Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Aksymand » 06 Sie 2017, 20:43

Bardzo mi miło, że moja zbroja jest tak dobrze oceniana :) .
Są tu wszystkie płyty jakie obecnie uważam za skończone. W planach mam jeszcze wykonanie nakolanników, łydek, osłon na buty, płyt na przedramiona oraz osłon na rękawice.
Kombinezon jaki obecnie posiadam będę musiał jeszcze przystosować do mocowania na nim płyt. Odpruć odblaski i flagi.



Tutaj jest efekt prób malowania efektów uszkodzeń.
From Iron, cometh Strength. From Strength, cometh Will. From Will, cometh Faith. From Faith, cometh Honour. From Honour, cometh Iron. This is the Unbreakable Litany, and may it forever be so.
Aksymand
Mando'evaar
Posty: 30

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Akatees » 06 Sie 2017, 22:45

Diamencik planujesz zrobić srebrny czy w innym kolorze? moim zdaniem żółty by pasował :wink:
Co do kombinezonu to mam taki sam, ale waham się co do użycia go głównie z powodu kolorystyki, kurczę muszę wrócić do roboty nad moją zbroją :lol:
Akatees
Były Członek
Posty: 22

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Mahiyana » 07 Sie 2017, 16:27

Zapowiada się coraz lepiej :)
Też mi się wydaje, że żółty diamencik by pasował najlepiej ^^

A co z kamizelką?
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Aksymand » 07 Sie 2017, 19:08

Pomysł z żółtym diamentem nie jest zły. Choć bardziej myślałem by wszystkie elementy centralne były srebrne z czarnymi wzorami. A właśnie lewa ręka byłaby kolorystyczną kontynuacją naramiennika z pasami. Lewa płyta przedramienia oraz osłona na rękawicę pomalowane na żółto z elementami czarnymi.
Odnośnie kamizelki, nie mam jeszcze pomysłu jak ją wykonać. Myślałem nad użyciem czarnego podkoszulka, ale muszę się jeszcze nad tym zastanowić.
From Iron, cometh Strength. From Strength, cometh Will. From Will, cometh Faith. From Faith, cometh Honour. From Honour, cometh Iron. This is the Unbreakable Litany, and may it forever be so.
Aksymand
Mando'evaar
Posty: 30

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Nedz » 07 Sie 2017, 21:52

Jak zwykle nic dodać nic ująć vod, kandosii. :)
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Merel » 07 Sie 2017, 22:32

Aksymand napisał(a):Odnośnie kamizelki, nie mam jeszcze pomysłu jak ją wykonać. Myślałem nad użyciem czarnego podkoszulka, ale muszę się jeszcze nad tym zastanowić.


Zobacz na projekt mojego gamu, tam masz prosty sposób na zrobienie takowej.

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Aksymand » 30 Sie 2017, 22:20

Kolejne postępy w pracy nad moim pancerzem. Skończyłem karwasze. Zostało mi tylko pomalować pasy na tym żółtym i ten element zbroi jest już skończony.


Musiałem ponownie pomalować wszystkie moje płyty. Farba metaliczna jakiej użyłem okazała się problematyczna. Znać było na płytach każdą smugę i dotknięcie. Ponadto sama farba ścierała się i zostawiała srebrny osad. Rozwiązaniem jakie znalazłem było użycie lakieru bezbarwnego. Dodatkowo, że miałem też puszkę czarnej farby pod ręką postanowiłem chwilę poeksperymentować i dodać delikatne przebarwienia i przekonać jak wyjdzie. Na krańcach użyłem innej srebrnej farby jaką znalazłem, tak by dodać trochę pobłysku płytom. Będę musiał jeszcze ręcznie poprawić czarne pasy na płytach. Osobiście jestem bardzo zadowolony z osiągniętego efektu.

From Iron, cometh Strength. From Strength, cometh Will. From Will, cometh Faith. From Faith, cometh Honour. From Honour, cometh Iron. This is the Unbreakable Litany, and may it forever be so.
Aksymand
Mando'evaar
Posty: 30

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Morrigan » 03 Wrz 2017, 12:54

Ładne karwasze, chociaż trochę "gołe". Zostawisz taką wersję, czy z czasem dodasz trochę uzbrojenia? To czysta ciekawość z mojej strony. Całość wygląda bardzo dobrze.
"The night is dark and full of terrors" - Game of Thrones
Morrigan
a.k.a. Morrigan
Mando'ad
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`vorpangal
Miejscowość: Poznań/Chełmno
Posty: 76

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Aksymand » 05 Wrz 2017, 22:25



Prace nad mocowaniem płyt trwają. Górne elementy są już zamocowane, zostały tylko nogi. Jeśli chodzi o płyty napierśnika. Są one całkiem prosto przymocowane, mankamentem jest elastyczny materiał kamizelki, który sprawia, że każdy ruch korpusu kończy się przemieszczaniem się płyt. Jednak udało mi się zażegnać ten problem gdy zapiąłem jeszcze pas pod płytą brzuszną, dodatkowo zawsze mogę użyć taśmy jak wszystko inne zawiedzie. Tak poza tym to zdjęcie zostało zrobione w kuchni, gdyby ktoś się zastanawiał nad specyficznym tłem. Po prostu tam było najwygodniej mi się rozstawić z warsztatem.
From Iron, cometh Strength. From Strength, cometh Will. From Will, cometh Faith. From Faith, cometh Honour. From Honour, cometh Iron. This is the Unbreakable Litany, and may it forever be so.
Aksymand
Mando'evaar
Posty: 30

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Mahiyana » 05 Wrz 2017, 23:23

No martwiłam się, że Twoja kamizelka może sobie nie radzić :/
Ale masz rację - taśma rozwiąże większość problemów :D (Z resztą poradzi sobie wd40 XD)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Nedz » 05 Wrz 2017, 23:58

Taśma klejąca dobra na wszystko. :D Nawet ponoć jej komandosi używają do butów by się sznurówki nie rozwiązywały (sprawdziłam na grzybach i zdały test na 6 i wyżej). :)
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Dhadral » 06 Wrz 2017, 01:17

Brawo, to wygląda świetnie. Super karwasze, ale najlepszy to masz hełm. :D
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Arakh Ha'an » 06 Wrz 2017, 02:11

<włącz_grzmiący_głos>
To jest jeden z testów! Nie słuchaj głosów kuszących taśmą! Taśma to zło! Użyj zatrzasków, jedna para kosztuje 1 zł! Albo rzepów!...
<wyłącz_grzmiący_głos>
:P

A tak na serio to taśma może być jako coś ratunkowego, ale nie jako mocowanie docelowe ;)

Póki co zbroja wygląda wspaniale :D Trzymam kciuki, by udało się wszystko skończyć na Star Force!
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Sh'ehn » 06 Wrz 2017, 03:42

W pierwszej chwili myślałam że robisz z dłoni serduszko... Opis malowania brzmi imponująco. T

Co do rozciągliwości kamizelki, może podklejenie jej flizeliną pomogłoby? Można kupić taką od razu z klejem, do naprasowania.
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Radok » 10 Wrz 2017, 01:16

Post wyświetlił mi się na FB, a jako, że Mand'alor mobilizuje mnie bym coś napisał... (tak, będzie wątek o zbroi... serio. Będzie - Mah - masz to teraz na piśmie na forum :P ) nie tylko w komentarzach... to się mobilizuję.

Początkowo chciałem, jak to Gajowy nazywał "poRadokować" w tym temacie... ale wierzcie lub nie... małżonka mnie powstrzymała. Starzeję się... :(

A wracając do zbroi. Ogólnie (a bazuję na fotografii z początku drugiej strony - nie wiem dlaczego dwóch ostatnich zdjęć nie widzę - ale może to coś u mnie :? ) zastanawiam się jakiej budowy jesteś Aksymandzie (nie znam Cię osobiście JESZCZE i ciężko wizualnie to ocenić po zdjęciach), bo Twe płyty przednie na zdjęciach wyglądają na dość małe, zwłaszcza w porównaniu do kombinezonu.
Kamizelki nie widzę, ale nie rób jej na bazie starej koszulki... użyj sztywnego materiału (skóra, skaj, kamizelka wzorem Boby Fetta z podwójnego materiału z usztywnieniem w środku). Płyty Ci się zbiegną (a zrobią to bo pewnie ciężkie są) i będziesz wyglądał jak ostatnie dziecko stróża, a nie uosobienie galaktycznej rozpierduchy.

Do malowania się nie czepiam, lubię czarno-żółte (złote) połączenie. Jednak do namalowania czaszki użyłbym raczej szablonu by zachować klasyczny i bardziej charakterystyczny kształt... ale to ja jestem. No i zdobienia z pasów całkiem fajnie wyglądają, przypominają mi motywy z pancerza z Mass Effect, choć u Ciebie widzę inspirację Orkami z WH40K :wink: .

Pozostaje tylko czekać na dalszy postęp.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Aksymand » 25 Lut 2018, 20:47

Trochę mnie tu nie było, ale to jest raczej zrozumiałe (udaję, że się uczę do matury, no wiecie). Ferie na dalekim południu się już kończą więc postanowiłem się podzielić wynikami mojego dłubania w zbroi, na którą w tej dawce wolnego czasu mogłem przysiąść.

Postanowiłem zrobić nową zbroję. Tamta niestety była w średnim stanie i niektóre założenia były błędne, dlatego wolałem zacząć nowy projekt, z wiedzą w głowie co poszło nie tak, niż dokonywać setek poprawek i w rezultacie zniechęcić się i rzucić to w kąt (tamtej nie wyrzucam, kiedyś ją skończę). Przede wszystkim płyty korpusu są już odpowiedniej wielkości, poprzednie były niestety za małe. Największą nowością tutaj jest pomysł który narodził się w resztkach mojego mózgu, i jak dla mnie został wprowadzony z całkiem przyzwoitym skutkiem - segmentowane płyty kończyn. Zamierzam jeszcze ręce zrobić tą metodą by dopełniały się w klimatyczną całość z nogami. Czarny kolor zawdzięczam farbie podkładowej, nie jest to ostateczny schemat barw. Najbardziej się skłaniam ku odcieniom szarości z elementami czerwieni, ale kto wie co mi jeszcze strzeli do łba.



Zdarta farba na kolejnych zdjęciach jest wynikiem tego, że podkład jednak nie zamaskował paru niedociągnięć i postanowiłem już to delikatnie wyszlifować, przy tym bawiłem się z metodami tworzenia uszkodzeń bitewnych.

PS. Radoku z WH40K trafiłeś w dziesiątkę. Choć główny motyw był wzorowany na synach Perturabo. A symbol był wzorowany na Orkach. Choć jak ostatnio się dowiedziałem dzięki "Rebels" i lore związanego z Lothalem może uda mi się coś przepchnąć z Kosmicznych Wilków. Postaram się żeby to było jednak subtelne, bo efekt okładania kogoś po oczach w stylu "patrz to Warhammer!" byłby odrobinę przesadą. I dziękuje za Twój komentarz :) Kamizelkę tutaj postaram się załatwić lepszej jakości, niż jaka była w poprzedniej konfiguracji.
From Iron, cometh Strength. From Strength, cometh Will. From Will, cometh Faith. From Faith, cometh Honour. From Honour, cometh Iron. This is the Unbreakable Litany, and may it forever be so.
Aksymand
Mando'evaar
Posty: 30

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Mahiyana » 01 Mar 2018, 12:55

No to trzymam kciuki :)
(i za zbroję, i za maturę ^^)

Zapowiada się super :like
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Aksymand » 12 Mar 2018, 21:59

Ogłoszenia parafialne.
Znalazłem odrobinę wolnego czasu, w sumie zapał twórczy nie daje mi spokoju i w każdej wolnej chwili myślę co by z nią zrobić.
Obecnie to wygląda tak:


Czerwona linia w paru miejscach niestety jest krzywa, taśma malarska i segmenty nie przepadają za sobą, jest to do poprawy ręcznej. Wszystkie niedoskonałości produkcyjne jak zacieki, odpryski, uszkodzenia samych płyt postaram się wykorzystać do urealnienia efektu battle damage jaki planuję kiedyś nałożyć. Ponad to jak widać na zdjęciu brakuje mi paru płyt, ale chyba nie muszę mówić że je w końcu zrobię.





A tutaj prototyp naramienników na względnie żywym modelu. Jest to model brzydki więc starałem się zasłonić twarz.
From Iron, cometh Strength. From Strength, cometh Will. From Will, cometh Faith. From Faith, cometh Honour. From Honour, cometh Iron. This is the Unbreakable Litany, and may it forever be so.
Aksymand
Mando'evaar
Posty: 30

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Arakh Ha'an » 13 Mar 2018, 02:57

Super to wygląda. (T) A twarz względnie żywego modela... Nie szkodzi, czekamy na pełną przymiarkę! :wink: :P
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Merel » 13 Mar 2018, 23:53

Naprawdę ciekawie wyglądają te płyty. Nie wiem jak przyklejałeś taśmę dlatego napiszę małego tipa. Zaznacz sobie przy użyciu liniałki linie i do nich przyklej taśmę. Sama taśma nie jest prosta jakby się to mogło zdawać. Piwodzenia ner vod!

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Aksymand » 06 Maj 2018, 21:24

Powracam po czasie nieobecności w blasku chałwy! A może chwały?
Zmieniłem po raz kolejny schemat barw, bywa. Tworząc obecny schemat próbowałem nadać tej zbroi surowości, ten naramiennik jest taki delikatnym wyjątkiem od reguły. Reszta płyt jest powoli tworzona.




From Iron, cometh Strength. From Strength, cometh Will. From Will, cometh Faith. From Faith, cometh Honour. From Honour, cometh Iron. This is the Unbreakable Litany, and may it forever be so.
Aksymand
Mando'evaar
Posty: 30

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Mahiyana » 06 Maj 2018, 21:32

Jak dla mnie zapowiada się super :)
Skoro ten naramiennik jest wyjątkiem to jak planujesz pomalować resztę? :owl
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Nedz » 07 Maj 2018, 00:25

Gam super, a kota też pomalujesz? :P
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Aksymand » 07 Maj 2018, 21:00

Mah, właśnie cała reszta ma być szara, jednolita, ponura, podniszczona i nudna.
Dzisiejsze moje dłubanie nad zbroją obejmuje wykańczanie gotowych płyt. Delikatne eksperymentowałem z podniszczeniem elementów:


From Iron, cometh Strength. From Strength, cometh Will. From Will, cometh Faith. From Faith, cometh Honour. From Honour, cometh Iron. This is the Unbreakable Litany, and may it forever be so.
Aksymand
Mando'evaar
Posty: 30

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Mahiyana » 07 Maj 2018, 21:12

Chciałam się upewnić bo wcześniej miałeś jakieś czerwone paseczki :)

Czekam na efekt końcowy :like

(No i publika domaga się odpowiedzi - w jakim kolorze będzie kot?)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Nedz » 09 Maj 2018, 00:17

Pomysł na kolorystykę fajny, bo kto powiedział, że gam musi być kolorowy?

A właśnie jaki kolor kota ? (dołączam się do pytania Mah :P )
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Mahiyana » 09 Maj 2018, 12:26

Ale to Twoje pytanie było, Nedz! Ja je tylko powtórzyłam żeby nie zaginęło :D
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Aksymanda - czyli poradnik jak tego nie robić

Postprzez Merel » 11 Maj 2018, 22:57

Ej, a kota jak pomalujesz? Czy poprostu w takim surowym kolorku będzie? [T]

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Poprzednia

Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron