Kuźnia Merela

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Kuźnia Merela

Postprzez Merel » 31 Paź 2019, 01:39

Sucuy' gar !!!
Juz niebawem zaprezentuje wam moje nicponie efekty ciężkiej i katorżniczej (To był chyba najcięższy projekt jaki robiłem ostatnim czasy) pracy. Otóż od czerwca zamiast intensywnie dłubac przy swojej unikatowej zbroi (napiersnik jak wyglądał tak wygląda i jest mi przykro z tego powodu) dokładałem wszelkich starań do nowego projektu. Jako, ze nie mam zdolnosci artysty to zadahie bylo trudniejsze. Nie jest on jeszcze ukonczony ale zblizam się do finału wielkimi krokami. Wszem i wobec oglaszam, ze wchodze w zabawe z odlewami. Napewno na pierwzzy ogien pojdzie mój DL- 44 oraz to nad czym pracuje. Mianowicie.... Dzięki ostatnim poradom Vasska zakupowi, u Mersona do grudnia (mam nadzieje) będę robił swój pierwszy odlew własnoręcznie wykonanego hełmu. Niektóre elementy zakupione u Mersona wykorzystam, bo są lepsze niż te które zrobiłem ale do rzeczy. Na razie mam hełm typu modern ale na jego podstawie (dokładniej to na podstawie odlewu) będę robił inne wersje z różnymi modyfikacjami. Niebawem fotki i relacja z wykonania formy z silikonu). Teraz bilans i wykorzystanych środków:
- pół kilowy worek gipsu
- polistyren 2mm 4 arkusze
- templesty
- opalarka
- wiadro do wyginania
- dwa opakowania nozykow do "noza do tapet"
- kilka opakowań plastrów
- pocięte wszystkie palce
- wypite litry alkoholu
- wiadro szpachle
- metry papierów ściennych
- masa roboczotygoni
- nerwica
- depresja
- stany przedzawalowe
- wypalenie organizmu
- oblakanie
Ale myślę, że było warto.
Czekajcie na "apdejty".

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Kuźnia Merela

Postprzez Arakh Ha'an » 02 Lis 2019, 22:51

Super! :D Czy, jeśli będziesz usatysfakcjonowany efektami, przewidujesz również realizacje zleceń?
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Kuźnia Merela

Postprzez Merel » 02 Lis 2019, 23:52

Jak będą chętni to why not :)

Jednak nie wyjdę z ta inicjatywą jeżeli nie będę miał pewności, że jest idealne. Muszę jeszcze psiknąc srebrną farbą całość by zobaczyć gdzie dac ewentualne poprawki (jeżeli jakieś są). Tak wiec czekajcie na pełną relację :wink:

Aktualnie kończę zbieranie piniondzy na materiały (niestety ale projekt wyczerpał cały fundusz operacyjny na pancerz :) )

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Kuźnia Merela

Postprzez Merel » 07 Lis 2019, 22:54

Heja heja ha! To znowu ja! Jutro zamawiam silikon formierski i żywice tak więc niedługo będę robił pierwszy odlew. Od razu nasunęło mi się na myśl by skupić się na typach modyfikacji hełmów. Oto dla Was dwie propozycje:
Prostsza


Oraz trochę trudniejsza w wykonaniu


Dodatkowo muszę wam powiedzieć dwie kwestie.
Pierwsza to taka, że już mam gotowe schematy do blasterów Kapitana Rexa.
Druga to taka, że z pierwszym odlewem, na Facebooku zostanie uruchomiony fanpage gdzie będę wrzucał zdjęcia gotowych rzeczy. Jeżeli są chętni to będzie możliwość zakupu tych przedmiotów w atrakcyjnych jak dla M'Y cenach. A teraz niespodzianka dla fanów blasterów DL-44. Jeszcze nie wiem jak to będzie dokładnie wyglądać ale.... W ofercie będzie też dostępny takowy blaster. Oczekujcie kolejnych newsów bo co jakiś czas będę wrzucał zdjęcia z warsztatu, relacjonował nowe pomysły i plany na dalszy rozwój. Oya!

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Kuźnia Merela

Postprzez Mahiyana » 10 Lis 2019, 13:19

No to czekamy na dalsze postępy :)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Kuźnia Merela

Postprzez Merel » 15 Lis 2019, 15:19

Przed chwilą zalałem pierwszy element hełmu silikonem. Jak forma bedzie gotowa (czyt. Dzis wieczorem) to wrzuce zdjęcia i zrobie pierwsze żywicą i na koniec pokaze efekty. Oby wszystko sie udalo....

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Kuźnia Merela

Postprzez Merel » 22 Lis 2019, 01:40

Pierwsze odlewy elementów. Gdzieniegdzie przeszlifowalem za bardzo nalewki ale... nauka na błędach :) na dniach robię formę hełmu. Oto zdjęcie tego co mam już zrobione


Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Kuźnia Merela

Postprzez Arakh Ha'an » 24 Lis 2019, 20:57

E, wyszło bardzo przyzwoicie :like Z drugiej strony lepsze nadlewki niż niedolewki... :wink: Ramię dalmierza dobrze wygląda - a jest cienkim, smukłym elementem.
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Kuźnia Merela

Postprzez Merel » 24 Lis 2019, 21:38

Miło mi :) Jak Bóg da to jutro bede już chociaż częściowo zalewal hełm silikonem. Trzymajta kciuki :wink:

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Kuźnia Merela

Postprzez Tragos Wren » 14 Sie 2020, 12:10

Czy można u ciebie zamówić gotowy hełm? Szukam czegoś w przyzwoitej jakości i rozsądnej cenie. Nie musi być jakość legionowa. :mrgreen:
Tragos Wren
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 46

Re: Kuźnia Merela

Postprzez Merel » 15 Sie 2020, 03:18

We wrześniu powinienem zrobić pierwszy odlew więc zobaczymy jak wyjdzie. Myślę, że będzie Pan zadowolony :wink:

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183


Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron