Zbroja Gajowego

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Zbroja Gajowego

Postprzez Gajowy » 19 Kwi 2010, 15:36

Aaagh.... No w końcu przydało by się wziąć za stworzenie tej zbroi, do której zabieram się chyba od roku. Opierać się będę na wypróbowanej koncepcji czyli płyty PCV. Jako kombinezon planuję wykorzystać jeden z kombinezonów lotniczych, kiedy tylko przyjadę do domu to postaram się zrobić zdjęcia.
Dużo problemu sprawia mi zdecydowanie się na kolorystykę, choć chyba najbardziej przekonany jestem do wizji umieszczonej na rysunku poniżej. Charakterystycznym elementem na tym obrazku jest uprząż, którą chciałbym w jakiś sposób dodać do beskar`gamu. Jednak czy będzie to oryginalna, w pełni funkcjonalna uprząż, czy tylko atrapa okaże się zapewne dopiero w końcowej fazie produkcji. Kolejnym elementem zaznaczonym poniżej jest, cytując Yuriego, mapa huncwotow nad lewym kolanem, czyli mapnik. Z tym nie ma większego problemu gdyż taki bajer jest już w moim kombinezonie.
W przeciwieństwie do wizji poniżej zamierzam raczej użyć wysokich butów, tzw. "desantów".

I chyba tylko tyle mogę powiedzieć na tę chwilę...

Image
It is good to restore the natural order of things after a period of such disarray, don't you agree?
I już my - weterani tylko / Nie pojmujący co się dzieje...
Gajowy
a.k.a. Kurs`ika
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Łódź / Toruń / Piotrków Trybunalski /
Posty: 1459

Re: Zbroja Gajowego

Postprzez Gajowy » 23 Kwi 2010, 13:54

Mam pytanko: Czy dość widoczne i liczne suwaki, zwane inaczej zamkami błyskawicznymi nie kolidują w jakiś sposób z kanonem SW? :D
It is good to restore the natural order of things after a period of such disarray, don't you agree?
I już my - weterani tylko / Nie pojmujący co się dzieje...
Gajowy
a.k.a. Kurs`ika
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Łódź / Toruń / Piotrków Trybunalski /
Posty: 1459

Re: Zbroja Gajowego

Postprzez Heavy Metal Mando » 23 Kwi 2010, 14:26

Też mnie to zastanawia, jako, że w moim kombinezonie na kołnierzu jest widoczny zamek. Wydaje mi się jednak, że zamki w ogólnym wrażeniu wizualnym jakoś specjalnie nie będą przeszkadzały.
Image
Heavy Metal Mando
a.k.a. Taab
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'vorpangal
Miejscowość: Pleszew/Togoria
Posty: 397

Re: Zbroja Gajowego

Postprzez Immo » 23 Kwi 2010, 22:20

20 minuta i 30 sekunda Imperium Kontratakuje.
I Wy się uważacie za Fanów? :(
Image Image
Nie jest łatwo być chodzącym arsenałem. O nie. Ale przynajmniej nawet silny wiatr cię nie porwie...
----Ushan Hoss----
Immo
a.k.a. Cheka`gam
Były członek, "Mandalor Założyciel"
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Katowice
Posty: 769

Re: Zbroja Gajowego

Postprzez Mini » 23 Kwi 2010, 23:29

Czy na załączonym obrazku widać mando linę?
Mandaloriański rycerz z Cydonii
Mini
a.k.a. Ladon Radim
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'vorpangal
Miejscowość: Poznań
Posty: 190

Re: Zbroja Gajowego

Postprzez Heavy Metal Mando » 23 Kwi 2010, 23:32

Chyba Mandolinę, tej.

Immo - Czuję się przy Tobie taki mały
Image
Heavy Metal Mando
a.k.a. Taab
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'vorpangal
Miejscowość: Pleszew/Togoria
Posty: 397

Re: Zbroja Gajowego

Postprzez Gajowy » 30 Cze 2011, 19:09

Coś się kroi...

It is good to restore the natural order of things after a period of such disarray, don't you agree?
I już my - weterani tylko / Nie pojmujący co się dzieje...
Gajowy
a.k.a. Kurs`ika
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Łódź / Toruń / Piotrków Trybunalski /
Posty: 1459

Re: Zbroja Gajowego

Postprzez Radok » 30 Cze 2011, 19:35

Nie no klasa :D Widzę, że się bardzo ładnie kroi. Widzę 5 mm spienione PCV. Fajnie wygląda, czekam na kolejne zdjęcia.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Gajowego

Postprzez Clark » 30 Cze 2011, 22:42

Wygląda świetnie, aż mi głupio że ja nie na tym etapie :D
Image
Clark
a.k.a. Shinet`kal
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Katowice
Posty: 212

Re: Zbroja Gajowego

Postprzez Radok » 30 Cze 2011, 23:38

Gajowy -> Pytanie, jak Ci się to Vod kroiło, bo jak myślę o wykrawaniu małych elementów z hełmu w takim materiale to aż chory jestem (te cholerne zaokrąglenia mnie osobiście dobijają). A u Ciebie widzę równiutko jak od linijki. Masz jakiś dobry sposób, ewentualnie pomysł, którym byś mógł się podzielić z nami?
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Gajowego

Postprzez Gajowy » 01 Lip 2011, 17:45

Udesii Clark, to samiuśki początek, jeszcze wszystko przede mną. No chyba że faktycznie najtrudniej jest zacząć.

Dokładnie - jest to spienione PCV, 6mm. Kroi się dość przyjemnie, materiał nie jest jakoś specjalnie trudny, choć faktycznie przy zaokrągleniach może być ciężej. Niestety nie mam żadnego rewelacyjnego sposobu, jedyną radą może być chyba to że staram się wycinać dokładnie (= pooooowoli), przecinając całość np. nie na dwa razy, ale choćby na 5. Nie daj się jednak zwieść, wcale nie jest tak równiutko, jakbym chciał. Wystarczy jednak trochę papieru ściernego i będzie okay, ale na to muszę poczekać kilka dni, jak pojadę do domciu na wakacje - wtedy zacznie się robota;)
It is good to restore the natural order of things after a period of such disarray, don't you agree?
I już my - weterani tylko / Nie pojmujący co się dzieje...
Gajowy
a.k.a. Kurs`ika
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Łódź / Toruń / Piotrków Trybunalski /
Posty: 1459

Re: Zbroja Gajowego

Postprzez Radok » 01 Lip 2011, 17:59

Cóż tak jak podejrzewałem, żmudna dłubanina. Wiem, sam w obecnej chwili walczę z sobą by zabrać się za elementy hełmu.
Ale jak się chce mieć efekt, nie można się spieszyć.
Bardzo ładnie Ci to wychodzi. Tak trzymaj i czekam na kolejne zdjęcia :)
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Gajowego

Postprzez X-Yuri » 11 Sty 2012, 09:39

Hmm, elementy pancerza są ok, ale Kombinezon to masz co najmniej... słabo widoczny.

Przynajmniej taki był na SF^

Ciekawostkowo, przez moje ręce przeszły (no, ten Gajowego tylko trzymałem chwilkę ; p) już trzy naramienniki podpisane przez Jeremyego ; p Ktoś miał okazję obmacywać podobną ilość mandoi-zbrojoweo-stuffu z podpisem tego wspaniałego człowieka ? ; d
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Zbroja Gajowego

Postprzez Gajowy » 11 Sty 2012, 22:11

Przypominam że ponosicie z Radokiem i KatharSiSem współodpowiedzialność za mój występ na SF, wszak to Wy namówiliście mnie bym to założył:D

Mam TU zdjęcie w ciut za dużym kombinezonie, niestety w słabej jakości. Mało mam jednak możliwości by zrobić lepsze, bowiem mój beskar`gam jest rozsiany po Ojczyźnie. Ogólnie to nie jestem dumny z tej konstrukcji i kombinuję nad tym by ją udoskonalić, bądź zrobić na nowo - patrząc z podziwem na dążenie do perfekcji w wykonaniu Arakyela, czy Radoka. Póki co brakuje czasu, jednak z drugiej strony dzięki temu zarabiam jakieś grosze, może wystarczy i na pancerz:P Fajno było by do Pyrkonu... Tak, do TEGOROCZNEGO Pyrkonu się wyrobić.
It is good to restore the natural order of things after a period of such disarray, don't you agree?
I już my - weterani tylko / Nie pojmujący co się dzieje...
Gajowy
a.k.a. Kurs`ika
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Łódź / Toruń / Piotrków Trybunalski /
Posty: 1459

Re: Zbroja Gajowego

Postprzez Radok » 11 Sty 2012, 23:15

Fakt, pamiętam kropelkę i działania "jakoś-się-będzie-trzymać."

A tak po prawdzie, to całkiem niezła robota. Nie śpiesz się, przemyśl dokładnie co chcesz zrobić, zrób wolno, a dokładnie. To nie wyścigi.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Gajowego

Postprzez Arakyel » 12 Sty 2012, 10:17

Na zdjęciu zbroja wygląda niezłe i na dobrze dopasowaną.
Image
Arakyel
a.k.a. NETRA' VERD
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: SYRENA
Miejscowość: Warszawa
Posty: 501

Re: Zbroja Gajowego

Postprzez Araxuss » 13 Sty 2012, 02:08

Wygląda bardzo przekonująco, jedyne co odrobinę razi to ustawienie naramienników (są za nisko) ale co ja tu się będę wypowiadał skoro moje naramienniki wygląda jak wyglądają.
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Zbroja Gajowego

Postprzez Gajowy » 03 Wrz 2012, 23:28

Ramikadyc, tak? :D

Zeszlifowałem płyty, z zamiarem lekkiego poprawienia malowania, a przy okazji ich wyrównania. Jutro kleję i maluję kubeł. Pozostaje jeszcze przeszyć zamek w kamizelce, i podoklejać wszędzie rzepy. Kusza również wymaga drobnej renowacji, mam nadzieję że będzie to ostatni jej występ w wersji 1.0, po SF, zamknięciu dachu rozdzialni w robocie i przeprowadzce zamierzam znacznie ją zmodyfikować, idąc za radą Arakyela sprzed bez mała 2 lat.
Gauntlety sobie na razie odpuszczam, obawiam się że z robienia ich na szybko nic dobrego wyjść nie może. Zamiast tego zamierzam wykorzystać sprawdzone już bandarze - wzorem Tuskenów, Dengara, Starkillera, czy Quinlana Vosa (którego do tej pory nie potrafię wypatrzeć w Mrocznym Widmie). Planuję jednak przefarbować je pod kolor płyt pancerza, lub kamizelki.
It is good to restore the natural order of things after a period of such disarray, don't you agree?
I już my - weterani tylko / Nie pojmujący co się dzieje...
Gajowy
a.k.a. Kurs`ika
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Łódź / Toruń / Piotrków Trybunalski /
Posty: 1459

Re: Zbroja Gajowego

Postprzez Delta13 » 03 Wrz 2012, 23:58

Dobry plan nie spieszyć się ja też bym tak chciał... No życzę powodzenia w pracy a Vos siedzi przy stoliku jako tło przepychanki Jar Jara i Sebulby.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Zbroja Gajowego

Postprzez Radok » 04 Wrz 2012, 01:45

Działaj Gajowy, bo mało czasu zostało :D

A tak w sprawie Ep 1:
http://www.youtube.com/watch?v=Khz7_fIVP9A
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Gajowego

Postprzez Qiratus » 04 Wrz 2012, 15:59

O kurcze kto by się spodziewał Quinlan Vos o ja cie nie moge pierwszy raz go tam na oczy widze :D , a tyle razy się oglądało Ep 1.
Buy'ce gal, buy'ce tal.
Vebor'ade ures aliit.
Mhi draar baat'i meg'parjii se.
Kote lo shebs'ul narit.
Qiratus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Choroszcz
Posty: 160

Re: Zbroja Gajowego

Postprzez Gajowy » 05 Paź 2013, 18:42

Padła data StarForce'a - każdy rychtuje zbroję. Jako że chciałbym poświęcić mojemu beskar'gamowi trochę uwagi, chętnie zbiorę Wasze pomysły co powinienem w nim poprawić. Choć najbardziej cenna jest opinia zbrojmistrzów z PeKaeSu,z ich sążnistymi postami pełnymi fachowych terminów - niestety jednak, nie mam możliwości w tym momencie zrobić odpowiednich zdjęć.
It is good to restore the natural order of things after a period of such disarray, don't you agree?
I już my - weterani tylko / Nie pojmujący co się dzieje...
Gajowy
a.k.a. Kurs`ika
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Łódź / Toruń / Piotrków Trybunalski /
Posty: 1459

Re: Zbroja Gajowego

Postprzez Delta13 » 05 Paź 2013, 20:14

Zerknąłem na fotki z Pyrkonu, wiem że nie są najaktualniejsze no ale za wiele chyba nie zmieniłeś.
Jeśli chodzi o elementy konieczne do poprawienia to buty. Przede wszystkim ukrycie sznurówek, ale piaskowy kolor jakoś nie pasuję. No i posiadanie jakiejś broni :wink:

Elementy do poprawy żeby było zupełnie pro.
-Nakolanniki, te które widzę na fotce wyglądają na zbyt płaskie, brakuje im nieco grubości.
-Przydał by się jakiś szeroki pas albo szarfa żeby zamaskować górną krawędź ochraniacza krocza.
-Obojczyk jakość dziwnie odstaje... ale nie powiem ci gdzie leży problem bo trudno mi określić ze zdjęć.
-Nie wiem co masz teraz na plecach, ale przydały by się albo plecy całe, albo płytki ala Yuri, albo jakiś plecak, albo pelerynka.

I to właściwie wszystko, co prawda jest jeszcze serce... ale jego brak to już kanon
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Zbroja Gajowego

Postprzez Kuel » 06 Paź 2013, 00:40

Jak zobaczyłem tu posty nowe, to mówię: "Nie może być- dorobił wreszcie diamencik i wrzucił foty..." :D
Zawiodłem się, ale tylko w połowie. Zrób sobie go i jakąś broń, co Ci się nie rozpadnie, a już będzie spoko. :P
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1482


Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników