E99 Carbbine (Oix main weapon)

Nasze pomysły i projekty odnośnie wszelkiego rodzaju broni.

Moderatorzy: Arakh Ha'an, KEDIN

E99 Carbbine (Oix main weapon)

Postprzez Oix Fenn » 06 Lip 2016, 23:05

Su'cuy Vode! :D Nie, jeszcze nie umarłem. Nie, nadal pracuje nad pancerzem. Tak, dziś mam coś fajnego do pokazania ... Mianowicie nowa broń, jak niektórzy wiedzą, poprzedni karabin - Hornet (zmodyfikowany Nerf) przeszedł w ręce Egzara za symboliczną kwotę. Pomyślałem sobie "hymm ale teraz, bez broni będzie ze mnie słaby zabójca na zlecenie ... i kto będzie zabijać senatorów republiki?" a więc ... powstał koncept stworzenia karabinu mojego własnego pomysłu, inspirowanym grą Singularity. Co tu więcej mówić? efekty prac poniżej (plus krótki opis jak zawsze). Dodam jeszcze że w karabinie będzie 7 diód w kolorze pomarańczowym i może jakiś głośniczek z efektem "laserowego pistoletu".


jedyny rysunek, prosty, taki "Concept Art." jednak to na nim najbardziej bazowałem:
Image

wycinanie elementów musiało być bardzo precyzyjne i dobrze wymierzone.
Image

Image

głównym materiałem używanym do konstrukcji jest 10mm PCV z ... Dużego znaku z naszych rodzimych sklepów "Biedronka - codziennie niskie ceny" podarowanej od Joszka na urodziny. Dzięki raz jeszcze Vod ;)
Image

pierwsze "przymiarki" - tak granatnik to nic innego jak puszka po chipsach "Pringooals" które były przecenione (chispy średnie w samku, osobiście nie polecam :c)
Image

miejsce na elektronikę i inne wypasy postanowiłem zrobić w dużej kolbie karabinu ... problem był taki, aby zrobić "nakłądaną" część aby mieć dostęp do całej powierzchni wewnątrz ... zobrazują to poniższe zdjęcia:
Image

Image

postanowiłem je mocować na śruby, gwinty, jednak, gwint w plastiku szybko by się "popsuł" poprzez użytkowanie, toteż postanowiłem wywiercić otwór wielkości nakrętki i wcisnąć ją tam aby robiła ... za gwint, dodatkowo użyłem kleju cjanoakrylnego aby mieć pewność że siedzi mocno ;)
Image

problem był taki, aby dokładnie w tych samych miejscach zrobić otwory w "pokrywie" kolby ... ale jakoś sobie poradziłem:
Image

wygładziłem krawędzie poszlifowałem, efekt na obecną chwilę jest następujący ... różni się trochę od mojego pierwszego rysunku ... ale tylko odrobinę ...
Image

postępy prac postaram się wrzucać regularnie, co myślicie o mojej nowej przyszłej broni? :D
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: E99 Carbbine (Oix main weapon)

Postprzez Vassk » 07 Lip 2016, 10:22

Wygląda całkiem ciekawie, czekam na więcej fotek :).
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: E99 Carbbine (Oix main weapon)

Postprzez Dinuirar » 08 Lip 2016, 01:39

Wygląda na bardzo porządną robotę. Oby tak dalej, to będzie ślicznie :D
"He who excels as a warrior does not appear formidable
One who excels in fighting is never aroused in anger
One who excels in defeating his enemy does not join issues"

"Friends don't let friends wear a red shirt on landing-party duty"
Dinuirar
a.k.a. Dinu
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Warszawa/Bydgoszcz
Posty: 1624

Re: E99 Carbbine (Oix main weapon)

Postprzez Oix Fenn » 09 Lip 2016, 00:20

Nowa porcja zdjęć, dziś robiłem magazynek i pociski E99 (pytanie, malować je czy mogą takie zostać?) magazynek będzie mieścić 6 pocisków E99 kalibru 11mm, budową wzorowałem się na Shotgun Bullets.

Image

nawet spłonkę żem zrobił XD
Image

Image

Image

i miejsce na diody, magazynek będzie zrobiony w taki sposób, że diody będą świecić dopiero po podłączeniu do karabinu (inspirowane grą Republic Commando)
Image
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: E99 Carbbine (Oix main weapon)

Postprzez Oix Fenn » 10 Lip 2016, 21:33

Dziś wrzucę zdjęcia magazynku, nie jest idealnie ale grunt że jest :D. Magazynek świeci się dopiero po włożeniu do gniazda, po wyjęciu gaśnie, wzorowałem się na DC-17m (sniper mode)

Image

Image

Image
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: E99 Carbbine (Oix main weapon)

Postprzez KatharSiS » 10 Lip 2016, 22:30

Bardzo fajnie to wygląda :D Pracuj dalej i czekam na efekty końcowe :P
KatharSiS
a.k.a. Void
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Katowice
Posty: 586

Re: E99 Carbbine (Oix main weapon)

Postprzez Dex » 10 Lip 2016, 23:19

Bardzo fajny motyw z tymi diodami. Wydaje mi sie, że byłoby jeszcze lepiej, gdyby te diody tak nie wystawaly z lini magazynka. Aczkolwiek i tak jest ładnie
Ma voi ridika din mormint, o so razbun au toat puterile intunericului
Single este viata si o sa fie al meu!


czarne na czarnym pisane o zielonym//Dobra władza to martwa władza
Dex
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tam gdzie diabeł mówi "Hail to the King"
Posty: 138

Re: E99 Carbbine (Oix main weapon)

Postprzez Araxuss » 10 Lip 2016, 23:29

Ano, ja bym zastosował taki patent jak w mieczach FX. Przezroczysta matowa listwa i powinien być efekt jednolitego światła.
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: E99 Carbbine (Oix main weapon)

Postprzez Oix Fenn » 11 Lip 2016, 00:14

Będzie tak, to tylko miało na celu sprawdzenie czy będzie działać, sam zauważyłem że to tandetnie wygląda XD coś z tym zrobię nie martwcie się Vode ;)
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307


Wróć do Zbrojownia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron