Hełm - problem, brak pomysłów

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Hełm - problem, brak pomysłów

Postprzez Equuiteremh » 01 Lis 2010, 23:55

Grzebię, grzebię przy tej zbroi i pojawia się problem. Płyty pancerza - ok, idzie ładnie.
Nie tak dawno pytałem się jak wykonać T-wizjer jednak gubię się ogólnie przy moim buy'ce. Nie robilem nigdy czegos takiego, to moze dlatego.
Wiec przedstawiam problem. Zrobilem helm, niekoniecznie mandalorianski. Wykonalem go z kasku budowlanego + blacha aluminiowa. Scialem ten 'daszek' i kilka innych zbednych elementow. Calosc 'owinalem' blacha, macowanie na nity. Bol jest tez o to, ze braknie tutaj charakterstycznych policzkow, ale przezylbym to gdyby nie fakt,... hełm jest jakis duzy. myslalem o skroceniu blachy, ale jak to? Moj wizjer nie bedzie w odpowiednim miejscu, a poza tym ten helm nabral, chyba takiego nieproporcjonalnego wymiaru przez to, ze za gore robi kask budowlany. Jestem [sadze zludnej] nadziei, ze jak wbuduje wizjer to cos sie poprawi... ale watpie. Helm mi sie w zasadzie podoba. Jednak nie zawsze przypomina mi Mando, bardziej skrzyzowanie klona z czyms jeszcze. Na pewno nie wywale go ot tak sobie, bo zawsze pamiatka, pierwszy nie najgorszy ... i troche nad nim siedzialem. Przechodzac do rzeczy. Pod wplywem frustracji pewno bede chcial wykonac kolejny. Moglby ktos podac jakis sprawdzony sposob na jego realizacje?
czytalem poradniki Fixera! W zasadzie, gdyby nie jego poradnik, to pewno moja mandalorianskosc nigdy nie miala owocu w probie robienia wlasnej zbroi. Jest tam jednak dla mnie pare niejasnosci, a pomysl z uzyciem kaksu budowlanego u mnie jakos nie wypaliklo. Zatem jak ktos jest w stanie mi moze cos wiecej powiedziec to bede wdzzieczny, gdy nie - wezme sie za szukanie i nastepnie tlumaczenie jakiegos angielskiego poradnika.

P.S. bardzo serdecznie przepraszam za brak polskich liter. Piszac to jadlem cos dosc niesympatycznie smakujace, ciagle jestem troche zrozpaczony efektem prac... W zasadzie cala zbroja mi nie wypalila! Tutaj jednak, wiem co zrobilem niedobrze a co dobrze, z jakiego materialu nie korzystac a z jakiego tak... PRZY HEŁMIE DOSŁOWNIE PUSTKA! Nie mam pomyslu na to. Z gory dziekuje.
;-)
Equuiteremh
a.k.a. Equuiteremh ran Saan
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`ehnkranak
Miejscowość: Krępa Słupska
Posty: 121

Re: Hełm - problem, brak pomysłów

Postprzez Arakyel » 02 Lis 2010, 02:54

Pierwsze co kolego zdjęcie ...dużo więcej daje niż opis 2 -gie tematy dotyczące budowy hełmu nie raz się pojawiały na tym forum,i wycinki do poprania również i są niezgorszej jakości , poradniki także na forum TDH w wyszukiwarce "helmet scrachbulid", na czapę Mado najlepszy jest typu "orzeszek lub stary ormo-ubek do dostania za grosze".
Próbka poradnika budowa z tektury:
http://www.thedentedhelmet.com/f23/firs ... post492436
Co do łączenia materiałów nie polecam, blachy łączyć z abs-em, nitów widocznych również obniża to wartość estetyczną.
Image
Arakyel
a.k.a. NETRA' VERD
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: SYRENA
Miejscowość: Warszawa
Posty: 501

Re: Hełm - problem, brak pomysłów

Postprzez Arakyel » 31 Lip 2011, 20:33

Taki kit jest dostępny do przerobienia hełmu clona na hełm pilota, zastanawiam się czy nie byl by to świetny pomysł na czerep do hełmu mano kit w cenie 60$ wiec tani http://www.flickr.com/photos/tk7602/5986844700/
Image
Arakyel
a.k.a. NETRA' VERD
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: SYRENA
Miejscowość: Warszawa
Posty: 501

Re: Hełm - problem, brak pomysłów

Postprzez Radok » 31 Lip 2011, 23:23

Arakyel, zdradź mi jeden sekret. Jak udało Ci się zdobyć swój kubeł ?
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Hełm - problem, brak pomysłów

Postprzez Arakyel » 07 Sie 2011, 22:54

Swój kubeł zrobiłem sam z wycinek.
Image
Arakyel
a.k.a. NETRA' VERD
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: SYRENA
Miejscowość: Warszawa
Posty: 501

Re: Hełm - problem, brak pomysłów

Postprzez Radok » 08 Sie 2011, 22:19

Robiłeś odlew czy pokrywałeś szpachlą? I jak udało Ci się tak ładnie wyprofilować kopułę?
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Hełm - problem, brak pomysłów

Postprzez Arakyel » 10 Sie 2011, 22:46

W sumie zrobiłem to standardowo,choć kolorowo nie było.
Konstrukcja łukowo krzyżowa z 4 mm lekkiego pcv i kupa trójkątnych listków z 2 mm spienionego pcv, super glue ( w tym punkcie chciałem tym rzucić, po tym jak skleiłem sobie ręce a elementy nie chciały pasować tak jak powinny, miałem szczerze dość) .Pożniej masa szlifowania, mnóstwo szpachlowania i szlifowania ( około 4 powtórzeń) później podkład i malowanie.
Niestety do spienionego pcv nie mogłem dobrać szpachli, akrylowa za miękka, wodorozpuszczalna i potrafi z czasem pękać, żywiczna 2 składnikowa za to za twarda i szybciej ściera się pcv niż ona.
Nie głupim pomysłem było by kiedyś się spotkać i zrobić model czerepu, odsysanie czegoś takiego to pestka.

Image
Arakyel
a.k.a. NETRA' VERD
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: SYRENA
Miejscowość: Warszawa
Posty: 501

Re: Hełm - problem, brak pomysłów

Postprzez Merr-Sonn » 16 Sie 2011, 14:04

Fakt niezaprzeczalny - czerep to najbardziej wkurzająca część budowy hełmu. Nie dość, że trzeba utrzymać kształt, to jeszcze musi być symetryczny, o idealnej fakturze. Samo szlifowanie ociera się o granicę ludzkiej cierpliwości :). Resza to już bardzo z górki. Uważam, że zrobienie "wzorcowego" czerepu do kopiowania to świetny pomysł. Problem w tym, że nie wszyscy potrzebują taki sam rozmiar. Ja od jakiegoś czasu przymierzam sie do zrobienia kubła na rozmiar 60. Jak się z tym uporam, to tradycyjnie będę robił formę silikonową do odlewów. Myślę, że pod koniec roku powinien być gotowy.
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Hełm - problem, brak pomysłów

Postprzez Radok » 16 Sie 2011, 15:28

Początkowo cały hełm wykonywałem według schematu zamieszczonego na Mandalorian Mercs (dokładnie tego schematu: http://mercs.firespray.net/downloadable ... s%20A4.pdf). Problemy pojawiły się, gdy postanowiłem kopułę użyć z hełmu paradnego US Army. Dostosowanie bocznych elementów do czerepu w obecnej chwili nastręcza mi największych problemów. Szewca niejednego mógłbym zawstydzić swoim słownictwem podczas dopasowywania kształtu, tak by jedno do drugiego pasowało. Czekam na natchnienie, by sprawę ruszyć dalej.

Wzorcowy czerep według mnie byłby najlepszy według schematu właśnie z Mandalorian Mercs, bo własnie on wydaje mi się najbardziej neutralnym kształtem. Fakt, ze część z nas mogła by mieć problemy z wielkością, ze zawsze gotowy model łatwiej przyciąć lub odpowiednio dostosować nić robić od zera. Ja bym się pisał na gotowy kubeł (zawsze można mieć dwa ;) )
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Hełm - problem, brak pomysłów

Postprzez Clark » 17 Wrz 2011, 14:18

Gotowy kubeł to świetna sprawa, a pewnością też bym się pisał :)
Image
Clark
a.k.a. Shinet`kal
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Katowice
Posty: 212

Re: Hełm - problem, brak pomysłów

Postprzez Radok » 02 Sty 2012, 19:56

No dobra, z racji tego że spotkać się nam i zmontowanie wspólnego hełmu będzie bardzo trudne, jesteśmy skazani na chałupnicze wyroby (jedne lepsze jak u Arakyela i Piotra, inne ... jak moje... bez komentarza to zostawiam) lub zakup gotowego kubła.
Pewnie znana strona, http://www.nmeprops.com/marcushelmets/i ... -mercenary ale pytanie moje brzmi... co o niej wiecie, bo ja nie znam opinii. Na świeżo jestem z tym sklepem i szukam czegoś na ich temat. Może Wam się coś obiło o oczy ewentualnie uszy?
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Hełm - problem, brak pomysłów

Postprzez Arakyel » 02 Sty 2012, 21:08

Sklepu osobiście nie znam, zbyt dużo nie widać by powiedzieć coś więcej o hełmie. Ten pan jest pewniejszy:
http://www.fettpride.com/fettmain.html
http://www.bobamaker.co.uk/
Proponuje jeszcze pomęczyć Piotra Jasowicza, wiem, że się przymierza do zrobienia hełmu jak będzie więcej chętnych to pewnie go odleje...osobiście wpisuje się na listę.
Image
Arakyel
a.k.a. NETRA' VERD
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: SYRENA
Miejscowość: Warszawa
Posty: 501

Re: Hełm - problem, brak pomysłów

Postprzez Radok » 02 Sty 2012, 23:00

Oj ja też się dopisuje, bo jakoś nie mogę się w sobie zebrać i ciachnąć "kopułkę" kątówką. Że nie wspomnę o mocowaniu uszu... ech... nikt nie mówił, ze będzie łatwo.
Ale gdyby Piotrowi udało się coś odlać, to miałby dwóch pewnych klientów :)
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Hełm - problem, brak pomysłów

Postprzez KatharSiS » 02 Sty 2012, 23:06

trzech ;p
KatharSiS
a.k.a. Void
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Katowice
Posty: 586

Re: Hełm - problem, brak pomysłów

Postprzez Sebastian » 02 Sty 2012, 23:11

Czterech :P
Sebastian
a.k.a. Nari Baar'ur
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Konarzyce
Posty: 201

Re: Hełm - problem, brak pomysłów

Postprzez Merr-Sonn » 03 Sty 2012, 08:42

Nie pozostaje mi nic innego jak brać się do roboty :)
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Hełm - problem, brak pomysłów

Postprzez Clark » 03 Sty 2012, 17:57

Ekhm... pięciu :D
Image
Clark
a.k.a. Shinet`kal
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Katowice
Posty: 212

Re: Hełm - problem, brak pomysłów

Postprzez Ilfrin Ohtar » 03 Sty 2012, 21:41

Jesli ten thread ma polegac teraz na wyliczance to i ja moge sie wpisac, ale nie o to chyba chodzi.
Jasnym jest, ze jesli pojawilaby sie opcja zdobycia kubla, czyli najtrudniejszego do wykonania elementu zbroi i to w rozsadnej cenie to natychmiast ustawi sie ogonek chetnych. Piotrze, immienniku moj, zachecam Cie wiec takze goraco do zrealizowania tego szczytnego celu. I nie widze powodu, aby dalej nabijac tu posty ktorych jedyna trescia sa liczebniki.
"Nie zginie Polska, nie zginie! Lecz żyć będzie po wieki wieków w potędze i chwale. Dla was, dla nas i dla całej ludzkości"- Ignacy Jan Paderewski, 1940
Ilfrin Ohtar
a.k.a. Kaczor
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wrocław
Posty: 223

Re: Hełm - problem, brak pomysłów

Postprzez Merr-Sonn » 03 Sty 2012, 23:29

W sumie masz rację :) Dobra, postaram się zabrać za kubeł za jakiś czas. Żeby był akceptowalny jakościowo, trochę to potrwa. Zdradzę tylko, że ramię do RF będzie cięte na ploterze z 3mm aluminium. Temat przetrawiony już wcześniej przy hełmie Miłosza.
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Hełm - problem, brak pomysłów

Postprzez Arakyel » 04 Sty 2012, 23:21

I tak wszyscy czekają dość długo więc parę miesięcy nie zrobi wielkiej różnicy ;)
Image
Arakyel
a.k.a. NETRA' VERD
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: SYRENA
Miejscowość: Warszawa
Posty: 501

Re: Hełm - problem, brak pomysłów

Postprzez Radok » 12 Sty 2012, 02:29

Zobaczcie co znalazłem... Drogie jak jasna cholera, ale ciekawostka ;)
http://www.ebay.com/itm/STAR-WARS-BOBA- ... 201wt_1163
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Hełm - problem, brak pomysłów

Postprzez Merr-Sonn » 13 Sty 2012, 02:46

Zaczekajcie trochę (parę miesięcy), też będę miał taką formę :).
Właśnie dostałem w swoje macki kubeł BF ROTJ produkcji Bobamakera.
Zabieram się do dokładnego zwymiarowania (faktycznie jest tak niesymetryczny jakby go robili po pijaku przy zgaszonym świetle).
Trudno, ma tak być to będzie (może nieznacznie go wyprostuję, żeby można było Jango też zrobić).
Byłem strasznie ciekaw jakości tego produktu, nad którym tak niektórzy pieją z zachwytu. Hmm, nooo, eee.... fajny, pewnie całkowicie się zgadza z oryginałem, pewnie powierzchnie potyliczne powinny być takie pofalowane, a czerep wcale nie taki równy i symetryczny. Tak mi trąci trochę tym co ja zrobiłem dla Miłosza (może właśnie nieświadomie zbliżyłem się do doskonałości ? :) - oczywiście żartuję :). Robi fajne wrażenie, choć sam bym go jeszcze trochę podpicował, bo jakość niektórych szczegółów woła o dopracowanie (weźcie poprawkę na to, że ja malowałem wskazówki na zegarach w modelach samolotów w skali 1:144, a to już jest chore). Malowanie za to jest rewelacyjne !! Ciekaw jestem ile kubłów farby musiałbym zużyć, żeby dojść do takiego poziomu kunsztu. To jest o tyle istotne, że umiejętnym malowaniem możesz uratować nie do końca doskonały produkt, albo pogrążyć cudo chlapiąc po nim farbą jak ksiądz kropidłem.
Słuchajcie no więc (albo raczej czytajcie, chyba, że ktoś jest niewidomy i używa syntezatora mowy czytającego to co jest na ekranie), ruszę z projektem kubełka, który będzie miał w miarę możliwości dużo wspólnego z tym, co mam teraz na kredensie (zaraz obok kufla piwa). Szybko nie będzie, ale jak to mówią prastarzy rosyjscy modelarze "Langsam, langsam, aber dokładnie".
Mam wzór, teraz trzeba go dokładnie odtworzyć. Oczywiście nie mówię o chamskim recasteringu ale o zbudowaniu swojego produktu. Mając możliwość pomierzenia cenionego "w branży" hełmu projekt staje się dużo łatwiejszy do realizacji. Choćby zwymiarowanie profilu czerepu.
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Hełm - problem, brak pomysłów

Postprzez Radok » 13 Sty 2012, 10:50

Malowanie wskazówek w modelu 1:44 nie jest chore, to jest przejaw staranności. A czy malowanie oczu i blizn na figurce wysokości 2,5 cm jest chore ?
No powiem szczerze ciekaw jestem jak Ci to wyjdzie. Ale oglądając ostatnio zdjęcia Miłosza zrobione na SF, spokojnie mogę powiedzieć, że "standard" światowy to Ty kolego wręcz narzucisz :).
A w sumie to jest sposób... zmonopolizować produkcję hełmów. Jak Merr-Sonn (und Son ;) ) będzie miał matrycę... "usuniemy" mu konkurencję i chłopak podreparuje sobie budżet domowy :D. Najpierw Polska, potem Europa, a potem cały Świat będzie nosił hełmy produkcji Merr-Sonna Buhahahaha ... wybaczcie... troszkę się rozpędziłem :mrgreen: .
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Hełm - problem, brak pomysłów

Postprzez Merr-Sonn » 13 Sty 2012, 11:58

Jasne. Papież audiencje będzie w moim hełmie przyjmował, TapMadl we wszystkich krajach będzie mieć jako etap obowiązkowy sesję zdjęciową w hełmie, a co brzydsze kobiety będą miały obowiązek chodzić na zewnątrz w moim hełmie w ramach upiększania świata :) :)
PS. To była skala 1:144 ..
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Hełm - problem, brak pomysłów

Postprzez Radok » 13 Sty 2012, 14:29

Merr-Sonn napisał(a):Jasne. Papież audiencje będzie w moim hełmie przyjmował, TapMadl we wszystkich krajach będzie mieć jako etap obowiązkowy sesję zdjęciową w hełmie, a co brzydsze kobiety będą miały obowiązek chodzić na zewnątrz w moim hełmie w ramach upiększania świata :) :)
PS. To była skala 1:144 ..



Zwracam honor... to jest chore :P ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu ;)
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Hełm - problem, brak pomysłów

Postprzez Arakyel » 13 Sty 2012, 15:04

Kurcze a ja jakoś po obejrzeniu hełmów z nowej serii Fett Pride, muszę rzec że boba maker nie robi na mnie takiego wrażenia. Może FP przerysował profil dzioba hełmu wydłużając go znacznie ale jednak chyba właśnie to dodaje mu właśnie " to coś".
Image
Arakyel
a.k.a. NETRA' VERD
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: SYRENA
Miejscowość: Warszawa
Posty: 501

Re: Hełm - problem, brak pomysłów

Postprzez Merr-Sonn » 26 Paź 2012, 10:25

Wątek z lekka zakurzony,to go trochę otkurzę.
Fajne zabawy z hełmem mandaloriańskim i szturmowca. Może kogoś zainspiruje.

http://devious4entertainment.com/2012/0 ... ause-pics/

http://www.superpunch.net/2012/08/if-hr ... ooper.html

http://toysrevil.blogspot.com/2010/08/t ... -wars.html (mój ulubiony jest na końcu :D )

http://www.forcecast.net/story/blog/Law ... 133001.asp (idealny do pubu :D )
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573


Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników