Zbroja Kiryła

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Zbroja Kiryła

Postprzez Kiryl » 31 Maj 2017, 21:59

Przyszedł czas, że i ja zabrałem się za robienie pancerza (bo czy początek sesji nie jest najlepszym czasem, by zabrać się za wszystko poza przygotowaniami do egzaminów?).

Hełm jest na warsztacie u Thraka i mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości odwiedzę go by kontynuować pracę na tym elementem.

Co do reszty, jako, że nie jestem pewny czy udałoby mi się dobrze wygiąć PCV, a nie chcę marnować materiału :P stwierdziłem, że najlepsza metoda dla mnie to tak jak w przypadku hełmu - wydrukowanie modeli z pepakury, sklejenie, pokrycie szpachlą i mieszanką żywicy poliestrowej z matą z włókna szklanego. I tak też zrobiłem.

Jako, że nie jestem zbyt wielkim fanem napierśnika podzielonego na zbyt wiele płytek postanowiłem gotowy już model papierowy trochę podrasować tak, by odpowiadał moim oczekiwaniom.






Kołnierz i płyta na plecy niestety nieco się przeskalowały i będę musiał je przyciąć, niemniej jest to już jakiś początek pracy nad zbroją, którą mam nadzieję przez wakacje dokończyć :)





No i przyszła pora na szpachlę oraz żywicę na napierśnik:





Trochę przegiąłem z ilością szpachli, ale jak to mówił mój kierownik podczas wakacyjnej pracy na fabryce "Spoko, zeszlifujemy i będzie cacy"

Jako bonus - sklejony element pancerza na łydkę, z zaznaczoną linią pod cięcie (które będę robił już po szpachlowaniu) aby móc pracować nad częścią przednią i tylną, tak aby potem dało się je założyć bez większych problemów :D Oczekuje na swoją kolej - czy raczej aż zobaczę efekt mojej pracy nad napierśnikiem, czy jest ona na zadowalającym poziomie.

Even in death, I still serve.
Kiryl
a.k.a. Goor’verd
Mando'ad
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 208

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Mahiyana » 31 Maj 2017, 22:49

Zapowiada się super :owl
A jak tam przemyślenia na temat kolorów zbroi? :)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Sh'ehn » 31 Maj 2017, 23:34

Nie wiem czy to nie kwestia robienia zdjęć pod kątem, ale plecy i napierśnik wyglądają jakby lewa strona była większa od prawej. A tak poza tym, to podziwiam, tak ładnie wycięte i sklejone.
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Kiryl » 01 Cze 2017, 00:05

Sh'ehn napisał(a):Nie wiem czy to nie kwestia robienia zdjęć pod kątem, ale plecy i napierśnik wyglądają jakby lewa strona była większa od prawej. A tak poza tym, to podziwiam, tak ładnie wycięte i sklejone.


Taki kąt robienia zdjęć, następne postaram się zrobić prosto :D
Dziękuję, starałem się :D
Even in death, I still serve.
Kiryl
a.k.a. Goor’verd
Mando'ad
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 208

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Nedz » 01 Cze 2017, 00:21

Dobra robota vod tak trzymaj. :)

Tylko czy twoja płyta na nogę nie jest trochę za kanciasta?
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Kiryl » 01 Cze 2017, 00:30

Nedz napisał(a):Tylko czy twoja płyta na nogę nie jest trochę zakanciasta?


Właśnie temu służy szpachla :D
Even in death, I still serve.
Kiryl
a.k.a. Goor’verd
Mando'ad
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 208

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Akatees » 01 Cze 2017, 21:33

Pierwsze moje skojarzenie z tym napierśnikiem to zbroja jaką nosiła Shae Vizla. Ciekaw jestem efektu końcowego bo zapowiada się bardzo fajnie
Akatees
Były Członek
Posty: 22

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Kiryl » 01 Cze 2017, 23:21

Akatees napisał(a):Pierwsze moje skojarzenie z tym napierśnikiem to zbroja jaką nosiła Shae Vizla. Ciekaw jestem efektu końcowego bo zapowiada się bardzo fajnie

Przyznam szczerze, że przez chwilę myślałem nad męską wersją zbroi Shae, ale znalezienie plików pepakury do jej pancerza poza hełmem nie jest łatwe, więc robię coś takiego :D
Even in death, I still serve.
Kiryl
a.k.a. Goor’verd
Mando'ad
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 208

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Thrak » 01 Cze 2017, 23:57

Jak bardzo chcesz, to mogę ci załatwic takie fajne rury od masek pgaz, które dopniesz do napierśnika.

Pracuj, nabierzesz wprawy i będziesz wykwalifikowaną siła roboczą. :P
Thrak
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 103

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Nedz » 02 Cze 2017, 00:13

Thrak napisał(a):Pracuj, nabierzesz wprawy i będziesz wykwalifikowaną siła roboczą. :P


Ale wiesz Thrak, że im pracownik ma wyższe kwalifikacje tym więcej musisz mu płacić więc może lepiej zostać przy niewoln... znaczy się taniej sile roboczej. :)
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Kiryl » 02 Cze 2017, 00:24

Thrak napisał(a):Pracuj, nabierzesz wprawy i będziesz wykwalifikowaną siła roboczą. :P

Nedz napisał(a):
Thrak napisał(a):Pracuj, nabierzesz wprawy i będziesz wykwalifikowaną siła roboczą. :P


Ale wiesz Thrak, że im pracownik ma wyższe kwalifikacje tym więcej musisz mu płacić więc może lepiej zostać przy niewoln... znaczy się taniej sile roboczej. :)


A wysadził was kiedyś wkurzony saper? ;-;
Even in death, I still serve.
Kiryl
a.k.a. Goor’verd
Mando'ad
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 208

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Nedz » 03 Cze 2017, 00:16

Kiryl napisał(a): A wysadził was kiedyś wkurzony saper? ;-;


Mnie nie. :)

Wkurzony saper to Pan Pikuś przy wkurzonej Moderacji. ; ) Przyjacielskie przekomarzanie się jest super, ale trochę dużo tych offtopowych postów. Proszę, na przyszłość przenieście się w bardziej odpowiednie miejsce.
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Arakh Ha'an » 05 Cze 2017, 01:35

Wygląda bardzo dobrze. Ostrzegam lojalnie, że szpachlówka z włóknem szklanym strasznie trudno się szlifuje :P Ale mimo wszystko jest dosyć mocna. Do prac wykończeniowych lepsza jest zwykła ;)

Czy na napierśniku planujesz jakoś umieścić diament?
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Kiryl » 06 Lip 2017, 00:51

No to tak, dawno mnie tu nie było. Tak Arakh, "diamencik" jest w planach, ale zobaczymy jak to ostatecznie wyjdzie.
Jak to mówi orkowy Peon w Warcraft 3 "Work, Work". Na razie nie zanosi się żebym miał więcej wolnego czasu, ale jak już miałem wolny dzień, to zabrałem się trochę za zbroję i do oszpachlowanych części dołączył lewy nagolennik.
Even in death, I still serve.
Kiryl
a.k.a. Goor’verd
Mando'ad
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 208

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Arakh Ha'an » 06 Lip 2017, 05:27

Fajnie wygląda :) I - z tego, co pamiętam z ostatniego szpachlowania przedplanszówkowego - wcale wiele nie waży :)
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Morrigan » 09 Lip 2017, 23:21

Ciekawie się zapowiada, zwłaszcza mniej typowy napierśnik. Powodzenia w dalszej pracy :wink:
"The night is dark and full of terrors" - Game of Thrones
Morrigan
a.k.a. Morrigan
Mando'ad
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`vorpangal
Miejscowość: Poznań/Chełmno
Posty: 76

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Nedz » 13 Lip 2017, 19:35

Nie powiem, oryginalny kształt i przy tym dobrze wyglądający. Ciekawe, swoją drogą, jak się będzie prezentować całość twojego `gamu.

Właśnie sobie przypomniałam, że ja też swój `gam muszę ruszyć...
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Kiryl » 25 Lip 2017, 23:06

W weekend znów wywiało mnie na Południe, do Aksymanda (Thrak na szczęście pojechał do Niemiec i nie mógł nam mędzić i wymądrzać się). Oto kilka zdjęć z tego wypadu i wspólnej pracy nad moim hełmem (Aksymand pewnie wrzuci zdjęcia do swojego tematu, chociaż pracował głównie nad kolorystyką swojego pancerza)

Tak to wyglądało w piątek po południu:





Małe zakupy przed pracą w sobotę:






Niestety, jako, że w sobotę trwał odpust kościelny nie wypadało wyciągać ciężkiego sprzętu do szlifowania, dlatego trzeba było ograniczyć się do zebrania nadmiaru materiału nożem (tam gdzie się dało) i wstępnego przetarcia papierem ściernym



No i na tym niestety zakończyła się praca, chociaż dodatkowo mogę wrzucić wstępną kolorystykę hełmu, bo nudziło nam się po pracy i postanowiliśmy zmarnować trochę farby :)




Even in death, I still serve.
Kiryl
a.k.a. Goor’verd
Mando'ad
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 208

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Mahiyana » 25 Lip 2017, 23:10

Kolorystyka bardzo... hm... ognista :D
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Arakh Ha'an » 26 Lip 2017, 01:15

Taka warszawska :D Albo wrocławska :D

Patrząc na fotografię czwartą od dołu nasuwa się pytanie o prawidłowość proporcji - bo na tym zdjęciu hełm wygląda, jakby miał wodogłowie (czy to tylko dystorsja obrazu na zdjęciu)?
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Merel » 26 Lip 2017, 01:29

Ale jaja :D Takiego kulfona jeszcze nie widziałem :D mimo, że wygląda strasznie cujowo to jednak daje efekt kozacki, szczególnie z profilu(jak to Arakh zauważył wodogłowie :D )

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Kiryl » 26 Lip 2017, 02:53

No cóż, to jest efekt sklejania na szybko (które nie było moim dziełem) no ale przynajmniej osoba sklejająca na moim hełmie nie usiadła. Kąt pod jakim robiłem zdjęcie też może mieć pewien wpływ :D
Mam nadzieję, że uda się to zmienić przy użyciu szlifierki i szpachli ;)
Even in death, I still serve.
Kiryl
a.k.a. Goor’verd
Mando'ad
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 208

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Nedz » 26 Lip 2017, 23:55

Malowanie jest bardzo ładne, ale uważam jednak, że nad proporcją trzeba by było trochę popracować.
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Kiryl » 02 Sie 2017, 23:28

Tak więc: co do proporcji, już jest lepiej, Aksymand w przerwach pomiędzy robieniem swojej zbroi a malowaniem na niej zajebistych wzorów trochę przyszlifował mój hełm, ale zdjęcia wstawię jak pojadę do niego i wyszlifuję go mocniej. 15-17 sierpnia (przy okazji zgarnę go do siebie na grilla ^.^). Tymczasem, w domu rodzinnym zrobiłem sobie w końcu mini warsztat i zacząłem laminować i szpachlować resztę elementów mojej zbroi in-progress.

Jako, że dzisiaj miałem pracę, potem zaś było tak gorąco, że nie dało się żyć do roboty zabrałem się dosyć późno. Niemniej udało mi się zalaminować 3 elementy, (a raczej 2, w tym jeden podzielony na pół) które oszpachlowałem już wcześniej. Konkretniej przednią część kołnierza i lewy nagolennik.





Kołnierz po przymierzeniu (przed laminowaniem, dokładnie przymierzę jeszcze jutro, gdy będę pewny, że nie przykleję go sobie do szyi laminatem) pasował całkiem nieźle, nie krępował ruchów, mogłem nawet w nim oddychać! Planowo stanowi on również podstawę, do której prawdopodobnie domontuję płyty nachodzące na ramiona.










Jutro zabieram się do szpachlowania kolejnych elementów, prawdopodobnie tylnej części kołnierza i płyt na ramiona :)
Even in death, I still serve.
Kiryl
a.k.a. Goor’verd
Mando'ad
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 208

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Nedz » 02 Sie 2017, 23:37

Efekt pracy genialny. Kandosii, vod. :like
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Akatees » 05 Sie 2017, 21:11

Wydaje mi się czy na hełmie na lewo od czerwonego paska jest odbita dłoń? :lol: Na gotowym kuble efekt mógłby być całkiem niezły
Akatees
Były Członek
Posty: 22

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Kiryl » 05 Sie 2017, 21:29

Akatees napisał(a):Wydaje mi się czy na hełmie na lewo od czerwonego paska jest odbita dłoń? :lol: Na gotowym kuble efekt mógłby być całkiem niezły


Owszem, jam to - nie chwaląc się - sprawił. Tą rączką <macha ręką>. I taki mam niecny zamiar zrobić coś podobnego na ostatecznej wersji, jak już będzie ładny kształt ^.^
Even in death, I still serve.
Kiryl
a.k.a. Goor’verd
Mando'ad
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 208

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Joosz'ek » 11 Sie 2017, 14:10

Czyżby jakiś zagłoba-michet się szykował?
Joosz'ek
Były Członek
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 128

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Nedz » 11 Sie 2017, 23:40

Czyli wygląda na to, ze nie tylko ja przedawkowałam "Potop" i ogółem Sienkiewicza? :)
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Kiryl » 14 Sie 2017, 23:36

Owszem, Potop to jedna z tych lektur, które bardzo mi się podobały, do tego stopnia, że w gimnazjum przeczytałem go w weekend bo mi się nudziło.
A teraz pora na kolejnych kilka zdjęć, bo znów zawitałem do Warsztatu Aksymanda I Obrażonego.

Oto i Król w koronie:


A tutaj efekty dzisiejszego szlifowania płyt lewej nogi, oraz zabawy w wycinanie pozostałych płyt z PCV:







A tu ja, docinam odstające fragmenty maty szklanej :)
Even in death, I still serve.
Kiryl
a.k.a. Goor’verd
Mando'ad
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 208

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Nedz » 15 Sie 2017, 22:47

A na co planujesz przymocować płyty, że tak to nazwę "nożne"?
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Kiryl » 19 Sie 2017, 04:01

W odpowiedzi na pytanie Nedz - najpierw na warstwę pianki EVA doszyć rzepy, następnie laminatem przykleić piankę EVA do wewnętrznej strony płyty. Odpowiednio rzepy będą też przymocowane na kombinezonie, myślę także o jakieś formie opasek w kolorze kombinezonu, które stanowiłyby dodatkową formę stabilizacji elementów pancerza, tak by nie przesuwały się one za bardzo podczas ruchu.
A teraz pora na drugą (i ostatnią) partię zdjęć z mojego wyjazdu do Aksymanda. Było co robić i niestety nadal jest sporo roboty przed nami :D

Na pierwszy ogień idzie klasycznie zdjęcie Aksymanda:

Nie da się odmówić podobieństwa do jakże pięknego zwierzęcia jakim jest agama kołnierzasta :D


A teraz płyty przed wyginaniem:

Łydka Aksymanda podczas doginania:


Po wygięciu (te "główne" elementy):


A teraz zabieramy się za klej na gorąco i łączymy wszystkie płyty napierśnika w jedną:



No i ja podczas przymiarki, jak by miało wyglądać pozycjonowanie :mytho
Even in death, I still serve.
Kiryl
a.k.a. Goor’verd
Mando'ad
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 208

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Nedz » 20 Sie 2017, 21:35

Czy taka jakby szczelina na ostatnim zdjęciu tam gdzie łączy się prawa górna płyta napierśnika i diament to kwestia aparatu czy coś pękło? :)
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Sh'ehn » 20 Sie 2017, 23:52

Nedz napisał(a):Czy taka jakby szczelina na ostatnim zdjęciu tam gdzie łączy się prawa górna płyta napierśnika i diament to kwestia aparatu czy coś pękło? :)


Podejrzewam, że to cień, zdjęcie wyżej tego nie widać : )
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Zbroja Kiryła

Postprzez Kiryl » 21 Sie 2017, 01:06

Nedz napisał(a):Czy taka jakby szczelina na ostatnim zdjęciu tam gdzie łączy się prawa górna płyta napierśnika i diament to kwestia aparatu czy coś pękło? :)


Tak jak wspomniała Sh'ehn to kwestia padania światła :) Diamentu jeszcze nie ma, będzie docięty i wmontowany w środek. Mam nadzieję, że nie będzie problemów z laminowaniem tej płyty, bo powiem szczerze bardzo mi się podoba efekt wspólnej pracy z Aksymandem i kształt jaki obecnie ma napierśnik. Na pewno na podstawie tej płyty z PCV będę docinał i doginał płyty aluminiowe (lub bardzo cienką stal), w tym samym kształcie :)
Even in death, I still serve.
Kiryl
a.k.a. Goor’verd
Mando'ad
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 208

Następna

Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron