Zbroja Merela

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Re: Zbroja Merela

Postprzez Nedz » 22 Lis 2017, 01:15

Bardzo ładne garki ile za 5 litrowy ? :P
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 22 Lis 2017, 01:34

Sto złotych kochana :)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 25 Lis 2017, 19:13

Szanowni i kochani vode mam zaszczyt zaprezentować wam pierwszy w M'y (i być może nawet MMecsi takiego nie mają) hełm z nietypowym wizjerem typu 'dragon' (tak nazwa nieoficjalna i własna dla potrzeb mojego alter).

https://drive.google.com/file/d/1b82QWa ... p=drivesdk

Tutaj macie krotki filmik jak to działa

https://youtu.be/cklnJcVUG6g

Niespodzianka pojawi sie na dniach w oddzielnym temacie jako poradnik DIY. Dlatego uzbrojcie sie w cierpliwość jeszcze chwileczke :)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Vhipir » 25 Lis 2017, 23:52

To to nie wizjer jest niestandardowy, tylko dalmierz. :D

Ale dobra robota, świetnie to wygląda!
Na radarze widać już dyskotekową planetę.
Vhipir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Poznań / Bydgoszcz
Posty: 785

Re: Zbroja Merela

Postprzez Radok » 25 Lis 2017, 23:53

Fajnie Ci to wyszło. Nawet płacz dzieci ten RF powoduje, bo coś tak w tle kwiliło.

Niech zgadnę co to za niespodzianka? Czyżby jakieś serwo poruszające RF'em ? Nie mogę się doczekać :D Ogólnie - SUPER!
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 26 Lis 2017, 00:09

Vhipir- tak, miał być dalmierz, a nie wizjer :)
Radok- placz dziecka był od zmęczenia ;)
Z serwem to w innym czasie będzie, jak dorobie się drugiego hełmu albo jak kiedyś znajde czas aby się pobawić tym kubełkiem. Bedzie to druga część DIY odnośnie modyfikacji hełmu :]

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Nedz » 26 Lis 2017, 01:13

No od tu to Ci się nie da odmówić, że się nie popisałeś.

A Merksi wcale takich świetnych gamów znowu nie mają (choć pewnie paru ma naprawdę porządnej jakości) wystarczy wpisać w youtobe i można znaleźć masę dziwacznych konstrukcji wcale nie związanych z mando i jakieś dziwne płyty w co drugim kostiumie.
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 26 Lis 2017, 01:39

Nedz napisał(a):No od tu to Ci się nie da odmówić, że się nie popisałeś.


:D troche nie rozumiem.o co chodzi :)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Arakh Ha'an » 26 Lis 2017, 02:38

A Merksi wcale takich świetnych gamów znowu nie mają (choć pewnie paru ma naprawdę porządnej jakości) wystarczy wpisać w youtobe i można znaleźć masę dziwacznych konstrukcji wcale nie związanych z mando i jakieś dziwne płyty w co drugim kostiumie.

Mają, mają ;) Czasem jednak Officialnymi zostają zbroje nawet dla samych Mercsów nieco dziwne. Application Team ma różne gusta :lol:
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Zbroja Merela

Postprzez Nedz » 27 Lis 2017, 01:03

Merel w sensie, że świetnie wyszła ci ta elektryka (wsadzenie kabli, baterii i innych gratów wymaga cholernej cierpliwości i precyzji) i ogólnie. :P
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 27 Lis 2017, 01:10

No to fakt, nie było lekko. Bardzo dużo słów na 'k' i na 'ch' polecialo przy tym :) ale efekt taki jak oczekiwałem :D

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Radok » 28 Lis 2017, 14:22

Słowa jak na przykład: "K-ubeł sie K-iwa" i "Ch-owaj się K-ablu" ? Znam to...
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 28 Lis 2017, 16:35

Radok napisał(a):Słowa jak na przykład: "K-ubeł sie K-iwa" i "Ch-owaj się K-ablu" ? Znam to...



Heh dokładnie to TE słowa ;)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Mahiyana » 28 Lis 2017, 18:33

Teraz tylko pytanie kiedy będzie można zobaczyć Cię w tym kuble w akcji? :D

Super robota!
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 28 Lis 2017, 18:43

Myślę, że na starforce albo copernikon w przyszłym roku bo nie sądzę abym wyrobił się ze wszystkim na pyrkon.
Za dużo jest jeszcze do zrobienia z tego co sobie ustaliłem odnoścnie wyglądu i sprzętu, a za malo czasu, jednakże systematycznie co chwilę coś robię ;)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Mahiyana » 28 Lis 2017, 20:57

Jeszcze pomiędzy mamy np. Skiercon ;)

No ale pracuj sobie swoim tempem ;)
Lepiej zrobić porządnie niż jakby miało od razu się rozwalić na akcji ;)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 28 Lis 2017, 21:20

Tak tylko troche daleko tam mam :/ i tak, wiem, że do Poznania mam praktycznie tyle samo co do Skierniewic ale kiedyś czyt. Za czasów gildii Sith Reborn w SWTOR, obiecalem sobie, że pewnego dnia pojade na pyrkon w zbroi jako swoja postać z gry :) apropo konwentów to w moim mieście od zeszłego roku organizowany jest forcecon więc może na przyszły rok zalatwie dla M'y chociazby zwrot kosztów za dojazd jako zrzeszona organizacja :D
Wejherowo ma nawet swojego Vadera
https://goo.gl/images/ahxWwM

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Radok » 29 Lis 2017, 11:31

Ale ten Vader to kozacki jest. Władze miasta mogły by taki pomnik postawić gdzieś niedaleko dla Anakina.
W Bielsku zgłosiłem ulice Boby Fett'a ale nie bardzo władzom się to uśmiechało, bo to nie jest pozytywny charakter :/
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 29 Lis 2017, 15:09

Szkoda :(

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Mahiyana » 29 Lis 2017, 23:04

No to petycja z milionem podpisów i trzeba walczyć dalej ;)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Merela

Postprzez Nedz » 30 Lis 2017, 01:22

Jest ulica Pszczółki Mai, Obi wana Kenobiego (tak naprawdę), pomnik Vadera w Wejcherowie to niech fani mando też mają swoją ulicę. :P

Chociaż ja bym bardziej od ulicy Boby widziała ulicę Janga , ale mniejsza o to. :)
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Merela

Postprzez Radok » 30 Lis 2017, 10:36

Obiegamy od tematu, ale u mnie w mieście jest ulica Reksia (w końcu Bielsko-Biała - ciekawe ile ludzi skojarzy dlaczego :P - bez Wikipedii :P ).
A teraz wyobraźcie sobie M'Y i Rybę w jego Bobie na otwarciu takiej ulicy :D
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Merela

Postprzez Nedz » 01 Gru 2017, 01:22

Wiem czemu, bo Reksia robili w Bielsku i chyba jeszcze Bolka i Lolka (najlepsze bajki jakie pamiętam razem z resztą tych "starych" rysowanych :) ).
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Merela

Postprzez Radok » 01 Gru 2017, 10:21

Nedz napisał(a):Wiem czemu, bo Reksia robili w Bielsku i chyba jeszcze Bolka i Lolka (najlepsze bajki jakie pamiętam razem z resztą tych "starych" rysowanych :) ).

:like (T) Odznaka szacunku Boby leci do Ciebie !

Merel, weź chłopie wrzuć coś o zbroi, bo o bzdurach zaczynamy pisać :P
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 01 Gru 2017, 10:40

Dziś będę smarował 'garnki' silikonem wiec coś zapewne wrzuce ;) troche zarobiony teraz będę bo swieta ida i w biznes choinkowy wszedłem tak wiec od 13 grudnia do konca świąt nie bede aktywny w pracach :(

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 07 Gru 2017, 00:57

https://drive.google.com/file/d/1yhonlG ... p=drivesdk

Jeszcze napierśnik plecy uda, bicki i płytki będą gotowe :D

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Radok » 07 Gru 2017, 10:31

Fajnie wyglądają te elementy po przeróbkach. Ciekaw jestem Twoich płyt napierśnika i pleców.
Ciekawie się komponują obicia, a jedno pytanie: będziesz to brudził?
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 07 Gru 2017, 10:58

Tak bede to brudził rozwodnionymi farbkami rewella koloru brązowego i czarnego dzieki czemu zyska wygląd jakbym po bagnach chodził :) szukam też farby w sprayu koloru bordowego lub wisniowego aby porobić jeszcze krwiste zamazy. Do napierśnika mam wzorniki/schematy ale na razie nie mam do plecow :?

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Radok » 07 Gru 2017, 11:32

Rewella mówisz?
A nie taniej by Cię wyszło jakbyś użył tego:


Akryl to jest, ale efekty tez nie gorsze daje. Co do krwi... hm... by to realistycznie wyglądało, dobrze by było gdyby farba była podobnej konsystencji i barwy. O jak farba Citadel Blood for the Blood God...acz mało ekonomiczne jest używanie jej na całą zbroję :wink:
Hm... trzeba by kogoś złapać, twarz rozkwasić i umaczać płyty, komentując: "Przestań płakać, to tylko chwila... o widzisz, jak ładnie... ech... szybko ci krew krzepnie, trzeba poprawić" :twisted:
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 07 Gru 2017, 12:50

Gdzie takiefarbki mozna dostać i za ile?
Co do krwi to dobry pomysl, nie wiedzialem, że jest taka farba. Opcja druga.... kusząca, bardzo :twisted:

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Radok » 07 Gru 2017, 12:58

W makro widziałem, ale tez chyba dostępne są w plastycznych oraz kiedyś w Empiku trafiłem. Ta Citadela to dość droga jest za malutki słoiczek ale może posłużyć jako wzornik do sporządzenia większej ilości, ale efekty daje genialne na miniaturkach.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 07 Gru 2017, 15:03

Patrzylem w necie to słoiczek kosztuje ciut ponad 12 zl tylko szkoda, że ma 12ml

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Merela

Postprzez Radok » 07 Gru 2017, 21:53

Citadel, mało wydajny jest, ale fajnie pokazuje jak barwy i konsystencję dobrać. te akryle poszukaj w plastycznych... będą tańsze ;)
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Merela

Postprzez Merel » 07 Gru 2017, 23:59

Znalazłem tańsze i 500ml po 12zl
http://calamus.pl/farby-tempery-primo-d ... ych-500-ml

Co do citadel to myślę, że trzy takie pojemniki mi wystarcza bo bedzie na hełmie na rekawicach i kilku plytach. Nie chcę wyglądać jakbym sie w tej krwi kompał :D
A odnośnie rekawiczek:
https://drive.google.com/file/d/1QTSNzH ... p=drivesdk

Edit:

Żeby nie było jest to jeszcze do kilku poprawek malarskich

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183


PoprzedniaNastępna

Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron