Beskar'gam Gheza Hokana albo Sierżanta Vau'a

Moderatorzy: Arakh Ha'an, KEDIN

Beskar'gam Gheza Hokana albo Sierżanta Vau'a

Postprzez Ziolo » 04 Maj 2015, 21:54

Witam wszystkich jestem tu nowy i w tym wątku zamierzam przedstawić budowę swojego beskaru jednego z panów z tytułu jeszcze nie wiem, którego na pewno bede chciał mieć oba ale od któregoś muszę zacząć (może pomożecie z wyborem). Drugim problemem jest wybór kombinezonu problem jest bo nie znalazłem zbyt wielu opisów obu beskarów i nie wiem za bardzo jakie kolory wybrać ale chyba wybiorę czarny (powinien pasować do obu), tera kolejny problem bo po przeszukaniu allegro znalazlem tylko 2 wzory kombinezonów wojskowych oliwkowy i granat wiec średnio mi pasują macie może jakieś inne źródła pozyskiwania takowych?

Zamierzam wzorować sie na tych figurkach bo są tam chyba oba beskary czy sie mylę? http://robsola.deviantart.com/art/Manda ... -346849793

Mam nadzieję, że niedługo wrzucę jakieś zdjęcia z postępu prac zacząłem od kubła i jak zacznie go przypominać to pstryknę fotki
Ziolo
Aruetii
Posty: 9

Re: Beskar'gam Gheza Hokana albo Sierżanta Vau'a

Postprzez X-Yuri » 04 Maj 2015, 23:53

Językowa uwaga, zbroja to beskar`gam, sam beskar to materiał : P Jak się skraca beskar`gam to zazwyczaj do "gam" ; p

Zarówno z Hokanem jak i Walonem problem jest taki, że NIE MA ich oficjalnych wizerunków. Pokazane figurki - czerwony to Dred Priest a ciemny B`arin Apma. Nie Hokan/Vau : p (A piaskowy to nie Skirata tylko Gilamar)

Ale same figsy jako ogólny wzór ujdą, jak każdy inny - nie ma szczegółów na temat konkretnego kształtu płytek, ilości ładownic, itd masy szczegółów, trzeba więc starać się mniej-więcej klasycznie je zrobić : P

...przeglądając allegro/neta na szybko czarnych kombinezonów nie brak, tylko że od 150zl wzwyż, aua.

Pytanie tylko czy na pewno czarny? Jeśli Vau ma czarne płytki, to na czarnym kombinezonie będzie... zbyt czarno : P
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Beskar'gam Gheza Hokana albo Sierżanta Vau'a

Postprzez Ziolo » 05 Maj 2015, 09:58

Jak szukałem w google to znalazłem jedną zbroję Vau'a i miał w niej gość czarny kombinezon a że jest z mandalorian mrcs to pomyślałem że tak powinno byc
Ziolo
Aruetii
Posty: 9

Re: Beskar'gam Gheza Hokana albo Sierżanta Vau'a

Postprzez Vassk » 05 Maj 2015, 11:41

Mogę się mylić, ale nie przypominam sobie żeby wśród Mercsów był choć jeden Vau. Parę osób próbowało/próbuje, ale jeszcze żaden nie został zaakceptowany. Także możesz, ale nie musisz się kierować tamtą zbroją, bo nikt nie powiedział, że była zrobiona ok.
Jeśli o zbroi wiadomo tylko tyle, że jej płyty były czarne to masz spore pole do popisu. O kombinezonie/kamizelce nie ma ani słowa, więc możesz wybrać np. grafit zamiast czerni i też będzie się fajnie prezentować, a całość nie będzie taka monotonna.
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793


Re: Beskar'gam Gheza Hokana albo Sierżanta Vau'a

Postprzez X-Yuri » 05 Maj 2015, 13:05

Bałbym się pewnie w ciemno zamawiać, bez obmacania materiału, na ile gruba jest ta gruba bawełna ; p

To raz. A dwa - czy aby bez głębi koloru, prany, dużo jaśniejszy niż na foto poniżej nie znaczy tyle co "właściwie, to będzie szary" ?
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Beskar'gam Gheza Hokana albo Sierżanta Vau'a

Postprzez Ziolo » 05 Maj 2015, 13:09

Dlatego o nim go tu wstawiłem jak bym kupił czarny to i tak wystawił bym go na słońce żeby trochę wyblakł w końcu Vau młody nie jest to i kombinezon powinien być znoszony. :? A czy jeśli wezmę oliwkowy/khaki kombinezon to bedzie pasował to złotego gamu Gilamara?
Ziolo
Aruetii
Posty: 9

Re: Beskar'gam Gheza Hokana albo Sierżanta Vau'a

Postprzez Vassk » 05 Maj 2015, 17:52

Za taką cenę możesz moim zdaniem zaryzykować i śmiało go kupić. 50 zeta to nie jakaś fortuna, więc w razie czego też nie będzie tragedii jeśli coś będzie nie tak.
Do tego piaskowego 'gamu to raczej grafit jeśli wierzyć figurce, ale bierz oliwkę jak chcesz.
Ważne pytanie - koniecznie chcesz robić jakąś kanoniczną postać typu Vau/Hokan/Gilamar? Widzę, że jesteś nieco niezdecydowany w tym temacie, więc może lepiej byłoby zacząć od zbroi własnego projektu? Wtedy masz pełne pole do popisu, nic Cię nie ogranicza itd.
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Gheza Hokana albo Sierżanta Vau'a

Postprzez Ziolo » 05 Maj 2015, 22:32

Dlatego wybrałem zbroje Vau'a i Hokana bo nie ma dokładnych opisów i można trochę się popisać kreatywnością ale może jak się nie zdecyduje to jakoś wymieszam te dwie, mam nadzieję ze jakis początek kubła bedzie gotowy w nastepnym tygodniu. Dzięki za rady
Ziolo
Aruetii
Posty: 9

Re: Beskar'gam Gheza Hokana albo Sierżanta Vau'a

Postprzez Vassk » 05 Maj 2015, 22:35

Powodzenia w takim razie ;)
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Gheza Hokana albo Sierżanta Vau'a

Postprzez Ziolo » 14 Maj 2015, 19:40

Mam pytanie czy od pancerz musi być kombinezon czy bojówki i bluza też się nadadzą? Bo ciężko mi znaleźć odpowiedni kombinezon
Ziolo
Aruetii
Posty: 9

Re: Beskar'gam Gheza Hokana albo Sierżanta Vau'a

Postprzez Vassk » 14 Maj 2015, 23:03

Nie ma musu, żeby to koniecznie był jednoczęściowy kombinezon, może być i tak jak podajesz czyli osobno spodnie i jakaś bluza. No, ale to zależy od tego jak to będzie wyglądać (przyzwoicie czy może do bani). Najlepiej by było gdybyś wrzucił jakieś fotki tego zestawu, wtedy się zobaczy i pomyśli.
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Gheza Hokana albo Sierżanta Vau'a

Postprzez Ziolo » 15 Maj 2015, 14:12

Problem w tym, że nie ma jeszcze czegoś konkretnego, póki co męczę kubeł i myślę nad kolorami i ogólnym projektem gamu
Ziolo
Aruetii
Posty: 9

Re: Beskar'gam Gheza Hokana albo Sierżanta Vau'a

Postprzez Ziolo » 28 Lip 2015, 11:32

Gdzie mogę kupić hełm? I ile mniej więcej by to kosztowało?
Ziolo
Aruetii
Posty: 9

Re: Beskar'gam Gheza Hokana albo Sierżanta Vau'a

Postprzez Araxuss » 28 Lip 2015, 11:47

Najprościej zrobić samemu, te hełmy nie są szczególnie skomplikowane. Ale jeśli koniecznie chcesz kupić to porządne hełmy w dobrej cenie robił swego czasu Merr. Nie wiem czy jeszcze się tym zajmuje ale nie zaszkodzi spytać.
Możesz napisać do niego tu (na stronie m'y) albo jeśli wolisz
Masz link do jego strony:
https://www.facebook.com/PejotStudio
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Beskar'gam Gheza Hokana albo Sierżanta Vau'a

Postprzez Ziolo » 28 Lip 2015, 12:44

2 mi już się nie udały :(
Ziolo
Aruetii
Posty: 9


Wróć do Beskar'gam - archiwum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron