Zbroja Mahiyany

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Zbroja Mahiyany

Postprzez Mahiyana » 08 Mar 2015, 20:47

Tak, w końcu udało mi się zrobić coś w tym kierunku.
Niestety z początkiem kolejnego semestru prace stanęły, ale nie wykluczam że jakoś będą szły do przodu.
Z góry mówię, że nie wiem jak to będzie wyglądało. Po prostu robię co mi się wydaje nie myśląc o tym co będzie dalej i liczę, że coś, kiedyś z tego będzie.

Tak jakoś zaczęłam od hełmu. Jak widać (albo i nie widać) jest jak na razie zrobiony z kartonów po pizzy (po studencku).
Niestety policzki są źle wygięte i jeszcze będę kombinować żeby to poprawić.
Najpewniej jak uda mi się skleić wszystko z kartonu pokryję to masą papierową.




Pytania można zadawać oczywiście, ale jak już pisałam nie wiem co będzie dalej, więc najpewniej na nie będę w stanie na nie odpowiedzieć.
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez Cole Reed » 08 Mar 2015, 22:04

Ładnie wygląda ten zaczątek. Pamiętaj, że nie musisz się kierować tak zwanymi "normami" co do hełmu. Użyj wyobraźni i wprowadź własne poprawki! Jakie będą kolory Twojego kubła?
"You can run but you'll only die tired..."
-Boba Fett
Cole Reed
a.k.a. Cole Reed
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Owczarnia
Posty: 81

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez Mahiyana » 09 Mar 2015, 12:16

Jak powyżej - nie wiem.
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez Vassk » 09 Mar 2015, 12:21

Ciekawy pomysł na hełm, ale nie jestem pewien czy pokrywanie tego masą papierową to dobry pomysł. Osobiście poszedłbym raczej w żywicę i włókno, ale próbuj po swojemu, zobaczymy jak to wyjdzie.
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

_

Postprzez Araxuss » 09 Mar 2015, 13:28

_
Ostatnio edytowany przez Araxuss, 09 Lis 2017, 21:09, edytowano w sumie 1 raz
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez Mahiyana » 09 Mar 2015, 21:59

Nie ukrywam, moje pomysły opierają się na moich możliwościach i dostępnym sprzęcie ^^ Ale i tak dziękuję za uwagę.
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez X-Yuri » 12 Mar 2015, 22:01

Policzek wygląda jakbyś odwrotnie lewy w miejscu prawego zamontowała, czy coś : d Choć gdyby to tak zostawić, z pewnością byś miała dodatkowe miejsce we wnętrzu na elektro-bebechy : )

Podziw za cierpliwość do robienia kopułki.
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez Mahiyana » 13 Mar 2015, 19:19

Niestety próbowałam "na sucho" wszystkich możliwych kombinacji policzków i to była najbliższa orginałowi opcja... Ale jeszcze to jakoś poprawię :)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

_

Postprzez Araxuss » 13 Mar 2015, 22:49

_
Ostatnio edytowany przez Araxuss, 09 Lis 2017, 21:10, edytowano w sumie 1 raz
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez Mahiyana » 14 Mar 2015, 16:49

Problem polega na tym, że te elementy są dużo większe niż to widac na zdjęciu i właśnie to uniemożliwia wygięcie ich w dobrą stronę.
Ale Twój pomysł jest całkiem dobry ^^ Tylko będę musiała to jakoś ostrożnie wyciąć.
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

_

Postprzez Araxuss » 14 Mar 2015, 16:52

_
Ostatnio edytowany przez Araxuss, 09 Lis 2017, 21:10, edytowano w sumie 1 raz
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez Mahiyana » 14 Mar 2015, 17:31

Właśnie to planuję zrobić :)
Ale i tak muszę najpierw to wyciąć z hełmu ^^
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez Mahiyana » 26 Mar 2015, 16:08

Na ile umiałam i miałam czas poprawiłam policzki





Teraz najpewniej będę wycinać dalmierz i tym podobne ^^
Ostatnio edytowany przez Mahiyana, 26 Mar 2015, 16:29, edytowano w sumie 1 raz
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

_

Postprzez Araxuss » 26 Mar 2015, 16:28

_
Ostatnio edytowany przez Araxuss, 09 Lis 2017, 21:10, edytowano w sumie 1 raz
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez Mahiyana » 03 Kwi 2015, 00:15

No i ciąg dalszy. Z kartonowych części to chyba tyle. Teraz tylko czymś to pokryć i pomyśleć nad usztywnieniem tej części co trzyma dalmierz (na razie jest usztywniona wyprostowanym spinaczem włożonym między karton).

"Uszy" skleiłam odwrotnie, ale powiedzmy, że udało się je odratować i nikt nic nie zauważy.
Jak się w końcu zmotywuję to zacznę chodzić i pytać o jakieś reklamowe materiały z pcv, żeby mieć na resztę zbroi ^^, choć rozważam żeby choć część jeszcze zrobić z kartonu bo w sumie dobrze mi się z nim pracuje. Oczywiście mówię o elementach, na których nie będę siedzieć czy klęczeć. Zobaczymy.






Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez X-Yuri » 03 Kwi 2015, 15:56

Ładnie, ładnie. Kartonowo ale ładnie ; d

Oby dalej też ładnie szło ; d
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez Rangka'ra » 03 Kwi 2015, 23:23

Fajnie to wygląda. Ja już bym się frustrowała klejąc te kartony - przypomina mi się robienie mojego hełmu z pepakury. Podziwiam samozaparcie. Może by tak zanim pokryjesz hełm masą papierową przesączyć go klejem/żywicą? Będzie wtedy twardszy. Gdzieś taki patent widziałam w internecie. :)
Rangka'ra
Mando'ad
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Toruń
Posty: 141

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez Ozzik » 03 Kwi 2015, 23:33

Araxuss tak zrobił z maską sitha, albo Deathstroke'a.
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez Mahiyana » 04 Kwi 2015, 13:14

Planuję dodać czegoś typu klej do tapet do masy papierowej, ale w sumie pokrycie tego klejem na samym początku nie jest złym pomysłem ;)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez Mahiyana » 22 Lut 2017, 22:48



Próbowałam wyginać D: Idzie średnio...
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez Vassk » 23 Lut 2017, 15:11

PCV nie?
Nie wyginaj w rękach bo będzie tak samo za każdym razem. Znajdź sobie jakiś obły przedmiot -wiadro/kosz/cokolwiek podobnego.No i nie zabieraj się od razu za główne elementy, zacznij od wyginania jakiś zbędnych ścinek. Poza tym brzuch wygląda jakbyś wyginala materiał zbyt szybko, poczekaj aż będzie w pełni plastyczny. Kwestia wprawy, trzymam kciuki :wink:

Edit - poza tym nie widzę jakoś gięcia napierśnika pod tym kątem. Wieczorem znajdę chwilę to podrzucę Ci jakieś poradniki.
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez Mahiyana » 08 Sie 2017, 21:39

Too póki mam motywację, pieniądze i powiedzmy, że czas...
Poleci mi ktoś jakiś kombinezon? ^^
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez Nedz » 08 Sie 2017, 23:31

Kombinezon może być w zasadzie jakikolwiek z dwoma wyjątkami. Jak nie kupujemy kombinezonu przez internet to najlepiej ubrać na siebie sprawdzić czy jest wygodny nie krępuje za bardzo ruchów (nie musi być wygodny przy robieniu salta , ale na tyle by dało się w nim bez problemu klęknąć, kucnąć) i po drugie i chyba najważniejsze sprawdzić kiedy się podnosi nogę wysoko do góry/ kuca się czy nogawki nie idą do góry, bo to komicznie wygląda. :)
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez Mahiyana » 09 Sie 2017, 00:18

Pytam o linki a nie ogólne zasady :P
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez Vhipir » 09 Sie 2017, 01:09

H&M podczas wyprzedaży polecam, sprawdza się dobrze. ;D
Na radarze widać już dyskotekową planetę.
Vhipir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Poznań / Bydgoszcz
Posty: 785

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez Dhadral » 09 Sie 2017, 16:17

Cóż jeśłi masz typowe proporcje ciała to wystarczy poszukać albo na wyprzedarzach np w H&M, albo po secondhandach. Jeśłi masz nieco mniej typowe proporcje, np. tułów krótszy niż norma przewiduje to polecam szycie na miarę, wypada drożej, ale kombinezon będzie leżał na tobie jak ulał, no i samemu można wybrać kolor i materiał.
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez Nedz » 10 Sie 2017, 00:29

Można by popatrzyć jeszcze po sklepach budowniczych ewentualnie próbować na allegro, ale tu może być różnie. :)
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez Joosz'ek » 11 Sie 2017, 13:18

Mam zbędny oliwkowy kombinezon pilota, brytyjski chyba. I polecam lumpki.
Joosz'ek
Były Członek
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 128

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez Merel » 12 Sie 2017, 22:00

Poszukaj też na demobilach kombinezonów czołgisty

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez Merel » 10 Lis 2019, 20:35

Jak progres z pancerzem? :D

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez Mahiyana » 10 Lis 2019, 22:27

Na razie go nie ma, ale dziękuję za pytanie
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez Oix Fenn » 20 Maj 2020, 01:08

I co tak temat zamarł? Jakieś postępy?
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez Tarra Strayver » 20 Maj 2020, 15:10

Nie każdy musi mieć zbroję Oixsie.
Tarra Strayver
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 62

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez Merel » 21 Maj 2020, 07:41

A któż to się pojawił :)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Mahiyany

Postprzez Oix Fenn » 04 Cze 2020, 23:40

Tarra Strayver napisał(a):Nie każdy musi mieć zbroję Oixsie.


Mandalor powinna.
A z resztą jak już zaczęła to pytam o postępy więc proszę się ustosunkować ode mnie.

Merel. No ja niczym duch czasem śledzę wasze postępy.
To znaczy tuptanie w miejscu - pardon :twisted:
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Następna

Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron