Hełm Haastal Me`senruus

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Hełm Haastal Me`senruus

Postprzez Sh'ehn » 20 Maj 2017, 22:08

Su`cuy.
Prokrastynacja i smętny nastrój motywują, więc jakiś miesiąc temu spontanicznie wzięłam się za hełm z czasów Exara Kuna (Wielkie Wojny Sithów). Z góry powiem, że chwilowo nie planuję żadnych innych części zbroi z tamtej epoki, choć nie ukrywam, że taki `gam to moje marzenie.

Hełm ma dużo bardziej wydłużony kształt i wklęsłe policzki niż "standarodwe" kubły - w domyśle nosić miał go Taung (Haastal Me`senruus), a więc istota o innej niż ludzka fizjonomii.
Luźny projekt wygląda tak:



Do zrobienia hełmu postanowiłam wykorzystać stary kask na skuter (tak Dinu, odpowiadając na Twoje pytanie sprzed dwóch lat: po to mi był ten kask : ) Ma on nietypowy kształt, z ząbkowanym "grzebieniem", który świetnie się nada na, mający w zamyśle imitować kość, panel nad wizjerem. Co więcej, zapięcie pod brodą uniemożliwia zsuwanie się hełmu z głowy (co przy takim kształcie mogło by być probemem). Najpierw zrobiłam kartonowy model, żeby dopasować do siebie wielkość elementów, potem na ich podstawie stworzyłam dokładniejsze szablony z papieru. Tylny panel i wizjer są wykonane z 6mm PCV; "uszy" z 3 mm. Nad tylnym panelem i pod spodem "uszu" nakleiłam też płytki z 3 mm PCV żeby łatwiej mi było zaszpachlować całość do względnie płaskiej powierzchni.



Przede mną trochę szpachlowania, szlifowania, bawienia się poxiliną, i wypełniania klejem na gorąco ubytków, zanim będę mogła wkleić policzki (których nie chcę pobrudzić klejąc i szpachlując resztę kubła). Szpachla na łączeniu "uszu" z powierzchnią hełmu (przedostatnie zdjęcie) jeszcze dosycha, dlatego jest nieoszlifowana. Prawdopodonie będę musiała nałożyć drugą warstwę. Jeśli chodzi o widoczne teraz załamanie krawędzi tylnego panelu, jak i brzegi wypustek na kościanej płytce, zamiast szpachlować, postanowiłam, że w przyszłości wyrównam je przy pomocy poxiliny.

P.S. Przy okazji możecie zobaczyć, że jednak podejmuję jakieś nieudolne próby zrobienia "normalnego" hełmu. T
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Hełm Haastal Me`senruus

Postprzez Mahiyana » 20 Maj 2017, 23:07

Zapowiada się super :D
Nie mogę się doczekać aż będę mogła zobaczyć końcowy efekt :)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Hełm Haastal Me`senruus

Postprzez Dhadral » 21 Maj 2017, 02:10

Śliczny :owl Nie mogę się doczekać aż będzie gotowy.
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Hełm Haastal Me`senruus

Postprzez Radok » 21 Maj 2017, 10:56

8O Łooo...
Już teraz wygląda imponująco, a widząc Twoją dbałość o szczegóły mam wrażenie, że po szpachlowaniu będzie on gładziutki pupcia niemowlaka, tam gdzie powinien być oraz pięknie imitujący kość w odpowiednim miejscu. Prywatnie jestem fanem pancerzy gładkich, ale w połączeniu z kośćmi może robić imponujące wrażenie.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Hełm Haastal Me`senruus

Postprzez Nedz » 21 Maj 2017, 20:28

Powodzenia. :)

Chętnie zobaczę na dalszy ciąg pracy nad hełmem Taunga :) , a propo tego hełmu będzie on na półkę czy ogólnie na konwenty?
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Hełm Haastal Me`senruus

Postprzez Arakh Ha'an » 22 Maj 2017, 19:31

Wygląda mega. Czekamy z niecierpliwością na postępy! :D
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633


Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron