Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Aksymand » 24 Maj 2017, 21:09

Hej


Za namową pewnych osób (Kirył i Thrak) wrzucam zdjęcia mojej zbroi. Hełm został wykonany ze szkieletu papierowego pokrytego potem laminatem i szpachlą. Obecnie zamierzam go wyszlifować. Reszta płyt jest wykonana z pcv, dla wytrzymałości pokrytego szpachlą.







Ps. Thrak odrobinę pomógł przy tworzeniu hełmu.
From Iron, cometh Strength. From Strength, cometh Will. From Will, cometh Faith. From Faith, cometh Honour. From Honour, cometh Iron. This is the Unbreakable Litany, and may it forever be so.
Aksymand
Mando'evaar
Posty: 30

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Kiryl » 24 Maj 2017, 21:16

Mogłem Ci zrobić zdjęcie jak robiłeś sobie z nakolannika koronę i tutaj wstawić...
Even in death, I still serve.
Kiryl
a.k.a. Goor’verd
Mando'ad
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 208

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Aksymand » 24 Maj 2017, 21:48

Kiryl napisał(a):Mogłem Ci zrobić zdjęcie jak robiłeś sobie z nakolannika koronę i tutaj wstawić...

Skoro już o tym wspomniałeś.

From Iron, cometh Strength. From Strength, cometh Will. From Will, cometh Faith. From Faith, cometh Honour. From Honour, cometh Iron. This is the Unbreakable Litany, and may it forever be so.
Aksymand
Mando'evaar
Posty: 30

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Nedz » 24 Maj 2017, 22:40

Nie powiem ciekawa ta twoja korona. :)
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Mahiyana » 24 Maj 2017, 22:57

Aksymand napisał(a):
Kiryl napisał(a):Mogłem Ci zrobić zdjęcie jak robiłeś sobie z nakolannika koronę i tutaj wstawić...

Skoro już o tym wspomniałeś.



Widzę, że naprawdę dobrze się bawiliście XD
Ale to dobrze :) Dobra zabawa jest ważna :D

Coś czuję, że reprezentację na Star Force będziemy mieć przednią <3
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Arakh Ha'an » 25 Maj 2017, 01:23

To nakolannik Thraka, że mieści się na głowie? :D :P

Co do hełmu - ja bym dołożył jeszcze trochę szpachli kopułę (np. na potylicę), by wyrównać kształt (ładny kulisty), i wtedy rozpoczął szlifowanie.
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Thrak » 25 Maj 2017, 10:30

To jego nakolannik... Osobiście uważam, że najpierw wyszlifowac odrobinę by mniej szpachli na równanie użyć.
Thrak
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 103

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Nedz » 26 Maj 2017, 00:29

Co za różnica więcej czy mniej szpachli :) i tak z reguły trzeba lecieć po kolejną puszkę. :D
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Arakh Ha'an » 26 Maj 2017, 01:01

Na równanie tak, ale na uzupełnienie kształtu kopuły z tyłu i tak trzeba będzie nałożyć więcej szpachli, a w takim przypadku mimo wszystko lepsza powinna być bardziej chropowata, nieobroniona powierzchnia.
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Thrak » 26 Maj 2017, 02:38

Masz rację z powierzchnią do uzupełniania, tylko widziałem jak on nakładał szpachlę, ma spory zapas jej na froncie, a dokładanie jej więcej nie na sensu.
Thrak
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 103

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Aksymand » 28 Maj 2017, 16:19

Mając odrobinę wolnego czasu skończyłem naramienniki wraz z malowaniem.

Dokończyłem na jednym naramienniku wzór i niedociągnięcia w szpachlowaniu pokryłem metaliczną farbą, tak by symulowały zdrapany lakier i rysy na pancerzu.


Drugi naramiennik był pod względem malowania bardziej problematyczny. Z założenia jego kolorystyka jest metaliczna, więc użycie srebrnej farby nie byłoby skutecznym rozwiązaniem. Użyłem półprzezroczystej czarnej farby jakiej używam do malowania miniatur i wygląda to tak:


From Iron, cometh Strength. From Strength, cometh Will. From Will, cometh Faith. From Faith, cometh Honour. From Honour, cometh Iron. This is the Unbreakable Litany, and may it forever be so.
Aksymand
Mando'evaar
Posty: 30

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Mahiyana » 28 Maj 2017, 17:23

Jak dla mnie wyglądają świetnie :D
(Autokorekta zmieniła na "świąteczne" XD też mogło by być :p )
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Sh'ehn » 28 Maj 2017, 22:00

Mają ładną, półkolistą górną krawędź.
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Nedz » 29 Maj 2017, 00:23

Kandosi vod naramienniki naprawdę wyglądają świetnie. :)

Za co teraz się bierzesz do gamu?
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Arakh Ha'an » 29 Maj 2017, 02:29

Wyglądają wspaniale :) To malowanie a'la osa/szerszeń/trzmiel też 8)
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Aksymand » 25 Lip 2017, 23:20

Przepraszam za chwilę zastoju jaka nastąpiła w tym temacie, lecz w końcu przezwyciężyłem lenistwo i wróciłem do roboty. Przy okazji wpadł Kirył i wspólnie pracowaliśmy. Efekty na załączonym zdjęciu.



Obecnie pracuję nad płytami nóg, lecz efekty są tragiczne więc wstrzymałem się od ich ujawnienia.

Ps. Potem przetarłem te krwawe ślady farbą "Blood for the Blood God" (używam jej do malowania efektu krwi na modelach) wyszło całkiem przyjemnie.

From Iron, cometh Strength. From Strength, cometh Will. From Will, cometh Faith. From Faith, cometh Honour. From Honour, cometh Iron. This is the Unbreakable Litany, and may it forever be so.
Aksymand
Mando'evaar
Posty: 30

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Nedz » 26 Lip 2017, 00:00

Wygląda całkiem na poziomie, a czerwona farba też wygląda przyjemnie. Trzymaj tak dalej. :like
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Arakh Ha'an » 26 Lip 2017, 01:17

Wygląda super! :D Zapowiada się bardzo fajna zbroja :)


Trochę tylko szkoda, że hełm nie ma żadnej "buźki", tylko ślepia. Zamierzasz coś tam namalować?
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Sh'ehn » 26 Lip 2017, 03:38

Wygląda imponująco. : ) Myślałeś o tym, żeby domalować sztuczne cienie, a tym samym podkreślić "wklęsłość" policzków, która, może z powodu oświetlenia i jednolitego koloru powierzchni, odrobinę zanika?
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Aksymand » 26 Lip 2017, 22:19

Sam pomysł z cieniowaniem policzków aby nadać trochę głębi jest świetny i raczej coś zrobię w tym kierunku. A odnośnie malowania maski. Na razie zostawię to jak jest.
Wiem, że wygląda ona na odrobinę pustą. Myślałem aby namalować na niej żuchwę czy kły (np. mythosaura) ale to jest na razie projekt na później.

Wstawiam moją dzisiejszą pracę - płyty jednej nogi. Jest to taki mój mały eksperyment. Przeszczepiłem elementy pancerza gwardzisty imperialnego (z wh40k) i chcę zobaczyć jak się będzie to komponowało z resztą pancerza po ostatecznym wyszlifowaniu i pomalowaniu.







Odnośnie nagolennika. Zastanawiam się czy nie zmodyfikować go jeszcze. Mam parę pomysłów, jak dodanie przez sam jego środek pasa materiału. Coś jak grzebień. Tak by dodać mu odrobinę więcej szczegółów. Ale się waham czy jest to potrzebne.

From Iron, cometh Strength. From Strength, cometh Will. From Will, cometh Faith. From Faith, cometh Honour. From Honour, cometh Iron. This is the Unbreakable Litany, and may it forever be so.
Aksymand
Mando'evaar
Posty: 30

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Nedz » 27 Lip 2017, 23:21

A jakieś ochraniacze na buty planujesz?
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Aksymand » 28 Lip 2017, 22:01

Projekt poprzednich płyt na nogi okazał się porażką. Podejrzewam, że elementy wykonałem poprawnie, lecz jednak nie wyglądały spójnie z resztą pancerza. Wykonane elementy zdecydowałem się odłożyć na przyszłość, gdy podejmę się wykonania zbroi Gwardzisty. Ponownie wziąłem się do roboty. Tym razem użyłem bardziej klasycznego szablonu. Przerysowałem kształt na PCV i wyciąłem. Co prawda nóż który używałem był tak tępy, że z popełnieniem samobójstwa przy jego użyciu miałbym problem, ale dałem radę. Dodatkowo wzmocnię je laminatem oraz szpachlą i po malowaniu powinny być gotowe.



Odnośnie twojego pytania Nedz. Zamierzam zrobić ochraniacze na buty plus wykonać jeszcze płyty na łydki.

Aby odpocząć od pracy nad płytami, postanowiłem się rozwiązać problem symbolu mojej postaci (znaczy nie było go wcale).
Tutaj jest naprędce zrobiony szkic:


A tutaj ostateczna wersja przeniesiona na naramiennik:
From Iron, cometh Strength. From Strength, cometh Will. From Will, cometh Faith. From Faith, cometh Honour. From Honour, cometh Iron. This is the Unbreakable Litany, and may it forever be so.
Aksymand
Mando'evaar
Posty: 30

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Kiryl » 02 Sie 2017, 23:08

Polecam tego allegrowicza. Mam nadzieję, że namalujesz mi battle damage i inne motywy na pancerzu tak jak to wczoraj omawialiśmy, bo muszę przyznać wyszło Ci to zajebiście :D
Even in death, I still serve.
Kiryl
a.k.a. Goor’verd
Mando'ad
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 208

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Nedz » 02 Sie 2017, 23:40

Fajny pomysł na symbol klanu, a poza tym Aksymad jakie inne jeszcze symbole planujesz przenieść na swój gam ?
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Merel » 02 Sie 2017, 23:45

Osz Ty... zwinąłeś mi pomysł sprzed nosa z tym znakiem klanu na płytce :)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Mahiyana » 03 Sie 2017, 11:06

Jak już mówiłam symbol jest super i mam nadzieję, że kolorystycznie wpasuje się w całość :D

Merel napisał(a):Osz Ty... zwinąłeś mi pomysł sprzed nosa z tym znakiem klanu na płytce :)

Em, to dość popularny pomysł, wiesz? ^^ Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś zrobił tak samo :P
Chyba, że chodzi Ci o sam design aliika, ale w profilu masz inny, więc nie wydaje mi się :)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Aksymand » 03 Sie 2017, 20:51

Skończyłem pracę nad kolejnym symbolem na mojej zbroi. Chyba nikomu nie muszę go przedstawiać, ani wyjaśniać powodów dlaczego go tutaj zawarłem.





Raczej to będzie ostatni tak specyficzny symbol. Możliwe, że na płytach nóg i rąk namaluję linie czy coś w tym rodzaju. Ale będą to już proste wzory.

Ps. Tak wiem ten niedokończony nagolennik wygląda wspaniale :D
From Iron, cometh Strength. From Strength, cometh Will. From Will, cometh Faith. From Faith, cometh Honour. From Honour, cometh Iron. This is the Unbreakable Litany, and may it forever be so.
Aksymand
Mando'evaar
Posty: 30

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Merel » 03 Sie 2017, 21:40

Mahiyana napisał(a):Jak już mówiłam symbol jest super i mam nadzieję, że kolorystycznie wpasuje się w całość :D

Merel napisał(a):Osz Ty... zwinąłeś mi pomysł sprzed nosa z tym znakiem klanu na płytce :)

Em, to dość popularny pomysł, wiesz? ^^ Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś zrobił tak samo :P
Chyba, że chodzi Ci o sam design aliika, ale w profilu masz inny, więc nie wydaje mi się :)




Myślałem, że tylko ja wpadłem na taki genialny pomysł ;)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Nedz » 03 Sie 2017, 23:03

Merel napisał(a):Myślałem, że tylko ja wpadłem na taki genialny pomysł ;)


Nie tylko ty jak pisał ktoś wyżej to oklepany motyw :), tak samo jest z różnorokimi wpleceniami czy przeróbkami czaszki mynozaura, ale za to z tego co zauważyłam przeglądając kiedyś ogólnie gamy to o wiele rzadziej jako znaku klanowego używają przerobionej/ wplecionej broni i lekko podrasowanych zwierząt (nie tylko ze SW ziemskie też się całkiem dobrze sprawdzają typu dzikie koty, wilki, drapieżne ptaki ogółem wszystko co jest drapieżne).
Więc na oryginalność zawsze jest miejsce choć zrzynać też jak najbardziej można bez krytyki. :P
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Mahiyana » 04 Sie 2017, 13:16

Nedz napisał(a):Więc na oryginalność zawsze jest miejsce choć zrzynać też jak najbardziej można bez krytyki. :P


Mój nauczyciel ilustracji zawsze powtarza, że sztuką w zrzynaniu od innych jest to żeby zrzynać od jak największej liczby osób na raz - bo wtedy nikt tego nie zauważy :)
Więc to jest taka dobra rada ^^

A wracając do gamu Aksymanda - jaki kolor kombinezonu planujesz?
A ten niedokończony nagolennik w sumie całkiem tu pasuje XD
Wygląda trochę jakby miał resztki poprzedniej ofiary na sobie :D
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Nedz » 04 Sie 2017, 23:37

Mahiyana napisał(a):A ten niedokończony nagolennik w sumie całkiem tu pasuje XD
Wygląda trochę jakby miał resztki poprzedniej ofiary na sobie :D


Rozbroiło mnie drugie zdanie. :P :)
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Merel » 05 Sie 2017, 00:10

No ten "ofiarny" nakolannik ciekawie się prezentuje :)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Mahiyana » 05 Sie 2017, 14:32

Ale namalowana czaszeczka też się prezentuje super :mytho
Żeby nie było że wszyscy się zachwycają tylko niedokończonym nagolennikiem :)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Akatees » 05 Sie 2017, 21:04

Całość wygląda super vod :D
Akatees
Były Członek
Posty: 22

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Morrigan » 06 Sie 2017, 16:38

Na mnie największe wrażenie robi namalowane uzębienie na naramienniku. Jest bardzo realistyczne :D
"The night is dark and full of terrors" - Game of Thrones
Morrigan
a.k.a. Morrigan
Mando'ad
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`vorpangal
Miejscowość: Poznań/Chełmno
Posty: 76

Następna

Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron