Zbroja CyberTech Oixa

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Zbroja CyberTech Oixa

Postprzez Oix Fenn » 08 Kwi 2019, 23:02

Zbroja na Pyrkon. Nowa, niepowtarzalna, na poziomie merców i wyżej. Utrzymana w klimacie Cyberpunk, ledy, serwa, elektronika etc. Na razie mark1 jak wyjdzie dobrze to będzie ulepszana. Zarys pancerza: JAK ZWYKLE - odejście od szablonów. Zastosowanie legendarnego czerwonego kombinezonu, zamiast typowej kamizelki z mocowaniami na płyty stworzenie coś na wzór fartucha RTG na którym będą zamocowane płytki pancerza. Daaalej ... Płytki pancerza, tu polecę z podświetlanym rantem każdej płytki. Pod zwykłe PCV dam kawał pleksi a do niej pasek ledowy w kolorze niebieskim. Będzie fajnie wyglądać no i będzie zmienne natężenie światła puszczane z mikrokontrolera SIMS. Do tego kilka serwomechanizmów w karwaszach do "aktywowania" uzbrojenia w stylu Iron Mana. ALE TO JESZCZE NIE WSZYSTKO! Hełm, no tym razem poleciałem po bandzie, bo robię Mandalorian AR7. Wielka kobyła, już się muszę pochwalić, że będę miał NAJWIĘKSZY hełm w całym M'y :roll: choć na wielkości mi nie zależało, a na niepowtarzalnym unikatowym kształcie kubła, który już jest w trakcie szlifowania. To jedyny na razie w miarę zrobiony element zbroi. Czas drukudruku coś koło kilku dni xD był on podzielony na 10 części, z czego jedna drukowała się po kilka, kilkanaście godzin (rekord to 14 godzinnna część) trochę filamentu poszło, no ale cóż. Teraz lecą aktualnie karwasze, które w przeciwieństwie do hełmu zaprojektowałem sam. Lewy karwasz ma autorski mount pod telefon Huwaei Y6 2018. czyli pod mój telefon. W drugim będzie więcej elektroniki, przyciski sterujące, bateria, serwomotor, płytka SIMS etc. Zobaczymy jak to pójdzie na razie czarno to widzę ale teraz pewni tydzień strajków to porobi się co nieco :lol:

Image
(Fartuch będzie zrobiony na wzór jednej z moich ulubionych postaci z gier - dr Barisov z gry Singularity, może ktoś grał? ;D)

Image
(porównanko mojego AR7 - pośrodku - do hełmów Pre Vizsly i zwykłego death watha z TCW)

Image


Image
(Tu 11-godzinny element się drukuje na mojej Anet Am8).

Image
(Beka tu już nie miałem filamentu i musiałem się ratować jakimiś resztkami, stąd dwukolorowy wydruk xD)

Image
(Kolejna nic nie mówiąca część, ale ładnie wyszła to też zrobiłem jej foto).


Image
("Oix ty to masz dobrze, wciskasz przycisk na drukarce i samo się robi i nic nie musisz robić więcej" - e tam, osik prawda. Tu dla przykładu rozwalił się pasek zębaty, który musiałem na szybko i umiejętnie wymienić. Ale rozmowa o drukarkach 3D w cosplayu, modelarstwie i nieuzasadnionym hejcie na to to temat na inny post. Także stay frosty ;) )

Image
(Większość elementów, zostało posklejać wszystko).

Image
(I w tym momencie serce zabiło... bo okazało się, że hełm to wielka kobyła wielkości 30x30x30 cm. Dla przypomnienia standardowy Mando ma jakieś 22 w każdej osi).


Image


Image
(szpachlowankoooo. Jak ktoś zgadnie co to za szpachlówka to stawiam piwo na Pyrkonie)


Na razie to tyle, co ja mogę no. Karwasze się drukują, wszystko się robi. Najgorsze jest to, że najpewniej nie wyrobię się z żadną giwerą :C


BOŻE BYM ZAPOMNIAŁ

Image
Karwasze, mój własny autorski koncept lewy - mount na telefon, prawy - płytka sterująca, serwo, przyciski, bajery etc.


Image
Ostatnio edytowany przez Oix Fenn 21 Kwi 2019, 01:09, edytowano w sumie 2 razy
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Sh'ehn » 08 Kwi 2019, 23:21

Oix Fenn napisał(a):hełm, no tym razem poleciałem po bandzie bo robię Mandalorian AR7. Wielka kobyła, już się muszę pochwalić, że będę miał NAJWIĘKSZY hełm w całym M'y :roll: choć na wielkości mi nie zależało a na niepowtarzalnym unikatowym kształcie kubła, który już jest w trakcie szlifowania.

Z ciekawości - dużo taki hełm waży?

Oix Fenn napisał(a):(kolejna nic nie mówiąca część, ale ładnie wyszła to też zrobiłem jej foto)

Faktycznie ładna : ) (A zdradzisz cóż to jest)?

Oix Fenn napisał(a):("Oix ty to masz dobrze, wciskasz przycisk na drukarce i samo się robi i nic nie musisz robić więcej" - e tam osik prawda. Tu dla przykładu rozwalił się pasek zębaty który musiałem na szybko i umiejętnie wymienić. Ale rozmowa o drukarkach 3D w cosplayu, modelarstwie i nieuzasadnionym hejcie na to to temat na inny post. Także stay frosty ;) )

Jeśli to jakkolwiek poprawi Ci nastrój - jak dla mnie druk 3d wygląda na tak samo wymagającą, i godną podziwu technikę, jak każda inna.

Oix Fenn napisał(a):(i w tym momencie serce zabiło ... bo okazało się, że hełm to wielka kobyła wielkośći 30x30x30 cm. dla przypomienia standardwoy madno ma jakieś 22 w każdej osi)

Hm. W kwestii hełmów jestem laikiem - nie będzie problemów ze stabilnym osadzeniem go na głowie? (Masz już jakiś pomysł jak to zrobić)?

Oix Fenn napisał(a):(szpachlowankoooo. Jak ktoś zgadnie co to za szpachlówka, to stawiam piwo na Pyrkonie)

Yyy... Taka z granatowej puszki, firmy Dragon?

Oix Fenn napisał(a):Na razie to tyle co ja mogę no. Karwasze się drukują, wszystko się robi. Najgorsze jest to, że najpewniej nie wyrobię się z żadną giwerą :C

Powodzenia, zapowiada się tak, że kandosii! T
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Oix Fenn » 08 Kwi 2019, 23:32

Właśnie z wagą to aż sam jestem zaskoczony, leciutki jest, coś koło kilograma. Później zważę dokładniej.
Co do części, jeden z 6 elementów czerepu :p
No druk 3D w społeczności cosplayowej i modelarskiej zwykle jest uznawany jako '"pójście na łatwiznę" :p
Hełm osadzę najpewniej na takim stelażu, jak do kasków budowlanych, plus gąbka z castoramy, co się nią ktoś chwalił na M'y
Nope, ze szpachlą nie trafiłaś :D
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Sh'ehn » 08 Kwi 2019, 23:57

Oix Fenn napisał(a):plus gąbka z castoramy, co się nią ktoś chwalił na M'y


To chyba były wkładki cykliniarskie...
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Merel » 09 Kwi 2019, 02:11

Sh'ehn napisał(a):
To chyba były wkładki cykliniarskie...


Tak dokładnie to: Nakolanniki budowlane 19,99zł.

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Mahiyana » 12 Kwi 2019, 07:51

Chyba każdy kto miał styczność z drukiem 3D albo osobą, która miała z tym styczność ma świadomość, że to wcale nie jest takie hop siup i działa ^^
Tym bardziej robi wrażenie wydrukowanie tak dużego modelu (to, że był drukowany w częściach w sumie tylko dokłada wrażenia bo to przecież musi potem wszystko do siebie pasować ^^).

A jak hełm jest za duży to dokładamy jakiś powiększający egzoszkielet i wszystko będzie dobrze :D
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Oix Fenn » 13 Kwi 2019, 12:52

Up date: Praca wre w najlpesze. Pierw hełm: Po szpachlowaniu i szlifowaniu prezentuje się całkiem znośnie. Nałożyłem śliczny czerwony primer rodem wzięty z niemieckiej Panzerwaffe. W końcu to co używali niemieccy inżynierowie musi być dobre! :twisted:


Image
Tu jeszcze porównanie z moim porzednim hełmem ... prawdę mówiąc można włożyć jeden w drugi :p

Image
helmet po szlifowaniu wstępnym podkładowaniu czarnym primerem i ponownym szpachlowaniu

Image
i tu ten ślicznyyy czerwony podkładzik. Uwierzcie, że w rzeczywistości wygląda to trochę gorzej niż na zdjęciu xD czeka mnie jeszcze dużo pracy.

Image
Niemiecka Panthera w kolorze podkładu niemieckiego z okresu II WŚ. Podobieństwo uderzające xD

W hełmie czeka mnie ponowne szlifowanie i szpachlowanie i znów szlifowanie i znów podkład :c może wtedy bedzie się nadawał na malowanko. Kolory oczywiście klasycznie krwista czerwień i szary.

A teraz coś ciekawszego - karwasze albo jak ja to nazywam "GANULETY" projekcik wrzucony do drukareczki. Rachu ciachu 20 godzin drukowania i są. Pierwszy - Lewy w założeniu miał mieścić mój telefon a czemu ...

<Telezakupy Mando>
Czy zdarzyło ci się na konwencie, że chcaiłeś iść na prelekcję, konkurs bądź umówiłeś się z kimś na konkretną godzinę a twój zegarek jest zasłonięty przez karwasz a telefon schowany w ładownicy i zanim go wydobędziesz stracisz pół dnia? A może chciałeś kiedyś napisać SMSa bądź zadzwonić do kogoś będąc na konwencie w pełnej zbroi? Ten sam problem rozwiązaliśmy w Oix Labo jednym prostym rozwiązaniem ... introducing the flex tape, it even works underwater!

Image

Image

Z tym karwaszem nie musisz ograniczać się do pytania na każdym kroku "przepraszam która jest godzina" ani martwić się, że nie odbierzesz ważnego telefonu od Mandalora! Ponad to, możesz puszczać muzykę, dzwięki i wiele wiele innych! Dla przykładu ja będę non stop walić muzykę emotek z Fortnite'a aby denerwować wszystkich wokół :twisted:

<kuniec komedii>

Element działa sam jestem z tego dumny bo zawsze o tym marzyłem :p Na pewno będę łązić z włączonym zapętlonymi "cyber dzwiękami" co będzie w sumie podbijać efekt "cyberpunku" Ale chyba najbardziej chodziło o tą godzinę i wysyłanie wiadomośći. telefon jest montowany od drugiej strony na dwie nakładki ze śrubami ... też drukowanymi w 3D bo czemu nie xD Co o tym pomyśle na karwasz myślicie?

Prawy karwasz to zupełnie inna historia. Tu zaplanowałem mieć mikrokonroler SIMS i przyciski do sterowania elektroniką w zbroi. Głównie Ledy i jedno serwo.
Zainspirowany sceną w filmie "Iron Man" postanowiłem zrboić sobie taką wysuwaną wyrzutnie rakiet

Image
Fajne cacko, może kiedyś będę równie przystojny i bogaty i uzdolniony jak Tony Stark <3

i żeby była aktywowana przez guzik na panelu w karwaszu, dodatkowo z podświetleniem bo czm nie.

Dalej, podświetlenie płytek pancerza: postanowiłem, że pancerz będzie z drugiej strony podświetlany na niebiesko. Efekt poświaty takiej chciałbym uzyskać wiecie o czym mówię. No to zasilanko i sterowanko leci z karwasza. Ale mi wciąż było mało. Więc wrzuciłem jeszcze kilka ledów i mój ukochany "skaner" laserowy w postaci światełka z poziomicy laserowej działającej na 3 V. Wszytko polutowałem pod odpowiednie piny i wykonałem progam do wgrania pod płytkę sterującą. Z płytki mam wyprowadzenia do serwa, do 12 V taśmy led (podświetlenie płytek na niebiesko) i 3,3 na "skaner" i diody w karwaszu. W następnym projekcie oprę wszytsko na Arduino ale SIMS jest dla mnie prostszy w programowaniu. Di ent.
Image
płytekcza z przewodzikami.

Image
Tu widok od boku, na to przyjdzie jeszcze płytka "elewacyjna" aby ładnie zasłonić przewody zostawiający tylko przyciski i diody. Gdy wy to czytacie ja wlaśnie to pewnie projektuje xD Takie złote po lewej to laser poziomicy. To jest tryb offline bez zasilania ...

Image
a tu zasilanie włączone oraz wyrzutnia. Dioda zielona sygnalizuje załączenie płytki. Pomarańczowa natomiast zasilanie lasera. DUŻY czarny przycisk aktywuje wyrzutnie gdy jest wciśnięty. Gdy go puszczę wyrzutnia się chowa ... ot taki progam sobie wymyślilem.

Image
Rakietka troche maluśka no ale tyle miejsca miałem xd w następnych wersjach będzie większa :p
Image
A tu skaner. Widać go do metra w średnio oświetlonym pomieszczeniu, taki bajer raczej.

No, to tyle z update. Pyrkon coraz bliżej i już wchodzę w tryb "NIE ŚPIE BO PYRKON"

[T] Stay Frosty
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Dhadral » 13 Kwi 2019, 18:24

Ja mam inne pytanie związane z karwaszami i kubełkami, a mianowicie czy masz w planach bardziej "masową" produkcję? Lub na zamówienie?
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Oix Fenn » 13 Kwi 2019, 19:40

Ja mam inne pytanie związane z karwaszami i kubełkami, a mianowicie czy masz w planach bardziej "masową" produkcję? Lub na zamówienie?


Raczej tak, aczkolwiek ze znalezieniem klientów ciężko w tej branży, zwłaszcza w Polsce. A ciooo?
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Dhadral » 13 Kwi 2019, 22:43

Cóż, jest całe M'Y XD Ja na ten przykład byłabym zainteresowana, w jakiejś niezbyt dalekiej przyszłości. :D
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Merel » 13 Kwi 2019, 23:24

Ja też. Oczywiście moje zainteresowanie jest zależne od ceny ;)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Dhadral » 14 Kwi 2019, 00:05

Moje nie, choć i tak wolę wiedzieć jak widzisz cenę takowych obiektów, gdyż muszę wiedzieć ile czasu mi potrzeba by na nie sobie uskładać.
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Oix Fenn » 14 Kwi 2019, 13:55

Generalnie druk 3D nie jest tani, projektowanie też nie. Ogółem drukarze biorą od 10 do 20 zł za godzinę druku i od 50 do kilkuset zł za sam projekt :p Jest jednak wiele projektów 3D w internecie na stronach takich jak Thingiverse albo Yeggi gdzie można pozyskać darmowe modele gotowe do druku. Gorzej jak chcecie coś spersonalizowanego tak jak na przykład u mnie te karwasze. Co do cen to przykładowo za surowy wydruk karwaszy z modelu z internetu wziąłbym od 150 do 200 zł

Image
czyli dla was specjalnie 2 razy mniej niż normalnie biorą na takim Etsy.
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Merel » 14 Kwi 2019, 22:46

No i to jest normalna cena :)

Tak z ciekawości póki co, ile za te karwasze?

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Dhadral » 16 Kwi 2019, 00:32

Uczciwa cena. :like Mnie na razie interesowałby taki jak ten twój z miejscem na telefon. To naprawdę dobry pomysł.
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Mahiyana » 16 Kwi 2019, 18:19

Jakby się jeszcze gdzieś powerbanka dało przemycić to byłoby perfekcyjnie ;)
(tak tylko zarzucam pomysłem znając możliwośći aktualnych baterii w smartfonach ^^)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Ratbor Vit » 16 Kwi 2019, 23:11

Przydałoby się też zamontować jakiś pisak telefoniczny, bo niektórym może być ciężko w rękawicach dobrze pisać czy w ogóle telefonu używać
"Who decides what's impossible?"
Apparently, the voice of people - the picture can be found in the link below
https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... nknown.png
Ratbor Vit
a.k.a. Ratbor Vit
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'kebmeshgidal (Twierdza Syrenki)
Miejscowość: Warszawa
Posty: 69

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Merel » 16 Kwi 2019, 23:13


Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Ratbor Vit » 16 Kwi 2019, 23:20

Chodziło mi raczej o taki konkretnie do telefonu - kiedyś widziałem jeden z zamontowanym rysikiem w obudowie (jak wykałaczka w scyzoryku)

A długopisem z końcówką do telefonu mnie nie zaskoczyłeś, sam mam taki tylko z dodatkami (taki jak na zdjęciu tylko kolor inny)

Image


Edit - no i wiesz, jakiś taki bardziej na stałe, ze swoim miejscem w samym karwaszu, żeby podczas bitwy nie wypadł
"Who decides what's impossible?"
Apparently, the voice of people - the picture can be found in the link below
https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... nknown.png
Ratbor Vit
a.k.a. Ratbor Vit
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'kebmeshgidal (Twierdza Syrenki)
Miejscowość: Warszawa
Posty: 69

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Mahiyana » 16 Kwi 2019, 23:59

Potwierdzam, widziałam na żywo :)

Ale dobre rękawice też mogłyby rozwiązać problem ^^
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Merel » 17 Kwi 2019, 01:28

Są rękawiczki gdzie na opuszkach masz takie coś z takim czymś do takiego czegoś i to sprawia, że możesz w niej "dotykać" ekranu :wink:

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Oix Fenn » 17 Kwi 2019, 02:09

Są rękawiczki gdzie na opuszkach masz takie coś z takim czymś do takiego czegoś i to sprawia, że możesz w niej "dotykać" ekranu :wink:


ooo dokładnie to będę mieć. Znaczy rękawiczki z doczepionym takim fragmentem materiału przewodzącego. Co do karwaszy no to jeśli jest tylu chętnych to raczej myślałbym nad projektem karwasza na każdy rodzaj telefonu. Mount uniwersalny na jakieś zaczepy jak w selfie stickach.

Jakieś ewentualne rysiki, wykałaczki czy inne niezbędne na polu bitwy przedmioty też można "ukryć" w karwaszu. Projektowanie w 3D sprawia że możesz zrobić cokolwiek zapragniesz a ograniczają cię tylko umiejętności i wena twórcza xDD

akby się jeszcze gdzieś powerbanka dało przemycić to byłoby perfekcyjnie ;)


Mah, mój drugi karwasz ma przemyconą baterię 12V 1000 mAh, więc umieszczenie powerbanka, też nie jest najmniejszym problemem. Ba nawet kilku powerbanków!

Co do ofert kupna, sprzedaży - obecny projekt karwaszy jest dość spersonalizowany do mnie xD mount na telefon jest tylko dla Huwaei Y6 2018 a drugi natomiast ma miejsce na serwo 9g i płytkę mikrokontrolera SIMS (której nie można kupić w necie, jest ona "rozdawana" zawodnikom startującym w walkach robotó minisumo na UTP w Bydgoszczy :p aczkolwiek ja znalałem dla niej inne zastosowanie.) Jak już jednak wspomniałem - jest popyt jest podaż, mogę wykonać projekcik uniwersalnych karwaszy do mocowania telefonu dowolnego producenta oraz jakiejś grupy power banków. Tu cena będzie wynosić 200 zł za surowy wydruk, który wystarczy mniej więcej poszpachlować wyszlifować i pomalować. No chyba że chcecie full zestaw łącznie z elektroniką xD

BTW. Jeśli na prawdę było by dużo chętnych. To można by nawet zrobić jakiś "Mandayaim'owy" wzór takiego karwasza i co powinien taki zawierać prócz mountu na telefon i powerbanka... Może jakieś LEDy, miejsce na popularną płytkę mikrokontrolera Arudino (Micro, Nano, Uno nie wejdzie bo za duża kroova xD)

No cenowo to jak wspomniałem od 200 złociszy polskich dla braci z M'y xD (T) [T] :owl
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Merel » 17 Kwi 2019, 07:28

Co do elektroniki to wystarczy dla części ludzi (np. Mnie) lista zakupów i ewentualny schemat "jak to zmontować"

Majster, myślałeś może o zestawie modułacji głosu w hełmie?

Mandalorian Mercs mają diy na jutubie i takie coś kiedyś znalazłem
https://youtu.be/2P1GnsFxdLI

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Oix Fenn » 17 Kwi 2019, 11:59

Majster, myślałeś może o zestawie modułacji głosu w hełmie?


Najprostrzy modulator głosu to krótkofalowka wbudowana w hełm. Nadajnik przy ustach odbiornik gdzieś na hełmie xD
Co do filmiku, jeśli komponenty są dostępne w Polsce no to żaden dla mnie problem złożyć coś takiego. Masz filmik może jak to działa? W sensie jak moduluje ten głos.
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Merel » 17 Kwi 2019, 15:31

Ni chociazby w 36 minucie masz jak działa. Z rego co patrzyłem to są dostępne w sklepach elektronicznych. Krotkofalówka mówisz? Moze brzydko, ale zapytam:
Masz schemat albo wytłumaczysz jak to zrobic? :)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Dhadral » 17 Kwi 2019, 20:45

OIX nie mogę się doczekać aż Cię obczaimy w tej zbroi na Pyrkonie. Up-greade taki, że normalnie klękajcie narody.
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Oix Fenn » 18 Kwi 2019, 00:17

Krotkofalówka mówisz? Moze brzydko, ale zapytam:
Masz schemat albo wytłumaczysz jak to zrobic? :)


Po przesłuchaniu stwierdzam, że brzmi to tak samo jak krótkofalówka xD
kupujesz zestaw za 30 zł zabawkowych krótkofalówek. Rozbierasz je wrzucasz do hełmu. Jedna działać będzie jak odbiornik druga jak nadajnik. Aby uniknąć sprzężenia zwrotnego "nadajnikową" krótkofalówkę montujesz w środku hełmu a głośniki "odbiornikowej" wywalasz na zewnątrz. I viola masz swój własny modulator :mrgreen:
Jak będę miał zbędne 3 dyszki to zrobię coś takiego. Na razie i tak wydałem za dużo na pancerz a wygląda na to, że jeszcze trochę wydam :p :?

OIX nie mogę się doczekać aż Cię obczaimy w tej zbroi na Pyrkonie. Up-greade taki, że normalnie klękajcie narody.


Wziąłem sobie za cel aby mieć śliczniutką zbroję by mercom gęby poopadały. Mój mokry Mandaloriański sen to taki, w którym podchodzi do mnie jakiś tam ważny typek od 501 albo merców i zapytawszy się czy chce do nich przejść mówię "Nie, Tu Manda'yaim jest moim domem, nie zdradzę swoich jak zrobili to inni" <3 <3 <3


Image
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Oix Fenn » 18 Kwi 2019, 04:47

Image

W sumie fajnie to wyszło. Aczkolwiek w paru miejsach jest popelina. To całościowo jest luxik. Brudzing będzie no ale to stay frosty.
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Mahiyana » 18 Kwi 2019, 07:46

Wziąłem sobie za cel aby mieć śliczniutką zbroję by mercom gęby poopadały. Mój mokry Mandaloriański sen to taki, w którym podchodzi do mnie jakiś tam ważny typek od 501 albo merców i zapytawszy się czy chce do nich przejść mówię "Nie, Tu Manda'yaim jest moim domem, nie zdradzę swoich jak zrobili to inni" <3 <3 <3


:mytho
(ale jakby co to pamiętaj, że masz wolność wyboru i możesz się udzielać gdzie tylko masz ochotę (bo my tego nikomu nie zakazujemy w przeciwieństwie do niektórych) ;) )

A hełmik super, też nie mogę się doczekać żeby zobaczyć na żywo :)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Merel » 18 Kwi 2019, 15:24

To czekam z niecierpliwością na pokaz z krótkofalowką :)

Co będzie w tych otworach w hełmie?

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Behot » 18 Kwi 2019, 23:21

Ej, ale przecież da się być jednocześnie członkiem Merców i w M'Y.
Dlaczego od razu "zdrada"?
Nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli
Behot
a.k.a. Atin
Mando'ad
Miejscowość: Radom
Posty: 240

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Merel » 19 Kwi 2019, 04:18

Musiałbyś wiedzieć, że część osób które dostały angaż w mercsach wyrzekły się M'Y dla samej zasady. Dlatego niektórzy (tak ja też) twierdzą tak, a nie inaczej. Mercsowie twierdzą, że przypisujemy sobie ich zasługi i wrzucamy ich zdjęcia bo są na nich osoby które należą do mercsów. Mimo tego, że te zdjęcia i zasługi tych ludzi są z czasów gdzie o mercsach tylko marzyli.

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Araxuss » 19 Kwi 2019, 10:03

Wziąłem sobie za cel aby mieć śliczniutką zbroję by mercom gęby poopadały. Mój mokry Mandaloriański sen to taki, w którym podchodzi do mnie jakiś tam ważny typek od 501 albo merców i zapytawszy się czy chce do nich przejść mówię "Nie, Tu Manda'yaim jest moim domem, nie zdradzę swoich jak zrobili to inni" <3 <3 <3


Generalnie mamy w mmcc pewne standardy i crl którego trzeba przestrzegać. A z kolei 501 nie jest zainteresowany customami. Także no worries. Tak się nie stanie. Marzenia pozostaną jak na razie właśnie w sferze marzeń. :wink:
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Mahiyana » 19 Kwi 2019, 14:01

Dziękujemy za twojego posta :)
Zawsze miło jak nas odwiedzasz i służysz swoimi radami :mytho
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Oix 2077 mk.1

Postprzez Merel » 20 Kwi 2019, 01:19

Nie no, muszę przyznać, że riposta dobra. Zamurowało mnie na chwilę :D
Feedback to miła rzecz, ale następnym razem proszę, napisz PW zamiast offtopować. Temat jest o zbrojach, a nie o mandaloriańskiej dyplomacji - i tego się trzymajmy : )
- VIII

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Następna

Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron