Zbroja Sabine Wren

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Zbroja Sabine Wren

Postprzez Serim'ika » 22 Sty 2017, 23:21

W końcu zaczęłam! Pomysł jest prosty, z uwagi na moje malarskie tendencje i przynależność do M'Y postanowiłam (w zasadzie 3 lata temu) zrobić tanią, szybką (żeby nie szkoda było jej brudzić) zbroję Sabine którą będę zakładała w trakcie mojego malowania spray'ami.

Image

Najważniejsze cechy: ma być wygodna, lekka i tania

Mój pomysł: płytki i hełm zrobię z opasek gipsowych (forma bandaża do opatrywania złamań), przy pomocy kartonu i własnego ciała mogę bardzo szybko i tanio uzyskać dowolny kształt, zbroja będzie lekka i dopasowana. Jedyna wadą będzie jej kruchość, ale łatwo będę mogła dorobić nowe elementy, co i tak będę musiała robić, bo część płytek będzie się pewnie brudzić tak bardzo, że będę musiała je wymieniać na świeże.

Hełm planowałam zrobić podobnie jak Mahiyanna, na kartonowym szablonie. W idealnej wersji hełm będzie "szczelny" np przy pomocy kominiarki na tyle, żeby mógł mi jednocześnie robić za maseczkę gazową w trakcie malowania.

Strój - tutaj mam dylemat między szyciem z odpowiednich skrawków tego dwukolorowego kostiumu, naszywaniem jednego materiału na drugi, a po prostu przemalowaniem znalezionych w lumpeksie ubrań.

Darksaber (wyłączony), blastery - karton 3 mm i dużo farby.

Włosy i makijaż - ukryte pod hełmem, długość i fason mam podobne i bardzo mi się podoba jej kolor włosów z 3. sezonu, ale nie jestem gotowa na bielenie włosów.

Pasek - tu mam szczery problem. Macie jakieś pomysły? Paski mogę tanio znaleźć w lumpach, ale nie mam pojęcia jak poradzić sobie z sprzączką i tym jak one są łączone.

Jetpack i naramienniki z lassem - może w odległej przyszłości.

A tutaj zdjęcia postępów:
Image
Serim'ika
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wrocław
Posty: 150

_

Postprzez Araxuss » 23 Sty 2017, 00:11

_
Ostatnio edytowany przez Araxuss, 09 Lis 2017, 20:55, edytowano w sumie 1 raz
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Zbroja Sabine Wren

Postprzez Vassk » 23 Sty 2017, 00:36

Super, czekałem, aż ktoś w końcu zabierze się za tą zbroję ^^

Pomysł z tymi bandażami jest całkiem ciekawy, odpowiednio grube tworzą naprawdę solidną masę (używałem ich nie tak dawno do utwardzania formy i do tej pory trzymają się ok) tyle, że lubią się kruszyć i sypać na krawędziach. Na zdjęciu widać też, że płytki nie mają zbyt równej powierzchni, a to akurat duża wada. Dlatego ja bym to jednak pokrył cienką warstwą jakiejś miękkiej szpachlówki np. Novol soft albo finish, potem trochę szlifowania i możesz mieć ładne, równiutkie płyty, zwłaszcza, że już początek jest obiecujący. Jasne, że pcv - tak jak mówi Arax - to materiał 10x lepszy, ale każdy od czegoś zaczyna, no nie? ;D

Natomiast hełmu bym się bał z tego robić, poważnie. Możesz oczywiście próbować, ale jakoś tego nie widzę. Tu akurat poszedłbym tradycyjną drogą - PCV 3mm o wymiarach 1m x 0,5m to jakieś 30 zeta i wystarczy Ci na cały hełm (z zapasem), kopułka z kasku orzeszka to 2 dyszki. Trochę drożej, jasne, ale masz wtedy znacznie trwalszy produkt ;) ale to już sama zdecydujesz co na chwilę bieżąco bardziej Ci opowiada.

Blastery z kartonu? No cóż, na początek i takie mogą na upartego wystarczyć, ale nie wiem czy nie szkoda pracy, gdy efekt może być mocno przeciętny.


Pasek - tu mam szczery problem. Macie jakieś pomysły? Paski mogę tanio znaleźć w lumpach, ale nie mam pojęcia jak poradzić sobie z sprzączką i tym jak one są łączone.

W kierunku MM czy RL i tak nie idziesz, więc możesz to ugryźć po swojemu. Zapięcie (np. na rzepy) przesunął bym na sam tył, tak żeby ta stalowa klamra była czysto ozdobna i nie służyła za zapięcie (możesz jej dodać szlufkę od spodu, łatwiej tak niż mocować na stałe). Kabury z paskami możesz połączyć na nity skręcane (choć zwykłe też się nadadzą), bo na podobne rozwiązanie wskazuje zresztą ta grafika.
Te pasy podtrzymujące kabury po prostu przykleiłbym do głównego pasa, zamiast bawić się w dodawanie tam tych stalowych sprzączek, bo szczerze powiedziawszy nie mam dziś pomysłu jak by je można połączyć bez nitów/przeszywania.
No, trochę chaotycznie napisane, ale mam nadzieję, że zrozumiesz :P

A, i tak mi się przypomniało - może pianka EVA zamiast tego gipsu? Mega łatwa w obróbce, formowaniu i całej reszcie. Cały świat cosplayu się nią zachwyca już od lat i to nie bez powodu. Miałabyś w niej mega wygodnie, bo jest leciutka. Ceny też przyzwoite biorąc pod uwagę fakt, że możesz ją upolować jako maty podłogowe. Szpachlowanie jest zbędne w jej wypadku.
Hełm też z tego zrobisz bez problemu, kwestia zrobienia dobrych szablonów i odrobiny pomyślunku. Tniesz nożem, kleisz gorącym klejem (albo superglue, bo też dobrze trzyma), podgrzewasz w piekarniku/opalarką. Fajna sprawa ogólnie, pomyśl nad tym ;D

W każdym razie trzymam kciuki/życzę powodzenia ;D

PS do Araxa - zauważyłeś, że pcv ostatnio traci na popularności? ;P już mało kto robi z tego pancerze ostatnio ;D
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

_

Postprzez Araxuss » 23 Sty 2017, 00:57

_
Ostatnio edytowany przez Araxuss, 09 Lis 2017, 20:55, edytowano w sumie 1 raz
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Zbroja Sabine Wren

Postprzez Serim'ika » 23 Sty 2017, 02:01

Dzięki wielkie za rady ^^

Rzeczywiście zrobienie hełmu z czegoś innego brzmi jak dobry pomysł, a wydatek rzędy kilkudziesięciu złotych nie jest problemem. Raczej przez "tanio" miałam na myśli grubo poniżej takich wydatków jak żywica i włókno szklane ^^.

Co do używania pcv w ogólności - nie przepadam za obróbka pcv, poza tym mieszkam w akademiku, jakoś średnio widzę wykorzystywanie tutejszego piekarnika XD Ale może doczytam jeszcze jak to wygląda.

Co do pianki EVA to trochę bym się obawiała jak to się maluje? Na tyle na ile kojarzę materiał to średnio widzę lecenie po tej teksturze z pędzlem, a planuję domalować sowę, szachownicę etc.

Przyznaję, że gips wyszedł dość mocno z tego, że obejrzałam dzisiaj najnowszy odcinek Rebelsów i po prostu zajrzałam do szafki czy mam z czego zacząć robić zbroję, tak więc chwilowo samo wykonanie to był kompletny spontan. Myślę, że szpachlówka może być dobrym pomysłem, ale na razie dokończę naramiennik z sową i zobaczę jak to będzie wyglądać, bo pomyślałam, że może, zgodnie z artystyczna naturą postaci, fajnie by było mieć taki pancerz pomalowany pędzlem, z widoczną teksturą pędzla. W zasadzie jak przyjrzycie się teksturom w Rebelsach to one zazwyczaj są dla efektu odrobinę malarskie.

Porady odnośnie paska - super! Dzięki wielkie, pewnie tak zrobię :D

Na koniec - co do blasterów z kartonu to nie jestem pewna czy myślimy o tym samym, tak czy siak do tego etapu jeszcze dużo czasu, więc się zobaczy ^^
Serim'ika
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wrocław
Posty: 150

Re: Zbroja Sabine Wren

Postprzez Serim'ika » 23 Sty 2017, 02:13

Okej, doczytałam odrobinę na temat pcv i o ile czegoś nie pomyliłam, to jest zupełnie nie ten przedział czasowo-roboczy, który planowałam przeznaczyć na tą zbroję.
Serim'ika
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wrocław
Posty: 150

_

Postprzez Araxuss » 23 Sty 2017, 02:45

_
Ostatnio edytowany przez Araxuss, 09 Lis 2017, 20:56, edytowano w sumie 1 raz
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Zbroja Sabine Wren

Postprzez Arakh Ha'an » 23 Sty 2017, 05:18

Pasek - tu mam szczery problem. Macie jakieś pomysły? Paski mogę tanio znaleźć w lumpach, ale nie mam pojęcia jak poradzić sobie z sprzączką i tym jak one są łączone.


Można zrobić tak, jak pisze Vassk, i użyć "zwykłego" pasa wojskowego (wzór polski, jednak bez przeszyć - stosunkowo popularny), lub iść w coś takiego:



Pas szeregowca Armii Radzieckiej. Brązowy, odpowiednio szeroki i stosunkowo niedrogi oraz w miarę łatwo dostępny w internecie. Nie jest zrobiony ze skóry - to gumowany na brązowo materiał - więc można go łatwo modyfikować (doklejać, doszywać różne osprzęty itp.). Klamrę z gwiazdą można albo przebudować, albo wymienić na inną blaszaną, robi się to stosunkowo łatwo (w sensie interfejs pas-klamra jest prosty).
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Zbroja Sabine Wren

Postprzez Vassk » 23 Sty 2017, 11:33

Co do pianki EVA to trochę bym się obawiała jak to się maluje? Na tyle na ile kojarzę materiał to średnio widzę lecenie po tej teksturze z pędzlem, a planuję domalować sowę, szachownicę etc.

Całkiem dobrze, nawet pędzlem ;) Wiem, bo swój pancerz N7 malowałem akrylami właśnie przy pomocy pędzla. Wystarczy zabezpieczyć powierzchnię np. wikolem i śmiało można brać się do malowania.
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Zbroja Sabine Wren

Postprzez Serim'ika » 23 Sty 2017, 15:42

Hmmm, okej, ja chcę jakiś rozsądny tutorial do pcv jeśli to zajmuje tyle czasu XD Bo moje płytki z gipsu zajmują więcej czasu (choć plusem jest to, że są bardzo wygodne, koniec końców to odlew praktycznie). Szukałam tutoriali na forum i chyba nie znalazłam tych odpowiednich? Bo ja trafiałam na komory podciśnieniowe, piekarniki, suszenie i wypiekanie przez 2h?
Serim'ika
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wrocław
Posty: 150

Re: Zbroja Sabine Wren

Postprzez Vassk » 23 Sty 2017, 18:03

Hmm jeśli chodzi o pcv, to możesz zacząć od tego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=8d54uMV4GwQ. Jak widać dużo filozofii w tym nie ma - tniesz zwykłym nożem, szlifujesz krawędzie papierem np. 240, wyginasz. Tutaj masz też zresztą patent na formowanie płyt bez zabawy z piekarnikiem/opalarką, więc powinno Ci być trochę łatwiej. Z tym, że lepiej wyginać nie w rękach, tylko na jakichś obłych przedmiotach (wiadrach, miskach itp.), bo łatwiej wtedy osiągnąć równy kształt płyt.

A tutaj masz szablony w pdf'ie http://eitanya.deviantart.com/art/Downloadable-Sabine-armor-templates-483881333.

No i ja bym prześledził na Twoim miejscu cały ten temat http://mandalorianmercs.org/forum/index.php?topic=82642.0. To co prawda wersja z drugiego sezonu, ale i tak powinno Ci się przydać ;)
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Zbroja Sabine Wren

Postprzez Serim'ika » 24 Sty 2017, 11:17

Dzięki wielkie! Jak napiszę egzaminy w pierwszym terminie to będę miała większość zbroi przed połową lutego z tymi materiałami XD Co do wyginania, to tutaj akurat przydadzą się formy gipsowe ^^ Zresztą, poeksperymentuje.

Tylko teraz będę miała bolączkę z hełmem i z kostiumem jak widzę jak ładnie może być to zrobione jak się ktoś postara :<
Serim'ika
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wrocław
Posty: 150

Re: Zbroja Sabine Wren

Postprzez Iskra » 30 Sty 2017, 02:44

Araxuss napisał(a):
PS: Tutaj masz taki całkiem spoko patent na szybkie i symetryczne naramienniki do Sabine.
Image
Jakość legionowa to to może nie jest, ale na potrzeby tego pancerza powinno wystarczyć.


Z wszystkich powyższych rad serdecznie NIE polecam tej metody!
Z kupionych w Castoramie rur kanalizacyjnych (ten sam materiał) robiłam osłony piszczeli. Po pierwsze fatalnie się to tnie, o ile nie masz solidnej piły albo jakiejś szlifierki - zapomnij. Po drugie, niespodzianka (!) tworzywo zaczyna się po wycięciu powoli odkształcać (tydzień-dwa), rolować na brzegach itp.
W przeliczeniu cena-czas-jakość wyszło nieco taniej niż tafla pienionego PCV (ale drożej jeśli wziąć pod uwagę ilość wykorzystanego materiału), wycinanie zajęło kilka razy dłużej niż z PCV i jakość taka, że po miesiącu wszystko do kosza. Może należałoby to rozgrzać i ponownie uformować, ale to jest twarde tworzywo i serio szkoda czasu & kasy.
Za to takie kolanka nadają się na kopyto do formowania naramienników właśnie z pienionego PCV :)
Φ
Iskra
Weteran
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Katowice/Toruń
Posty: 401

_

Postprzez Araxuss » 30 Sty 2017, 04:18

_
Ostatnio edytowany przez Araxuss, 09 Lis 2017, 20:56, edytowano w sumie 1 raz
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Zbroja Sabine Wren

Postprzez Vassk » 30 Sty 2017, 12:59

Z wszystkich powyższych rad serdecznie NIE polecam tej metody!

Czy ja wiem, to może być kwestia Twoich materiałów (być może kolanka były ze zbyt cienkiego plastiku). Sporo osób robi w ten sposób naramienniki i jeszcze się nie spotkałem z tym, by komuś się odkształcały po upływie czasu.
A twardość materiału to raczej zaleta, a nie wada. Trzeba mieć odpowiednie narzędzia i tyle ;P
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Zbroja Sabine Wren

Postprzez Iskra » 30 Sty 2017, 19:34

Vassk napisał(a): A twardość materiału to raczej zaleta, a nie wada. Trzeba mieć odpowiednie narzędzia i tyle ;P

Okej, ale mówimy o pracach w akademiku, a nie w full-wyposażonym warsztacie modelarskim, bierzcie to pod uwagę :P
Ostrzegam po prostu co się może stać z tymi rurami, szkoda zachodu i kasy, skoro można to zrobić szybciej i lepiej z PCV.
Φ
Iskra
Weteran
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Katowice/Toruń
Posty: 401

Re: Zbroja Sabine Wren

Postprzez Arakh Ha'an » 31 Sty 2017, 03:13

Może warto spróbować element nagrzać (ale poniżej temperatury zeszklenia - tak, by się nie roztopił), a następnie z wewnętrznej strony potraktować zimną wodą, tak, by wywołać powstanie stanu różnych naprężeń (rozciągając na zewnątrz, ściskające od wewnątrz) utrzymujących krzywiznę?...
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Zbroja Sabine Wren

Postprzez Serim'ika » 01 Lut 2017, 02:09

Tak właściwie to już kupiłam, wycięłam i zaczęłam malować narmienniki. Kształt trzyma się dobrze, a wycięłam je nożykiem introligatorskim - odrobina cięcia pod odpowiednimi kątami i poszło ^^ Wstawię zdjęcia jak skończę malować, ale wygląda nieźle!
Serim'ika
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wrocław
Posty: 150


Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot]

cron