Złom Nedz

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Złom Nedz

Postprzez Nedz » 26 Mar 2017, 22:48

Witajcie vode.
Pomyślałam, że zrobię sobie własny baskar' gam z cienkiej blachy aluminiowej (mam tego za holere koło domu), o kolarze czerwonym i pomarańczowym. Oczywiście zbroje obtłuke jak 7 nieszczęść, ale to w końcu zbroja ma być zbroja łowcy nagród ze SW, a nie mando paca co trzyma ją jako ozdobę na wieszaku. :)

Żeby udowodnić, że to nie jest tylko zamysł to pod spodem wrzucam to co mam już zrobione. Proszę bardzo:



Byty do zbroji i przepraszam z góry, że są tak brudne, ale używam ich na co dzień koło domu i mi się po prostu nie opłaca ich myć :), co ma też swoje plusy, bo nie muszę już ich podniszczać :) i mają całkiem sympatyczne zapięcie na klamerkę. :)



Zapięcie butów.




Rękawice, które miałam gratis od taty, bo chciał je wyrzucić przez stan w jakim były czyli były stare i w paru miejscach puściły szwy co zsyłam, ale jak widać krawcem zawodowym nie jestem :), ale za to fajnie wyglądają przez to. :)



Zaczątki hełmu w postaci kopuły.




Pierwsza zrobiona broń i uprzedzając kolejne pytania nie nie jestem kolejnym typem mando jedi zrobiłam miecz świetlny, bo pomyślałam, że będzie fajnie wyglądał i teraz musze wymyślić jak go wepchać do swojego alter ego. :roll:




Kilka szczegółów w tym ten drugi taki dla fanów. :D

Jak coś jeszcze zrobię to dam życzcie mi powodzenia vode. :)

A i jeszcze jedno może mi ktoś powiedzieć czemu te zdjęcia są takie wielkie i jak je zmniejszyć. :)
Ostatnio edytowany przez Nedz, 10 Kwi 2017, 22:13, edytowano w sumie 1 raz
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Złom Nedz

Postprzez Mahiyana » 26 Mar 2017, 22:54

Nedz napisał(a):A i jeszcze jedno może mi ktoś powiedzieć czemu te zdjęcia są takie wielkie i jak je zmniejszyć. :)

Są wielkie bo taki mają rozmiar :) Używaj hsimg zamiast img to będzie dobrze ;) (poprawiłam zanim przeczytałam, że o to pytasz :mytho )
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Złom Nedz

Postprzez Arakh Ha'an » 27 Mar 2017, 21:49

Niektórzy Mando (np. znany u nas Araxuss ;) ) noszą miecze świetlne u pasa w charakterze trofeów.
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Złom Nedz

Postprzez Nedz » 28 Mar 2017, 00:07

Więc w takim razie z racji tego, że lubię sobie (chyba) utrudniać życie teraz muszę wymyślić coś ciekawszego niż jedi zamieniony na druszlak. :roll:
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Złom Nedz

Postprzez Nedz » 10 Kwi 2017, 23:22

Zrobiłam coś więc daję zdjęcia: Proszę bardzo:













Tu patent na za duże rękawice (jak ktoś chce to napiszę jak to zrobiłam).



Tutaj graty do 'gamu, które może po części się przydadzą. :)



A tu to co mam do karabinu (projekt autorski).

Jak coś zrobię to wrzucę zdjęcia i życzcie mi powodzenia vode. :)
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Złom Nedz

Postprzez Arakh Ha'an » 11 Kwi 2017, 01:19

Ciekawie wyglądają te usprawnione rękawice :)

Planujesz już uszycie kamizelki pod płyty (i wycinanie samych płyt)?
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Złom Nedz

Postprzez Nedz » 11 Kwi 2017, 22:51

Na razie będę robić karabin i inne graty do pasa, ale później pewnie przyjdzie kolej na płyty i rzeczy z tym związane. A kamizelki do płyt nie będę robić tylko użyję może trochę zapomnianej innej techniki czyli uprzęży. :)
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Złom Nedz

Postprzez Nedz » 23 Kwi 2017, 23:29

Była chwila w zeszły tydzień to zrobiłam coś tam więc daję jak zwykle zdjęcia. :) Proszę bardzo:



Tu jest projekt zbroi, docelowo miał i nadal ma wylądawać w profilu jak go zrobię :), ale pomyślałam, że dam go też tu, żeby było mniej więcej wiadomo co zamierzam zrobić. A co mi wyjdzie to już inna sprawa. :)



Tu są wycięte ładownice do zszycia, a obok szmata z warsztatu :mrgreen:. Nie miałam akurat skaju ani skóry wolnej pod ręką więc stwierdziłam, że się nada i będzie fajnie wyglądać, co z tego, że jest leciutko ubabrana. :mrgreen:



A tutaj złożony szablon ładownicy, żeby było mniej więcej jasne jak to będzie wyglądać jak to zszyję.





Tu są ulepszone uchwyty od blastera by lepiej leżały w rękach i trochę bardziej star warsowo wyglądały. Zrobione z puszek po rybach :mrgreen: (są karbowane więc czemu by nie :mrgreen:), podniszczone metodą papier drobnoziarnisty i gruboziarnisty dodać rysy zrobione nożem i obtłuczenia młotkiem, a później brudzing niestety plakatówką, bo akryli nie mam w domu, ale spróbuję jutro przelecieć po tym bezbarwnym lakierem i może będzie. :)





Tu pasek znaleziony na polu, w miarę odnowiony, piszę w miarę, bo o ile ze sprzączką mam już robotę chyba skończoną to nad samym paskiem trzeba jeszcze popracować ( nadal jest sztywny po bokach), ale mydło w płynie, a później zwykłe z wodą zdziałało i tak cuda. :)

Jeszcze mam w sumie roboczą wersję karabinu, ale zdjęć nie wrzucę dziś, bo jest dość długi, a do warsztatu muszę trochę podejść :), a wolę nie wiedzieć co pomyślą we wsi jak zobaczą mnie z karabinem. :D Ale chociaż mam już zrobioną lufę, kolbę i korpus z czego tylko on jest pomalowany i podniszczony no i uchwyty co wyżej gdzieś tam dałam, a całość będzie wyglądać mniej więcej jak to:

http://ossus.pl/biblioteka/Karabin_udarowy_W-90

W połączeniu trochę z tym:

http://ossus.pl/biblioteka/DC-15x

I mocno zmodyfikowane tak, że chyba pójdzie lekko w stronę takiego E-11.

No to tyle :) i życzcie mi powodzenia w walce igłą i nitką czyli w zszywaniu ładownic. :)
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Złom Nedz

Postprzez Sh'ehn » 23 Kwi 2017, 23:47

Powodzenia : ) Jeśli pasek jest skórzany, ze skóry licowej (tj. z jednej strony takiej gładkiej; nie widzę na obrazku) to mydło go z biegiem czasu bardziej wysuszy - renowację skóry najprościej przeprowadzić natłuszczając powierzchnię np. kremem czy wazeliną - posmarować bardzo grubą warstwę i zostawić na dzień/dwa żeby wsiąkło. Ewentualnie powtórzyć. Skóra stanie się miękka, wytrzymalsza i będzie mieć ładny, ciemniejszy odcień. Jeśli jest ze skóry nielicowej, to do jutra się dowiem co zrobić : )
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Złom Nedz

Postprzez Nedz » 24 Kwi 2017, 23:51

Właśnie to jest bardzo dobre pytanie czy jest licowy :), jest tak spękany, że trudno dokładnie stwierdzić :D, ale chyba tak :) więc skorzystam z opcji posmarowania kremem. Ale mydło też się całkiem nieźle sprawdziło, biorąc pod uwagę fakt, że na początku ciężko było pasek nawet rozwinąć. :D

I jeszcze takie pytanko: czy klej Butapren da radę skleić dobrze aluminium z PCV? A jeśli nie, to jaki? Z góry mówię, że wszystkie kleje błyskawiczne typu kropelka i tak dalej odpadają - chodzi o to żeby nie schły w czasie krótszym niż 1 minuta.
Bo jestem w trakcie robienia karabinu i właśnie się na taki problem natknełam i nie mam bladego pojęcia co z tym zrobić. :)
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Złom Nedz

Postprzez Arakh Ha'an » 25 Kwi 2017, 17:34

Można spróbować jeszcze klej dedykowany do PVC.
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Złom Nedz

Postprzez Nedz » 25 Kwi 2017, 23:25

A ile by to tak w kosztach wyszło mniej więcej?
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Złom Nedz

Postprzez Arakh Ha'an » 26 Kwi 2017, 01:45

Przykładowy klej:
https://www.bricoman.pl/artykuly-hydrau ... -cpvc-0-1l

Powinny być one dostępne w niedużych opakowaniach, dzięki czemu nie będą zbyt drogie ;)
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Złom Nedz

Postprzez Nedz » 26 Kwi 2017, 22:16

Dobra pomyślę, ale na razie spróbuję Butaprenem zobaczymy co z tego wyjdzie. :)
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Złom Nedz

Postprzez Nedz » 20 Maj 2017, 21:22

Ostatnio mi się udało coś tam zrobić choć gam i tak idzie mi jak krew z nosa, ale jednak zawsze coś. :) Więc proszę:



Udało mi się jakoś zszyć ładownice. :)



Ale po zszyciu ładownic stwierdziłam nie wiadomo czemu, że zrobię jeszcze coś do pasa w sumie to nawet nie wiem za bardzo co to ma być. :D Może nazwijmy to umownie torbami. :)



Udało mi się tez zrobić nóż. Uchwyt od rączki od Bosha, a ostrze z blachy aluminiowej. Jeszcze pewnie przejdzie dalszy brudzing jak tylko będzie chwila czasu. :)



A pasek wygląda nawet bardzo dobrze, dzięki za radę Sh' ehn :) , ale nie udało mi się jeszcze doszyć klamry, bo igła skapitulowała urywając się przy oczku. :)



Jak skończę profil to będzie wiadomo czemu wydłubałam w pasku scyzorykiem znak zakonu Jedi. :) Teraz nie chce mi się o tym pisać. :D



I wreszcie ruszyłam kubeł. :) Jakby co robię zwyczajny (nie chce się bawić w wycinanie dziwnych wizjerów) no może po za tym, że pewnie dorobię zadaszenie. Coś w stylu jak miał choćby Cody :

http://ossus.pl/biblioteka/Plik:Cody.jpg





No, a z mniej istotnych rzeczy to malłam uchwyty od blastera i znalazłam jakomś rurkę, która się przyda do lunety. A teraz będę robić dalej karabin może uda mi się zrobić za tydzień to wtedy pokażę i wieczorem robić kubeł. :)
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Złom Nedz

Postprzez Sh'ehn » 20 Maj 2017, 21:54

Em, co do szycia skóry, zwłaszcza takiej grubej, polecam poszukać szydła (taki szpikulec: http://images.kangoo.pl/15644862/7122/x ... _sklep.jpg) i poprawić dziurki, przed przewlekaniem igły. Dodatkowo, żeby ulatwić sobie robotę, warto skleić pasek przed przeszyciem, żeby przy szyciu skóra się nie przesuwała (ale tę opcję polecam tylko, jeśli masz szydłolub maszynę kaletniczą - jeśli skleisz dwie warstwy skóry, całość może być za gruba żeby przebić się samą igłą). Jako alternatywę dla szycia w ogóle, można próbować wbić nity, ale nie wiem czy taka stara skóra wytrzyma.

Jeśli chodzi o nóż - wygląda jakbyś doklejała go do rękojeści taśmą izolacyjną. Sama mam przy zbroi rzeczy przyklejone na stałe taką taśmą, i wiem, że może wyglądać to całkiem spoko. Polecałabym jednak, albo przykleić to jeszcze raz, równo i bez zmarszczek, żeby wyglądało jak jednolite czarne spoiwo, a nie "prowizorycznie", albo, jeśli efekt "prowizoryczności" jest celowy, zamaskowanie taśmy jakimś kawałkiem skóry/materiału, który będzie wyglądał lepiej.
(Przy okazji, nie wiem czy nie warto by spróbować jakoś stępić brzegów. O blachę łatwo się zaciąć, a, jeśli nie masz pochwy, tylko trzymasz ostrze noża na wierzchu, ktoś się może na konwentach czepiać).
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Złom Nedz

Postprzez Mahiyana » 20 Maj 2017, 23:20

Sh'ehn napisał(a):ktoś się może na konwentach czepiać

Jest to bardzo słuszna uwaga. Swego czasu na Coperniconie zkonfiskowali Dinu całkiem nieszkodliwy nóż z pcv czy czegoś takiego, bo po prostu wyglądał niebezpiecznie czy coś ^^ No i lepiej jak nikogo z naszych nie potniesz przez przypadek mając go u pasa :P

Te ładownice wyglądają bardzo... hmm... miękko, że tak powiem. Planujesz to potem wypełnić jakąś gąbką czy scyropianem żeby ładnie się prezentowały? A może jak są w pozycji pionowej to lepiej się układają? (T)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Złom Nedz

Postprzez Nedz » 21 Maj 2017, 00:29

Nie no pochwa na nóż będzie i raczej spokojnie nikt się nim nie potnie bo jest stępiona. Można wziąć spokojnie do ręki za ostrze i ścisnąć (sprawdzałam, tak ręce mam całe :) ).
No racja taśma izolacyjna była użyta do rękojeści, ale chwilowo; jak będzie moment czasu to to poprawie. :)

One w sumie może nie są jakoś bardzo sztywne, ale nie są znowu aż tak miękkie jak wygląda na zdjęciu (zdjęcia robiłam na szybko). Choć pewnie nad jakimś usztywnieniem pomyślę jeszcze jak coś do nich wsadzę to powinny wyglądać lepiej.

A co do paska to szydłem się wspomagałam, ale jak się okazało mam wielki talent do łamania igieł. :)
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Złom Nedz

Postprzez Mahiyana » 21 Maj 2017, 12:27

O, mam jeszcze inny pomysł - kartonowe wkładki :)
Nie dość że usztywnią to zostawią miejsce na portfel, komórkę czy co tam lubisz mieć przy sobie ^^
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Złom Nedz

Postprzez Nedz » 21 Maj 2017, 20:17

Zgodnie z zalecaniami dotyczący poprawiania taśmy przy nożu poprawiłam pomagając sobie dodatkowo świeczką i nożem (taśma lubi się z czasem przy brzegach zacząć odklejać, a ogień stapia boki taśmy, Nóż był po to żeby docisnąć taśmę, która stopiona jest za gorąca żeby używać palców :) ). Więc wyszło tak:



A tu zbliżenie:




A nad pomysłem Mach z użyciem kartonu jako usztywnienie pomyślę, ale myślałam też żeby użyć do tego krochmalu (domowej roboty, kupny już tak dobrze nie usztywnia).
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Złom Nedz

Postprzez Mahiyana » 21 Maj 2017, 20:49

A kolejna na listę ludzi, którzy przekręcili mój nick w najmniej spodziewany sposób trafia... <werble> ...Nedz! XD

Moje doświadczenia z krochmalem mówią, że to może nie zadziałać najlepiej, ale w sumie jak nie wyjdzie to po prostu nie będzie wystarczająco sztywne i będzie można pomyśleć nad innymi rozwiązaniami, bo nic nie powinno się rozwalić ^^

A nożyk faktycznie wygląda coraz lepiej ;)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Złom Nedz

Postprzez Arakh Ha'an » 22 Maj 2017, 19:36

Ja bym rękojeść i mocowanie ostrza noża do rękojeści owinął paskiem jakiegoś materiału - skaju, skóry, lub innego. Wyglądałoby mniej "plastikowo", bardziej "dziko" (IMO lepiej komponowałoby się ze sfatygowanym ostrzem) ;)
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Złom Nedz

Postprzez Nedz » 23 Maj 2017, 00:20

Pomysł nie głupi pomyślę nad tym, jak ostrze zniszczone to w sumie rękojeść też trzeba by jakoś bardziej zniszczyć. :)
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Złom Nedz

Postprzez Arakh Ha'an » 23 Maj 2017, 02:27

Na marginesie - w najnowszym numerze Battle Cry ("Krzyku Bitewnego") Mandalorian Mercsów jest artykuł o podniszczaniu materiału, może się przyda :)
http://mandalorianmercs.org/wp-content/ ... cry-17.pdf
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Złom Nedz

Postprzez Nedz » 21 Lis 2017, 01:10

To ja może coś napiszę: nie mam dziś zdjęć więc nie wrzucę i nie wiem kiedy dam radę zrobić i wstawić.

Tak czy siak, za zbroję miałam się wziąć z powrotem już w październiku, ale za dużo rzeczy mi się sypnęło ze szkoły i tym podobnych więc do prac wróciłam niedawno.

Więc mam już wystrugany z drewna blaster (jeszcze zostało tylko przybrudzić odpowiednio), mam przygotowane szablony do `gamu i najpewniej jutro lub pojutrze będę je odrysowywać na `gam, a pas powinien być gotowy do początku grudnia i hełm trzeba robić od nowa, bo kot zrobił z nim swoje i porwał na strzępy cały przód.
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310


Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron