Zbroja Ratbora

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Zbroja Ratbora

Postprzez Ratbor Vit » 04 Lis 2018, 22:24

Swoją zbroję "ukończyłem" niecały rok temu, zimą, i od tamtej pory jej nie ruszałem (no, może jakaś kosmetyka czy doklejenie mocniej rzepów). Wiem jednak, że sporo mi brakuje: kombinezon zamiast koszulka+spodnie, zrobić coś z wiązanymi butami, ogarnąć jakiś sensowny pasek, wyrównać brzegi płyt, dorobić naramienniki... Od tego szukania problemów głowa mnie już kilka razy rozbolała, więc zostawiałem temat na przysłowiowe "jutro"... Oto jestem dzisiaj i jedyną rzeczą która się zmienia, jest makijaż! I zdaję sobie sprawę, że Mando z zasady powinien mieć hełm, ale jakoś mnie nie ciągnie do ograniczonego pola widzenia podczas walk na miecze 1vs20dzieciaków (wcale nie tłumaczę tak tego, że nie mam czasu zabrać się za robienie kubła. Wcale)

Lepsze zdjęcie mnie, ale w niepełnej zbroi
Image

Słabsze zdjęcie mnie, ale zbroja cała przynajmniej
Image

W swej mądrości zacząłem pisać to tuż przed wyjściem, więc lecę i może dokończę kiedyś (albo, co byłoby lepsze, odpowiem na wasze uwagi, rady czy sarkastyczne komentarze)
"Who decides what's impossible?"
Apparently, the voice of people - the picture can be found in the link below
https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... nknown.png
Ratbor Vit
a.k.a. Ratbor Vit
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'kebmeshgidal (Twierdza Syrenki)
Miejscowość: Warszawa
Posty: 69

Re: Zbroja Ratbora

Postprzez Arakh Ha'an » 05 Lis 2018, 01:55

Sarkać nie będziem, co najwyżej się troszkie pozrzędzi... ;)

IMO - płyty odrobinę za duże (za małe odstępy między płytami, powinny być nieco większe). Zmniejszenia na pewno wymaga płyta obojczyka, która wygląda na bardzo za szeroką.

Górna krawędź najajnika winna być zamaskowana (pasem, szarfą, linopasem lub innym softem).

Bucikom przydałoby się bardzo zamaskowanie sznurówek - albo poprzez owinięcie ich czymś (np. czarnymi bandażami/szmatami), lub lepiej - poprzez noszenie ochraniaczy na buty, np. skórzanych armii szwajcarskiej (w internecie można kupić parę za 20 zł).

Płyt na nogach za bardzo nie widzę, ale kolana chyba za bardzo odstają. Przydałoby się też dogiąć nieco płytki wierzchów dłoni. Paliczki wyglądają fajnie :)

Hełm się przyda, no i obowiązkowo karwasze (ew. owijki zamiast nich, ale lepiej karwasze).

Z bycia przemądrzałym to na razie tyle :P
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Zbroja Ratbora

Postprzez Dhadral » 10 Lis 2018, 23:08

Zgadzam się z przedmówcą.
Płyta obojczyka jest dużo za duża i wymaga zmniejszenia. Płyta brzuszna nieco odstaje po bokach i na dole, ale szeroki pas to zamaskuje.
Fajan broń i świetne rękawiczki, klasyczna i zawsze dobra kolorystyka. :like
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Zbroja Ratbora

Postprzez Ratbor Vit » 12 Lis 2018, 14:45

Hmm... Czyli wypadałoby znowu przysiąść z opalarką i czymś do cięcia (tym razem nie nożem kuchennym), do tego znaleźć jakiś kolorystycznie pasujący materiał i się nim owinąć, zakrywając górną krawędź jajochronu i dolną płyty brzusznej...

Nagolenniki teoretycznie mam zrobione, ale są nierówne i będą wymagały ponownego ukształtowania, więc muszę znaleźć na to czas, ale może uda się skończyć zimą.

Co do karwaszy - mam jeden, na prawą rękę. Zamierzam go jednak przerobić, ponieważ jest źle zrobiony oraz zbyt... prosty, przez co łatwo można go, że się tak wyrażę, rozłożyć na części podczas używania. Gdzieś mam też przygotowany drugi, ale - jak z nagolennikami - jest nieobrobiony i nierówny

Same płyty na nogach wydają mi się jednym z niewielu dobrze dopasowanych elementów, więc raczej je zostawię w spokoju. Nakolanniki... jak tak patrzę, to rzeczywiście powinny być bardziej wygięte w płaszczyźnie góra-dół, a nie tylko z lewej i prawej

Te ochraniacze na nogi to może nawet sobie kupię, byłyby idealnie pod (ewentualne) nagolenniki

A te płytki na wierzchach dłoni - wie ktoś może, jak wygiąć metalowe płytki, które można znaleźć w listach od urzędów?

Hełm na pewno kiedyś zrobię, ale teraz myślę raczej o pozostaniu przy samym malowaniu, względnie jakiejś masce (łatwej do zdejmowania i zakładania, wygodnej, nie blokującej widoczności aż tak itp.)


Za wszelkie rady i uwagi będę wdzięczny! :mytho
"Who decides what's impossible?"
Apparently, the voice of people - the picture can be found in the link below
https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... nknown.png
Ratbor Vit
a.k.a. Ratbor Vit
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'kebmeshgidal (Twierdza Syrenki)
Miejscowość: Warszawa
Posty: 69

Re: Zbroja Ratbora

Postprzez Tarra Strayver » 14 Lis 2018, 19:29

Szczerze? Nie obraź się, ale w tym momencie nie wiele ma ten strój wspólnego ze zbroją mandaloriańską, czy wogóle ze star wars. Wiem że mamy tu raczej niewysokie standardy, ale hełm, gauntlety (czyli osłony na nadgarstki), pas i nakolanniki to jest absolutne minimum, żeby ten strój można było nazwać mandaloriańską zbroją. Oprócz tego sznurówki są niedopuszczalne w star wars. No a płyty które posiadasz wymagają niestety wymiany. Można było by spróbować je uratować, ale chyba łatwiej będzie zrobić nowe. z plusów to moę powiedizeć, że karabin nie jest zły. Kombinezon też chyba ujdzie. Ogólnie sporo pracy przed tobą.
Tarra Strayver
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 62

Re: Zbroja Ratbora

Postprzez Mahiyana » 15 Lis 2018, 00:35

Ale jak na start całkiem nieźle ;)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Ratbora

Postprzez Ratbor Vit » 28 Paź 2019, 00:13

Dawno nic nie pisałem, nic nie poprawiłem przez ten okres i źle mi z tym, ale muszę się zapytać o kolejną rzecz (pytałem już na Wire, ale tutaj mi to nigdzie nie zniknie i będzie ogólnie łatwiej niż w środku rozmowy)

Czy taki kask byłby dobry na zrobienie z niego "bazy" do hełmu? Jeżeli tak, to co powinienem z nim zrobić? Wiem o zaszpachlowaniu wentyli, ale poza tym nieszczególnie - np czy i jak resztę zrobić z PCV czy może raczej postawić na coś innego? Każda wiadomość będzie przydatna, vode!







"Who decides what's impossible?"
Apparently, the voice of people - the picture can be found in the link below
https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... nknown.png
Ratbor Vit
a.k.a. Ratbor Vit
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'kebmeshgidal (Twierdza Syrenki)
Miejscowość: Warszawa
Posty: 69

Re: Zbroja Ratbora

Postprzez Arakh Ha'an » 28 Paź 2019, 02:52

Kopuła kasku (bez mocowań pasków bocznych) powinna się nadać; oprócz zaszpachlowania otworów trzeba doświadczalnie sprawdzić, czy nie jest zbyt wysoka, by nie zniekształcić proporcji hełmu - przed sklejeniem wszystkiego po prostu porównywać złożone części ze zdjęciami gotowych hełmów (no, chyba, że ktoś ma nietypową głowę).
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Zbroja Ratbora

Postprzez Ratbor Vit » 28 Paź 2019, 12:28

Moja głowa jest raczej typowa, więc porównanie do gotowych hełmów powinno wystarczyć

Ma ktoś może jakiś dobry szablon, żebym mógł ogarnąć poprawny sposób budowy hełmu?
"Who decides what's impossible?"
Apparently, the voice of people - the picture can be found in the link below
https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... nknown.png
Ratbor Vit
a.k.a. Ratbor Vit
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'kebmeshgidal (Twierdza Syrenki)
Miejscowość: Warszawa
Posty: 69

Re: Zbroja Ratbora

Postprzez Merel » 28 Paź 2019, 20:09

https://www.thedentedhelmet.com/forums/ ... ates.3721/

Na dole strony masz

http://mandalorianmercs.org/get-involve ... templates/

Tu masz do kubka pancerza i innych gadżetów.

Nie dziękuj, nie banuj :D

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Ratbora

Postprzez Mahiyana » 10 Lis 2019, 13:28

I jak dalsze losy hełmu? (T)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037


Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron