Equuiteremhowy koncept na ładownice/sakwy

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Equuiteremhowy koncept na ładownice/sakwy

Postprzez Equuiteremh » 07 Lis 2010, 18:11

Zainspirowany wytworem Arakyela postanowiłem też pomyśleć nad własnym pasem z sakwami/ładownicami. Moja wersja wymaga mniej klejenia. Nie będą tutaj sklejane wszystkie elementy po kolei, bo wykonane jest to z korytek elektrycznych. Wystarczy zasunąć listwę (odpowiednio dociętą i zagiętą). Te przedstawione na zdjęciach są niezbyt duże, ale to nie problem. Korytka te można dostać w różnych wielkościach. Te akurat znalazłem w garażu, mi osobiście ta wielkość aż tak bardzo nie przeszkadzała więc ich użyłem. Teraz trzeba to okleić to jakimś materiałem i dodać zatrzaski. Niestety, z powodu choroby nie jestem w stanie ukończyć projektu. Gdy go skończę, poza tym, że pochwalę się również zdjęciami to napiszę jakiś poradnik, może komuś się przyda. Nie jest to trudne, drogie czy pracochłonne (stworzenie ośmiu "szkieletów" zajęło mi niecałe osiem minut), a myślę, że jak się oklei to to nabierze calkiem efektownego wyglądu.
Image Image Image Image Image Image Image Image Image
;-)
Equuiteremh
a.k.a. Equuiteremh ran Saan
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`ehnkranak
Miejscowość: Krępa Słupska
Posty: 121

Re: Equuiteremhowy koncept na ładownice/sakwy

Postprzez Immo » 09 Lis 2010, 01:57

Łoo, dobre.
Nie wpadłem na to, aż mi wstyd. :D
Image Image
Nie jest łatwo być chodzącym arsenałem. O nie. Ale przynajmniej nawet silny wiatr cię nie porwie...
----Ushan Hoss----
Immo
a.k.a. Cheka`gam
Były członek, "Mandalor Założyciel"
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Katowice
Posty: 769

Re: Equuiteremhowy koncept na ładownice/sakwy

Postprzez Equuiteremh » 09 Lis 2010, 17:18

Zatem się cieszę, że komuś się spodobało. Podczas chorowania udaje mi się opracowywać różne koncepcje do zbroi o charakterze elektronicznym, mam pewien pomysł chociażby na dosć efektowne podświetlanie wizjera, aby przypominał nieco te z Delta Squad (nie wadząc jednoczęnie za bardzo w obserwacji - oczywiście lekkie zdeformowanie kolorów będzie zauważalne). najprawdopodobniej wepchnę to testowo do swojego nie-mando hełmu, sprawdzę i będę miał już gotową elektronikę do nowego, typowo mandaloriańskiego hełmu...a Manda`Yaim będzie miało pewnie artykuły jak to wykonać : P
;-)
Equuiteremh
a.k.a. Equuiteremh ran Saan
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`ehnkranak
Miejscowość: Krępa Słupska
Posty: 121

Re: Equuiteremhowy koncept na ładownice/sakwy

Postprzez Raith » 10 Lis 2010, 19:23

Genialne w swojej prostocie, te korytka są lekkie i stosunkowo wytrzymałe, odpowiednio wykończone będą chyba nawet dobre rozmiarowo. ;)
Co do podświetlenia to można użyć żelu USG w rurce silikonowej ok 5mm, zakończonej diodami - sprawdzałem to i rzeczywiście daje dość dobry efekt.
Raith
a.k.a. Raith
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`gebcerar
Miejscowość: Kolbuszowa k/Rzeszowa
Posty: 48

Re: Equuiteremhowy koncept na ładownice/sakwy

Postprzez Equuiteremh » 10 Lis 2010, 20:12

Co prawda temat tyczy czego innego niz podswietlanie wizjera to pozwole sobie pociagnac offtop i powiedziec: Dzieki za sugestie, moje trzy pomysly na podswietlenie nie zawieraly tego o czym piszesz Ty. ;) Mimo to, ja i tak bede realizowac poki co swoje koncepcje, dopiero potem Twoja. Potem bedzie mozna sie podzielic i kolejni beda mogli sobie wybrac sposob najbardziej im odpowiadajacy.
;-)
Equuiteremh
a.k.a. Equuiteremh ran Saan
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`ehnkranak
Miejscowość: Krępa Słupska
Posty: 121

Re: Equuiteremhowy koncept na ładownice/sakwy

Postprzez Fixer » 10 Lis 2010, 20:21

W sumie niezły pomysł ;)
Tylko te diody trzeba by było ukryć w hełmie i trochę rozproszyć to światło, aby nie było widać, że jest to oświetlane właśnie przez nie ;>
Fixer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar
Miejscowość: Legnica
Posty: 176

Re: Equuiteremhowy koncept na ładownice/sakwy

Postprzez Equuiteremh » 10 Lis 2010, 20:25

Dobra panowie, kończmy temat podświetlania bo... to nie ten temat : P
;-)
Equuiteremh
a.k.a. Equuiteremh ran Saan
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`ehnkranak
Miejscowość: Krępa Słupska
Posty: 121

Re: Equuiteremhowy koncept na ładownice/sakwy

Postprzez Arakyel » 03 Sty 2012, 06:59

Niezły pomysł i pewnie lżejsze będą ładownice niż te moje z hipsu. Jak bym robił je ponownie chyba zastopował bym gruby bristol tak jak robią to co niekiedy kaletnicy.
Image
Arakyel
a.k.a. NETRA' VERD
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: SYRENA
Miejscowość: Warszawa
Posty: 501


Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników