednak nie ma tylu płytek pancerza , tylko raczej kombinezon ale wiadomo że im więcej elementów i pracy nad nimi tyle większa satysfakcja z efektu ostatecznego :D
Merduk
a.k.a. Merd
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachor
Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
Posty: 13

Re: Zbroja pilota manadaloriańskiego

Postprzez Radok » 23 Kwi 2011, 15:36

Raczej stronie od tego typu wpisów, ale, komuś chyba umknął pierwszy post w temacie i zamieszczony tam link. Sam pjassowicz napisał o tym, że chce kształtem hełmu nawiązać do tego projektu. Dobrze, że wrzuciłeś tu tą grafę ku przypomnieniu, bo projekt i gotowa zbroja wyglądają bardzo ciekawie.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja pilota manadaloriańskiego

Postprzez Kal Ashi » 03 Maj 2011, 16:04

ciekawe kto go zrobi.... :mrgreen: Yuri jak myślisz, mam kilku na oku :lol:
Image

Jestem tylko twoim snem.... złym snem.
Kal Ashi
a.k.a. goor`verd
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Rybnik
Posty: 1329

Re: Zbroja pilota manadaloriańskiego

Postprzez Merr-Sonn » 04 Maj 2011, 15:52

Jak będziecie coś na allegro kupować z ciuchów demobilowych, to:
1. nie otwierajcie pudła z przesyłką w domu, bo trzeba wierzyć mieszkanie 2 dni
2. Nie pokazujcie tego nikomu póki nie wypierzecie tego 2 razy i nie wywietrzycie tego min. 2 tygodnie.
Po prostu masakra. Koło balkonu, na którym wiszą te ciuchy ptaki przelatują na bezdechu... :oops:
Ostatnio edytowany przez Merr-Sonn, 04 Maj 2011, 16:33, edytowano w sumie 1 raz
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zbroja pilota manadaloriańskiego

Postprzez Merr-Sonn » 04 Maj 2011, 16:25

Pierwsze przymiarki do projektu zbroi na tułowiu. Luźno nałożone elementy na rysunek elementy zbroi na tułowiu + hełm.
Jak już założę kombinezon i majty anti-g to będę nakładał projekty części zbroi na swoje własne zdjęcie.
Co do projektu zbroi na piersi - chodziło mi po głowie połączenie kształtu napierśnika klonowego z kształtem mandaloriańskim.
Hełm zostaje w tej wersji. Na kilku forach ta wersja była najlepiej oceniona. Tak jak często bywa, że pierwszy pomysł zwykle jest najlepszy :mrgreen: .

Image
Ostatnio edytowany przez Merr-Sonn, 04 Maj 2011, 16:38, edytowano w sumie 1 raz
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zbroja pilota manadaloriańskiego

Postprzez Ilfrin Ohtar » 04 Maj 2011, 16:36

Ło, to musiałeś mieć jakieś nieszczęśliwe źródło. Osobiście już wielokrotnie kupowałem militaria z demobilu i zawsze przychodziły czyste i... no, może nie pachnące, ale nie odpychające wonią. Ale do rady warto się zastosować, bo w końcu nigdy nie wiadomo co tam ci ludzie z internetu raczyli przesłać...
Co do pierwszego projektu/szkicu tylko jedna uwaga- hełm Twojego projektu naniesiony na grafikę wydaje się być olbrzymi. Mam nadzieję że w rzeczywistości nie będzie osiągał rozmiarów wanny dla dzieci.
Poza tym całkiem przyjemnie. Nie mogę się doczekać zdjęć już wykonanych elementów zbroi.
"Nie zginie Polska, nie zginie! Lecz żyć będzie po wieki wieków w potędze i chwale. Dla was, dla nas i dla całej ludzkości"- Ignacy Jan Paderewski, 1940
Ilfrin Ohtar
a.k.a. Kaczor
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wrocław
Posty: 223

Re: Zbroja pilota manadaloriańskiego

Postprzez Kal Ashi » 04 Maj 2011, 22:04

a ja robie po swojemu i na żywca bez szkicu :mrgreen:
Image

Jestem tylko twoim snem.... złym snem.
Kal Ashi
a.k.a. goor`verd
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Rybnik
Posty: 1329

Re: Zbroja pilota manadaloriańskiego

Postprzez Araxuss » 05 Maj 2011, 12:32

Ja najpierw robię a potem planuje i ewentualnie żałuję
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Zbroja pilota manadaloriańskiego

Postprzez Merr-Sonn » 05 Maj 2011, 13:18

Trochę na opak najpierw robić, a potem planować. :lol:
Oczywiście można jechać na żywca. Ale wg mnie strata czasu i roboty. Trzeba zaplanować do czego dążymy.
Nie wszystko co mamy poukladane w głowie (chodzi oczywista o projekt ) przełoży się na fajny efekt końcowy i wtedy faktycznie żałujemy i robimy od nowa.
Oczywiście po drodze trzeba liczyć się ze zmianami, dopasowywaniem itp, ale musi być pewna "myśl przewodnia".
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zbroja pilota manadaloriańskiego

Postprzez Kal Ashi » 05 Maj 2011, 13:44

niczego nie przelewam na papier jeśli chodzi o zbroje ( co innego SLAVE 1 w skali 1:1, oczywiście makieta ). metoda prób i błędów, zawsze mi wychodzi to co robię spontanicznie
Image

Jestem tylko twoim snem.... złym snem.
Kal Ashi
a.k.a. goor`verd
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Rybnik
Posty: 1329

Re: Zbroja pilota manadaloriańskiego

Postprzez Merr-Sonn » 05 Maj 2011, 14:56

Nie neguję takiego sposobu pracy. Bynajmniej. Jak Ci wychodzi sponton, to rewelacja !!
Ja mam trochę inny sposób pracy. Mój strój będzie zgoła inny niż zmodyfikowany z ogólnie dostępnych szablonów mando (przykład ostatnio zobrazowanego napierśnika). Jak nie zaprojektuję wszystkiego na raz i nie dopasuję wszystkich elementów do siebie, to będę wyglądał jak choinka. Bardzo mi zależy na tym, żeby kostium wyglądał jak najbardziej naturalnie. Gdzieś przegnę z fantazjowaniem i cały efekt zostanie zniweczony.
Przykład: Gdybym się nie powstrzymywał, to ekrany "cośtamwyświetlające" miałbym na klacie, brzuchu, lewym przedramieniu, prawym udzie i w plecaku - po prostu wesołe miasteczko :).
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zbroja pilota manadaloriańskiego

Postprzez Arakyel » 08 Maj 2011, 01:17

mam nadzieje że bys na nich puszczał jakies ciekawe filmy :D
Image
Arakyel
a.k.a. NETRA' VERD
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: SYRENA
Miejscowość: Warszawa
Posty: 501

Re: Zbroja pilota manadaloriańskiego

Postprzez Merr-Sonn » 09 Maj 2011, 12:01

Na konwentach robiłbym za lokalny multiplex :)
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zbroja pilota manadaloriańskiego

Postprzez Arakyel » 13 Maj 2011, 15:38

Ile byś miał zleceń od reklamodawców , koszt zrobienia zbroi by się zwrócił i na piwo by zostało :)
Image
Arakyel
a.k.a. NETRA' VERD
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: SYRENA
Miejscowość: Warszawa
Posty: 501

Re: Zbroja pilota manadaloriańskiego

Postprzez Merr-Sonn » 18 Maj 2011, 16:34

Jak bardzo można sie zdziwić wymyślając sobie swoje własne projekty i nie kopiąc po źródłach w koło lub... nieoglądając z synem Wojen Klonów...... Zdecydowałem się na wersję nr 1 hełmu będąc przekonanym, że pomysł z zastąpieniem plexą całej powierzchni T-visora z ramką jest moim, tylko moim, najfajniejszym na świecie, zdecydowanie wyróżniającym się, powalającym na kolana, wyjątkowym, porywającym i.... nawet dającym trochę satysfakcji pomysłem. A tu masz, cholera, jakiś dziad od Lukasa wykradł mi mój pomysł jeszcze przed tym jak go wymyśliłem.

Image

Nie, żebym się czepiał, ale to przykład, że trzeba jednak mocno się sprężyć, żeby gotowy projekt miał znamiona czegoś oryginalnego a nie przeróki czyjegoś pomysłu... Inna sytuacja jest kiedy staramy się dążyć do jak najdokładniejszego odwzorowania źródłowego wzoru (Legion 501), a inna gdy możemy sobie pozwolić na odrobinę lub totalną fantazję.

A ja się zastanawiałem dlaczego jeden z gości z Mando Mercs napisał, że nr 1 wygląda najbardziej kanonicznie....
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zbroja pilota manadaloriańskiego

Postprzez Ilfrin Ohtar » 19 Maj 2011, 00:16

Uch, nawet nie wiesz jak dobrze znam ten ból. Ile to już razy wpadałem na genialne, fenomenalne, oszałamiające pomysły i projekty tylko po to, żeby następnego dnia, podczas realizacji dowiedzieć się, że ktoś kiedyś już na to wpadł... Nie jesteś sam.
"Nie zginie Polska, nie zginie! Lecz żyć będzie po wieki wieków w potędze i chwale. Dla was, dla nas i dla całej ludzkości"- Ignacy Jan Paderewski, 1940
Ilfrin Ohtar
a.k.a. Kaczor
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wrocław
Posty: 223

Re: Zbroja pilota mandaloriańskiego

Postprzez Merr-Sonn » 17 Sty 2012, 22:44

Łojeżiszmaria jak długo nic nie napisałem w tym wątku....

Rzuciłem się w wir szaleństwa budowy stroju, czyli pomyślałem, że w końcu trzeba przecież coś zrobić :). Wziąłem się więc za bary z tematem hełmu. Jak wiadomo jest to najtrudniejsza część całej zabawy, ale jako pomysłowy Dobromir wykorzystałem niecnie Kolegę Rybę (tzn. pożyczyłem od niego hełm BF produkcji Boba Makera. Ponoć najbliższy oryginałowi lecz tak niesymetryczny jakby był zrobiony przez stażystę w Spółdzielni Pracy Niewidomych "Tęcza"). Cały dzień mordęgi z mierzeniem rysowaniem i wycinaniem i oto udało się zrobić wycinankę dolnego pasa na podstawie tego kubła.

Image

Jest to o tyle ważne, że mam teraz dokładnie wielkość i koszmarną niesymetryczność oryginalnego hełmu rozrysowaną na papierze. Teraz "tylko" trzeba przenieść to na płyty polistyrenu powyginać i skleić. Proste.


Taaaa.......... Jakby to było takie proste, to dzieci w szkołach na zajęciach praktyczno-technicznych robiłyby te hełmy jako rozgrzewka przed wycinankami kurpiowskimi....

Oczywista jak to ja, planuję wykorzystanie pełnego polistyrenu (2mm). Zależy mi na doskonałej fakturze powierzchni. Jak dla mnie wszelkie spienione materiały mają zbyt miękką powierzchnię.
Jak pomyślę o zmajstrowaniu czerepa i polików, to mnie już mój własny czerep boli. Powinienem wyrobić się do EURO...
Części zewnętrzne wnęk polikowych w hełmie BM wcale nie są płaskie. Samą wycinanką tego nie załatwię. Będzie duuuużo szpachlowania, szlifowania i już po kilku skrzynakch piwa powinienem zobaczyć zadowalający efekt. Czerep za to będę robił metodą wręgową. Czyli najpierw stworzę kratownicę wręg nadających poprawny kształt. Jak mam wzór pod ręką to wolę skorzystać z możliwości odrysowania profilu wręg niż mocować się z niedoskonałą templatką z sieci. Pokryję to brystolem 250g, nasączę żywicą, następnie nałożę cienko topkot. po utwardzeniu skorupy wymontuję kratownicę i wzmocnię od spodu laminatem szkalnym. Następnie wielogodzinna mordęga 3 x SZ (szaleństwo szlifowania i szpachlowania).

Aż się boję....
Ostatnio edytowany przez Merr-Sonn 23 Sty 2012, 23:50, edytowano w sumie 2 razy
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zbroja pilota mandaloriańskiego

Postprzez Radok » 18 Sty 2012, 00:15

Połowy z tego co napisałeś nie zrozumiałem, ale trzymam kciuki samemu coś tam dłubiąc przy swoim projekcie :).
Powiedz mi, czym szpachlować??? Bo za chwilę i mnie czekać będzie podobna przyjemność. Podziel się doświadczeniami.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja pilota mandaloriańskiego

Postprzez Merr-Sonn » 18 Sty 2012, 03:23

A co tu jest do rozumienia :) ?
Jeśli chodzi o symetryczność hełmu, to oryginalny hełm Boby Fetta był BARDZO niesymetryczny. Przykładowo lewe ucho temu misiu zrobiono dużo krótsze niż prawe. Nawet na zdjęciu w moim poprzednim poście widać to bardzo wyraźnie. Widać jak nierównoległe do wycięcia pod wizjer są wycięcia do slotów w panelu tylnym, lewy panel polikowy jest znacznie krótszy i z innym kątem dolnej krawędzi niż prawy itp.

Natomiast jeśli chodzi o technologię, którą obrałem, to nasączenie żywicą i pokrycie topkotem ma usztywnić skorupę na tyle, żeby można było zdemontować szkielet bez uszkodzenia czaszy.Topkot to żywica z pigmentem używana do "pomalowania" gotowego laminatu szklanego, przystosowana w pewnym sensie do "schnięcia" na powietrzu, to prawie to samo (minimalnie inny skład chemiczny) co żelkot używany jako pierwsza warstwa (kolorowa) nakładana na formę przed następnymi warstwami laminatu szklanego, Przykład: jakiekolwiek klapy w kadłubie jachtu, od strony zewnętrznej (czyli od strony formy) to żelkot, a wewętrzna strona domalowana jest topkotem.

Sprawa polików - panel polikowy składa się z płaskiej "łezki" wewnętrznej i okalającego ją panelu zewnętrznego. Tak to sobie nazwałem, może błędnie. No więc panel zewnętrzny w hełmie produkcji BobaMakera nie jest płaski, czyli taki, który można wyciąć z wycinanki, dogiąć i jest OK. Tutaj ma kształt wyraźnie wklęsły. Dość trudny do wykonania.

Szpachlowanie - temat morze. Podstawowa zasada to dobranie twardości szpachlówki do szpachlowanego materiału. Jak nie dostosujemy tego parametru (a nie daj Boże zastosujemy zbyt twardą szpachlówkę) to poprawne doszlifowanie będzie niemożliwe. Poza tym szpachlówkę dostosowujemy do materiału na który chcemy ją nałożyć, elastyczność też ma znaczenie. Do materiałów spienionych nie wiem jaką szpachlówkę użyć bo tego materiału nie używam. Szybciej kolega Arakyel będzie pomocny. Ja do polistyrenu używam szpachlówek modelarskich. Do laminatów poliestrowo-szklanych idealne są szpachlówki poliestrowe (np uni, finish produkcji Novol). Na laminat, karton nasączony żywicą można użyć też po prostu topkot (genialnie się sprawdza i daje rewelacyjną powierzchnię po wykończeniu papierem 600

Cytat: " .....samemu coś tam dłubiąc przy swoim projekcie " - już nie bądź taki skromny, bo robisz super zbroję (zazdroszczę pleców). A hełm - mnie się bardzo podoba. Sam myślałem nad wykorzystaniem tego hełmu paradnego do czerepu.

Korzystając z okazji mam apel do WSZYSTKICH BUDUJĄCYCH ZBROJĘ.
Spróbujcie zrobić panele piersiowe nierozwijalne !! Chodzi oto, że większość wykonywanych paneli jest po prostu dogięta cylindrycznie i tyle, a to BŁĄD !! Panele powinny być wypukłe. Ja to zmajstrowałem wykorzystując plafon (klosz płaskiej lampy sufitowej będącej wycinkiem sfery). Na nim zrobiłem wstępne kształtowanie a dopiero po tym doginałem boki. Efekt jest pardziej naturalny i mniej przypomina zbroję wyciętą z wiadra po farbie ściennej.

Koniec wymądrzania się :)...
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zbroja pilota mandaloriańskiego

Postprzez Merr-Sonn » 23 Sty 2012, 23:31

Następny etap za mną.
Właśnie pociąłem części do dolnego pasa (polistyren 2mm), powyginałem go na wiadrze od farby ściennej (prawie idealny kształt ) Dlaczego męczę się standardowo z polistyrenem ? Zależy mi na doskonałej fakturze powierzchni. Jak dla mnie wszelkie spienione materiały mają zbyt miękką powierzchnię. Są natomiast idealne do konstrukcji wewnętrznej. Właśnie z tego mam docięte główne wręgi wewnętrzne (5mm spienione PCV, reszta wręg będzie z 3mm).

Image
Ostatnio edytowany przez Merr-Sonn, 24 Sty 2012, 00:04, edytowano w sumie 1 raz
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zbroja pilota mandaloriańskiego

Postprzez Radok » 23 Sty 2012, 23:39

Pysznie. Jak tak na to patrze, to mój "tfur" wygląda jak z odpustu. Już Ci mówiłem, masz złoto w rękach.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja pilota mandaloriańskiego

Postprzez Merr-Sonn » 24 Sty 2012, 00:16

Stary, nie umniejszaj sobie !!
Twój kubełek też niczego sobie !! Poziom wykonania Twojego hełmu wcale nie jest zły, wręcz przeciwnie !! A pomysł z hełmem paradnym też rozważałem jako opcja czerepa po przeczytaniu o nim w Twoim wątku. Poza tym nie wszystkie hełmy muszą być taki same !!
Poza tym na razie jeszcze nic nie widać :). Na razie jest to głównie zabawa w wycinanki. Najbardziej rozbawiła mnie możliwość dogięcia elementów na 5l wiadrze farby ściennej "Śnieżka". Byłem zdumiony jak bardzo pasuje kształem :).
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zbroja pilota mandaloriańskiego

Postprzez Radok » 24 Sty 2012, 00:27

No troszkę moje ego zostało połechtane :P

A tak jak wspomniałeś o wiadrze, to przypomniało mi się to co znalazłem kiedyś w sieci.
http://mercs.firespray.net/forum/index. ... ic=16545.0
Ciekawe prawda.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Następna

Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron