Zbroja Boba Fetta dla kilkuletniego Łowcy Nagród

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Zbroja Boba Fetta dla kilkuletniego Łowcy Nagród

Postprzez Merr-Sonn » 23 Mar 2011, 21:36

Cześć
Jestem tu nowy . Na StarForce 2009 miałem pierwszy kontakt na żywo z kostiumami związanymi tematycznie z SW. Zrobiłem synowi na tą imprezę zbroję klona z Kashyyyk, no i.... wpadłem w ten temat po uszy. Doszedłem do wniosku, że na następny StarForce zrobię coś fajniejszego. No i stało się. Siedziałem ok. 500 godzin nad realizacją pomysłu, poszczególne części stroju śniły mi sie już po nocach, w sklepie nie mogłem wziąć do ręki kubeczka jogurtu, butelki napoju, płynu do płukania tkanin itp, żeby nie pomyśleć jak wykorzystać ten kształt w zbroi :lol: (przykładowo głowica dyszy plecaka jest zrobiona z kulki od korka z Nalewki Babuni (miała idealną średnicę)) .
Już może wcześniej parę osób widziało wynik mojej zabawy ze zbroją Boba Fetta. Nie jest to zbroja dla osoby dorosłej, a dla kilkuletniego dziecka .
Nie wiem kto miał większy ubaw: ja czy Miłosz. On ma ubaw na konwentach, ja miałem radochę babrząc się w klejach, plastikach, żywicach, farbach itp. Zabranie się do budowy białego, pre-pro Boba Fetta dla siebie na razie odkładam na bok, bo walczę z innym projektem (DC-15 rifle).
Nie będę się tu rozpisywał na temat budowy stroju, bo po co powielać całą tą historię po różnych forach. Wątek opisujący to co stworzyłem założyłem na forum Polskiego Garnizonu 501. Poniżej link do wątku:

http://www.flc.h2.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=1203

Image
Pozdrawiam z tej strony Araxussa. Fajnie wyglądała Twoja zbroja na StarForce 2010 :)
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zbroja Boba Fetta dla kilkuletniego Łowcy Nagród

Postprzez X-Yuri » 23 Mar 2011, 21:54

Odemnie przedewszystkim wyrazy uznania za to, że Ci się chcę robić takie rzeczy an syna, które posłużą mu... no, jakiś czas, bo wyrośnie szybko...

Jakos tak sie zlozylo ze na SF 2010 nie widzialem małego Bobiki ; < Ale w 2009 widizalem klona, to bylo... dosc zaskakujace. Sam wiesz jk wyglada wiekszosc strojow mlodszych (tych naprawde mlodszych. ; p) fanow, a ten klon... ach.

O ile jednak na konwencie nie widzialem, to na forum legionu temat o tej zbroi jest chyba najchetniej przezemnie odwiedzanym tematem tam... ; P

No, ogolnie, kwal dobrje roboty, gratulacje : >
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Zbroja Boba Fetta dla kilkuletniego Łowcy Nagród

Postprzez Gajowy » 24 Mar 2011, 00:24

X-Yuri napisał(a):Jakos tak sie zlozylo ze na SF 2010 nie widzialem małego Bobiki ; < Ale w 2009 widizalem klona, to bylo... dosc zaskakujace. Sam wiesz jk wyglada wiekszosc strojow mlodszych (tych naprawde mlodszych. ; p) fanow, a ten klon... ach.


Pamiętam że chcieliśmy go ustawić na czele parady, tuż obok Vadera... Ale nie pamiętam czy pomysł doszedł do skutku, bo też nie pamiętam parady. Tak czy inaczej ... Super sprawa. Choć wszystko jest robione pod dzieciaka, wygląda całkiem profesjonalnie. Myślę że nie jeden mando`ad chciałby mieć zbroję podobnej jakości;) Gratuluję.
It is good to restore the natural order of things after a period of such disarray, don't you agree?
I już my - weterani tylko / Nie pojmujący co się dzieje...
Gajowy
a.k.a. Kurs`ika
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Łódź / Toruń / Piotrków Trybunalski /
Posty: 1459

Re: Zbroja Boba Fetta dla kilkuletniego Łowcy Nagród

Postprzez Coova » 24 Mar 2011, 00:43

Na forum 501-ki śledziłem powstawanie tego stroju i muszę powiedzieć, że to naprawdę kawał dobrej roboty. Wszelkie proporcje, jakość wykonania są na naprawdę wysokim poziomie. Od siebie, życzę Ci powodzenia w realizacji kolejnych projektów. Nie zapomnij pochwalić się wynikami swoich prac.
Coova
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 22

Re: Zbroja Boba Fetta dla kilkuletniego Łowcy Nagród

Postprzez Radok » 24 Mar 2011, 02:08

Mowę mi odjęło. Przejrzałem cały temat na forum 501 i ... zatkało mnie. Brawa, za wykonanie, pomysł, za ...wszystko. Kawał naprawdę dobrej roboty. Syn wygląda w zbroi rewelacyjnie.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Boba Fetta dla kilkuletniego Łowcy Nagród

Postprzez Merr-Sonn » 24 Mar 2011, 03:17

Bardzo Wam dziękuję za komplementy :) To bardzo miłe i daje bardzo dużo satysfakcji.
Mam nadzieję, że będę miał na tyle samozaparcia, żeby zrobić zbroję Boba w wersji dorosłej (dla siebie myślałem o białym pre-pro Super Trooper). W moim przypadku kłopot jest w tym, że nie bardzo interesuje mnie kupowanie gotowców, ale wykonanie od podstaw na najlepszym możliwym poziomie, a to wiąże się z koszmarną ilością czasu babrania się w dopieszczaniu szczegółów.
Teraz robię DC-15 i już mam za sobą dziesiątki godzin pracy, a jestem może w połowie drogi.
Link do wątku z tą giwerą: http://www.flc.h2.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=1526
Mam też duży sentyment dla EE-3 ROTJ. Blaster Bobiego ma fajny, niekonwencjonalny kształt.
Jest dość skomplikowany ale chyba skuszę się na zrobienie repliki.
:mrgreen:
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zbroja Boba Fetta dla kilkuletniego Łowcy Nagród

Postprzez Ilfrin Ohtar » 24 Mar 2011, 05:06

Chyle czoła przed pasja, umiejetnosciami, poswieconym czasem no i oczywiscie efektem koncowym. Sam nie potrafie nawet rowno przeciac kartki papieru, tym wiekszy wiec zywie szacunek dla ludzi ktorzy potrafia wyczarowac (o tak, to dobre słowo) takie cudo z bryły bezkształtnego materiału. Ba, samo wykonanie to nie wszystko, ale pomysł, projekty... Jestem pod naprawde olbrzymim wrazeniem. Tak trzymac i zywie olbrzymia nadzieje, ze zobaczymy kolejne Twoje prace w klimacie Mando.
Mam jednak jedno pytanie na temat Twojej pracy: przegladajac podany przez Ciebie link odnosnie DC-15 uderzyło mnie wykonanie celownika, to jest wycinanie wszystkich elementow u tokarza, projektowanie ich i składanie do kupy. Moge spytac dlaczego? Mi by w zyciu nie przyszło do głowy robienie elementu, ktory mozna kupic w mysliwskim za pieniadze chyba nawet mniejsze niz te ktore wydałes na swoj celownik. I oto moje pytanie: zrobiłes to aby postepowac wg. zasady "cały karabin robie własnorecznie" czy nie byłbys w stanie kupic prawdziwego celownika w formie jaka by Cie w Twoim projekcie interesowała?
"Nie zginie Polska, nie zginie! Lecz żyć będzie po wieki wieków w potędze i chwale. Dla was, dla nas i dla całej ludzkości"- Ignacy Jan Paderewski, 1940
Ilfrin Ohtar
a.k.a. Kaczor
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wrocław
Posty: 223

Re: Zbroja Boba Fetta dla kilkuletniego Łowcy Nagród

Postprzez Merr-Sonn » 24 Mar 2011, 06:28

Dokładnie tak jak piszesz. Tego kształtu celownika nie ma na rynku, to jest element (jak całe DC-15, ba, jak wszystkie zbroje klonów) zaprojektowany i wygenerowany cyfrowo. Nie ma odpowiednika w realu. W starej trylogii wykorzystywano nagminnie różne przedmioty (nawet codziennego użytku) czy niewiele przerobioną broń jako rekwizyty, w nowej trylogii już tak łatwo nie jest. Wszystkie plany i repliki broni czy zbroi klonów są tworzone według mniej lub bardziej doskonałej analizy kadrów filmu. Przykładowo długość DC-15 waha się od 120 do 140 cm. Nie ma wzorca w realu, do którego można by przyłożyć miarkę :).
Co do tzw. outsourcingu, czyli toczenie u tokarza, czy wycinanie czegośtam na ploterze laserowym. Nie mam tokarki a tym bardziej takiego plotera. Chcę, żeby to co stworzę było jak najbardziej perfekcyjne w formie. Nie będę wyważał otwartych drzwi. Nie ukrywam, że będę chciał zrobić formy i pogonić parę egzemplarzy kopii tej giwery. Jeśli mam komukolwiek zaproponować taki wyrób, to jakość wykonania jest kluczowa. Oczywiście tak jak maksymalna zgodność z oryginałem (tzn tym co pojawia się na ekranie).
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zbroja Boba Fetta dla kilkuletniego Łowcy Nagród

Postprzez Radok » 24 Mar 2011, 13:44

Przyglądając się procesowi tworzenia przez Ciebie DC-15 (pomysł z celownikiem jest tak prosty a zarazem tak genialny 8O ), zauważyłem w tle plany broni. Nasuwa mi się pytanie, czy wymiarowałeś to "na oko" i cały rysunek techniczny wykonywałeś sam tylko na podstawie kadrów?
Bo z tego co się ja orientowałem (no chyba, ze masz Pana Mareczka - jak dobrze rozumiem ów tokarz - na tyle genialnego w swym fachu, że wykona element na bazie ustnych instrukcji) tokarze zazwyczaj wymagają zwymiarowanego rysunku technicznego z naniesionymi szczegółami.
Facet, Ty masz talent w dłoniach i złotą głowę!
Mam nadzieje, że nas, amatorów, wspomożesz radą, gdy będziemy walczyć z klejem, kartonem i PCV przy tworzeniu własnych pancerzy.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072


Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron