Zbroja Haalaar Me’senruus

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Zbroja Haalaar Me’senruus

Postprzez Dhadral » 29 Kwi 2015, 02:39

Przedstawię drogę od pierwotnych koncepcji do efektu końcowego.
1) Pierwsze niejasne wizje i koncepcje:


Pierwsze pomysły co do wyglądu matki mojego alterego pojawiły się już dość dawno temu w mojej głowie, prawie w tym samym czasie co koncepcja historii mojej postaci. I od tego czasu ulegały niewielkim zmianom.
2) Projekt pancerza według wytycznych mojej Buir
- czarnobiały szkic
- Już w 100% ustalona wizja projektu
jak się okazało nie musiałam bardzo zmieniać moich pierwotnych koncepcji by spełnić życzenia mamy, cóż po prostu dobrze ją znam.
3) Proces produkcji:
Wykonana z 3mm PCV giętego po podgrzaniu w piekarniku
Tu zaczęły się pewne kłopoty po pierwsze mama jest nie tylko mała, ma też dość nie typowe proporcje ciała, co sprawiło iż pewne elementy płytek korpusu musiały ulec znaczymy modyfikacjom.
- Płytki napierśnika z zaokrąglonymi brzegami i bez tej schodzącej w dół części. Powstały następująco wydrukowałam wzornik dla męskiego napierśnika M po czym przycięłam go do tegoż kształtu i eksperymentalnie wyznaczyłam gdzie powinny przebiegać prawidłowe linie zgięć.
Zmiany w płytkach napierśnika pociągnęły za sobą minimalne zmiany w kształcie kolii (wzornika n rozmiar s), która nie kończy się prosto lecz na środku jest nieco wyciągnięta w dół, by odstępy między nią, a następnymi płytkami nie były za duże. Została też lekko przycięta po bokach, gdyż moja mama niema zbyt szerokich ramion.
Poważnemu skróceniu uległa również płytka brzuszna, jednak aktualnie zastanawiamy się nad dołożeniem drugiej tak jak było w projekcie (najpierw z niej zrezygnowałyśmy ale po Pyrkonie stwierdziłyśmy, że odstęp do płytek piersiowych jest za duży).
- również płyta pleców (według wzornika s) musiała zostać skrócona i zwężona po około 2 cm z każdej strony.
Przed malowaniem:

Malowanie: malowana farbami akrylowymi


Kubeł: Produkcji Yuriego, pomalowany w moim zaciszu domowym. Częśći malowane na miedziano były malowane przez popsikanie sprayem, natomiast te złotomosiężne mama malowała pędzelkiem
- Mama przy pracy
- dwa kubełki czekające na wstawienie wizjerów
4) Wersja finalna




I tak oto postać Haalaar Me'senruus stanęła miedzy nami jak żywa ;)
Wielkie dzięki dla Ran, Yuriego i Sh'ehn za pomoc w przygotowaniu pancerza i utrzymanie naszej małej niespodzianki w tajemnicy.
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron